Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:36



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Uroczystości pogrzebowe 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt cze 08, 2004 18:37
Posty: 34
Post Uroczystości pogrzebowe
Chciałbym się zapytać czy ktoś wie o miejscach, gdzie będzie można się zjednoczyć w modlitwie podczas uroczystości pogrzebowych Ojca Świętego ?
Nie chcę siedzieć przed telewizorem podczas pogrzebu naszego ukochanego Papy. Wolałbym się pomodlić wraz z innymi, a na wyjazd do Rzymu nie mogę sobie pozwolić.
Zatem - czy na uroczystościach pogrzebowych można się bedzie zgromadzić w jakichś ważnych dla Papy miejscach (np. w Częstochowie, Wadowicach lub Krakowie) i wspólnie modlić się oglądając uroczystości np. na telebimie ?
Będe wdzięczny za informacje


Wt kwi 05, 2005 14:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Z tego co słyszałam telebimy będą na krakowskich błoniach...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt kwi 05, 2005 17:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
W Krakowie na pewno na Błoniach.

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Wt kwi 05, 2005 17:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Spóźniłam się ;)
Dodam jeszcze, że wbrew krążącym plotkom msza święta nie jest planowana. Ta zostanie odprawiona (na Błoniach oczywiście) na zakończenie Białego Marszu, około godziny 19 we czwartek.

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Wt kwi 05, 2005 17:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt cze 08, 2004 18:37
Posty: 34
Post 
Dziękuję za informacje :)
A czy ktoś wie jeszcze jak bedą wyglądały Wadowice w dniu pogrzebu?


Wt kwi 05, 2005 21:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
O Wadowicach nic nie wiem - znalazłam jeszcze Częstochowę...
Cytuj:
Wielkie czuwanie modlitewne odbędzie się na Jasnej Górze w dniu pogrzebu Jana Pawła II - 8 kwietnia. Modlitwy rozpoczną się przed jasnogórskim szczytem w piątek o godz. 9.00. Od godz. 10.00 wierni będą mogli uczestniczyć w pogrzebie Ojca Świętego poprzez transmisję z Watykanu oglądaną na telebimie.

O 15.00 na jasnogórskich wałach rozważana będzie Droga Krzyżowa.

Msza św. za duszę zmarłego Ojca Świętego na Jasnej Górze zostanie odprawiona o godz. 18.30 na jasnogórskim Szczycie. Będzie jej przewodniczył ks. Antoni Długosz, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej. Wcześniej o godz. 17.45 zebrani na błoniach wierni odmówią Różaniec w intencji papieża.

W przeddzień pogrzebu, 7 kwietnia, w jasnogórskiej bazylice zabrzmią utwory pasyjne w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej Concerto Polacco.

Dedykowany pamięci Jana Pawła II koncert rozpocznie się o 19.30.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr kwi 06, 2005 6:33
Zobacz profil
Post 
Co do oficjalnych uroczystości, to nie wiem zbyt wiele.
Przypuszczam, ze wiele osób bedzie jednak chciało uczestniczyć w pogrzebie JPII "na zywo" poprzez TV.......dlatego w tych godzinach chyba nigdzie nic nie jest planowane.
To wyjatkowa sytuacja i uczestnictwo "telewizyjne" jest jak najbardziej właściwe.
Tak samo sie działo podczas pielgrzymek Ojca Świętego.....a w piątek to bedzie taka ostatnia pielgrzymka.

Co do Krakowa, Częstochowy i Warszawy to jestem pewien telebimów.....mniejsze miejscowości takich mozliwości nie maja, dlatego musi nam wystarczyc TV w domu.

Tak wogóle....to OGROMNE oklaski należa sie naszym mediom, tak TV jak i radiu i gazetom i netowi.........zachowały się i zachowuja naprawde na wysokim poziomie.
Zawsze psioczyłem na dziennikarzy....teraz musze ich przeprosić i podziękowac za to co robią.
WIELKIE DZIĘKI!

pozdrówka


Śr kwi 06, 2005 7:46

Dołączył(a): Wt cze 08, 2004 18:37
Posty: 34
Post 
Proponowałbym wspólne, NIOEOFICJALNE pożegnanie Ojca Św. przez forumowiczów portalu "WIARA" na krakowskich błoniach.
Wszystkich chętnych prosiłbym o kontakt na "PW".
W przypadku większej ilości chętnych istniałaby możliwość przejazdu z Katowic do Krakowa busem.


Śr kwi 06, 2005 10:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 22, 2003 6:36
Posty: 474
Post 
O 20:00 ma dziś być Msza Św. na stadionie Ruchu Chorzów - dla mieszkańców Chorzowa i okolic, nie tylko kibiców.

_________________
Mikael - Któż jak Bóg!


Śr kwi 06, 2005 12:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
ODA olsztyńska żegna papieża dzisiaj o 20 na placu przed centrum konferencyjnym w Kortowie

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Śr kwi 06, 2005 12:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2004 17:35
Posty: 1082
Post 
a Gliwice w czwartek o 20 na Placu Krakowskim zegnaja sie z Janem Pawlem II Mszą swieta.
o 19 Bialy Marsz z lotniska na Plac Krakowski.

_________________
Życie jest walką, z której nie możemy się wycofać, ale w której musimy odnieść zwycięstwo.


Śr kwi 06, 2005 12:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 22, 2003 6:36
Posty: 474
Post 
W Katowicach w czwartek o 17:00 w Katedrze Msza Św. Na zwenątrz mają być telebimy, bo wszyscy się chyba nie zmieszczą.
O 20:00 na Muchowcu (lotnisko) - film o wizycie Papieża na Śląsku i o 21 uroczysty Apel Jasnogórski.

_________________
Mikael - Któż jak Bóg!


Śr kwi 06, 2005 12:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
W środę o 20.00 w Kortowie modlić się będą studenci.
Żacy apelują, by przyłączyć się do ich Studenckiej Mszy Żałobnej i wziąć udział w ostatniej modlitwie za przyjaciela ludzkich serc. Zachęcają, by wziąć świece i przyprowadzić znajomych oraz rodzinę na plac przed Centrum Konferencyjnym w Kortowie. W czwartek o 17.00 w parku Kusocińskiego w Olsztynie msza polowa. Nabożeństwo dziękczynno - błagalne będzie odprawione przy krzyżu, obok którego - podczas pielgrzymki w 1991 roku - papież modlił się z mieszkańcami Olsztyna. Mszę św. będzie celebrował ks. Arcybiskup Metropolita Warmiński Edmund Piszcz. Tego samego dnia o 20.00 spod Uranii wyruszy BIAŁY MARSZ, ktróy zakończy się mszą w intencji Jana Pawła II w katedrze.

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Śr kwi 06, 2005 12:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 13:16
Posty: 10
Post 
Po calej Ukrainie w czwartek o godz.18 wedlug miejscowego czasu odbeda sie zalobne msze we wszystkich katedralnych i prokatedralnych kosciolach.

_________________
Gdzie skarb twoj - tam i serce twoje


Śr kwi 06, 2005 14:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Warszawa:

W czwartek 7 kwietnia 2005 o godz. 21.00, na Placu Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się akademicka msza św. w intencji Jana Pawla II. Eucharystię będzie sprawował biskup Piotr Jarecki. Po mszy św. zapraszamy na całonocne czuwanie.

Spotkanie organizowane jest z inicjatywy Porozumienia Samorządów
Studenckich uczelni warszawskich oraz ASK Soli Deo.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr kwi 06, 2005 17:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL