Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 10, 2024 14:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Dla pesymistow: pracy nie ma i nie bedzie 
Autor Wiadomość
Post Dla pesymistow: pracy nie ma i nie bedzie
http://www.logistyka.net.pl/cgi-bin/art ... =logistyka

Tylko to.


Crosis


Pn paź 17, 2005 9:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 28, 2004 21:55
Posty: 89
Post 
Odnośnie bezrobocia, mam swoją teorię, pewnie nie wszystkim bezie się ona podobać.
Ciągłe gadanie o bezrobociu, już mnie wkurza. większość poprostu nie ma ochoty pracować. Jeżeli ktoś naprawde szuka to daje Wam słowo- napewno znajdzie.


So paź 22, 2005 22:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 27, 2005 5:57
Posty: 8
Post 
Masz rację, ale jest jeszcze jeden aspekt. Młodzi ludzie myślą, że jak mają na karku naukę to tylko to ich obowiązuje, a utrzymuja ich rodzice. Potem idą na studia i oprócz nauki to tylko imprezki i zabawa, bo pieniądze mają od rodziców. W końcu jednak przychodzi czas się usamodzielnić i okazuje się, że taki delikwent wyniósł ze studiów tylko wiedzę teoretyczną (zero doświadczenia, no najwyżej jakiś staż lub praktyki).

Nikt nie chce takiego kogoś w firmie, bo zanim się nauczy to będzie nieefektywny i będzie przynosił straty, a on uważa, że jemu się praca należy i ktoś ma ponosić straty, bo on musi pracować. Nic bardziej błędnego! Trzeba było wcześniej pomyśleć o tym. Niestety większość nie myśli i efekty są, jakie widać.

Może i ma się troche mniej czasu, może nie można sobie pozwolić na imprezki, na szwędanie się po mieście i 'studenckie życie', ale wiem, że kiedyś sobie to odbije. Kiedyś usłyszałem od jednej z osób z mojego otoczenia, że marnuje życie zamiast go używać, ale ja wolę takie życie. Zreszta jak skończymy studia, to ja nie będe się martwił o pracę tylko będę dalej robił to samo co teraz.

Wierzę w sprawiedliwość i wiem, że jeśli ktoś odmawia sobie czegoś to kiedyś to dostanie.


Cz paź 27, 2005 8:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 28, 2004 21:55
Posty: 89
Post 
Po części sie zgadza.Napisałem w ten sposób, gdyż sam jestem "chwilowo" bezrobotny, i to nie dlatego że nie ma pracy- bo praca jest tylko trzeba poszukać. Czasami żatobliwie nazywam się pasożytem, hehe ale nic nie trwa wiecznie...


Cz paź 27, 2005 16:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 27, 2005 5:57
Posty: 8
Post 
To życze Ci powodzenia w szukaniu. Należy równiez pomyśleć, czy nie warto "Postawić na swoim"?


Pt paź 28, 2005 7:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
ciekawe gdybym ja taki artykuł przerobił na "swój język"
czyli ogłosiłbym, że potrzebuje do pracy ludzi którzy maja wysokie kwalifikacje i lubią pracować za grosze
czy to nie byłoby śmieszne?
bo przecież gdybym potrzebował np kogoś do piekarni kto swoja pracą zarobi na obiboków 10 ("szefów")


co byście wtedy powiedzieli?


tacy pracownicy wykwalifikowani zamiast dostawać za pracę ciężką prawidłowy zarobek nic by nie mieli
ja bym im to ukrócił
wszystko do mojej kieski by wlatywało


czy taka firmę nie można by założyć "od zaraz"
- moznaby

i to o tym wszyscy dobrze wiemy

wiec niech jasnie panowie z wielkich firm nie wciskaja ludziom haseł typu :
leń
bo sami sa leniami


zresztą przeważnie my rozmawiamy z osobami młodymi (oni zatrudniaja w imieniu szefa) świeżo jeszcze po studiach którzy byli chronieni przez prawo które dawało pracodawcom wilele możliwości przy zatrudnianiu studentów

gdy taacy trafią do "realnego pracowania" po latach (niestety) im sie wzrok poprawi
póki co trzeba samemu nieraz po prostu walnąć drzwiami
ale kogo na to stac by sobie na taki luksus pozwolić...


pracy nie ma (ja mam gdyby kogoś to interesowało)
jezeli ktos pisze , że praca jest (dzisiaj w naszych czasach , w Polsce) tylko sa wysokie wymagania a ludzie to lenie jest po prostu niespełna rozumu moim zdaniem

od takiego trzeba się trzymać z daleka bo jest "slepy" i może komus krzywdę zrobić w przyszłości świadomie lub nie

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Pt lis 11, 2005 11:57
Zobacz profil
Post 
Marks 23 napisał(a):
Ciągłe gadanie o bezrobociu, już mnie wkurza. większość poprostu nie ma ochoty pracować.


Po co ma pracować "legalnie" za 500 złotych dla siebie i 500 zł dla rządu, skoro może pracowac "nielegalnie" za 1000 zł dla siebie?

te 18% bezrobotnych to FIKCJA, w którą wierzą chyba tylko przedszkolaki. Niedawno szukałem ludzi do wykonania w ciągu 2 tygodni pewnego PROSTEGO i NIESKOMPLIKOWANEGO zadania (wymagania: poświęcenie 4-5 minut wolnego czasu codziennie (od poniedziałku do piątku) i posiadanie telefonu, na który mogę zadzwonić lub dostępu do internetu). Proponowałem wynagrodzenie w wysokości 100 zł. Dzwoniłem po największych zadupiach po urzędach gminy. Na 80 wykonnaych telefonów znalazłem 6 (sześciu) chętnych. Od tego czasu nie wierzę w bezrobocie na wsi. A skoro na wsi go nie ma, to w mieście tym bardziej.


Pt lis 11, 2005 15:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
pjo jesli ktoś nie chce dla ciebie pracować to się zastanów dlaczego tak jest zamiast obrazać się na cały świat i klnąć na to, na czym on stoi

wiele prac nawet legalnych nie nadaje sie dla katolików
i to z różnych powodów
najczęstszym jest brak przekonania co do etyczności pracy


poza tym praca dorywcza to nie jest praca nadająca się dla osób które próbują utrzymac rodzinę lub ja założyć
i zresztą takie prace pjo nigdy nie zajmują jak to piszesz kilka minut

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


So lis 12, 2005 0:11
Zobacz profil
Post 
Mieszek napisał(a):
pjo jesli ktoś nie chce dla ciebie pracować to się zastanów dlaczego tak jest

Się zastanowiłem. Widocznie jest tak dlatego, że nie potrzebuje tych 100 złotych. Bo nie wymagałem ŻADNYCH specjalnych kwalifikacji, a jedynie umiejętności przeczytania prostej instrukcji w języku polskim.

Mieszek napisał(a):
i zresztą takie prace pjo nigdy nie zajmują jak to piszesz kilka minut


No tak. Zapomniałem, że na tym forum wszyscy wszystko wiedzą najlepiej. Nadal jednak twierdzę, że wyjęcie ze swojej skrzynki pocztowej 1-2 listów dziennie, otwarcie koperty i zaznaczenie na liście kontrolnym daty doręczenia, a pod koniec miesiąca odesłanie mi tej całej makulatury w załączonej i ofrankowanej kopercie zwrotnej - nie wymaga poświęcenia więcej niż 4-5 minut dziennie.


So lis 12, 2005 10:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Cytuj:
No tak. Zapomniałem, że na tym forum wszyscy wszystko wiedzą najlepiej. Nadal jednak twierdzę, że wyjęcie ze swojej skrzynki pocztowej 1-2 listów dziennie, otwarcie koperty i zaznaczenie na liście kontrolnym daty doręczenia, a pod koniec miesiąca odesłanie mi tej całej makulatury w załączonej i ofrankowanej kopercie zwrotnej - nie wymaga poświęcenia więcej niż 4-5 minut dziennie.


:hahaha:

no to ja juz mam odpowiedź
wiesz czego się przestraszyli?
zapewne tego co ja
mianowicie gdybyś chciał być jawny w jakiś sposób, to poszedłbyś założyć skrytkę pocztowa
a to wygląda jakbyś chciał zrobić lewy interes i w razie czego powiedziec:
"ale to nie ja
to dochodziło nie na mój adres
to on jest winny lub ona..
ja nie mam nic z tym wspólnego"


czy ty myslisz pjo , że ludzie sa tak naiwni?
:lol: :hahaha:

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


So lis 12, 2005 18:43
Zobacz profil
Post 
Rzeczywiście

Podejrzany jakiś sposób zarabiania pieniedzy. Takich ogłoszeń jest wszędzie multum.
Druga sprawa...co to za praca bez chociażby umowy zlecenia?

..smierdząca sprawa


So lis 12, 2005 18:48

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
Sorry panowie, ale Wy się przyczepiliście do Pjo tylko z urazu do niego, a te Wasze wymyślanie różnych powodów dla których komuś się nie chciało podjąć tej pracy jest absurdalne.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


So lis 12, 2005 19:12
Zobacz profil
Post 
Incognito napisał(a):
te Wasze wymyślanie różnych powodów dla których komuś się nie chciało podjąć tej pracy jest absurdalne.


Ja bym rzekł: typowe dla sfrustrowanych osobników niezadowolonych z życia :-)

Bardzo przepraszam, miałem się nie odzywać, ale mnie rozbawiło tych dwóch [...] podejrzewających mnie (ba! a nawet będąc tego pewnymi) o niecne zamiary.

[...] - jo_tka


So lis 12, 2005 19:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Cytuj:
Sorry panowie, ale Wy się przyczepiliście do Pjo tylko z urazu do niego


wiesz co Incognito ale ja urazu z dyskusji z pjo nie mam bo i sobie nie za bardzo kojarze bym z nim dyskutował
co innego czytał posty..bo z pewnościa tak


jednak po tym co pisze mogę rzec z minimalnego doświadczenia ze moje spotkanie z pjo raczej nie jest entuzjastyczne
i nie nazwałbym go dobrym odczuciem

nie obraź się pjo ale zaczynam rozumieć niektóre osoby czemu tak jak Incognito pisze sie odnosza do ciebie
jeszcze trochę a po kilku następnych twoich postach przeczytanych sam podejzewam że sie taki uraz we mnie pojawi
jestem chyba na dobrej na to drodze
no chyba ze sam mnie jakoś przekonasz do siebie i powstrzymasz od takiego odczucia
co?

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


So lis 12, 2005 22:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
Pjo, takimi tekstami nie wzbudzasz sympatii i nie budujesz sobie dobrej opinii.

Mieszku, to nie jest temat o Pjo, PMa mu wyślij jak chcesz.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


So lis 12, 2005 22:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL