Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 10:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Szok, żal i smutek 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2004 17:35
Posty: 1082
Post 
jo_tka napisał(a):
Cytuj:
Niepoczytalna Rumunka – jak sama twierdzi – nie chciała zabić. Kupiła nóż, by zmusić sędziwego mnicha do wysłuchania jej ostrzeżeń przed spiskiem masonów. Ale on zaczął się ruszać. Nóż trafił w jego szyję.

z tego samego artykułu, kilka linijek wyrzej:
Cytuj:
Przewodził im starzec w białych szatach na wózku inwalidzkim, ale z radosną twarzą. W kameralnej przestrzeni rozbrzmiewały kanony. I nagle do mężczyzny doskoczyła trzydziestokilkuletnia kobieta. Zaczęła go dusić. A potem zadała celne ciosy nożem w szyję.

jak czytam coś takiego to aż się we mnie gotuje :?
rzeczywiście nóż był niezbędny do tego żeby ją wysłuchano :?
po 2 ... jakie duszenie ?? cała sprawa rozegrała się w przeciągu kilku sekund ! Nie zdąrzył zareagować brat Luke który siedział pół metra od brata Rogera ...
po 3 ... kto wybiera na rozmowę czas wieczornej modlitwy w kościele w którym jest prawie 3 tysiące ludzi (nie kameralnej kaplicy), przeskakując przez żywopłot z nożem w ręku?!?!
a po 4 tak na marginesie ... brat Roger nie był w tym roku na wózku inwalidzkim - chodził o własnych siłach

a wiecie co dla mnie jest najbardziej ironiczne ... tego samgo dnia podczas modlitwy popołudniowej pomyślałam sobie, że brat Roger ma wyjątkowo mocny głos, że musi czuć się lepiej ... bo czasem są dni, że nie da się nawet zrozumieć w jakim języku mówi a tego dnia mówił mocnym i naprawdę wyrażnym głosem ...

_________________
Życie jest walką, z której nie możemy się wycofać, ale w której musimy odnieść zwycięstwo.


Cz sie 25, 2005 20:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 23, 2005 19:22
Posty: 120
Post 
['] ['] [']

_________________
Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła!


Cz sie 25, 2005 20:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Dowiedzieliśmy się o śmierci brata Rogera jadąc metrem do rodzin niemieckich około 24:00 i po tej wiadomosci wszyscy już wracali bez słowa. Sama nie wiedziałam co myśleć i co czuć, jedyne co zrobiłam to pomodliłam się, a następnego dnia pojechaliśmy wszyscy do wspólnoty Teize w Kolinii. Przynajmniej tyle mogłam zrobić :-(


Cz sie 25, 2005 21:24
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
I jeszcze - fragment książki "Bóg może tylko kochać" brata Rogera...

Cytuj:
Ważne jest, by starać się zrozumieć całego człowieka. Nie wystarczy wysłuchać tego, co go niszczy od wewnątrz. Trzeba jeszcze poszukiwać szczególnego daru, jaki otrzymał od Boga, osi całej jego egzystencji.[...] Kiedy tylko to możliwe, trzeba przechodzić do istotnego etapu: odkrywać wyjątkowy dar, talenty złożone w każdej ludzkiej istocie, aby nie zostały zagrzebane, ale ożyły w Bogu"

http://info.wiara.pl/index.php?grupa=4&art=1125028441

A to jest porażające...
I chyba straszliwie często to gubimy, i w sobie i innych.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt sie 26, 2005 10:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 08, 2004 23:56
Posty: 573
Post 
Wieczny odpoczynek racz mu dac Panie!!

_________________
Obrazek


N wrz 04, 2005 0:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post 
,,osobiscie komunikował"-no wlasnie niech ktos mi wytłumaczy na jakiej podstawie komunikowal?Jakis nadzwyczajny wyjatek od reguły?


Pn paź 10, 2005 10:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 03, 2006 17:24
Posty: 72
Post 
[*]

Pewien bardzo mądry ksiądz na zadane mu pytanie na temat szybkiej umieraności dobrych ludzi odpowiedział: "Przecież ogrodnik zbiera owoce, które już dojrzały, a zostawia te zielone, które nie nadają sie jeszcze do jedzenia. Otóż Pan Bóg robi tak samo. Zabiera do siebie ludzi, którzy dojrzeli do tego by cieszyć się wieczną chwała w niebie, a zostawia czas do nawrócenia tym, ktorzy zboczyli ze ścieżki prowadzącej do nieba".

[*]


N wrz 03, 2006 20:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL