Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:32



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 
 Na co choruje Papież? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz sty 20, 2005 9:55
Posty: 91
Lokalizacja: Ateista Materialistyczny
Post Na co choruje Papież?
Czy ktoś z panstwa dysponuje jakąs oficlalna wiadomoscią na jaką chorobę cierpi Papież?Mówi się ,iz Papież ma chorobę Parkinsona-ale czy zostało to oficjalnie potwierdzone-czy pozostaje to w sferze spekulacji?Czy Watykan-ewentualnie rzecznik watykanu-oficjalni sie na ten temat wypowiedział?


So lut 26, 2005 14:01
Zobacz profil
Post 
Paież jest bardzo chory, dlatego należy otoczyć Go modlitwą.
http://info.onet.pl/1071607,12,item.html


Wt mar 22, 2005 17:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
Nasz Ojciec Swiety cierpi a w nim wspolcierpi nasz PAN.Glowna choroba papieza (z tego co slyszalem) jest choroba Parkinsona.

Modlmy sie za niego aby Bog dal mu potrzebne sily na prowadzenia Kosciola.

Pozdrawiam :-D

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Śr mar 23, 2005 0:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Mysle ze podstawowa choroba Papieza to kryzus wiary w Europie, mysle ze duzo bardziej to ciazy Papierzowi niz nastepstwa po zamachu, lata okupacji i ciezkiej pracy w kamieniolomach, parkinson, rozne przeziebienia, trachotomia itd.


Śr mar 23, 2005 1:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Wiking pisze
Cytuj:
Mysle ze podstawowa choroba Papieza to kryzus wiary w Europie
Tu się z Tobą zgodzę w 100 procentach!!. To na jego oczach Europa staje się laicka . Pustoszeją kościoły katolicki protestanckie. Ludzie ustanowili Nowego Boga jakim jest pieniądz Generalnie obserwujemy zachwianie wiary w Jezusa Chrystusa.. Jeżeli spojrzeć od tej strony to rzeczywiście dorobek JPII nie jest ciekawy!!

A Polska kult jednostki który jest napędzany przez otoczenie papieża , któremu to kultowi sam nie moze się przeciwstawić.. Boleje zapewne nad tym i nie wiele potrafi zdziałać złożony chorobami.

Mimo że nie jestem katolikiem modlę się o jego zdrowie w każdy dzień !! I modlę się o to aby na koniec wędrówki po tym padole Chrystus dał mu kielich wiary czystej tej którą nam przekazał w Wieczerniku!!


Śr mar 23, 2005 8:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Drogi Godunowie!

Ciesze ze sie zgadzamy w jakims punkcie, ale tylko wtym ze papiez bardzo cierpi z powodu braku wiary, jednak nie wynika to z faktu czystego zmartwienia, ale z jego poslugi pasterskiej. Widzi jak stado mu powierzone jest oklamywane przez diabla.

Cytuj:
Ludzie ustanowili Nowego Boga jakim jest pieniądz Generalnie obserwujemy zachwianie wiary w Jezusa Chrystusa.. Jeżeli spojrzeć od tej strony to rzeczywiście dorobek JPII nie jest ciekawy!!


Nie rozumiem o co Ci chodzi, o to ze papiez przyczynil sie do kultu pieniadza? Czsy tez jego posluga sprawila sie zachwianie wiary w Chrystusa?
Proponuje spojrzec na wiele innych kosciolow i wspolnot koscielnych, ktore nie maja laski Piotra i jakos tam odstepowanie od wiary postepuje szybciej. Wsmone tylko protestantow w Skandynawii, np. gdzie ( w Danii) jeden pastor stwierdzil ze nie wierzy w Boga Biblii a parafianie stwierdzili ze im to nie przeszkadza i nadal piastuje stanowisko probosza parafii.
Albo jeszcze tylko to co sie dzieje w Anglii, zeby nie bylo ze sie uparlem na luteranow.

Bez poslugi papierza koscio9l katolicki wygladaby duzo gorzej od wspomnianych przykladow.

O wierze prawdziwej zapraszam na inny watek, by tutaj nie tworzyc nowych punktow niezgody, rozmawiamy przeciez w dziale o papierzu. Ale ja tez sie modle za Ciebie by Tobie Chrystus okazal prawdziwa wiare.

Co do kultu jednostki jest kilka watkow poruszajacych ten aspekt, proponuje bys tam przeniosl swe zarzalenia, by dac mozliwosc odpowiedzi.


Śr mar 23, 2005 9:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Wiking pisze
Cytuj:
Nie rozumiem o co Ci chodzi, o to ze papiez przyczynil sie do kultu pieniadza? Czsy tez jego posluga sprawila sie zachwianie wiary w Chrystusa?

Ja aż tak nie wysuwam daleko idących wniosków jak Ty !!!!!.. Fakt jest faktem . Działo się i dzieje się to za jego pontyfikatu .. Może temu zjawisku nie potrafił czy nie zaradzić???.. W tym sensie ja to widzę .. A nie to ze to on niejako miałby się przyczyniać do kultu pieniądza.. Czy ten kult wywołać
Piszesz dalej
Cytuj:
Proponuje spojrzec na wiele innych kosciolow i wspolnot koscielnych, ktore nie maja laski Piotra i jakos tam odstepowanie od wiary postepuje szybciej. Wsmone tylko protestantow
Jaka miara byś to chciał zmierzyć..? Czy może nieprawościami członków tychże kościołów . Statystycznie kiedyś w Chrześcijańskiej Europie . Chrześcijaństwo ponosi największe straty . A spośród kościołów to najwięcej ludzi odeszło od kościoła katolickiego.. w okresie właśnie 25 ostatnich lat.. Tyle statystystyka!! .
Piszesz znowu
Cytuj:
w Skandynawii, np. gdzie ( w Danii) jeden pastor stwierdzil ze nie wierzy w Boga Biblii a

Dajesz sobie rękę uciąć za wszystkich księży katolickich ze wierzą w Boga..??.
Bo ja osobiście nie dąłbym !!
Piszesz dalej
Cytuj:
O wierze prawdziwej zapraszam na inny watek, by tutaj nie tworzyc nowych punktow niezgody, rozmawiamy przeciez w dziale o papierzu. Ale ja tez sie modle za Ciebie by Tobie Chrystus okazal prawdziwa wiare.

Ja też tu nie ma zamiaru w tym miejscu dyskutować o wierze prawdziwej jak Ty To nazwałeś .
Jednak wydaje mi się że czas oceny pontyfikatu obecnego papieża pomału nadchodzi.
Wszakże czasu i przemijania nic nie jest w stanie zatrzymać..
Co do innych wątków w tym temacie wcale ich tu nie zamierzałem zaczynać..
Skąd takie sugestie ??
Czyżby już U ciebie zaczynały się pojawiać pewne wątpliwości..??
To faktycznie może warto w stosownych działach powrócić do proponowanych przez Ciebie zagadnień!!
Pozdrawiam


Śr mar 23, 2005 12:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
wiking napisał(a):
Mysle ze podstawowa choroba Papieza to kryzus wiary w Europie, mysle ze duzo bardziej to ciazy Papierzowi niz nastepstwa po zamachu, lata okupacji i ciezkiej pracy w kamieniolomach, parkinson, rozne przeziebienia, trachotomia itd.


To raczej jego bolaczka.Prawde mowiac to Europa choruje ciezko a cierpienia papieza napewno przyczynia sie do zbawienia wielu.

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


So mar 26, 2005 0:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 20, 2005 9:55
Posty: 91
Lokalizacja: Ateista Materialistyczny
Post 
Ale ja sie pytałem konkretnie-na co choruj Papież?Czy jest jakiś oficjalny dokument mówiący na jaką chorobę Papież cierpi?Bo ajk do tej pory nigdzie nie słyszlem ,ani nie czytałem oficjalnej wypowiedzi ,mówiącej o tym,że Papież cierpi na chorobe Parkinsona.Może sie myle?Może ktos ma jakiś link do takiej wypwowiedzi?


Śr mar 30, 2005 18:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL