Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 11:19



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 no no no! 
Autor Wiadomość
Post 
Pharisee napisał(a):
Ks 5 mała uwaga ty zawsze znajdziesz sobie kogoś na kim się chcesz wyżyc i najlepiej słownie.


Drogi Adamie!

Nie wiem, skąd w Tobie tyle złośliwości. Grasz takiego grzecznego chłopca na czacie, a tutaj...

A poza tym ja się nie wyżywam, lecz prowadzę rzeczową dyskusję z tymi, którzy stawiają zarzuty lub pytają.

A za przypomnienie o sądzie ostatecznym dziękuję, choć staram się o nim nigdy nie zapominać :idea:


Pn maja 19, 2003 21:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
jednakóż prawdą jest że lubisz wybrać sobie docelowa osobę by z nią rozmowe zaczynać niemiłą

Jedni lubią fakty i mity.


Pn maja 19, 2003 21:45
Zobacz profil
Post 
ojojoj ale się dzieje, nie macie sie czym zająć ? proponuję 10 Rózanca św, w intencji otrzymania łaski pokory - dla Ksiedza nr 5 również


Pn maja 19, 2003 22:00
Post 
a gdzie zapis naszej kontrowersyjnej czatowej rozmowy się znajduje? warto przejrzeć. Pozdrawiam ksiedza numer 5


Pn maja 19, 2003 22:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
oooj niewiem czy został taki zapis zrobiony ale powinien znajdować sie na http://wiara.pl poprzeglądaj, może znajdziesz

pozdrawiam

jednakóż musze przyznać racje tobie gdyz antykoncepcja zabija płod, a płod to rozpoczęcie życia tak twierdzą filozofie i lekarze ( wg dziennika TV4)


Pn maja 19, 2003 22:50
Zobacz profil
Post 
witam

Coz to za nagonka na ksiedza5????
Droga ewo, nie masz racji w kwestii wczorajszego czatu. Bylem widzialem. Masz nieuzasadnione pretensje do ksiedza i tak powinnas sie cieszyc ze nie dostalas bana za rozwalanie dyskusji. Moze i ma on swoje wady (ktoz ich nie ma) ale i tak jest lagodny dla czatowiczow. Jest pewna obowiazujaca zasada do ktorej powinni sie wszyscy stosowac, przynajmniej podczas tej jednej godziny. Jest temat to trzymajmy sie tematu!!!!! Nie rozmydlajmy go. Ty ciagle pomimo prosb wracalas do antykoncepcji.
Twierdzisz ze jestes biologiem?? a nie odrozniasz antykoncepcji od aborcji?? O aborcji mozemy mowic tylko w wypadku gdy zostanie przerwane zycie, co ma miejsce przy stosowaniu srodkow antykoncepcyjnych wczesnoporonnych w zadnym innym. Nie wmowisz mi ze prezerwatywa zabija zycie!!!!! Owszem nie dopuszcza do jego powstania, ale w zaden sposob nie zabija.
Nie rozumiem w ogole twego rozzalenia i pretensji do naszego ksiezulka :D . Czyzby to jakas prywatna animozja??? jezeli tak to pisz do niego na priv, a nie na ogole

re Pharisee

Adas ciebie rowniez nie rozumiem. jakos nie zauwazylem by ktorykolwiek ksiadz wchodzac na czat robil to w celu upatrzenia sobie jakiejs ofiary i dokopania jej. Nie uwazasz ze przesadziles?? wyluzuj troszke chlopie.
Po to jest ksiadz na czacie by utrzymac pewna dyscypline, jezeli ktos nie potrafi sie dostosowac to serdecznie dziekujemy - tam sa drzwi.
Zapamietaj : Porzadek trzyma swiat, a ludzi BAT :D

Pozdrowka


Pn maja 19, 2003 23:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Belizariuszu prosiłem o jedna rzecz na chatcie ale widocznie tego niezauważyłeś, więc co bede więcej wypisywać gdyz i tak każdy robi to co mu sie podoba, a to ze Ks5 dostał taką opinie to on wiedział o tym już wcześniej. A i tak przynajmniej coś mu przez to przypomniałem.
kwestia Aborcji i antykoncepsji to chodzi o to że i tak lekarze i filozofowie opowiadaja sie że to należy do 5 przykazania gdyż wg nich narodziny płody to tak samo jak narodziny człowieka, a zabijając płod to zabija się człowieka.<dziennik TV4>


Pn maja 19, 2003 23:24
Zobacz profil
Post 
re Pharisee

Podalem konkretny przyklad antykoncepcji Prezerwatywa (taka gumka, gdyby ktos nie wiedzial :D ) jest to srodek antykoncepcyjny, zabroniony przez KK. Nie ma on jednak nic wspolnego z 5 przykazaniem. Tylko i wylacznie z 6.
W tym konkretnym przypadku nie dochodzi do zaplodnienia i nie mozemy mowic o aborcji. To tylko jeden z przykladow, jest ich o wiele wiecej.

Pod aborcje mozemy podciagnac tylko li wylacznie srodki ktore zabijaja zaplodnione jajeczka, ale nigdy te ktore nie dopuszczaja do zaplodnienia.
To chyba jasne????

pozdrowka


Wt maja 20, 2003 0:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 20:29
Posty: 165
Post 
Czytam i nie moge sie nadziwic bzdurom jakie wypisujecie Ewa i Pharisee. Jezeli nie potraficie rozroznic antykoncepcji od aborcji to siegnijcie do zrodel. A swoja droga to moglbys zacytowac Pfarisee tych "wybitnych" filozofow i lekarzy.
Antykoncepcja jak sama nazwa wskazuje jest to zapobieganie ciązy. I tu nie ma dowolnosci interpretacyjnej.
Ewa jezeli chcesz wszystko widziec w ramach grzechu to chyba pomylilas zawody,a poza tym faktycznie lepiej jest rozpatrywac jak mowil ks w "dobroci i milosci". No chyba,ze interesuje Ciebie starotestamentalna, pobozna mentalnosc, ktora nie ma nic wspolnego z kerygmatem Ewangelii.
Yasmin


Wt maja 20, 2003 0:07
Zobacz profil
Post 
http://www.wiara.pl/tematcaly.php?idenart=1053406742

To zapis niedzielnego czat o 5. przykazaniu Dekalogu.
Zapraszam tam wszystkich zainteresowanych :)


Wt maja 20, 2003 8:10
Post 
ksiądz nr 5 napisał:

Drogi Adamie!

Nie wiem, skąd w Tobie tyle złośliwości. Grasz takiego grzecznego chłopca na czacie, a tutaj...

czytam uważnie posty Pharise i złośliwosci w nich nie dostrzegłem...
natomiast w powyższym poście księdza można złośliwość dostrzec... :(


Wt maja 20, 2003 8:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 14:31
Posty: 930
Post 
Obserowałam jak ta dyskusja sie rozwija i z niepokojem stwierdzam że przerodziła się w obrzucanie się błotem! :cry: Co do niedzielnego czatu to bardzo uważnie przyglądałm sie dyskusji a mało mówiłam! Wiem więc, że ks 5 miał racje, a już na pewno nie wybrał sobie żadnej ofiary do gnębienia ( to do Ciebie Adasiu). Jesli zaś uważacie inaczej to radzę nastepnym razem popatrzeć co ludzie piszą na czacie a nie tylko za wszelką cenę zaznaczac swoja obecność. Od tego są rozmowy po 22! :x


Wt maja 20, 2003 9:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post re Dzika
w każdym poscie i u każdego zawsze znajdzie sie troche wądpliwosci co do danego wypowiadajacego się, a forum jest do wyrazania opini praktycznie na każdy temat.

pozdrawiam


Wt maja 20, 2003 10:18
Zobacz profil
Post 
dzika napisała:
Obserowałam jak ta dyskusja sie rozwija i z niepokojem stwierdzam że przerodziła się w obrzucanie się błotem! :cry:

jeśli widzisz to 'obrzucanie sie błotem' to pokaz-wykaz może kto kogo i w jakim momencie tym blotem obrzucił (przy tych dociekaniach weź może tez pod uwage fakt, że błotem można obrzucać w cywilizowany zakamuflowany sposob w tzw. w białych rekawiczkach)

bez tych konkretow powyzsze Twoje stwierdzenie wyglada na pustosłowie...


Wt maja 20, 2003 10:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
[quote="Belizariusz"]re Pharisee

Podalem konkretny przyklad antykoncepcji Prezerwatywa (taka gumka, gdyby ktos nie wiedzial :D ) jest to srodek antykoncepcyjny, zabroniony przez KK. Nie ma on jednak nic wspolnego z 5 przykazaniem. Tylko i wylacznie z 6.

Pod aborcje mozemy podciagnac tylko li wylacznie srodki ktore zabijaja zaplodnione jajeczka, ale nigdy te ktore nie dopuszczaja do zaplodnienia.
To chyba jasne????

Jasne na tyle że sie już też z nietórymi rzeczami spieramy, gdyz 6 przykazanie mówi nie cudzołusz ajak to wygląda w małżeństwie. Ogólnikami trzeba wiedzieć kiedy sie pisze.
no i jeszcze pozostaje coś co jest wykonywane zamiast aborcji czyli podrzycanie w jakieś miejsce narodzone dziecko, tak jak i Mojżesz był porzucony.

pozdrawiam


Wt maja 20, 2003 10:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL