Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 15:32



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Pielgrzym proponuje pielgrzymkę. 

Co sądzisz o zaproponowanej pielgrzymce?
Jestem za. 57%  57%  [ 8 ]
Jestem przeciw. 14%  14%  [ 2 ]
Jestem innego zdania (tak, ale...; nie, chociaż...; inne), lub go nie wyrobiłem. 29%  29%  [ 4 ]
Liczba głosów : 14

 Pielgrzym proponuje pielgrzymkę. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr cze 04, 2003 15:49
Posty: 236
Post Uzupełnienie.
Wspomniany "dzień skupienia" jest organizowany niezależnie od osób zajmujących się portalem "Wiara" (przynajmniej nie jest to ścisła zależność). Ma to być po prostu "dzień skupienia", organizowany tak, jak jest to wyżej napisane. I spotkało się to z akceptacją kilku osób odpowiedzialnych za niniejszy serwis. Zwłaszcza moderatorom proponuję porozumieć się z "_dziką_" albo "celnikiem".
Uważam, że jest to dobra (albo nawet bardzo dobra okazja) do tego, aby:
1. Bardziej zbliżyć się do Boga.
2. Oderwać się od komputera (przynajmniej niektórzy).
3. Spojrzeć z dystansu na niektóre sprawy związane z niniejszym serwisem.
4. Doświadczyć wymiaru wspólnotowego.
5. Przy okazji poruszyć niektóre sprawy (przy okazji!).

Jestem przekonany, że nie będzie kogoś, kto biorąc udział w tym "dniu skupienia" wróci z pustymi rękoma. A mogą być i takie osoby, których dotychczasowe życie ulegnie po tym wielkiej zmianie.

"zielona_mrowka" - chodzi o przybliżoną ilość potencjalnych uczestników tej "pielgrzymki".


Śr lut 25, 2004 22:11
Zobacz profil
Post 
ddv163 napisał(a):
A co Wy sądzicie o proponowanej Pielgrzymce ???

Osobiście popieram zdanie Pielgrzyma :)


ddv


No cóż - po ostatnich wypowiedziach "Pielgrzyma" diametralnie zmieniłem zdanie.
Dlaczego ?

Dlatego, że Pielgrzym organizując "pielgrzymkę" na portalu Wiara nie raczył nawet poinformować Forumowiczów o tym, że nie będzie to pielgrzymka z Portalu"wiara" tylko jego własna.

A gdybym wpierw spojrzał na Twoje "ogłoszenie", a nie na to, co tutaj napisali Moderatorzy, to byłbym świecie przekonany, że Twój pomysł jest zaakceptowany przez "portal Wiara".

Pielgrzymie ! :(
Jeżeli zdarzy się, że kiedyś się poznamy - to w czery oczy powiem Ci, co ja sądzę o takim stawianiu sprawy...
A nie będą to na pewno miłe słowa... :(:(:(


Śr lut 25, 2004 23:01
Post 
Cytuj:
I spotkało się to z akceptacją kilku osób odpowiedzialnych za niniejszy serwis. Zwłaszcza moderatorom proponuję porozumieć się z "_dziką_" albo "celnikiem".



Tak sie zlozylo, ze niechcacy jestem tutaj moderatorem ( wbrew zyczeniu co niektorych uzytkownikow ;) ).
Dlatego powiem ci cos......Powolujesz sie na opinie dzikiej i celnika. No coz, moze by tak zaczekac na ich glos, a nie wypowiadac sie w ich imieniu???

Sprawa druga



Cytuj:
Po zakończeniu tegoż "dnia skupienia" (czyli około godziny 15.00) jest przewidywane spotkanie dla odwiedzających portal "Wiara" w udostępnionej salce (ojciec proboszcz wstępnie to zaakceptował), i wtedy będzie się można bliżej poznać, a nawet omówić pewne sprawy organizacyjne serwisu.


Chwileczke Pielgrzymie.........czegos tutaj nie rozumiem. Jakim cudem chcesz omawiac sprawy organizacyjne serwisu wiara.pl........skoro nie skontaktowales sie z Administratorami tegoz portalu.
Do tej pory wymieniles tylko dwoch moderatorow...co prawda celnik jest "szczegolnym" moderatorem....ale mimo wszystko nie jest administratorem SERWISU WIARA.PL.
Czyzbys proponowal jakas minirewolucje sterowana oddolnie?

Pielgrzymie....spotkanie moze zorganizowac kazdy uczestnik forum lub czatu....wystarczy ze znajdzie na to chetnych. Bylo juz takich spotkan oddolnych wiele. Nie uprawnia to jednak do wprowadzania ludzi w blad, a ty to kolego robisz.
Powolujesz sie na serwis i bez upowaznienia chcesz ingerowac w jego sprawy organizacyjne.

Zatem...organizuj spotkanie...dobra rzecz.....nie powoluj sie jednak na serwis dopoki nie wyrazi na to zgody Administrator.


pozdrowka


Śr lut 25, 2004 23:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 14:31
Posty: 930
Post 
Przepraszam że dopiero teraz... nie wyrabiam sie ostatnio :(

Rzeczywiście odbyła sie rozmowa pomiedzy mną a Pielgrzymem, ponieważ oboje jesteśmy z tego samego miasta. I powiem tak:

Pielgrzym zaproponował termin 27 marca - tutaj odbywa sie jakiś dzień skupienia u Redemptorystów w Toruniu. Chciał aby osoby związane w jakiś sposób z wiarą.pl dołaczyły się do tego... Byłaby mozliwość zapoznania się.

Rozmawiałam jednak z Celnikiem ( i o tym Pielgrzym nie wiedział jeszcze) i ten termin okazal się totalną klęską. Jest to bowiem Wielki Post i właściwie nikt z szefostwa na takim spotkaniu nie mógłby sie pojawić ze względu na ogrom zajęc i obowiązków.

Rzeczywiście w tej sytuacji byłoby to zupełnie nieoficjalne spotkanie forumowiczów bądź czatowiczów. Uważam jednak, że jeżeli znajdą się chętni na taki przyjazd i chcieliby skorzystać z organizowanego ( nie przez portal) dnia skupienia, a przy okazji zapoznać się chętnie udziele miejca na nocleg :D


Pozdrawiam serdecznie. Szczęsć Boże.


Śr lut 25, 2004 23:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 09, 2003 21:39
Posty: 150
Post i co dalej??
a tak tylko pytam:)
bo mi sie przypomnialo ze byla kiedys ta rozmowa.
wymysliliscie cos ciekawego???
chyba odezwala sie we mnie potrzeba podrozowania....
sesja zaliczona i mozna zyc spokojnie to i jezdzic sie zachcialo:))))))
pozdrawiam
Karola :) : ) :D


So mar 06, 2004 12:51
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr cze 04, 2003 15:49
Posty: 236
Post O "pielgrzymce".
Wyjaśnienie "_dzikiej_" powinno całkowicie wystarczyć w zrozumieniu charakteru opisanej wcześniej "pielgrzymki". Za pewne niejasności w informacji o niej z mojej strony - przepraszam.

"karher" - przeczytaj na stronie 3.


So mar 06, 2004 23:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 04, 2003 15:49
Posty: 236
Post Uzupełnienie.
Do informacji o wspomnianym "dniu skupienia" można by jeszcze wspomnieć o tematyce konferencji. Mianowicie, o ile mi dobrze wiadomo, mają być wygłoszone dwie, z czego jedna na temat formacji wewnętrznej - modlitwy, druga natomiast ma dotyczyć rozeznawania.
Spotkanie ma się rozpocząć w tak zwanej Kaplicy Szkolnej (wejście E) około godziny 9.30 i wraz z Mszą Świętą potrwać do około godziny 15.00 (z przerwami).
Jak już zostało wspomniane, choć całość jest niejako organizowana przez Odnowę w Duchu Świętym, to nie ma być spotkaniem zamkniętym. Tym dla których ten ruch jest dosyć obcy - nowe doświadczenie może przynieść specyficzna forma modlitwy tam podejmowana.

Idea zorganizowania "pielgrzymki" została, jak widać, na tym forum podtrzymana i połączenie tych "jednodniowych rekolekcji" ze spotkaniem wspólnotowym zdaje się być w zasięgu ręki. Z pewnością nie do każdego Bóg kieruje zaproszenie na ten "dzień", ale spróbuj odpowiedzieć na pytanie: czy nie jest to skierowane właśnie do Ciebie?
Prowadząc dyskusje na tym forum wielu wypowiadających się zapewne tworzy jakiś portret psychologiczny interlokutora (inerlokutorów). Portret ten może być po części prawdziwy, ale może również dalece odbiegać od rzeczywistości. Ten drugi przypadek może być powodem różnych nieporozumień czy nawet wzajemnych awersji. Ponadto w wirze ostrych polemik Bóg, niestety, może "stać" gdzieś na boku. Po pewnym czasie można wówczas dojść do przekonania, że niektórych "problemów" nie da się (zwłaszcza spokojnie) rozwiązać. Takie spotkanie jak zaproponowane może być swego rodzaju "spojrzeniem w dal", albo - innymi słowy - krokiem milowym in plus na drodze zarówno wzajemnych relacji forumowiczów, jak i poziomu ich wypowiedzi.
Chyba nie tyle jest istotne to, w jakiej scenerii, w jakim miejscu taki "dzień skupienia" będzie przebiegać i jakie dokładnie będą w nim "punkty programu", ile raczej to, że w ogóle będzie miał on miejsce...

Można by to zakończyć słowami: kto przyjedzie - ten przyjedzie, pożyjemy - zobaczymy...


N mar 14, 2004 16:05
Zobacz profil
Post 
Szkoda, ale chyba na 27-ego nie zdołam wyskrobać czasu.
To, że pomysł nie jest zaakceptowany przez szefostwo to pikuś. Zawsze można zrobić indywidualny zjazd. Ja jednak się tym razem nie wybiorę.
Muszę magisterkę dokończyć i czasu nie mam.
Natomiast gdyby to zrobić później - niech choćby w maju to już byłoby lepiej.

Wydaje mi się, że na ten zjazd nie przyjedzie jednak 400 osób a bardziej 40.
Sądzę, że najlepiej przegłosować termin spotkania.
Po prostu przez jeden tydzień niech będzie zamieszczona sonda (ale jakoś wyraźnie) o tym który miesiąc by odpowiadał.
Z tej sondy okaże się, że miesiąc X jest najlepszym miesiącem.
Wtedy można zrobić drugą sondę z pytaniem, który weekend by odpowiadał, a potem czy sobota czy niedziela.
:)


Śr mar 17, 2004 13:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 19, 2003 22:45
Posty: 274
Post 
Cóż, mnie najbardziej pasowałaby Niedziela Miłosierdzia... i najlepiej w Krakowie, ale gdziekolwiek by nie było to spotkanie, zjawię się, gdy tylko odbędzie się między 14. a 25. kwietnia. Chyba, że je zorganizujemy w Ameryce, to termin dla mnie jest dowolny :D. Pozdrawiam.

_________________
Zapraszam na swoje forum, gdzie można przeczytać wszystkie moje felietony, pooglądać zdjęcia z niekończącej się podróży dookoła USA i nawet zobaczyć na żywo obraz z kamery na moim trucku: www.katolik.us


N mar 21, 2004 19:34
Zobacz profil
Post 
Moi Mili :)
Widzę, że ta dyskusja zaczyna się trochę "tasiemczyć" ;) dlatego pozwoliłem sobie założyć nowy temat...

viewtopic.php?t=725


N mar 28, 2004 19:58
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL