Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 16:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Emigracja 2021 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2021 18:13
Posty: 157
Post Re: Emigracja 2021
taryjel,

Cytuj:
Owszem. Ale w państwie demokratycznym prawo ma przede wszystkim ograniczać samowolę władzy. A dopiero potem – obywatela.


GSTPZ? (Gdzie są takie przepisy zapisane?)

Cytuj:
Generalnie obywatelowi „wszystko wolno, chyba że jest istotny powód, by to zakazać”.
Zaś w przypadku rządu – odwrotnie.


GSTPZ?

Cytuj:
Obecnie zarzut wobec rządu jest taki, że wprowadza on zakazy, które nie są w publicznym interesie. O tym dyskutujemy.


Ok.

Cytuj:
Nie. Ja to napisałem. Twoja opinia o tym, jaka „powinna” być rola tych, czy owych służb naprawdę nie ma w tej dyskusji znaczenia. Żeby nie było, że coś piszę personalnie – moja też nie ma.


To czy ma znaczenie Twoja czy moja opinia to już Bóg oceni. Ja odpisałem na zarzuty Kael. Wzbudzania poczucia winy i rzekomego nieprzestrzegania zasad Chrześcijaństwa przez Kael. Reszta się potoczyła jak się potoczyła.

Cytuj:
To jest absurdalne pojęcie wolności. W państwie demokratycznym wolność polega na tym, że państwo nie karze ludzi, jeśli ci nie naruszają wolności innych. Mówienie „masz wolność tam wejść, ale państwo może Cię zastrzelić” to wypaczenie idei.


Nie jest absurdalne. Tak działa Prawo. Wina --> Kara. Nie ma co tego komplikować.

A czy Prawo nakazuje uznawać jakieś idee czy tylko się stosować do przepisów? Czy Prawo rządzi umysłami? Jeżeli jakaś idea jest sprzeczna z tym co Bóg oczekuje to należy ją uznawać?

Gdzie jest napisane, że "państwo nie karze ludzi, jeśli ci nie naruszają wolności innych"? Prawo jest złożone z konkretnych zdań. Jak spełniasz te zdania to możesz zostać ukarany tymi karami, które są w tych przepisach zapisane.

Cytuj:
To zależy od ustroju. W monarchii absolutnej – prawa nadaje Bóg, czy Niebiosa.


Albo tak twierdzi ten Monarcha?

Cytuj:
W dyktaturze – prawa nadaje sobie dyktator sam. A w demokracji – prawa są rozumiane jako umowa społeczna.


Ale można ich nie uznawać i się do nich nie stosować. Nie ma obowiązku. Tylko możesz ponieść konsekwencje.

Cytuj:
Zrobiło to już za mnie kilku prawników. Najprościej mówiąc – ustawa pozwala ministrowi wprowadzać ograniczenia, jakie są normalnie elementem stanu wyjątkowego. Ale bez wprowadzenia takiego stanu. Zgodnie z zasadą exceptio regulam probat można zatem dowieść, że są to prawa obywatelskie, które poza stanem wyjątkowym przysługują.


Nie znam się. To już mogą się dochodzą w sądach według Prawa.

Cytuj:
Jak już mówiłem – nie trzeba. Obywatele mają prawo to wiedzieć. Jeśli rząd im tego odmawia, mają prawo się sprzeciwić.

Czemu lipa? Co z tego zachodzi?


To, że są sytuacje gdzie rząd nie musi informować obywateli według Konstytucji RP.

Cytuj:
Nie. Mam prawo robić wszystko, czego mi prawo nie zakazało.


Zakaz jest "dualny" do możliwości. Jeżeli nie wolno Ci czegoś robić według Prawa, tzn. że możesz robić według Prawa całą resztę. Inaczej sformułowane.

Jeżeli "nie wolno spożywać tylko jabłek" to "wolno spożywać gruszki, domestos, itd. (Poza jabłkami.)".

Cytuj:
Które opinie? To że mamy sytuację jawną nie jest opinią. Uchodźcy i imigranci tam są. Każdy zainteresowany ich widzi. Rząd nie informuje, co planuje zrobić.


Te opinie:
Taryjel: "Ale tutaj nie mamy do czynienia z wywiadem i kontrwywiadem. Ani z tajemnicami państwowymi. Ani z niczym, czego ujawnienie miałoby zagrozić bezpieczeństwu."

Cytuj:
Ale ja pytam o konkrety.


Nie znam ich i nie chcę znać, ani zgadywać. Brak przykładu nie świadczy o nieistnieniu.

Cytuj:
Prawie nieograniczona. Ale prawo do relacjonowania działań resortów siłowych w tej wolności musi się zawierać obowiązkowo.


Podaj przepisy Prawne na to.

Cytuj:
Jak na razie to polityka rządu prowadzi do śmierci wielu osób. A także do osłabienia państwa na arenie międzynarodowej. Nie mam żadnych powodów, aby choćby przypuszczać, że rząd mnie chroni robiąc to co robi.


Czasami się wybiera mniejsze zło, a zrzucanie odpowiedzialności na sytuację na jedną stronę jest niesprawiedliwe.

Co do "osłabienia państwa na arenie międzynarodowej" (cokolwiek kryje się za tym pojęciem) to po pierwsze trzeba to udowodnić.

Po drugie to nie jest jedyne kryterium funkcjonowania państwa. Czasami trzeba poświęcać jedno dla czegoś co jest ważniejsze.

Twoje przypuszczenia lub ich brak nie muszą być wystarczającym kryterium do ujawniania ewentualnych tajemnic państwowych.

Mamy w Polsce ok. 38 milionów obywateli. Każdy sobie może coś przypuszczać, uważać czy podejrzewać. Ale trudno słuchać sprzecznych głosów. Chyba, że stosujemy zasadę "kto głośniej krzyczy ten ma rację".


Cz lis 18, 2021 16:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Emigracja 2021
TS7 napisał(a):
taryjel,


Cytuj:
Owszem. Ale w państwie demokratycznym prawo ma przede wszystkim ograniczać samowolę władzy. A dopiero potem – obywatela.



GSTPZ? (Gdzie są takie przepisy zapisane?)


Te pierwsze - w konstytucji. Artykuły 30 do 80. Te drugie - w kodeksie karnym. I cywilnym. Są one wprawdzie zakotwiczone w konstytucji przez art. 81 i w pewnym sensie 42, niemniej nie są tam wymieniane literalnie. Dlatego zakaz tortur (art 40 konstytucji) ma pierwszeństwo przed, przykładowo, zakazem morderstw (art 148 kk).

Ale to dygresja. Myślałem, że takie rzeczy są oczywiste.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz lis 18, 2021 17:39
Zobacz profil
Post Re: Emigracja 2021
Zawsze mozna grac role .... i kazac sobie udowadniac, ze biale jest biale.
Za moich czasow Konstytucje przerabialismy w szkole i podstawy roznych ustrojow tez byly omawiane.


Cz lis 18, 2021 18:21

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2021 18:13
Posty: 157
Post Re: Emigracja 2021
bert04,

Cytuj:
Te pierwsze - w konstytucji. Artykuły 30 do 80. Te drugie - w kodeksie karnym. I cywilnym. Są one wprawdzie zakotwiczone w konstytucji przez art. 81 i w pewnym sensie 42, niemniej nie są tam wymieniane literalnie. Dlatego zakaz tortur (art 40 konstytucji) ma pierwszeństwo przed, przykładowo, zakazem morderstw (art 148 kk).


Może się potem wczytam w detale skoro dostaję odpowiedź wymagającą tyle czytania i zweryfikuję. Na razie mi się nie chce tego czytać.

Cytuj:
Ale to dygresja. Myślałem, że takie rzeczy są oczywiste.


Nie ma rzeczy oczywistych.

1 Koryntian 4
7 Któż będzie cię wyróżniał? Cóż masz, czego byś nie otrzymał? A jeśliś otrzymał, to czemu się chełpisz, tak jakbyś nie otrzymał

====

Kael,

Cytuj:
Zawsze mozna grac role ....


Nic mi nie wiadomo, żebym coś "grał".

Cytuj:
i kazac sobie udowadniac, ze biale jest biale.
Za moich czasow Konstytucje przerabialismy w szkole i podstawy roznych ustrojow tez byly omawiane.


Zajmowałem się innymi rzeczami. Które mogą dla Ciebie być bardzo trudne a dla mnie "oczywiste".

1 Koryntian 4
7 Któż będzie cię wyróżniał? Cóż masz, czego byś nie otrzymał? A jeśliś otrzymał, to czemu się chełpisz, tak jakbyś nie otrzymał


Cz lis 18, 2021 19:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Emigracja 2021
Kael napisał(a):
Jaka szkoda, niewazny12, ze nie doradzales Panu Jezusowi przy wyborze apostolow.

A na powaznie: zycie to nie koncert zyczen i czasem mozna tylko wybrac miedzy czlowieczenstwem Samarytanina albo czystymi rekami Pilata.

Nikt nie ma radaru do przeswietlania sumien i chyba to dobrze, czyz nie?

Tobie chyba nie chodzi tylko o pomoc migrantom (taką jak jedzenie, picie, ciepło, dach nad głową, leczenie, higiena czy może nawet pewnego rodzaju media), a o puszczenie (nielegalnych zresztą) migrantów muzułmańskich (którzy są "bronią" reżimu Łukaszenki) luzem po Polsce. Na takie puszczenie migrantów luzem po Polsce NIE wyrażam zgody, ewidentnym grzechem jest raczej tolerowanie takiego pseudoubogacania Europy, a nie zabranianie nielegalnym przybyszom z krajów muzułmańskich, wyznających "niebezpieczny światopogląd" na normalne czy w miarę normalne poruszanie się po Polsce!

Dla mnie taka podstawa jak Twoja jest EWIDENTNIE NIEODPOWIEDZIALNA i WRĘCZ SKANDALICZNA. Mi GRZECHEM (o to wyraźnym) jawi się postępowanie według Twoich zasad (które w kwestii migrantów oceniam jako "lewackie"), a nie ochrona Polski przed terroryzmem lub innymi zbrodniami i przestępstwami ludzi uznających Koran za Słowo Boga oraz przed "islamizacją".

"Nie" dla "ubogacania" Polski muzułmańskimi migrantami czy nawet uchodźcami i już!

Ci nielegalni migranci powinni być problemem dla reżimu Łukaszenki, a nie dla Polski! Niech zbrodniczy reżim zadba o perfidnie sprowadzonych przed polską (czyli litewską i łotewską) granicę ludzi, których sumień i skrytych myśli niestety nie znamy, a nie Polacy, Litwini, Łotysze czy inne narody zagrożone muzułmańską imigracją.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Cz lis 18, 2021 20:01
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Emigracja 2021
@nieważny12
To jest terrorysta?: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... Sph4uODgAc
to też (24 letni Syryjczyk Issa - chrześcijanin)?: https://wiadomosci.wp.pl/ofiary-kryzysu ... 141028000a
To tylko dwa przykłady. Można znaleźć więcej.
Ilu jeszcze takich ma umrzeć, bo mówisz "nie" muzułmanom? A może tak humanitarnie, jak postępowano z Polakami: obóz, prześwietlenie kim jest i azyl albo deportacja? Nie byłoby to bardziej ludzkie? Tu nie chodzi o zycie, tu chodzi o słupki poparcia. Taka sytuacja jest na rękę rządzącym.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lis 18, 2021 20:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Emigracja 2021
Cytuj:
A może tak humanitarnie, jak postępowano z Polakami: obóz, prześwietlenie kim jest i azyl albo deportacja? Nie byłoby to bardziej ludzkie? Tu nie chodzi o zycie, tu chodzi o słupki poparcia. Taka sytuacja jest na rękę rządzącym.

Faktycznie, to lepsze rozwiązanie, ale nie może ono uwzględniać puszczania ludzi z antychrześcijańskimi poglądami "luzem". I koszty takiej pomocy migrantom powinny ponosić zbrodnicze reżimy, nie kraje perfidnie przez nie atakowane!

Wy (Małgosiaa, Kael, bert04) chcecie chyba pomocy tym migrantom na sposób, który mi jawi się jako "lewacki", który NIE JEST ROZTROPNY i może skończyć się STRASZNĄ TRAGEDIĄ (typu śmierć czy kalectwo jakiegoś (przypadkowego) polskiego obywatela). Byłbym za "pośrednim" rozwiązaniem: pomoc humanitarna dla migrantów - TAK, puszczenie ich w Polskę - NIE. Winę za nieszczęścia migrantów ponosi (przede wszystkim) "bandycki" białoruski (czy i rosyjski) reżim, nie władze Polski!

Nie chcę, żeby Koalicja Obywatelska, Polska 2050 czy Lewica doszły do władzy. PiS nie jest "kryształowy", ale jest o wiele lepszy od "opozycji totalnej"!

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Ostatnio edytowano Cz lis 18, 2021 20:21 przez niewazny12, łącznie edytowano 1 raz



Cz lis 18, 2021 20:13
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Emigracja 2021
No, chyba mnie trafi. Przeczytałeś artykuły? Chyba nie, bo za mało czasu, a po drugie odnosisz się tylko do tego, co w jakiś sposób koreluje z Twoimi poglądami.
Wina nigdy nie jest po jednej stronie i zachowanie naszych władz wcale nie jest zgodne z chrześcijaństwem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lis 18, 2021 20:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Emigracja 2021
Jeśli jest wina po stronie polskich władz, to jest ona WYRAŹNIE MNIEJSZA niż ta po stronie reżimu Łukaszenki. Białoruski reżim dopuszcza się podwójnej "podłości": i wobec migrantów ("żywych tarcz" wykorzystywanych przez zbrodnicze władze zza wschodniej granicy Unii Europejskiej, używanych przez nie w WOJNIE hybrydowej przeciwko np. Polsce), i wobec Unii Europejskiej (w tym szczególnie m. in. Polski).

Takie, brzydko mówiąc, "zacietrzewienie" na "lewackim" sposobie pomocy migrantom może zniechęcać ludzi do jakiejkolwiek pomocy owym nielegalnym migrantom, zamiast tworzyć działania i postawy, które ani nie będą gnębić, zabijać itp. podstępnie wykorzystywanych migrantów, ani nie będą grozić pojawieniem się innowierczych terrorystów, przestępców czy "islamizatorów" w społeczeństwie polskim.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Ostatnio edytowano Cz lis 18, 2021 20:28 przez niewazny12, łącznie edytowano 1 raz



Cz lis 18, 2021 20:22
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Emigracja 2021
Nie jest mniejsza. Jest taka sama, bo pozwalają umierać na naszej ziemi z głodu, zimna i chorób zamiast przewieźć do obozu i albo azyl, albo deportacja. Tak robiono z Polakami za czasów komuny. No, ale Polacy to naród wybrany, idealny, więc nam się należy. Litości.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lis 18, 2021 20:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Emigracja 2021
Na pewno nie mogę zgodzić się z opinią, że nie jest mniejsza. Łukaszenka zrobił z migrantów "kukułcze jajo", które "nikczemnie" podrzucił Polsce. PiS-owskie władze Rzeczypospolitej między innymi bronią Polski i Europy przed możliwymi zbrodniami "uchodźców" i robią to zbyt ostro. Powinien być umiarkowany głos, który jednak dałby Polakom bezpieczeństwo i "niewtłaczanie muzułmanów" do naszego społeczeństwa, a migrantom humanitarne warunki życia. Polska nie powinna "otwierać się na muzułmanów", bo mogą się wśród nich znaleźć "ohydne czarne owce" i wtedy może być tragedia nie mniej poruszająca polskie społeczeństwo, co śmierć ciężarnej trzydziestolatki w Pszczynie sprzed kilku tygodni... Nie chcemy pretekstu do "marszów milczenia" w całej Polsce z powodu ataku muzułmańskiego "uchodźcy" na przypadkowego Polaka.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Cz lis 18, 2021 20:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Emigracja 2021
taryjel napisał(a):
Czyli wbrew temu co pisałeś, UE domaga się stosowania procedur wynikających z prawa międzynarodowego.

Ten artykuł wkleiłem ponieważ chciałeś dowodów na to że poza Polską w krajach UE też ograniczany jest dostęp dziennikarzy.
Proszę przytocz ten fragment przeczący temu co pisałem.

A we Francji:

"Projekt ustawy zakazuje „rozpowszechniania w jakikolwiek sposób lub za pomocą jakichkolwiek środków
, w celu lub ze szkodą dla ich integralności fizycznej lub psychicznej, wizerunku twarzy lub jakichkolwiek innych elementów identyfikujących funkcjonariuszy policji lub żandarmerii, gdy są oni zaangażowani w działania policyjne” – i za złamanie tego zakazu przewiduje karę grzywny do 45 tys. euro i do roku pozbawienia wolności".
https://wiadomosci.onet.pl/politico/fra ... ka/7gzlwtk

To tak wygląda ta demokracja i wolność słowa we Francji?

I do tego terroryzowanie swoich obywateli drakońskimi karami.

W tym kraju jak i też innych zachodnich krajach wielokrotnie dochodzi do brutalnych interwencji policji i teraz nie będzie można nawet zarejestrować ich wybryków?
Cytuj:
Czyli, wbrew temu co pisałeś, działania Włochów, które potępiałeś nie znalazły pochwały w UE.


Szczególnie potępiłem mordy Hiszpanów na imigrantach i nigdzie nie słyszałem aby jakieś instytucje Europejskie się tym zajęły.
Za takie draństwo powinno się nałożyć na Hiszpanię surowe kary aby im się odechciało celowo topić ludzi.

Cytuj:
Więc (jak wynika z artykułów, które sam wklejasz) przyzwolenia nie ma.

Owszem jest:

"Postępowanie Polski na granicy z Białorusią wpisuje się w obecny europejski główny nurt, który przeszedł mocną zmianę od kryzysu migracyjnego z 2015 r. Stąd powściągliwość Brukseli, dla której obecnie priorytetem jest niedopuszczenie do przetarcia nowego, nielegalnego szlaku migracyjnego. I blokowanie przemytu ludzi".

"Europa po kryzysie z lat 2015-16 w odpowiedzi na pytanie, czy świecić humanitarnym, moralnym światłem, czy – twardo blokując granice – bronić się przed wewnątrzpolitycznym konsekwencjami otwartej reakcji na „niekontrolowany zalew obcych", stanowczo stawią na tę drugą opcję".


"Warto też przypomnieć, że Donald Tusk jako szef Rady Europejskiej już podczas kryzysu migracyjnego z lat 2015-16 uparcie przekonywał, że kategoryczne zamknięcie granic na szlaku bałkańskim jest nawet ważniejsze od – zresztą też budzącej prawne i etyczne zastrzeżenia organizacji humanitarnych
– umowy UE–Turcja o hamowaniu nielegalnej migracji".

'Dopuszczalność "push-backów" przestała być jednak w Europie tabu.

Szef Fronteksu Fabrice Leggeri ostatniej wiosny w Parlamencie Europejskim usiłował – przyznajmy, że wywołując protesty przedstawicieli Komisji Europejskiej – usprawiedliwiać niektóre morskie „odpychania" migrantów, powołując się na wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPC) w sprawie praktyki „hot returns" stosowanej przez Hiszpanów w ich enklawach w Afryce Północnej".

Przypomnijmy że w Konwencji Genewskiej jest wyraznie napisane że push backów stosować nie można.
Czyli co wyrak Europejskiego Trybunału Praw Człowieka jest sprzeczny z Konwencją Wenecką.
https://wyborcza.pl/7,75399,27491861,dl ... anicy.html
Cytuj:
Przecież każdy ćwierćinteligentny człowiek zauważy, że Konfederacja jest tzw. „opozycją reglamentowaną”. Będzie krytykować PiS tylko wtedy, gdy PiS-owi ta krytyka będzie na rękę. W sprawach dla PiS-u ważnych zawsze będzie głosować zgodnie z linią Partii.

No to jak widzisz jestem tym ćwierćinteligentem, ale też jakoś dziwnie ci inteligentni nie są wstanie zauważyć że Konfederacja
w wielu bardzo ważnych dla PISu kwestiach nie głosuje jednak zgodnie z linią partii.
Prosty przykład- Bardzo ważne ustawy dotyczące ustaw antycovidowych.
Jak to jest że ćwierćinteligenci to widzą a inteligenci nie?
Cytuj:
Brutalny push back do morza wyczerpanych uchodzców po przepłynięciu sporego dystansu wpław:

https://www.youtube.com/watch?v=BR2amcGn1mc
Prosiłem Cię o źródła z kontekstem.[/quote]
Cytuj:
Takie, w których jest opisane, do jakiego incydentu doszło, kto i czy wydał rozkaz i jak zareagowały władze państwowe i unijne. A Ty mi wklejasz filmik bez żadnego konstekstu

Ale Ty dobrze wiesz że umieściłem też artykuł z "Gazety Wyborczej" gdzie jest opisane jak to strzelano do nich pociskami gumowymi aby się potopili. W jednym dniu w ten sposób potrafili utłuc kilkunastu imigrantów.
Musieli dostać taki rozkaz.

Chcesz to jakoś bronić?

To nie jakiś tam incydent a zbiorowa zbrodnia zauważ to wreszcie.

Incydent to był ten filmik z youtube gdzie policja Francuska brutalnie biła kilku imigrantów.

Cytuj:
Więc jeszcze raz. Mamy w Polsce następującą sytuację:
  • Uchodźcy i migranci są uwięzieni na granicy i nie mogą wydostać się w żadną stronę.
  • Nikt nie zweryfikował, czy są to uchodźcy czy migranci.
  • Rząd nie ma żadnego pomysłu na rozwiązanie sytuacji.
  • Ludzie zaczęli już umierać.
  • Rządowi klakierzy klaszczą i mówią, że wszystko jest dobrze.
  • Sędzia TK wrzeszczy na Twitterze, że osoby udzielające pomocy humanitarnej to zdrajcy.
  • Partia rządząca przepycha przez parlament ustawę, która pozwoli wprowadzić de facto stan wyjątkowy decyzją ministra.

Czy jesteś w stanie podać sytuację z innego kraju UE, w którym była analogiczna sytuacja? Nie jakiś incydent, ale analogiczne, celowo eskalowanie kryzysu uchodźczego bez żadnej wizji rozwiązania? Jeśli masz – podaj. Jeśli nie masz, daruj sobie filmiki.

Tak bo podobnie jest na Litwie Lotwie obecnie.
I nie manipuluj proszę bo nie tylko filmiki wkleiłem jak wrzucają w Hiszpanii imigranów ze skarpy do morza ale też Gazeta Wyborcza
to opisuje i to zacytowałem.
Jest jednak różnica i to spora gdy topisz ludzi na żywca a gdy stosuje się push backi ludzi na ląd, albo gdy ludzie niezauważeni przez straż graniczną giną w lesie.

Do tego co wyżej opisałeś dochodzi jeszcze we Włoszech Grecji i Chorwacji i UE przymyka na to oko. Może coś tam się wypowie skrytykuje ale jakichś konkretnych działań nie ma.
A we Francji uchodzców umieścili w warunkach gdzie swojego psa byś nie umieścił bo byłoby go ci po prostu żal a i o choroby
w tej sytuacji jest bardzo łatwo. I to w Paryżu.
Tak potraktowani imigranci w końcu niewytrzymali psychicznie i zaczęli demolować sklepy palić samochody i rozbijać policyjne pojazdy.
Dla pocieszenia jednak dodam że filmiki z tej zadymy usunięto z youtuba.
Przemoc rodzi przemoc.
I nie można najpierw ludzi zapraszać a potem traktować ich jak bydło.

Cytuj:
To dlaczego rząd wysyła WOT, zamiast poprosić o pomoc Frontex?

Tylko musisz to wiedzieć że Frontex nie przestrzega Konwencji Genewskiej.

"Revelations about Frontex’s potential unlawful actions in the Eastern Mediterranean began to appear first as the result of a joint investigation by Bellingcat, Lighthouse Reports, Der Spiegel, ARD and TV Asah published on 23 October 2020 and then picked up by the New York Times, on 26 November 2020. The essence of the allegations are that Frontex has been involved in forcing little boats with potential refugees on board away from Greek islands and back to Turkish waters contrary to a judgment of the European Court of Human Rights which found such collective expulsion unlawful".

Tłumaczenie:

Rewelacje o potencjalnych bezprawnych działaniach Frontexu we wschodniej części Morza Śródziemnego zaczęły się pojawiać jako pierwsze w wyniku wspólnego śledztwa przeprowadzonego przez Bellingcat, Lighthouse Reports,
Der Spiegel, ARD i TV Asah, opublikowanego 23 października 2020 r., a następnie odebranego przez New York Times, 26 listopada 2020 r.
Istotą zarzutów jest to, że Frontex był zaangażowany w zmuszanie małych łodzi z potencjalnymi uchodźcami na pokładzie do oddalania się od wysp greckich i powrotu na wody tureckie, wbrew orzeczeniu Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który uznał takie zbiorowe wydalenie za niezgodne z prawem.
https://eumigrationlawblog.eu/the-front ... ht-part-i/


Ostatnio edytowano Cz lis 18, 2021 22:03 przez katon, łącznie edytowano 4 razy



Cz lis 18, 2021 21:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2021 18:13
Posty: 157
Post Re: Emigracja 2021
Bardzo polecam zapoznanie się z tym wywiadem.
Na temat tego co się dzieje w temacie Muzułmanów w Wielkiej Brytanii.
Są napisy polskie.

Socrates in the City
„Baroness Caroline Cox: The Threat to West's Cultural and Political Heritage:
https://youtu.be/fd_M2JYez3k


Cz lis 18, 2021 21:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Emigracja 2021
Małgosiaa napisał(a):
To jest terrorysta?: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... Sph4uODgAc
to też (24 letni Syryjczyk Issa - chrześcijanin)?: https://wiadomosci.wp.pl/ofiary-kryzysu ... 141028000a
To tylko dwa przykłady. Można znaleźć więcej.
Ilu jeszcze takich ma umrzeć, bo mówisz "nie" muzułmanom? A może tak humanitarnie, jak postępowano z Polakami: obóz, prześwietlenie kim jest i azyl albo deportacja? Nie byłoby to bardziej ludzkie? Tu nie chodzi o zycie, tu chodzi o słupki poparcia. Taka sytuacja jest na rękę rządzącym.


Na szczęście w Polsce można jeszcze pomagać takim ludziom bez surowych konsekwencji prawnych i to nawet kary więzienia za to grożą tak jak to jest na tym humanitarnym cywilizowanym zachodzie.

Kryminalizacja solidarności na zachodzie:

"Celem staje się już nie tylko zatrzymanie samych uchodźców czy innych migrantów, ale także powstrzymanie wszystkich osób, które im pomagają. I nie mam tu na myśli ścigania i karania przemytników ludzi, ale stosowanie represji wobec pracowników i aktywistów organizacji społecznych, którzy ratują rozbitków na morzu czy pomagają migrantom w ułożeniu sobie życia w kraju przyjmującym, w tym w legalizacji ich pobytu".


"Procesy kryminalizowania działań pomocowych postępowały stopniowo. (…) Od 2015 roku przepisy te były wykorzystywane na przykład w Niemczech, Austrii, we Francji, w Szwecji, Danii czy we Włoszech do skazywania osób – aktywistów organizacji społecznych i zwykłych obywateli – okazujących solidarność i wsparcie uchodźcom idącym w pochodzie przez Europę, aby znaleźć bezpieczny kraj do życia. Kary były wymierzane za pomoc członkom swojej rodziny w przekraczaniu wewnętrznych granic Unii Europejskiej, ale także za podwiezienie prywatnym samochodem rodzin z dziećmi między państwami członkowskimi strefy Schengen albo za przyjęcie małoletniego na prom kursujący między tymi państwami. Karano osoby, które przyjęły pod swój dach na jedną noc zmęczone długim marszem rodziny z dziećmi, nakarmiły je i pozwoliły się wykąpać, a później podwiozły na stację. Niektóre władze lokalne wprowadzały także miejscowe ograniczenia, polegające na zakazie dostarczania wody czy jedzenia migrantom przebywającym w obozach".


"Oddzielnym zagadnieniem jest karanie pracowników i członków organizacji społecznych za ich udział w ratowaniu migrantów i uchodźców ze statków tonących na Morzu Śródziemnym (search and rescue missions). (…) Przedstawicieli organizacji społecznych zaczęto przedstawiać jako osoby uczestniczące w nielegalnym przemycie osób lub wręcz jako osoby finansowo wspierane przez przemytników osób".

Nie krytykować:

"Organizacje i ich aktywiści są także – przy użyciu prawa karnego – ograniczani w działaniach krytykujących rządy".


Autor:

Witold Klaus
jest profesorem w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, prezesem Stowarzyszenia Interwencji Prawnej.
https://publicystyka.ngo.pl/karanie-za- ... -migrantow

Ot ciekawy ten przekaz mediów- Polak zbrodniarz a na zachodzie ludzie wyczuleni na ludzką krzywdę a państwo robi wszystko aby pomagać imigrantom czy uchodzcom.

A prawda o tym humanitarnym zachodzie jest taka:

Nie chcesz trafić do puszki - uchodzcom nie pomagaj.


Przepraszam że ośmieliłem się tu skrytykować na forum katolickim największe przed Panem Bogiem świętości. :(


Cz lis 18, 2021 23:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2739
Post Re: Emigracja 2021
O ile nie przesadzal bym z muzulmanami ktorzy sa takimi samymi ludzmi jak my o tyle dziwie sie pogladom o wpuszczaniu i weryfikowaniu przybyszow. Moze czesc spoleczenstwa i wypowiadajacych sie tutaj zyje w swoim swiecie i nie sa w stanie zrozumiec ze latwy dostep do naszego kraju spowoduje masowy naplyw wszelkiej masci uchodcow i nie ma skutecznego sposobu na weryfikacje czy to sa ludzie przesladowani, czy poszukuja lepszych warunkow zycia czy tez sa terrorystami. Przeswiadczenie ze ci ktorym ne udzielono azylu pokornie wsiada w samoloty i pozwola sie odeslac wydaje mi sie dziecinne. Wiekszosc z nich po prostu sie rozplynie po calej UE.


Cz lis 18, 2021 23:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL