Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Wojna putina przeciwko Ukrainie. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Wojna putina przeciwko Ukrainie.
nolda napisał(a):
Gdyby w tamtych czasach, był taki MTK, to...

W tamtych czasach było to powszechna praktyką. Albo wyrzynanie w pień, albo branie w niewolę.
Ale nie ma co tak daleko sięgać, jeszcze w średniowieczu praktyka taka była stosowana. Do zwycięzców należało wszystko: ludzie i całe ich mienie.
Nie można oceniać dalekiej przeszłości stosując do oceny współczesne kryteria.

Sprawa Mojżesza ma się nijak do Putina.


So mar 18, 2023 9:41
Zobacz profil
Post Re: Wojna putina przeciwko Ukrainie.
Sam to wykombinowałeś, czy gdzieś zapożyczyłeś? Postaraj się uzasadnić różnice między ludobójstwem z przed wieków, a ludobójstwem współczesnym. Czym mordy dokonane na rozkaz Mojżesza, różnią się od mordów dokonywanych na rozkaz Hitlera? Czy tamte kobiety, dzieci, które kazał wymordować Mojżesz, byli przez niego uważani za podludzi, podobnie jak Cyganie, Żydzi, Rosjanie przez Hitlera? Czy może podobnie jak Hitlerowi, Putinowi... , podpowiadał mu jakiś głos, że jest zbawcą narodu, czy widzisz to inaczej?


So mar 18, 2023 10:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Wojna putina przeciwko Ukrainie.
Nie mam pewności, czy nie żartujesz.
Ale ok, przyjmę za dobrą monetę.
Porównaj prawo sprzed kilku tysięcy lat i obecne.
Porównaj mentalność ówczesną i współczesną.
Porównaj wrażliwość społeczną z tamtych teraźniejszych czasów.

Nie można abstrahować od warunków, które były kiedyś, i sa teraz.


N mar 19, 2023 13:06
Zobacz profil
Post Re: Wojna putina przeciwko Ukrainie.
No tak, nie pomyślałem, matki, ojcowie, siostry, bracia, dziadkowie, kochankowie nie rozpaczali tak widząc, jak są mordowani ich bliscy. Wtedy to ludzie zgodnie z teorią Darwina prawie nie różnili się od zwierząt. Dla nich ból fizyczny i psychiczny był jak małe piwo przed śniadaniem. Możesz w przybliżeniu podać od kiedy ta mentalność i wrażliwość się zmieniła? Operacja specjalna Putnia, Wietnam, II, I wojna światowa, wojny napoleońskie ... .
PS
Nie mam pewności, czy nie żartujesz.


N mar 19, 2023 22:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Wojna putina przeciwko Ukrainie.
nolda napisał(a):
Sam to wykombinowałeś, czy gdzieś zapożyczyłeś? Postaraj się uzasadnić różnice między ludobójstwem z przed wieków, a ludobójstwem współczesnym. Czym mordy dokonane na rozkaz Mojżesza, różnią się od mordów dokonywanych na rozkaz Hitlera? Czy tamte kobiety, dzieci, które kazał wymordować Mojżesz, byli przez niego uważani za podludzi, podobnie jak Cyganie, Żydzi, Rosjanie przez Hitlera? Czy może podobnie jak Hitlerowi, Putinowi... , podpowiadał mu jakiś głos, że jest zbawcą narodu, czy widzisz to inaczej?

nolda napisał(a):
No tak, nie pomyślałem, matki, ojcowie, siostry, bracia, dziadkowie, kochankowie nie rozpaczali tak widząc, jak są mordowani ich bliscy. Wtedy to ludzie zgodnie z teorią Darwina prawie nie różnili się od zwierząt. Dla nich ból fizyczny i psychiczny był jak małe piwo przed śniadaniem. Możesz w przybliżeniu podać od kiedy ta mentalność i wrażliwość się zmieniła? Operacja specjalna Putnia, Wietnam, II, I wojna światowa, wojny napoleońskie ... .
PS
Nie mam pewności, czy nie żartujesz.



@Nolda chyba jednak żartujesz, a jak nie to powiedz w jakim państwie aktualnie jest śmierć przez `wbicie na pal`, czy `rozrywanie końmi`?

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Ostatnio edytowano N mar 19, 2023 22:24 przez pom, łącznie edytowano 1 raz



N mar 19, 2023 22:16
Zobacz profil
Post Re: Wojna putina przeciwko Ukrainie.
W każdym, w którym wbiją człowieka na pal.


N mar 19, 2023 22:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Wojna putina przeciwko Ukrainie.
Podaj przykłady państw, gdzie jest aktualnie stosowane `wbicie na pal`, czy `rozrywanie końmi`? I podaj przykłady państw ze średniowiecza, gdzie był `dozór elektroniczny`?

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


N mar 19, 2023 22:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Wojna putina przeciwko Ukrainie.
I podaj aktualną placówkę oświatową, gdzie aktualnie jest stosowana `dyscyplina` w Europie.

Cytuj:
Dyscyplina – narzędzie ... do wymierzania kary cielesnej w szkołach, najczęściej w postaci rózgi brzozowej ... .


https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyscyplin ... %C4%99dzie)

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


N mar 19, 2023 23:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Wojna putina przeciwko Ukrainie.
Dawno zakładałem ten wątek i miałem nadzieję że wkrótce będzie nieaktualny, niestety myliłem się wojna wciąż trwa bezkarnie putin i jego psy kąsają Ukrainę , porywają dzieci, torturują ludzi , strzelają sobie w bloki mieszkalne , próbują sobie broń, która lepiej zabija , no jednym słowem za naszą wschodnią granicą czas cofnął się do prehistorii.


Wt mar 28, 2023 17:36
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Wojna putina przeciwko Ukrainie.
Na forum obowiązuje język polski, a to oznacza, że należy budować zdania zgodnie z polską ortografią, interpunkcją i składnią.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt mar 28, 2023 17:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 842
Post Re: Wojna putina przeciwko Ukrainie.
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Dawno zakładałem ten wątek i miałem nadzieję że wkrótce będzie nieaktualny, niestety myliłem się wojna wciąż trwa bezkarnie putin i jego psy kąsają Ukrainę , porywają dzieci, torturują ludzi , strzelają sobie w bloki mieszkalne , próbują sobie broń, która lepiej zabija , no jednym słowem za naszą wschodnią granicą czas cofnął się do prehistorii.

Wojna zawsze wygląda tak samo, zwłaszcza dla cywili, bo spada cena życia.
Też myślałem, że kilka miesięcy i się zakończy jakimś rozejmem i negocjacjami. Niestety, biorąc pod uwagę zasoby jakimi dysponuje Rosja (i jej przekonanie, że jest niepokonana...), oraz pomoc jaką otrzymuje Ukraina, to jeszcze potrwa.
Chyba że w Rosji zmieni się przywództwo...

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


So kwi 01, 2023 17:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 30, 2023 11:04
Posty: 121
Post Re: Czym jest ideologia LGBT?
@Soul33
W Polsce nt. konfliktu rosyjsko i ukraińskiego mogą wypowiadać się tyko media i tylko jednostronnie. Możliwość komentowania artykułów jest dla ludzi wyłączona ale to węgierskie społeczeństwo jest zmanipulowane przez media. Chyba byś się bardzo zdziwił, gdyby ludzie mogli skomentować to, co im się pisze nt. tego konfliktu.
Na początku konfliktu były autorytatywne artykuły o jego genezie i udziale NATO w tej genezie. Podobne stanowiska miał nawet sam Papież i chyba go do dziś nie zmienił. Dziś za takie artykuły u nas byłby pewnie prokurator dla ich autorów lub publicystów.
Kiedyś czytałam o zbrodni wołyńskiej. Makabrycznych metod zabijania 100 tys. głównie polskich kobiet i dzieci nie sposób nawet w połowie opisać. W tej chwili zapewne nie jesteś nawet w stanie ich sobie wyobrazić, bo żaden człowiek nie powinien. Żaden naród w historii świata nie obszedł się z drugim narodem równie okrutnie.
Twoja polityczna erystyka robi się bardzo nieprzyjemna. Chcesz mieć swoją rację to od teraz ją masz, daję Ci ją i oszczędź mi więcej tego typu argumentów.


Śr lis 15, 2023 19:19
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Wojna putina przeciwko Ukrainie.
W Polsce jest natomiast wiele rosyjskich trolli, którzy sieją propagandę w celu usprawiedliwienia wojny i wywoływania konfliktów w społeczeństwach. Putin ma ich całą armię.

Natomiast kluczowa różnica między Rosją a NATO polega na tym, że NATO nigdy nikogo nie atakuje. Różne państwa wstępują do NATO z własnej woli w obronie przed Rosją. W końcu nikt inny im tu nie zagraża. Z kolei Rosja zaatakowała już kilka krajów, jak Gruzja lub Czeczenia. A w celu usprawiedliwienia wojny w Czeczenii podłożyli nawet bomby pod własnymi blokami mieszkalnymi, co zostało udowodnione.

Jeśli chodzi o zbrodnię wołyńską, to faktem jest, że była to straszna zbrodnia. I nie ma powodu przesadzać, że to była najgorsza zbrodnia "jednego narodu na drugim". Wystarczy pisać o faktach i nie ma tu już potrzeby dodawać, ponieważ fakty są wystarczająco tragiczne. Poza tym to nie była jakaś duża część narodu ukraińskiego, jak w przypadku Niemców w II WŚ, ani nawet rząd Ukrainy, tylko konkretna organizacja nacjonalistyczna UPA. Było to oczywiste ludobójstwo, ale na pewno nie "zbrodnia jednego narodu na drugim". Nikt nie pytał narodu ukraińskiego o zdanie. Nie rozumiem, jak można w takiej sytuacji winić cały naród, i to jeszcze kilka pokoleń później. Czy Ty jesteś odpowiedzialna za zbrodnie każdego Polaka, czy tylko za własne czyny? Ważne jest też, aby mieć na uwadze, że na przestrzeni wieków ludzie z obu naszych narodów wyrządzali sobie nawzajem bardzo wiele krzywd. Dawno temu Kozacy organizowali powstania przeciwko Rzeczypospolitej, a wtedy polskie rycerstwo najeżdżało ich, aby je stłumić. A jak wygląda tłumienie powstań? Oczywiście wygląda strasznie. W dodatku Kozacy szukali pomocy u cara Rosji w obronie przed Rzeczpospolitą i tak trafili w strefę ich wpływów, gdzie zostali do niedawna. W pewnym sensie można więc zastanowić się, czy jednym z odległych tego skutków nie była obecna wojna, a także np. ludobójstwo Stalina na Ukrainie w latach 30-tych, gdzie wywołano głód, który zabił miliony od 6 do 10 milionów Ukraińców. Oczywiście nie ma powodu winić za to Polaków, ponieważ winę ponoszą jedynie sprawcy tego czynu.

Zmierzam w ten sposób do wniosku, że nie można rozciągać odpowiedzialności na całe narody za czyny ich członków. Tym bardziej, gdy minęło wiele lat i sprawcy danych czynów już nie żyją. Można choćby zauważyć, że za zbrodnie III Rzeszy skazano na śmierć przywódców, a nie wszystkich Niemców. Odpowiedzialność zbiorowa jest bowiem zawsze niesprawiedliwością. Natomiast w chrześcijaństwie liczy się wyłącznie odpowiedzialność osobista. Każdy jest odpowiedzialny przed Bogiem za własne czyny i niczyje inne.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr lis 15, 2023 21:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 30, 2023 11:04
Posty: 121
Post Re: Wojna putina przeciwko Ukrainie.
Soul33 napisał(a):
Natomiast kluczowa różnica między Rosją a NATO polega na tym, że NATO nigdy nikogo nie atakuje.


Kilka lat temu byłam w Belgradzie. Piękne miasto, młodzi ludzie z bawiącymi się dziećmi i wśród tej kolebki radości zobaczyłam w centrum miasta budynek mieszkalny zbombardowany przez NATO. Wielopiętrowe gruzy żelbetu z poskręcanym zbrojeniem. Jeden z wielu. Mieszkańcy nigdy ich nie odbudują. Pozostawili je jako pomnik mający przypominać następnym pokoleniom to, co zrobiło u nich NATO.
Rozumiem też, że to Irak zaatakował NATO, które tylko się broniło na terytorium Iraku?
Coś mi się wydaje, że sam jesteś tu największym trollem, skoro już tak hojnie szastasz tu tymi określeniami.


Cz lis 16, 2023 10:25
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Wojna putina przeciwko Ukrainie.
W Jugosławii chcieli powstrzymać czystki etniczne, a w Iraku obalić dyktatora, który też potrafił wojny wywołać. W takim razie wystarczy nie być zbrodniarzem, nie organizować masowych mordów i nie produkować broni atomowej (ewentualnie być gotowym to udowodnić wpuszczając kontrole), aby nie bać się NATO.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz lis 16, 2023 10:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL