Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 12:30



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 403 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Następna strona
 Nowe wybory w Polsce? Jak zachowają się obywatele? 

Jak postąpisz w razie nowych wyborów?
Zagłosuję na PiS 16%  16%  [ 9 ]
Zagłosuję na PO 47%  47%  [ 27 ]
Zagłosuję na LiD 9%  9%  [ 5 ]
Zagłosuję na LiS (jeśli powstanie) 0%  0%  [ 0 ]
Zagłosuję na Samoobronę (jeśli zdecyduje się kandydować) 0%  0%  [ 0 ]
Zagłosuję na LPR (j.w.) 11%  11%  [ 6 ]
Zagłosuję na inną partię 12%  12%  [ 7 ]
Nie wybieram się na wybory 4%  4%  [ 2 ]
Jeszcze nie wiem 2%  2%  [ 1 ]
Liczba głosów : 57

 Nowe wybory w Polsce? Jak zachowają się obywatele? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
kyob napisał(a):
Mroczny Pasażer napisał(a):
kyob, dzięki za ten link, teraz już wiem na kogo na pewno NIE głosować. Przeczytałem pare punktów w tym programie. Banda debili.

tak zazwyczaj reagują osoby, które mają znikomą wiedzę o ekonomi i finansach publicznych - szkoda, że nie podałeś żadnych argumentów poza "banda debili"


Dokładnie taką wiedzę jaką piszesz mieli ci, którzy pisali ten program.

Nie będzie niczego!

Ale spoko, głosuj na UPR, i tak nie mają szans.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Pn wrz 03, 2007 16:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
cytat
Cytuj:
ie moglabym glosowac na partie, ktora nie jest za obrona zycia od momentu poczecia do naturalnej smierci.


A jest takowa partia w tym kochanym kraju ,..??
Bo mnie siem wydaje , ze niet takowej partii



Hm co do wyborów..
Ni wybieram się bo musiałbym głosować na Leszka Milera i jego kumpli... by ni e marnować głosu..
Ale nigdy nie głosowałem na komunę dlatego nie udam sie durny wyborczej..


Pn wrz 03, 2007 17:41
Zobacz profil
Post 
monika001 napisał(a):
profos20 napisał(a):
Dlaczego nie będe nigdy głosował na PiS?
Dlatego, że nie zniose by ci których wybrałem nazywali mnie "ciemnym ludem"


Ci, na których zagłosujesz będą nazywać cię jeszcze ciemniejszym ludem. Wszystkim wyborcy potrzebni są raz na cztery lata.

Ja na pewno nie zagłosuję na Donalda i jego szeregi.
Rude to wredne.



Prawdziwie chrześcijański argument :evil:
On też :?:

[img]http://katolichestvo.by.ru/images/jezus.jpg[img][/img]


So wrz 08, 2007 11:06
Post 
ToMu

Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 10:25 Temat postu: nadchodzące wybory
--------------------------------------------------------------------------------

Sejm się rozwiązał, znany jest termin wyborów parlamentarnych

Nie chodzi mi o sympatie czy antypatie polityczne.

Chodzi o to, czy uważacie że te wybory - w obecnej chwili i sytuacji - mają sens czy nie. W sensie - czy coś zmienią, czy po prostu będzie to ok 300 000 000 zł wywalonych w błoto, bo wyłonią podobny parlament z podobnym podziałem sił.

Przy okazji - mile widziane, kto na kogo zagłosuje, i dlaczego (albo dlaczego np. nie zagłosuje w ogóle).

Zapraszam do dyskusji



Mimo wszystko zmienią, nawet jeżeli PiS znowu pokona PO.
Wprawdzie Tusk zachował sie tak jak Jagiełło pod Malbokiem i nie odważył dobić kaczystów, ale nie sadze aby były szanse na PO-PiS


So wrz 08, 2007 11:22

Dołączył(a): Pt lut 03, 2006 18:03
Posty: 680
Post 
Gruby napisał(a):
Mimo wszystko zmienią, nawet jeżeli PiS znowu pokona PO.
Wprawdzie Tusk zachował sie tak jak Jagiełło pod Malbokiem i nie odważył dobić kaczystów, ale nie sadze aby były szanse na PO-PiS


Ziobro zatrzyma Tuska i Schetyne, Rokita stanie na czele PO i dogada sięz PiS.
Sąd potem obu uniewinni, ale koalicja juz bedzie.


So wrz 08, 2007 12:14
Zobacz profil ICQ WWW
Post 
stern napisał(a):
Gruby napisał(a):
Mimo wszystko zmienią, nawet jeżeli PiS znowu pokona PO.
Wprawdzie Tusk zachował sie tak jak Jagiełło pod Malbokiem i nie odważył dobić kaczystów, ale nie sadze aby były szanse na PO-PiS


Ziobro zatrzyma Tuska i Schetyne, Rokita stanie na czele PO i dogada sięz PiS.
Sąd potem obu uniewinni, ale koalicja juz bedzie.



Niestety to całkiem prawdopodobne.
Wcześniej zapowiadał to publicznie kaczystowski Wyszyński, a w czasie debaty nad skróceniem kadencji Sejmu groził tym opozycji przemawiajacy w imieniu klubu poselskiego PiS poseł Jacek Kurski


N wrz 09, 2007 11:00
Post 
Hmmmm No właśnie! Ziobro coś ostatnio przycichł, najprawdopodobniej znów knuje jakieś podłości w tym swoim ptasim móżdżku


N wrz 09, 2007 15:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
Widzę, że bardzo dużo głosów za PO. Też swego czasu chwaliłem ich.
Teraz - moim zdaniem - oni są kompletnie bezradni, a poza tym sami nie wiedzą czego tak naprawdę chcą. Krytykują PiS i słusznie zresztą, ale tak naprawdę nic nie potrafią zrobić. Jest to zarówno kwestia mniejszego poparcia partii przez społeczeństwo, jak i brak możliwości ze strony posłów i senatorów PO.

Dlatego moje poglądy, jako katolika, politycznie zbliżone są jednak ... do lewicy.

Dlaczego? Wiem, że są to ludzie, którzy żyją bez Boga, ale nie dokonują pod tym względem żadnego podziału religijnego, czy rasowego.
Wykazują tolerancję wobec narodu. Nie wprowadzają ustaw o obronie życia niepoczętego, zakazu aborcji, używania środków antykoncepcyjnych itd. Jest to słuszne, bowiem każdy z nas jest wolny. Bóg dał każdemu wolną wolę. Lewica, mimo nie uznania Boga, swoimi poglądami, proponuje demokratyczne życie oparte na dobru moralnym.

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


N wrz 09, 2007 15:46
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Zamiast pisać bez sensu o niczym ;), zróbcie dobry uczynek i mnie oświećcie. Jeśli w czasie wyborów będę za granicą, to co mam zrobić? Wziąć świstek z Urzędu Gminy, tak? Czyli z Urzędu Miasta tak naprawdę? A od kiedy te świstki można brać?

A potem co? Głosuje się w konsulacie czy w ambasadzie? W Paryżu jest chyba i to, i to [tak wyczytałam, ale może źle] - do tego w różnych miejscach...

Ktoś przez to przechodził? :)


Edit:
A nie, jednak są obok siebie. No to może dam radę... ;]

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


N wrz 09, 2007 15:52
Zobacz profil
Post 
angua napisał(a):
Zamiast pisać bez sensu o niczym ;), zróbcie dobry uczynek i mnie oświećcie. Jeśli w czasie wyborów będę za granicą, to co mam zrobić? Wziąć świstek z Urzędu Gminy, tak? Czyli z Urzędu Miasta tak naprawdę? A od kiedy te świstki można brać?

A potem co? Głosuje się w konsulacie czy w ambasadzie? W Paryżu jest chyba i to, i to [tak wyczytałam, ale może źle] - do tego w różnych miejscach...

Ktoś przez to przechodził? :)


Edit:
A nie, jednak są obok siebie. No to może dam radę... ;]


Nie musisz brać swistków z gminy w której mieszkasz, ale najpóźniej na 5 dni przed wyborami musisz u własciwego konsula wpisać sie na listę wyborców tam, gdzie będziesz głosowała. Mozesz to zrobić osobiście ustnie, pisemnie, telefonicznie, telegraficznie lub telefaksem - Internetu ustawodawcy nie przewidzieli.

Natomiast gdzie będziesz głosowała, to zależy od minister Fotygi, bo to ona ma utworzyć obwody głosowania dla obywateli polskich przebywających za granicą i wyznacza siedziby obwodowych komisji wyborczych.

A jaka jest pani minister każden wie.
Nie zdążyła wyznaczyc ambasadorów i konsulów to i rozporządzenia powołującego obwody za granicą może nie zdążyć wydać, zwłaszcza, że teraz tańczy w Lizbonie :evil:

Ps. A głosować bedziesz na kandydatów z okręgu dla gminy Warszawa Centrum :razz:
.


N wrz 09, 2007 18:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Nie wybieram się na wybory, gdyż to nie ma żadnego sensu. Gdybym jednak musiała na kogoś głosować (na szczęście nie muszę) to byłby to LiD.


N wrz 09, 2007 20:31
Zobacz profil WWW
Post 
Meg

A ja ci powiem GŁOSUJ. Nawet gdybyś miała oddać głos na Partię Krasnoludków i Gamoni to oddaj, ale nie marnuj :)
Dlaczego?
Dlatego by nie pozwolić na to żeby ktoś inny decydował za ciebie.

To tylko taka rada.

Ja nie brudziłem sobie rąk głosowaniami za "tamtych" czasów, ale wtedy to i tak wszystko było ustawione i sfałszowane tak więc mój głos sie nie liczył. teraz biorę udział w każdym głosowaniu.


N wrz 09, 2007 20:47

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Gruby - dzięki :)

I chciałam napisać, że rozumiem Meg. Co prawda zawsze głosuję [jak widać wyżej - zamierzam wykonać szereg czynności, żeby móc to zrobić i tym razem], ale w tym momencie mam dziwne wrażenie, że to nie ma żadnego sensu. Że kto by nie wygrał, będzie tak samo źle. Na większość nie ma szans, czyli znów będziemy świadkami koalicji z konieczności, układów, układzików i walk o skrawki władzy.

Rzadko mi się zdarza, żebym nie widziała nadziei, ale chyba właśnie nadszedł ten moment. To już nawet nie jest wybór mniejszego zła - ja mam nieodparte wrażenie, że bez względu na wynik będzie tak samo beznadziejnie.


PS. Meg! Witaj!

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


N wrz 09, 2007 21:04
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Rzadko mi się zdarza, żebym nie widziała nadziei, ale chyba właśnie nadszedł ten moment. To już nawet nie jest wybór mniejszego zła - ja mam nieodparte wrażenie, że bez względu na wynik będzie tak samo beznadziejnie.


Nie wiem ile masz lat, przypuszczam że jesteś osoba młodą (zresztą kobiety podobno zawsze mają 18-lat ;) )

Oto do czego doprowadziły 2 letnie rządy Małostkowych Braciszków. To smutne, ze młodzi ludzie nie widzą przyszłości dla tego kraju :(


N wrz 09, 2007 21:20
Post 
profos20 napisał(a):
Meg

A ja ci powiem GŁOSUJ. Nawet gdybyś miała oddać głos na Partię Krasnoludków i Gamoni to oddaj, ale nie marnuj :)
Dlaczego?
Dlatego by nie pozwolić na to żeby ktoś inny decydował za ciebie.

To tylko taka rada.

Ja nie brudziłem sobie rąk głosowaniami za "tamtych" czasów, ale wtedy to i tak wszystko było ustawione i sfałszowane tak więc mój głos sie nie liczył. teraz biorę udział w każdym głosowaniu.



W pełni popieram :!:
W pochodzie pierwszomajowym uczestniczyłem po raz ostatni pół wieku temu będąc w dziewiatej klasie ogólniaka. Ręce w wyborach "brudziłem" wiele lat dłużej.
Ale od 1989 r. głosuje zawsze, nawet gdy pozostaje oddać głos na krasnoludki


N wrz 09, 2007 21:32
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 403 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL