Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:11



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Nowy papież 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Jednak Ratzinger... Ja tylko powiem, że wydaje mi się, że naprawdę komuś zależało bardzo, żeby tego człowieka widział i miał okazję (może pozornie :?: ) docenić świat. 115 kardynałów... a jeden odprawia i pogrzeb papieża i mszę przed konklawe - coś sporo, nie uważacie :?:

Oby Kościół szedł do przodu. Z papieżem.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt kwi 19, 2005 21:57
Zobacz profil WWW
Post 
Da Bóg, że nowy Papież utrwali wszystko to, co dobre z nauczania Jana Pawła Wielkiego.


Wt kwi 19, 2005 22:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
A mam przeczucie, że ten papież też będzie wielki. Tylko jeszcze nie wiem dlaczego :)


Wt kwi 19, 2005 22:51
Zobacz profil WWW
Post 
Nie mam nic przeciwko :)


Wt kwi 19, 2005 22:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
ToMu napisał(a):
Jednak Ratzinger... Ja tylko powiem, że wydaje mi się, że naprawdę komuś zależało bardzo, żeby tego człowieka widział i miał okazję (może pozornie :?: ) docenić świat. 115 kardynałów... a jeden odprawia i pogrzeb papieża i mszę przed konklawe - coś sporo, nie uważacie :?:

Oby Kościół szedł do przodu. Z papieżem.


Przyjacielu

Bogu zalezalo na tym aby kard Joseph Ratzinger zostal papiezem. Ludzkie prady i poglady nie licza sie. :D

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Wt kwi 19, 2005 23:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
Meg napisał(a):
A mam przeczucie, że ten papież też będzie wielki. Tylko jeszcze nie wiem dlaczego :)


A ja wiem. Otoz w swojej posludze papieskiej bedzie wypelnial wole Pasterza, ktory jest w niebie.

Bardzo ciesze sie, ze mamy nowego Ojca Swietego Benedykta XVI.Bogu w Trojcy Swietej Jedynemu niech beda dzieki.

Zapraszam was drodzy bracia i siostry do modlitwy za naszego nowego Ojca Swietego.

Pozdrawiam :-D Serdecznie :)

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Wt kwi 19, 2005 23:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 19, 2005 21:34
Posty: 1
Post 
Wie ktos juz moze czy Jego Swiatobliwosc Benedykt XVI ma zamiar koronowac sie papieska tiarą? To byl taki ciekawy i zapewne widowiskowy zwyczaj, ze mogliby do niego powrocic (potem moglby juz jej nie nosic) itp itd


Wt kwi 19, 2005 23:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Jako że patrzę z boku na te wszystkie wydarzenia
Wybrano Benedykta XVI - kardynała niemieckiego..
A Benedykt XV działa w czasie I wojny światowej .(wybrany we wrześniu 1914 roku )
A Nuncjusz apostolski w latach trzydziestych ubiegłego stulecia w którego żyłach jest domieszka krwi niemieckiej 2 marca 1939 roku zostaje wybrany na papieża jako Pius XII
Daleki jest od jakiegoś czarnowidztwa. Wydaje mi się że i ten pontyfikat Benedykta XVI będzie przebiegał w burzliwych czasach.!
Samo imię Benedyk XVI moim zdaniem oznacza odejście od linii papieży opowiadających się za reformami wynikającymi z Soboru Watykańskiego II .
Zapewne się z tego faktu radują wszyscy Lefebryści tradycjonaliści etc.
Ekumenizm raczej nie wchodzi w grę za tego papieża.!!
Ciekawi mnie kilka rzeczy !!
Czy nowy papież zrobi porządek z rozwodami kościelnymi. W Niemczech za około 4 tysiące marek można było uzyskać tak zwane unieważnienie związku małżeńskiego. Gdzie te praktyki stosowane są nagminnie.
Ja osobiście znam kilka takich przypadków


Śr kwi 20, 2005 8:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Tess, a ja - w kontekście wyboru papieża - zacytuję Ci wypowiedź samego Ratzingera:

kard. Joseph Ratzinger napisał(a):
Nie twierdzę, że Duch Święty uczestniczy w wyborze papieża w sensie dosłownym, ponieważ Duch Święty na pewno nie dopuściłby do wybrania wielu papieży. Natomiast Duch Święty nie tyle trzyma rękę na pulsie, ile pełni funkcję dobrotliwego nauczyciela, zostawiając nam swobodę działania, ale nie spuszczając z nas oka. Rolę Ducha Świętego trzeba rozumieć bardziej elastycznie. On nie narzuca, na którego kandydata mamy głosować. Zapewne chroni nas tylko przed tym, abyśmy wszystkiego nie zaprzepaścili.


Robespierre napisał(a):
Wie ktos juz moze czy Jego Swiatobliwosc Benedykt XVI ma zamiar koronowac sie papieska tiarą? To byl taki ciekawy i zapewne widowiskowy zwyczaj, ze mogliby do niego powrocic (potem moglby juz jej nie nosic) itp itd

Jakby ją włożył... to by już ją nosił. I to byłby dopiero cyrk. Ekxponowanie swojego ego, nic innego.

godunow napisał(a):
Samo imię Benedyk XVI moim zdaniem oznacza odejście od linii papieży opowiadających się za reformami wynikającymi z Soboru Watykańskiego II

No właśnie... I z czego tu, powiedzcie, się cieszyć :?:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr kwi 20, 2005 8:33
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Na pierwszej Mszy Nowy Paież powiedział [b][i], że dialog teologiczny jest niezbędny, ale, podkreslił, podstawę prawdziwego ekumenizmu stanowi nawrócenie[/b]
Czyli jak napisałem wcześniej . Rozmowy o ekumeniźmie za tego papieża nie maja żadnego sensu !!
Pozdrawiam!!


Śr kwi 20, 2005 10:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
godunow napisał(a):
Na pierwszej Mszy Nowy Paież powiedział że dialog teologiczny jest niezbędny, ale, podkreslił, podstawę prawdziwego ekumenizmu stanowi nawrócenie
Czyli jak napisałem wcześniej . Rozmowy o ekumeniźmie za tego papieża nie maja żadnego sensu !!
Pozdrawiam!!

No :) To będzie porządny konkretny ekumenizm oparty na Prawdzie a nie na podlizywaniu się i poświęcaniu Prawdy dla wątpliwej jakości jedności

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Śr kwi 20, 2005 10:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Agniulka napisał(a):
godunow napisał(a):
Na pierwszej Mszy Nowy Paież powiedział że dialog teologiczny jest niezbędny, ale, podkreslił, podstawę prawdziwego ekumenizmu stanowi nawrócenie
Czyli jak napisałem wcześniej . Rozmowy o ekumeniźmie za tego papieża nie maja żadnego sensu !!
Pozdrawiam!!

No :) To będzie porządny konkretny ekumenizm oparty na Prawdzie a nie na podlizywaniu się i poświęcaniu Prawdy dla wątpliwej jakości jedności


Zapewne nie masz za bardzo pojęcia co ta takiego ekumenizm
Jedyna nadzieja w tym ż papież jest dość mocno schorowany .
Także nowe konklawe zapewne niedługo !! ( za źródłami niemieckimi)

ekumeniczny ruch, nurt chrześc. propagujący porozumienie i współpracę między Kościołami, a w dalszej perspektywie przywrócenie jedności chrześcijan; Jedności w Chrystusie !
A tak będziemy mieć do czynienia prozelityzmem !!

prozelityzm [łac. < gr.], pozyskiwanie przez daną religię, wyznanie lub ideologię jak największej liczby wyznawców bądź zwolenników.
Za
Leksykon PWN © Wydawnictwo Naukowe PWN SA


Śr kwi 20, 2005 10:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
godunow napisał(a):
ekumeniczny ruch, nurt chrześc. propagujący porozumienie i współpracę między Kościołami, a w dalszej perspektywie przywrócenie jedności chrześcijan; Jedności w Chrystusie !

Ależ właśnie do tej definicji się odnosiłam :)
Jedności w Chrystusie. W Jego Prawdzie. W Pełni Jego Prawdy.
A nie w wypracowanej kompromisowej średniej która zadowoli tych, którym Pełnia nie pasi

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Śr kwi 20, 2005 10:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Proponuję rozwijanie wątku w jednym temacie - "Mamy nowego papieża."
Wygląda na bardziej rozbudowany w tej kwestii.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr kwi 20, 2005 11:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL