Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 12:46



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Pielgrzym proponuje pielgrzymkę. 

Co sądzisz o zaproponowanej pielgrzymce?
Jestem za. 57%  57%  [ 8 ]
Jestem przeciw. 14%  14%  [ 2 ]
Jestem innego zdania (tak, ale...; nie, chociaż...; inne), lub go nie wyrobiłem. 29%  29%  [ 4 ]
Liczba głosów : 14

 Pielgrzym proponuje pielgrzymkę. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post Re: Pielgrzymka.
Pielgrzym. napisał(a):
Przez aklamację proponuję na czas owej pielgrzymki wyznaczyć jakiś dzień w okresie Wielkiego Postu. Dlaczego? Ano dlatego, że po pierwsze jest to okres szczególny w całym roku liturgicznym; po drugie w okresie letnim zazwyczaj różnie bywa z możliwością uczestnictwa w tego typu pielgrzymkach (a ponadto jest to jak na razie termin, uważam, stosunkowo odległy i jeśli już o nim konkretnie mówić, to za jakiś czas); po trzecie czas wielkiego postu niejako sprzyja refleksjom, "posiłkom duchowym"...

:hmmm: w wielkim poście :hmmm: czyżby znów tułaczyc sie przez 40 dni jak Jezus na pustyni ??
Pomysł może i fajny, ale niewielu na to sie zgodzi


Wt sty 13, 2004 22:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 09, 2003 21:39
Posty: 150
Post pielgrzymka?
czesc wszystkim !
czesto to ja tutaj nie pisze a raczej wcale ale do tego tematu to sie chetnie wlacze:) moze to bedzie moj poczatek pisania na forum heheheh :)
wkazdym badz razie joris i karher sa za i popieraja taki pomysl. Nam to blizej do Torunia wiec jakos ten pomysl bardziej by pasowal. no ale nad wszytkim mozna pomyslec :)
jak zawsze jestesmy chetne do spotkania sie z czatownikami :)
fajnie by bylo.
no i tak jak mowila zielona trzeba by bylo chyba cos napisac do tych cos wiara zajmuja....
pozdrowionka
i duze TAK dla tego pomyslu od joris i karher :D :-) :-D


Śr sty 14, 2004 23:47
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 12, 2003 13:36
Posty: 24
Post 
To-mam pytanie-Jle i kto jest za!
Kto jest przeciw.......?
Kto sie wstrzymal?:)
Albo lepiej-PRZYJMUJEMY PRZEZ AKLAMACJE!!!!Co wy na to ?
Niech zyje Torun!!
POZDRAWIAM :piwo:

_________________
Dopuki walczysz jestes zwyciezca!!No...matura za kilka misiecy...pozdrawiam drogich maturkowiczow:)I to jest poprawne:D


Pt sty 16, 2004 9:58
Zobacz profil WWW
Post 
Jeszcze inna propozycja...

Dziś zasłyszana wiadomość z Regionalnej TV, a potwierdzona w Internecie. Na tyle dla mnie ważna, że zdecydowałem sie usiąść przy komputerze...

"Kraj
V Zjazd Gnieźnieński pod hasłem: "Europa Ducha"
PAP, MFi / 2003-12-26 09:37:00
Pod hasłem "Europa Ducha" przebiegać będą obrady V Zjazdu Gnieźnieńskiego. Odbędzie się on w dniach 12-14 marca przyszłego roku w Gnieźnie.

Zjazd, organizowany przez Forum Świętego Wojciecha, będzie miał charakter międzynarodowy, wielokulturowy i ekumeniczny - tak jak Europa dziś. Wśród około 700 jego uczestników będą liderzy opiniotwórczych europejskich środowisk chrześcijańskich, znani politycy, ludzie kultury i mediów, ze Wschodu i Zachodu - tych "dwóch płuc", o których integrację apeluje papież Jan Paweł II. Zjazd ma być - podkreślają organizatorzy - "nowym impulsem do dialogu ekumenicznego w perspektywie jednoczącej się Europy".

Nawiązujące do tysiącletniej tradycji zjazdów gnieźnieńskich zgromadzenie, ma być też miejscem refleksji o przyszłości Europy i o jej kształcie w przededniu akcesji dziesięciu nowych krajów do Unii Europejskiej. Ma sprzyjać twórczej obecności polskich chrześcijan w Europie i być platformą wymiany doświadczeń: w jaki sposób środowiska chrześcijańskie mogą wpływać na kształt wspólnej, europejskiej przestrzeni? Jednym z jego celów jest ukazanie, że Europa nie jest "zlaicyzowaną pustynią", lecz miejscem wciąż żywej inspiracji duchowej.

Na Zjazd przebędą najbardziej znani współcześni "świadkowie wiary", twórcy nowego sposobu obecności świeckich w Kościele, m.in.: Chiara Lubich i Kiko Arguello, o. Laurent Fabre czy Andrea Riccardi. Stolicę Apostolską reprezentować będą kardynał Jean- Louis Tauran i przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich abp Stanisław Ryłko. Przybędą kardynałowie i biskupi ze Wschodu i Zachodu. Udział zapowiedział prezydent Aleksander Kwaśniewski. Spośród polityków zagranicznych przybyć mają m.in.: znany filozof i minister ds. europejskich Włoch Rocco Buttiglione, były prezydent Rumunii Emil Constantinescu, były premier Węgier Voktor Orban.

Zjazd będzie odbywać się pod patronatem prymasa Polski kardynała Józefa Glempa i metropolity gnieźnieńskiego arcybiskupa Henryka Muszyńskiego." (...)

za: http://info.onet.pl/846761,11,druk.html

Co byście powiedzieli na to, by "podłączyć się" pod ten Zjazd ?
Umożliwiłoby to nam wszystkim - tak Katolikom, jak też i członkom innych Wyznań piszących na to Forum poznanie się i wspólną modlitwę ?

Polecam do rozważenia..... :D

ddv


Pn sty 19, 2004 11:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Witaj Bracie DTV
DTV napisał
Cytuj:
Co byście powiedzieli na to, by "podłączyć się" pod ten Zjazd ?
Umożliwiłoby to nam wszystkim - tak Katolikom, jak też i członkom innych Wyznań piszących na to Forum poznanie się i wspólną modlitwę ?

Polecam do rozważenia....

Myśl zasadniczo jest dobra
Czyli forma raczej zlotu różnych ludzi z pod różnych wyznań .. Czy nawet ateistów jak choćby Pan Prezydent
Ja to bym traktował to bardziej jako ciekawostkę . No chyba że mało wiem na temat tego zjazdu . Możesz masz gdzieś opis poprzednich spotkań..
O czym było ? na IV zjeździe czy uczestniczyli szeregowi członkowie innych wyznań..?
A może Ty byłeś to podzieliłbyś się wrażeniami z poprzedniego.. Zjazdu..

Ja osobiście Bardziej bym to traktował jako okazja do poznania się wzajemnego forowiczów tych co wzajemnie klikamy.. Wspólne poznanie wspólna modlitwa i to naprawdę mogłyby być wielkie owoce takiej .wyprawy spotkania..
Wszakże to nie wielcy tworzą oblicza religii ino Ci malutcy na dole. Czyli szeregowi członkowie kościołów swoich wyznań..

Serdecznie POzdrawiam


Śr sty 21, 2004 13:03
Zobacz profil
Post pytanie
Jeśli zgadłem, żeś Ślonzok, to Ty zgadnij, które słowo w ostatnim post'cie (wysłanym dziś o 13,03) Cię zdradziło.
Teofil, Jan S.


Śr sty 21, 2004 15:21
Post 
Szanowni Forumowicze !

Pielgrzym wpadł na doskonały pomysł i zaproponował zorganizowanie pielgrzymki Forumowiczów z portalu "Wiara" po to, by móc się razem spotkać i wymienić swoje poglądy.
Jednak po przeanalizowaniu wszelkich "Za i Przeciw" może się okazać, iż nasza pielgrzymka będzie pielgrzymką stosunkowo małą liczebnie...
Poza tym, istnieje pewna grupa Forumowczów, która - jak sądzę - na pewno bardzo chętnie do nas by dołączyła. Jednak z dość prozaicznych powodów tego nie zrobi...
Chodzi mi o tych naszych "Wpółbraci w Wierze", jakimi są dla mnie członkowie innych Wyznań chrześcijańskich tzn. Protestantów i Prawosławnych. Z którymi to na pewno warto by również spotkać się i wymienić z nimi nasze poglądy...


Ja ze swej strony pragnąłbym rozwinąć pomysł Pielgrzyma i zaproponować wspólną pielgrzymkę "Ekumeniczną".
I wpadłem na pomysł, by spróbować zorganizować "Ogólnpolską
Ekumeniczną Pielgrzymkę internautów" z różnych chrześcijańskich "Forów" dyskusynych...z inicjatywy sewisu "Wiara.pl""
Pod myślą przewodnią "Internet jako forum porozumienia między chrześcijanami"

Dałoby to możliwość spotkania się chrześcijańskich Internautów
różnych Wyznań piszących na chreścijańskie "Fora".
A jako, że istnieje dość duża grupa osób piszących na więcej niż
jedno forum - sądzę, iż wieść o pomyśle może się roznieść dość
szybko...
Pragnę również wspomnieć o tych wszystkich naszych Współbraciach różnych Wyznań, którzy uczestniczą w pracach na wszelkiego rodzaju "zateizowanych" "forach". I bardzo mężnie bronią wartości, które niesie ze sobą Chrześcijaństwo !
I sądzę, że naprawdę warto również i im zaproponować wspólną pielgrzymkę...

Według moich szacunków na takie spotkanie mogłaby się zebrać rzesza
ok. 400 - 600 Internautów... Z różnych części Polski i różnych
wyznań.
A tematów do rozmów mamy naprawdę bardzo dużo.

Pozostały by do uzgodnienia czas i miejsce takiego spotkania

Na pewno dobrym rozwiązaniem byłoby dołączenie do wspomnianej przeze mnie w poprzednim poście do V Zjazdu Gnieźnieńskiego.
Byłaby to - jak sądzę - naprawdę dobra okazja do wpólnego spotkania.
Wadą tej propozycji jest stosunkowo krótki czas, jaki by pozostał na organizację takiej Pielgrzymki.

Pozostaje jeszcze inna możliwość.
Wybranie takiego miejsca, w którym Internauta niezależnie od Wyznania mógłby czuć się dobrze... Znalezienie miejsca, gzie nikt nie odmówi członkowi innego Wyznania gościnności... Gdzie znajdują się obok siebie Świątynie różnych Wyznań.
Najlepszym miejscem, jakie znam spełniające powyższe warunki są tereny Śląska Cieszyńskiego. W maju 1995 r. Ojciec Święty Jan Paweł II kanonizował św. Jana Sarkandra. Odwiedził wtedy Skoczów, Bielsko-Białą i Żywiec.
Zatem - ja ze swej strony przedkładam drugą możliwą propozycję. Proponowałbym na pamiątkę wizyty Ojca Świętego na Śląsku Cieszyńskim zorganizować "Międzyforumową pielgrzymkę Intenautów z inicjatywy serwisu Wiara.pl" w Skoczowie.
W miejscu, gdzie niegdyś Ojciec Swięty ustanowił patronem Diecezji Bielsko - Żywieckiej błogosławionego Jana Sarkandra.
Byłby to dodatkowy impuls dla nas, Katolików do zastanowienia się nad słowami Ojca Świętego zawartymi w Encyklice o Ekumeniźmie "


Cz sty 22, 2004 22:37
Post 
Sorry, :) Komp mi coś zaczął szwankować... Nie zdążyłem dokończyć ani skorygować poprzedniego tekstu...


Jestem zatem ciekaw Waszych opinii oraz opinii Administatora Serwisu dotyczącego tej mojej propozycji...

Jako najlepszy czas dla tego typu pielgrzymki uważam temin:
początek do połowy czerwca br.


pozdrawiam serdecznie ! :)

ddv


Cz sty 22, 2004 23:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post Re: pytanie
Teofil, Jan napisał(a):
Jeśli zgadłem, żeś Ślonzok, to Ty zgadnij, które słowo w ostatnim post'cie (wysłanym dziś o 13,03) Cię zdradziło.
Teofil, Jan S.


Drogi Janie przebywam na ślasku prawie 25 lat a urodziłem się w Gdańsku.!! Po ślonsku to jestem tak zwany z "Hanysiały gorol. !!"
A wśród Ślążaków spotkałem wielu wspaniałych ludzi ..I nie czuje sie tu obco ale jak Ślążak co i w mowe i w pisownie mi już weszło...niejako..

Pozdrawiam


So sty 24, 2004 11:10
Zobacz profil
Post 
A co Wy sądzicie o proponowanej Pielgrzymce ???

Osobiście popieram zdanie Pielgrzyma :)

A naprawdę zależałoby mi na spotkaniu wszystkich piszących na "Fora" religijne...
Tematów do rozmów nie brakuje...
A Ekumenizm wydaje mi się niezbędną koniecznością


Pozdrawiam sedecznie ! :)

ddv


So sty 24, 2004 22:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
ddv163 napisał(a):
A naprawdę zależałoby mi na spotkaniu wszystkich piszących na "Fora" religijne...


No niy wiym czy sie jo pojawia, zresztą poznałech cześć osób jak z tego forum tak i z czatu, zresztą chyba jednak do tego towarzystwa niy pasuja.


N sty 25, 2004 0:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 30, 2004 12:20
Posty: 44
Post 
Ja napewno się wybiorę na tą pielgrzymkę do Częstochowy. :D . Choć nie wiem czy moje nóżki to wytrzymają, bo to spory kawałek będzie. :-) :biggrin: :-) .

P.S Czekam.....na Was !!!


So lut 07, 2004 12:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 04, 2003 15:49
Posty: 236
Post Pielgrzymka.
Po rozważeniu na modlitwie oraz z niektórymi forumowiczami omawianej tu kwestii pielgrzymki-spotkania jestem głęboko przekonany co do sensowności jej zorganizowania. Dlatego też niech mi będzie wolno skierować do Ciebie, bracie, siostro, kilka związanych z tym konkretów. A mianowicie...
Wiele wskazuje na to, że do takiego spotkania, które będzie miało charakter ewangelizacyjno-wspólnotowy - dojdzie. W pierwszej kolejności ma ono być spotkaniem z Bogiem i niech to będzie dla Ciebie rzeczą nadrzędną jeśli zamierzasz się na tych "jednodniowych rekolekcjach" pojawić...

U Ojców Redemptorystów w Toruniu jest organizowany swego rodzaju "dzień skupienia" bodaj przez Odnowę w Duchu Świętym, ale nie jest to spotkanie zamknięte. Ma ono mieć miejsce dnia 27.03.2004., a więc w ostatnią sobotę marca i nie widzę przeszkód dla których nie można by się pod nie "podłączyć".
Początek został wstępnie zaplanowany na około godzinę 9.00, rozpoczęcie Mszy Świętej - około godziny 13.30 i zakończenie spotkania około godziny 15.00. Niestety, nie jest mi bliżej znany dokładny plan tego spotkania, ale obiecuję podać więcej szczegółów najpóźniej 14.03.2004. Z tego co mi obecnie wiadomo, ma zostać wygłoszona przynajmniej jedna konferencja (bardzo możliwe, że więcej niż jedna), z pewnością będzie modlitwa i w międzyczasie 30 - 40 minut przerwy na posiłek (posiłek we własnym zakresie).
Po zakończeniu tegoż "dnia skupienia" (czyli około godziny 15.00) jest przewidywane spotkanie dla odwiedzających portal "Wiara" w udostępnionej salce (ojciec proboszcz wstępnie to zaakceptował), i wtedy będzie się można bliżej poznać, a nawet omówić pewne sprawy organizacyjne serwisu.
Według wstępnych zamysłów miejscem spotkania ma być tak zwana Kaplica Szkolna, a nie główny Kościół, jednak w zależności od ilości uczestników, możliwe, że zostanie ono "przeniesione" do głównego Kościoła (Kościół parafii Świętego Józefa - Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu, ulica Świętego Józefa).

W związku z powyższymi rzeczami bardzo proszę, abyś - jeśli jesteś skłonny uczestniczyć w takim spotkaniu - wysłał wiadomość pod adresem "Pielgrzyma" - wystarczy napisać słowo "pielgrzymka".

Uwaga! To bardzo ważne, aby ustalić przybliżoną ilość uczestników odwiedzających portal "Wiara"! Proszę zatem nie lekceważyć wysłania krótkiej wiadomości!

Proszę również nie rozgłaszać tego w innych portalach, gdyż zasadniczo jest to propozycja skierowana do Ciebie!
Zachęcam także nie-katolików do wzięcia udziału w tej "pielgrzymce".
I jeszcze proszę o ogarnięcie tej sprawy modlitwą.


Wt lut 24, 2004 23:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
To brzmi tak - Pielgrzymie - jakbyś uzgodnił wszystko z szefostwem serwisu?
Jeśli przewidujesz "spotkanie dla odwiedzających portal Wiara" aby było można się nie tylko "bliżej poznać", ale nawet "omówić pewne sprawy organizacyjne serwisu"?
Pozdrawiam

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Ostatnio edytowano Śr lut 25, 2004 7:08 przez jo_tka, łącznie edytowano 1 raz



Śr lut 25, 2004 1:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Cytuj:
To bardzo ważne, aby ustalić przybliżoną ilość uczestników odwiedzających portal "Wiara"!


Pielgrzymie kilka tysiecy osob dziennie :) nie wiem na co Ci takie info :)

Jestem jak najbardziej za takim spotkaniem, ale prosze wiecej szczegolow a mniej ogolow :)

Pozdrawiam

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Śr lut 25, 2004 2:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL