Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 16:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Ojkofobia 
Autor Wiadomość
Post Re: Ojkofobia
Bywał tu kiedyś sławny i wybitny user, kryjący się pod wysublimowanym nickiem "Whispernight", który mówił, jeśli dobrze pamiętam że to on, że" Polska jest pod okupacją KRK". Tak więc Targowica, pod tym że faktem, zdaje się tak niewiele mówić, jakby nic nie mówiła. Nawet milczała.

Gdyby Whispernight tu zaglądał i czytał to przesyłam serdeczne pozdrowienia.

Pozdrawiam równie serdecznie usera o nicku "Kozioł", który niczym Rejtan na targowicy przyjął na klatę osta.

A co do broniących siebie nawzajem "swojaków", to polecam artykuł:
Cytuj:
Proces Benedykta XVI w sprawie tuszowania pedofilii w Kościele nie został przerwany. Jak informują niemieckie media, sprawa będzie kontynuowana pomimo śmieci emerytowanego papieża. Joseph Ratzinger zmarł w sylwestrowy poranek w wieku 95 lat. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek w Watykanie.
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/tuszow ... ci/91d34mt


Cz sty 05, 2023 18:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Ojkofobia
Kozioł napisał(a):
do dziś wielu biskupów uważa, że Kościół to oni

Skad tyle jadu?
Udowodnij prosze.


Cz sty 05, 2023 20:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Ojkofobia
robaczek2 napisał(a):
Kozioł napisał(a):
do dziś wielu biskupów uważa, że Kościół to oni

Skad tyle jadu?
Udowodnij prosze.
Jadu? To czysta obserwacja :D Nie musi być nawet biskup, a wystarczy kierowca biskupa. Nie pamiętasz już komunikatu kurii krakowskiej? "To atak na Kościół"!

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz sty 05, 2023 23:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Ojkofobia
Dyskusja moze dosc gwaltowna czasami ale ciekawa.
Rownez w wypowiedziach Koziela nie widze jadu, a raczej proste stwierdzenie faktow.
Niestety musze przyznac ze wiekszosc z tego czego uczono mnie w szkole mozna wyrzucic na smieci, co mi wlasnie takie dyskusje udowadniaja.
Dopiero niedawno moglem przeczytac ze wprowadzenie Konstytucji 3 Maja bylo w gruncie rzeczy manipulacja / fortelem niezbyt licznej grupy patriotow w Sejmie 4 letnim, ktorzy wykorzystali wyjazd wiekszosci poslow w okresie chyba zniw, zeby przepchnac ten akt prawny. Prawdziwym obliczem owczesnej RON byla natomiast Konfederacja Targowicka, wobec ktorej stronnictwo patriotyczne nie mialo wiekszych szans.

Natomiast wracajac na chwile do sporu Kael z Katonem to rzeczywiscie w przypadku tej wojny Amerykanie pierwszy raz w dziejach swego wywiadu zaczeli podawac biezace informacje wywiadowcze do publicznej wiadomosci, co spowodowalo ze rzeczywiscie wszyscy wiedzieli wszystko, mimo stalego zaprzeczania faktom przez propagande i dyplomacje Rosji co wlasciwie trwalo doslownie do 24 Lutego 22. Ja caly czas nie wierzylem w inwazje Rosji ( jako ze bylo to dla mnie najglupsze mozliwe z posuniec Putina ) do momentu gdy nie uslyszalem o pojawieniu sie szpitali polowych wsrod zgromadzonych do ataku oddzialow.
Aha - Macierewicza uwazam moze nie za szpiega, ale za "pozytecznego idiote" dla Rosji i to nie tylko z powodow wymienionych wyzej ale rowniez obciazam go wina za rozmontowanie polskiego dowodztwa wojsk po dojsciu PiS do wladzy i poslaniu duzej grupy wyzszych oficerow na emeryture - oficerow majacych za soba wspolprace z sojusznikami w ramach NATO i ostrzelanych w misjach wojskowych w Iraku i Afganistanie.
To dla mnie zupelny oszolom ( moze nie zupelny bo niezle zyje za pieniadze podatnikow nic nie robiac ), nie potrafiacy wspolpracowac z innymi ludzmi, chorobliwie konfliktowy i bedac super antyrosyjski w gebie, robiacy jak najlepsza robote dla rosyjskiej agentury.
"Po owocach ich poznacie."


Pt sty 06, 2023 0:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2793
Post Re: Ojkofobia
Tytułowy temat wspaniale przewija się w wypowiedziach osób, które za wszelka cene muszą deprecjonować to, co polskie. Obalać wypracowywane latami stereotypy wytwarzające więź narodową. Oskarżać i poniżą polityków z inmej niż ulubiona opcja polityczna. Pomawiać o rusofilię, każdego, kto nie opluwa obecnego rządu. (To akurat rozumiem, bo w myśl obowiązującej zasady: demokratycznie wybranej władzy nie można popierać.) Zauważyłem, że akurat zarzuty o działanie na rzecz Ruskich są wypowiadane przez osoby, które jeszcze parę lat temu, z całych sił wspierały, politykę włażenie w coś tam dwóm sąsiadom (z lewej i prawej). Fani swojego człowieka w Warszawie są w tym szczególnie aktywni. Może dlatego, ze jedno jego zdanie, wprawdzie wyrwane z kontekstu, stało się symbolem. Sztandarowym hasłem ojkofobów: Polskość to nienormalność. Albo jak to ujęła jurorka w najbardziej antypolskiej telewizji, zarzucając komuś, że jego śpiewy są bogoojczyźniane.
Do postawy ojkofobicznej należy obalanie mitów historycznych, wyśmiewanie wszystkiego, z czego przeciętny Polak jest dumny (niezależnie od tego słusznie, czy niesłusznie).
Zasadą ojkofobów jest działanie przeciw polskiej władzy. W myśl zasady: Im gorzej, tym lepiej. Najpierw gremialne opluwanie, a potem zapominanie. I często głoszenie przeciwnych tez, byle tylko dopiec.
Oświeceni liberolewicowcy uważają wszystkich za głupców. Patriotów (przynajmniej polskich) za idiotów. Często uważają się nie za Polaków, ale Europejczyków. A nawet Światowców. I dziw bierze, że obrażają się za określanie ich kosmopolitami lub internacjonalistami. Choć w stosunku do obecnych ojkofobów bardziej pasuje to ostatnie. Tylko ze ten przedrostek inter odnosi się do wszystkich krajów UE (poza Polską), a nie jak dawniej do Demoludów.


Cz sty 12, 2023 8:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL