Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 14:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Kogo denerwuje Halloween ? 
Autor Wiadomość
Post Kogo denerwuje Halloween ?
Denerwuje mnie lansowanie przez media pogańskiego święta Halloween...

1. Czuję się jakbym zyła w kolonii USA, czy naprawde wszystko musimy nasladować?...

2. Czy nie jest to kpina ze smierci i ze zmarłych ? Te dynie ze swieczkami w srodku...

3. Czy nie jest to zachęcanie dzieci do żebractwa ( straszenie ludzi w zamian za słodycze) ?

:? Czy przeciwstawiacie się tej modzie? Jaka jest Wasza opinia na temat tego święta? Zapraszam do wypowiedzi... :)


Cz lis 02, 2006 1:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
To jest zabawa.

Co innego, że wokół tej zabawy narasta cąły przemysł dyniowo-podobny...

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz lis 02, 2006 7:32
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 26, 2005 18:42
Posty: 20
Lokalizacja: Barczewo, Warmińsko-mazurskie
Post kogo denerwuje......
Moim zdaniem wprowadzanie tego zwyczaju, jak również innych o zabarwieniiu i charakterze poganskim, obce kulturze chrzescijanskiej nie ma sensu. Oczywiśćie od nas zależy czy to przyjmiemy. Jezeli jednak dojdzie do tego pieniądz ( a juz widać jak rolnicy sie cieszą) to bedzie wzrastalo. Walczyc chyba nie ale traktować to obojetnie.


Cz lis 02, 2006 8:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Teresse - nie zauważam. Po prostu. Może zwyczajnie żyję w trochę innym środowisku - nie w szkole, nie na uczelni.

Ale szczerze powiedziawszy, wydaje mi się, że ignorowanie i bierny opór to najlepsza metoda. Podobnie jak innych mód.

To nie jest do końca tak, że to zabawa, ToMu. To znaczy - zabawa na pewno, ale oparta na zupełnie niechrześcijańskich podstawach. I w żaden sposób mi nie pasuje do Wszystkich Świętych, czy dnia zadusznego. A skoro mi nie pasuje, to będę to omijać. Choć to zupełnie niewłaściwe z punktu widzenia przemysłu dyniowego :-)

A swoją drogą - Teresse - masz rację, co do dzieci. Bo zawsze istnieli kolędnicy. Niby też rodzaj "żebractwa" - ale oni dawali ludziom radość, przypominali o Bogu. I nie żądali daru...

Teraz to jest rodzaj szantażu - cukierek albo straszenie/ psikus w wersji amerykańskiej. Dziecinnego - ale jednak szantażu. Niespecjalnie mi się to wydaje dobre...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz lis 02, 2006 8:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 30, 2006 9:08
Posty: 1456
Post Re: Kogo denerwuje Halloween ?
Teresse napisał(a):
Denerwuje mnie lansowanie przez media pogańskiego święta Halloween...

1. Czuję się jakbym zyła w kolonii USA, czy naprawde wszystko musimy nasladować?...



Które media lansują? Wprawdzie wczoraj nie miałam zbyt wiele czasu na oglądanie TV, ale z tego co widziałam sporo było wspomnień o ks. Twardowskim, Marku Grechucie i innych którzy odeszli w tym roku, w tym takze o ofiarach katowickiej tragedii.

A wieczorem, to co lubię najbardziej w dniu Wszyskich Świętych (poza oczywiście pójściem na cmentarz), czyli Litania Miast.

Halloweenu nie widziałam zbyt wiele, poza krótkimi wzmiankami w programach informacyjnych. chyba, że coś przegapiłam?

:)

_________________
Nie mam nic, co bym mogła Tobie dać,
Nie mam sił by przed Tobą, Panie stać...


Cz lis 02, 2006 8:12
Zobacz profil
Post 
ToMu napisał:
Cytuj:
To jest zabawa.
szlpda tylko, że ta zabawa to "główne „święto” okultystów i czcicieli szatana, że zębata wydrążona dynia, to symbol potępionych dusz, a podświetlona czaszka lub dynia jest starożytnym znakiem, który mówił, że w tym domu czci się demony. – Halloween to: specjalna pora do przywoływania duchów w seansach spirytystycznych i że w tym dniu dzieją się straszne rytualne rzeczy, których dopuszczają się zwolennicy diabła.".


Cz lis 02, 2006 8:53
Post 
Póki co Halloween u nas się chyba nie przyjął. Wbrew temu co usiłuja nam niektórzy wmówić. Jakoś w swoim otoczeniu nie dostrzegłam wydłubanych dyń, przebieranek wśród dzieci czy chodzeniem po domach za cukierkami. Te "braki" nadrabiały za to hipermarkety. W zeszłym tygodniu zachciało mi sie zupy dyniowej. Poszłam do Carrefour'a kupic dynię. Były oczywiście i to nawet bardzo ładne. Leżały na dziale jarzynowym na..... czarnym "postumencie" z wymalowanymi świecącymi dyniami i napisami "Halloween". Trochę czułam sie jak idiotka szukając tam odpowiedniej dyńki na moją zupe. Mam nadzieję tylko, że nikt znajomy mnie z nią nie widział, bo nie chciałabym żeby sobie pomyslał że nagle zaczełam obchodzić Halloween.

Ja zdecydowanie jestem przeciwniczką Halloween. Nawet pomijając całą otoczke tego święta (czy jest złe czy nie bardzo) to po prostu nie podoba mi się przenoszenie do nas świąt i zwyczajów, które nie maja absolutnie nic wspólnego z nasza kulturą. Niedługo zaczniemy obchodzic Święto Dziękczynienia, a 4 lipca Dzień Niepodległości :(


Cz lis 02, 2006 9:27

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 7:40
Posty: 997
Post 
[quote="to Ja :)szlpda tylko, że ta zabawa to "główne „święto” okultystów i czcicieli szatana, że zębata wydrążona dynia, to symbol potępionych dusz[/quote]
Walentynki też chcielibyście potępić?

_________________
Polska jest jak twórczość Lucasa: 1980 Gwiezdne Wojny, 1981 Imperium Kontratakuje, 1989 Powrót Jedi, 1993 - 2005 Mroczne Widmo... A teraz mamy Atak Klonów... Strach myśleć o Zemście Sithów...


Cz lis 02, 2006 10:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Cytuj:
1. Czuję się jakbym zyła w kolonii USA, czy naprawde wszystko musimy nasladować?...

Ach, bym miał sporo kasy(jak na polskie warunki), znał dobrze angielki, był częścią czołowej potęgi świata... Gdzie mam podpisać, żeby się oddać we władanie USA? :D

Cytuj:
2. Czy nie jest to kpina ze smierci i ze zmarłych ? Te dynie ze swieczkami w srodku...

Pytanie- co ma dynia do zmarłych. Otóż nic. Niestety my tutaj jesteśmy takie szarawe smutasy. Osobiście w swoim testamencie napisze, że na moim grobie w Halloween mają się odbywać huczne imprezy, tylko niech pamiętają, żeby troche odlać na moją cześć:]

Cytuj:
3. Czy nie jest to zachęcanie dzieci do żebractwa ( straszenie ludzi w zamian za słodycze) ?

Rotfl, lol, b-k. Raczej do pracy- w końcu trzeba zrobić sobie strój, trzeba odważyć się iść do ludzi i się sprzedać.

A moje zdanie-jak najbardziej za. To nudne, ciągnące się jak flaki z olejem, smutasowate święto powinno być zastąpione czymś weselszym. Bo dlaczego mielibyśmy się smucić? Są w lepszym świecie, więc powinniśmy się z nimi z tego cieszyć i z radością wspominać ich. A tak stoimy na tych zimnych, szarych, zabłoconych cmentarzach, gadamy nad grobami z jakimiś znajomymi, co ich długo nie widzieliśmy. Moim zdaniem strasznie smutasowate to jest.

Cytuj:
A swoją drogą - Teresse - masz rację, co do dzieci. Bo zawsze istnieli kolędnicy. Niby też rodzaj "żebractwa" - ale oni dawali ludziom radość, przypominali o Bogu. I nie żądali daru...

Właśnie przypomniałaś mi o tych *&^%@(^#%*@. Kolednicy, chyba zaminuje podjazd, żeby wreszcie nie mieć ich 5 razy dziennie przez kilka tygodni:/ Może nie żądają, ale tylko z nastawieniem na to chodzą, przynajmniej w większości. Żeby choć im się chciało przebrać...

Cytuj:
"główne „święto” okultystów i czcicieli szatana

Kolejna inteligentna wypowiedź... Aktualnie to raczej święto dzieciaków, które traktują to jak bal przebierańców premium. Poza tym w oryginale to święto pogańskie, a poganie to nie czciciele szatana...

Cytuj:
nic wspólnego z nasza kulturą

Dla Twojej informacji Monika, to święto pochodzi z europy, jest bardziej nasze niż ich...

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Cz lis 02, 2006 11:14
Zobacz profil
Post 
A. napisał(a):
Cytuj:
nic wspólnego z nasza kulturą

Dla Twojej informacji Monika, to święto pochodzi z europy, jest bardziej nasze niż ich...


Europa to nie jeden worek, w którym wszystko jest wymieszane.


Cz lis 02, 2006 11:25

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Kogo denerwuje Halloween ?
Teresse napisał(a):
Czy przeciwstawiacie się tej modzie? Jaka jest Wasza opinia na temat tego święta? Zapraszam do wypowiedzi... :)


Nie lubię go, ale też nie przeciwstawiam się. Nie podoba mi się, ale jak ktoś chce, to niech się w to bawi. Jedynie te dzieci wymuszające słodycze mnie denerwują. Taka delikatna forma "wymuszeń rozbójniczych"...


Cz lis 02, 2006 11:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Cytuj:
Europa to nie jeden worek, w którym wszystko jest wymieszane.

Nie? A po czym to wnioskujesz? W europie mieszka mnóstwo imigrantów, ludzie wszelkich kolorów skóry, wielu wyznań. Muzułmanie, żydzi, chrześcijanie, ateiści, sekciarze różniaści, ludzie pielęgnujące starsze, "tradycyjne" religie, biali, czarni, żółci, bogaci, biedni, mówiący wieloma różnymi językami, mający swoją przeszłość, etc, etc.
Chyba, że chcesz sztucznych podziałów, odcinać państwa od europy. Ale europa była, jest i będzie kojażona w jeden worek. I dzięki temu może konkurować z USA, Japonią czy azjatyckimi tygrysami przeżywającymi aktualnie dość gwałtowny rozwój.

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Cz lis 02, 2006 12:03
Zobacz profil
Post 
I co z tego, że w Europie mieszkają rózni ludzie? Własnie ci różni ludzie, w różnych regionach Europy wykształcili w ciągu wieków różne zwyczaje i tradycje. Nikt nie broni emigrantom obchodzenia swoich świąt, ale nie ma powodu żeby nagle wszystkie "lokalne" zwyczaje przenosić na całą Europę i świat. Własnie takie obchodzenie na siłę świąt wywodzących się z innych kręgów kulturowych jest sztuczne. Halloween nie jest naszym świętem, tak samo jak np. Wianki nie są zwyczajem Portugalskim, pomimo że wszystko dzieje się w jednej, wspólnej Europie.


Cz lis 02, 2006 12:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Ale to jest najzupełniej normalne zjawisko- przejmowanie zwyczajów. Gdy coś komuś przypada do gustu to to przyjmuje. Gdyby każdy myślał jak Ty, chrześcijaństwo nigdy by się nie rozprzestrzeniło.

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Cz lis 02, 2006 13:02
Zobacz profil
Post 
Pragnąłbym zaznaczyć, że sataniści wyśmiewają Halloween, okultyści mają je gdzieś bo to dzień jak każdy inny, spirytyści nic w związku z nim nie robią bo nie jest jakiś szczególny.


Cz lis 02, 2006 13:17
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL