Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 22:48



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 DEKALOG 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 28, 2003 16:19
Posty: 4
Post 
przepraszam
nie wiedziałam,bo jak pisałam jestem tu nowa
to się napewno nie powtórzy
jeszcze raz przepraszam :)


Pt maja 30, 2003 18:39
Zobacz profil
Post 
Nie wiem proszę Księdza ,czy temat ten jest do Dekalogu czy tez nie ale wiąże sie pewnie z nim .
chciałam poruszyć pewną sprawę.
Sympatyzują z soba około 2 lat,są wierzącymi i chodzą do koscioła i do Komunii św. modlą się wspólnie.
Dziewczyna nie ma gdzie zamieszkać, bo straciła miejsce na stancji i chwilowo nie ma mieszkania. Chłopak wyszedł z propozycja do rodziców ,by ona mogła zamieszkać u nich w domu,(mieszkanie standart- 3 pokoje nieduże , 4 osoby.
1. matka chłopaka nie bardzo zgadza sie na zamieszkanie dziewczyny, proponuje znaleźć pokój za który zapłaci-
2. czy rodzice powinni się zgodzić na zamieszkanie?
3. czy taka propozycja ze strony chłopaka jest stawianiem rodziców w niezręcznej sytuacji?
4. czy dziewczyna ,która chce zamieszkać w domu sympatii, jest dobrze wychowana?

Bardzo proszę o odpowiedz, proszę Ksiedza


Śr cze 04, 2003 7:30
Post 
Anonymous napisał(a):
Nie wiem proszę Księdza ,czy temat ten jest do Dekalogu czy tez nie ale wiąże sie pewnie z nim .
chciałam poruszyć pewną sprawę.
Sympatyzują z soba około 2 lat,są wierzącymi i chodzą do koscioła i do Komunii św. modlą się wspólnie.
Dziewczyna nie ma gdzie zamieszkać, bo straciła miejsce na stancji i chwilowo nie ma mieszkania. Chłopak wyszedł z propozycja do rodziców ,by ona mogła zamieszkać u nich w domu,(mieszkanie standart- 3 pokoje nieduże , 4 osoby.
1. matka chłopaka nie bardzo zgadza sie na zamieszkanie dziewczyny, proponuje znaleźć pokój za który zapłaci-
2. czy rodzice powinni się zgodzić na zamieszkanie?
3. czy taka propozycja ze strony chłopaka jest stawianiem rodziców w niezręcznej sytuacji?
4. czy dziewczyna ,która chce zamieszkać w domu sympatii, jest dobrze wychowana?

Bardzo proszę o odpowiedz, proszę Ksiedza

Sytuacja jest dość złożona. Nie znam szczegółów, a poza tym to nie miejsce na nie, lecz postaram się jakoś odpowiedzieć.

Uważam, że dziewczyna nie powinna mieszkać z chłopakiem pod jednym dachem, w jednym mieszkaniu. Taka sytuacja stwarza bowiem wiele niezręcznych sytuacji, bo jest to jednak, choćby dla rodziców, jakaś obca osoba, mimo że znają ją zapewne. Ponadto w relacjach chłopak-dziewczyna taka sytuacja może rodzić wiadome pokusy. Można oczywiście wesprzeć tę dziewczynę finansowo, żeby mogła wynająć mieszkanie, jeżeli rodziców chłopaka na to stać i mają taką wolę. Nie może to być jednak forma szantażu ani jakiegoś ultimatum z jego strony. Dziewczyna, która chce zamieszkać z chłopakiem, nie do końca chyba zdaje sobie sprawę, co to oznacza. Tak niestety powstają tzw. małżeństwa na próbę trwające często do końca życia. Jeśli są dorośli, kochają się i myślą o małżeństwie, niech czekają i dopiero po ślubie zamieszkają razem.


Śr cze 04, 2003 9:23
Post 
dziekuje księdzu - a gdzie moznaby o tym porozmawiać z ksiedzem?


Śr cze 04, 2003 9:31
Post 
Prowadzę z reguły niedzielne czaty, ale jutro też będę prowadził... Po 22 jest możliwość prywatnej rozmowy. :)


Śr cze 04, 2003 12:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
zachęcam do przeczytania różnicy pomiędy przykazaniami http://www.pijarzy.pl/ewang/historia_ko ... przyk.html
życze miłej lekturki


N cze 08, 2003 23:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL