Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 14, 2024 8:51



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Niech Papież zrezygnuje... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Anqua napisała
Cytuj:
Powiedz tylko, czy żal Ci papieża, czy sam nie chcesz patrzeć na cierpienie, bo powoduje to dyskomfort psychiczny?

Kiedyś jako młody chłopak należałem do ruchu oazowego . Jeździliśmy w góry ( zresztą w górach się też wychowałem) Na te spotkania z młodzieżą przyjeżdżał z plecakiem jako turysta Karol Wojtyła ówczesny Metropolita Krakowski .

Dane mi było w życiu spotkać tego człowieka i najzwyczajniej w świecie porozmawiać i to nie jeden raz czy dwa . I to tak jak to przy ogniskach bywa.!! I też tak jak się dyskutowało kiedyś w środowiskach młodzieżowych !!
D
Dlatego traktuję go z wielkim z szacunkiem i poważaniem Jak kogo mi dobrze znanego Zapewni nigdy już nie spotkam tak mądrego człowieka a jednocześnie tak otwartego na prosty dialog z młodymi ludźmi I Boli mnie serce że dzisiaj pewna grupa katolików robi z jego choroby szopkę . Ba nawet kult jednostki .

. Zresztą tak to też spostrzegają to sami katolicy i to nie tylko z poza Polski .
Odbieram to po prostu jako robieni szopki z choroby papieża.
Zoe napisała
Cytuj:
Ciebie byloby schowanie go pokojach ? przeciez starzenie sie to naturalna kolej ludzkiego losu i nie widze powodu zeby to ukrywac ...

Czy dobijanie bardzo chorego człowieka na oczach milionów ma sens według Ciebie ?? W Imię czego ?? i Po co..??

Zoe pisze
Cytuj:
jeszcze jedno ... mozna byc slabym fizycznie ale to nie oznacza rownoczesnie, ze jasnosc jego umyslu rowniez nie jest w najlepszej formie.

Według nieoficjalnych danych papież nie może mówić nie może czytać ( czytaj ma problemy z czytaniem) Jakie jest stadium choroby Nie wiemy ? Jaki jest stan umysłu też nie wiemy !!
Wszystko oficjalnie jest skrywane tuszowane !!

Ale bardzo wydaję się być prawdopodobne , że to otoczenie przy papieżu wymusza takie a nie inne działania ..

Choćby przejęcie Władzy przz 4 kardynałów celebransów ostanich uroczystoscii. Aby odsunąć Dziwisza o d sprawowania władzy ..!! Zresztą rozpisuje się o tym prasa w Europie tyle tylko, że nie w Polsce !!!

Ja jednak ufam Bogu że papież na tyle odzyska siły ze jeszcze pokaże się publicznie bez tej całej szopki jak mu ostatnio towarzyszy .!!
Pozdrawiam


Wt mar 29, 2005 14:27
Zobacz profil
Post 
Godunow
Piszesz o sobie, że wychowałeś się w górach, to świetnie jesteś zorientowany, jakim twardym narodem są górale - sądzisz, że papież pozwala sobą manipulować, wymuszać zachowania, gesty?
Ja w to nie wierzę.
Zauważ w Wielki Piątek brał duchowy, modlitewny udział w Drodze Krzyżowej - nie epatował cierpieniem, nie pokazał umęczonej, cierpiącej twarzy.
Pragnął udzielić światu błogosławieństwa, choroba nie pozwoliła... ale to nie manipulacja - on należy do tych ludzi, którzy "umierają stojąc".
A prasa, pismaki - nic nowego; gonienie za sensacją, tajemnicą, spekulacje,która da się sprzedać.


Wt mar 29, 2005 15:46

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Teraz inaczej odbieram Twoje posty w tym temacie...
Mnie też się ta szopka nie podoba, ale czy zachowanie prasy ma być powodem ustąpienia papieża?

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Wt mar 29, 2005 18:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2004 17:35
Posty: 1082
Post 
godunow napisał(a):
Czy dobijanie bardzo chorego człowieka na oczach milionów ma sens według Ciebie ?? W Imię czego ?? i Po co..??

nie, dobijanie nie ma sensu, ale ja nie wiem czy to jest dobijanie ... nie nazwalabym tego tak ostro ... papiez przeciez nie jest ubezwlasnowolniony i chyba sam podejmuje decyzje o swoich publicznych wystapieniach

godunow napisał(a):
Według nieoficjalnych danych papież nie może mówić nie może czytać ( czytaj ma problemy z czytaniem) Jakie jest stadium choroby Nie wiemy ? Jaki jest stan umysłu też nie wiemy !!
Wszystko oficjalnie jest skrywane tuszowane !!

wlasnie dzsiaij w radiu uslyszalam taka wiadomosc, ze papiez nie dochodzi do zdrowia tak szybko jak przypuszczano i nie wiadomo czy bedzie jeszcze przemawial :? wypowiadal sie jakis wloski kardynal ( ? ) ktory powiedzial, ze to moze doprowadzic papieza do pewnego stanu depresji ... powiedzial, ze poki umial mowic nie przeszkadzalo mu siedzenie na wozku ... ale teraz jak nie bedzie mogl mowic .... :?

godunow napisał(a):
Ja jednak ufam Bogu że papież na tyle odzyska siły ze jeszcze pokaże się publicznie bez tej całej szopki jak mu ostatnio towarzyszy .!!

tez mam taka nadzieje

pozdrawiam :)

_________________
Życie jest walką, z której nie możemy się wycofać, ale w której musimy odnieść zwycięstwo.


Wt mar 29, 2005 20:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
godunow napisał(a):
Napisano na forum
Cytuj:
A czemu niektórzy uważają, że papież powinien zrezygnować? Ze względu na niego? Raczej nie. Ze względu na siebie. Nie chcą patrzeć na starość, chorobę, cierpienie

Zapytam katolików czemu ma służyć pokazywanie tak schorowanego człowieka..?? Dajcie mu godnie chorować i przestańcie go pokazywać jako maskotkę. Oraz czy snucie takich opowieści papież rządzi kieruje etc. Czy zę Odprawił drogę krzyżową w swojej kaplicy Czemu ma to służyć,,???


Panie godunow papiez sam jasno sie wyrazil w tej sprawie wiec nie rozumiem panskich pretensji :o

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Śr mar 30, 2005 2:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
Alus napisał(a):
Godu
A prasa, pismaki - nic nowego; gonienie za sensacją, tajemnicą, spekulacje,która da się sprzedać.


A prasa siostro Alus w Polsce jest pod kontrola przeciwnikow papieza wiec najczesciej pisza rzeczy niezgodne z rzeczywistascia po to tylko aby ponizyc godnosc Ojca Swietego, ktory swoje cierpienie ofiaruje i za nich.

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Śr mar 30, 2005 2:31
Zobacz profil
Post 
Tess
Uogólniasz troszke - większość kieruje się stroną czysto ekonomiczną...zysk, a informacje o Papieżu podane w formie sensacji lepiej się sprzedają.
Ewidentnie wrogie ideologicznie, z przekonania, to:Nie, Fakty i Mity, Wprost.


Śr mar 30, 2005 18:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Dzisiaj założyli mu sondę do żołądka :(

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Śr mar 30, 2005 23:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Alus napisał(a):
Ewidentnie wrogie ideologicznie, z przekonania, to:Nie, Fakty i Mity, Wprost.

Zapomniałeś dodać do tego towarzystwa !!
Radio Maryja ( działnai polityczne) i Nasz Dzienik
Gwoli sprawiedliwości!!
Tess pisze
Cytuj:
Panie godunow papiez sam jasno sie wyrazil w tej sprawie wiec nie rozumiem panskich pretensji


Nie wiem kto się wyraził on czy za niego !! Ale raczej za niego !!


Pozdrawiam


Cz mar 31, 2005 8:19
Zobacz profil
Post 
Godunow!!!! zdradziłeś Kościoł Chrystusowy więc zostaw Papieża w spokoju i pozwól Mu czynić co uważa za stosowne. Po prostu zamknij się i idź się wymądrzać do Twoich protestantów. Onipozwolą Ci na opluwanie wszystkiego, co katolickie.


Cz mar 31, 2005 9:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Prosiłabym o opanowanie emocji w wypowiedziach...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz mar 31, 2005 9:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:51
Posty: 40
Post Głos papieża ciągle brzmi w świecie!
Papież sam powiedział, kiedy zrezygnuje: "po porozumieniu sięz Szefem". A Kto jest Jego Szefem ?? Bóg !! Uważam, że nie ma sensu dyskutować. Papież jest dużo mądrzejszy od nas, ufa Bogu i najlepiej wie, co powinien zrobić.

A
Cytuj:
Ja jednak ufam Bogu że papież na tyle odzyska siły ze jeszcze pokaże się publicznie bez tej całej szopki jak mu ostatnio towarzyszy


Jakiej szopki ?? !! Nigdy jeszcze głos papieża nie brzmiał tak głośno, jak teraz, kiedy nie mówi nic. Przyzwyczailiśmy się do obecności papieża na audiencji generalnej, na modlitwie Anioł Pański. Teraz, kiedy nie wiemy, czy się pokaże... Teraz, kiedy widzimy jego cierpienie i sposób, w jaki znosi ten krzyż... Teraz dopiero w pełni możemy dostrzec sens jego nauczania.

Kiedy Droga Krzyżowa w Koloseum wzbudziła tyle emocji, jak nie w tym roku, gdy Ojciec Święty uczestniczył w niej milcząc, z daleka, ze swoich apartamentów? Gdy przy XIV stacji wziął krzyż, jak robił to zawsze przy tej stacji?

Tak, właśnie teraz, gdy papież milczy, słychać go najgłośniej :yes: [/code]

_________________
"Przez pryzmat wiary wszystko zobaczysz w tęczowych kolorach."


Cz mar 31, 2005 11:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Jan Teofil
Cytuj:
Godunow!!!! zdradziłeś Kościoł Chrystusowy więc zostaw Papieża w spokoju i pozwól Mu czynić co uważa za stosowne. Po prostu zamknij się i idź się wymądrzać do Twoich protestantów. Onipozwolą Ci na opluwanie wszystkiego, co katolickie.

Jasju nie będę pytał kogo Ty zdradziłeś!! Ale skoro zamieszkujących Polaków na Górnym Śląsku publicznie i jawnie nazywasz okupantami !! !! ( Był swego czasu Janie taki temat tu na forum ) .
To nie wiem czy godzi się Ci się uchodzić za obrońcę papieża , Postawa Twoja ubliża temu co głosił papież Polak !! O opluwaniu wole zmilczeć!!
Pozdrawiam


Cz mar 31, 2005 14:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 14:31
Posty: 930
Post 
Dlaczego ma zrezygnować?


Pt kwi 01, 2005 12:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL