Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:49



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Zlicytuj Kościół 

Czy jesteś za licytacją kościoła
tak 31%  31%  [ 11 ]
nie 63%  63%  [ 22 ]
nie mam zdania 6%  6%  [ 2 ]
Liczba głosów : 35

 Zlicytuj Kościół 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post Zlicytuj Kościół
Czy według takiego artykułu jak ten jest podstawą do wydania orzeczenia o zlicytowaniu kościoła i utworzeniu w tym miejscu czegość innego, tak jak widnieje to w tym artykule.
Napisz co o tym sądzisz.


Pt paź 31, 2003 0:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Tak pokrótce mówiac wina jest zarówno władz miejski (czyli przez prawo), władz Kościelnych (gdyż nienaciskali o to tak bardzo) i samej poszkodowanej (gdyż wiedziała jakie są warunki pogodowe i bez zachowania swojego bezpieczeństwa jednak sie wybrała). Taka sytuacja mogła sie zdażyć zarówno pod szkołą czy pogotowiem, a nawet w okolicy innej instytucji państwowej to wtedy kto by ponosił za to odpowiedzialność.

A w ten sposób można sądzić ze to świętokractwo przeciw własnej wierze, no ale ktoś zawsze musi za takie coś odpowiadać więc i wiare oskarżyć idzie.

Dotycząc to co by chciała uczynić osoba ta która by wzieła ten koścoół przez licytacje to wtedy by było świętokractwem.....

Więcej na ten temat w innym czasie.


Pt paź 31, 2003 1:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
No więc co do winy poszkodowanej, to chyba przesada... Miała nie iść na cmentarz bo wiał wiatr? I przypadkiem nie stawać pod drzewami? Chyba przesada, Pharisee...
Druga sprawa to adekwatność wyroku... Skoro nie było zgody administracyjnej na wycięcie tych drzew, to można było tylko je wyciąć narażając się na jakąś karę administracyjną chyba... Nie wiem, dlaczego można wymagać od kogoś, by postąpił wbrew przepisom...
Trzecie, co mi się narzuca, to dyskusja o kwocie... a może jednak należałoby - o jej rozłożeniu na raty? Skoro w grę wchodzi licytacja Kościoła... I skoro już tak, to może po prostu należałoby te pieniądze zebrać poza parafią? W całej Polsce?? Skoro Kościół to ma być jedna wspólnota??
Po czwarte... Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie :(
Pozdrawiam...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt paź 31, 2003 8:15
Zobacz profil
Post 
Jest to wyraźny atak na Kościół Katolicki, z wykorzystaniem nieszczęścia dziewczyny. A dlaczego np. nie polecono zlicytować probostwa? To przecież byłby obiekt bardziej użyteczny.


Pt paź 31, 2003 8:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Jotka małe pytanie, czy ty sie wybierasz gdzieś w czasie silnego wiatru w miejsce które może być odwiedzone w innym czasie, i bez wietrznej pogody?
Matka tej dziewczyny długo zwlekała od chwili wypadku do zgłoszenia pozewu w sądzie, bo to od listopada aż do lipca.
Wziąć wszystko za i przeciw wine ponosi każdy że takie coś miało miejsce.


Pt paź 31, 2003 11:10
Zobacz profil
Post 
A kiedy na państwowej drodze drzewo przywali samochód i przy okazji kierowcę skaleczy, to owszem PZU wypłaci poszkodowanemu odszkodwanie o ile miał autocasco, które wcześniej musiał sobie opłacic sam poszkodowany. Może wiec trzeba było żadać ubezpieczeniaod poszkodowanej?


Pt paź 31, 2003 11:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Nie wybieram się tam, gdzie może mi się stać krzywda, ale cmentarz takim miejscem być nie powinien...
A co do ubezpieczenia, to chyba tylko jedno jest faktem - szkoda, że parafia nie była ubezpieczona...
Co do tej drogi, Teofilu... to mówisz o ubezpieczeniu samochodu. Jeśli ta dziewczyna miała NNW, to ubezpieczenie zapewne dostała... Natomiast oddzielną sprawą jest zaskarżenie właściciela drogi (gminy?) o odszkodowanie, to nie ma nic wspólnego z autocasco...
Bez względu na motywy kierujące tą kobietą i jej córką, o których nic nie wiem - działała w granicach prawa... Sam wyrok wydaje mi się niesprawiedliwy, ale to chyba mało istotne, skoro jest prawomocny...
Tyle że teraz trzeba coś z tym zrobić...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt paź 31, 2003 12:10
Zobacz profil
Post 
Hmmmmmm


Dosyc lakoniczne sa te artykuly....ciezko wypowiadac sie w sprawie, ktorej nie zna sie dobrze od A do Z.

Stalo sie nieszczescie........dziewczynka zostala poszkodowana. Krotko mowiac to byl wypadek! Nic wiecej!

Z tego co wyczytalem....proboiszcz staral sie o wyciecie tych drzew. Niestety .........wszyscy chyba znaja nasza zbiurokratyzowana administracje. Wchodzac to jakiegos urzedu........mozna popelnic samobojstwo z rozpaczy ;) Widzac niechec, tumiwisizm i brak kompetencji niektorych urzednikow.
Dlaczego odpowiednie wladze nie partycypuja teraz w kosztach?????
Parafia jest wlascicielem cmentarza........ale co to za wlasnosc?? skoro nawet drzewa nie mozesz sciac?....a sprobuj to zrobic na wlasna reke. To ci tak na kark wsiada , ze na drugi raz 4 razy pomyslisz nim zlapiesz za pile.


Zastanawia mnie takze kolejna sprawa. Dlaczego strony nie chca podjac negocjacji?? Przypuszczam, ze kobieta jest odpowiednio nastawiana przez swoich adwokatow.....a moze tez i przez kogos wyzej? (ale to juz tylko domysly)




No i wreszcie nieszczesna sprawa kupna kosciola przez tow (pfuj) Urbana.
Komentarz moj bedzie krotki.......piiiiiiiiiiiii,piiiiiiiiiii (cenzura), piiiiiiiiiiiiii,piiiiiiiiiii,piiiiiiiiiii...............piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :D :D :D

Jakby nie daj Boze doszlo do tego....to niech on sobie przerobi ten kosciol na mauzoleum (wzorem Lenina) i niech sie da zabalsamowac.
Tylko kto by to chcial ogladac??? :lol: :lol: :lol:


.......i to by bylo na tyle :D

pozdrowka :D


Pt paź 31, 2003 13:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Ta dziewczyna prawdopodobnie ubezpieczona była (jeśli była uczennica to musiała płacić ubezpieczenie) więc przyjmujac ze była ubezpieczona to czemu niema tej kwoty też dodanej, ktoś w tym miesza i to bardzo mocno.

Takich wypadków jak ten jest wiele, ale niewielu jest rządnych odszkodowania, niemówiac o kwotach tak jak to w tym przypadku było.


Pt paź 31, 2003 22:11
Zobacz profil
Post 
Witam


No coz.........

Jak sie tutaj nie zdenerwowac i nie dac sie poniesc emocjom, skoro wspanialy o niepowatrzalnej inteligencji tow (...) Urban, znow dzis wypowiedzial sie delikatnie i z nadzwyczajnym wyczuciem milosci i smaku...........

Nie wiem czy wszyscy slyszeli te jego wypowiedz?

Otoz widzac dzisiaj urocza fizjonomie tow Urbana.....wyczulem podswiadomie, ze bede za chwile swiadkiem wiekopomnej wypowiedzi....... No i nie pomylilem sie.
Ten przemily i wyjatkowo tolerancyjny pan (przepraszam!! towarzysz), obiecal, ze zrobi wspanialy prezent mieszkancom Dalikowa. Biedni ludzie zyli przez tyle wiekow w ciemnocie i zacofaniu....obdzierani ze skory przez zadnych luksusu czarnych agentow Watykanu. Teraz dzieki filantropijnej dzialalnosci wielkiego czlowieka, humanisty i bojownika o wolnosc kazdej jednostki......otrzymali wyjatkowa propozycje.
Nasz ukochany wodz obiecal im, ze gdy kupi kosciol to przerobi go na dyskoteke (po to by dotarla do tej miejscowosci kultura).....natomiast z plebanii obiecal zrobic cos dla prawdziwej wolnosci...otworzyc w niej agencje towarzyska. Po to by prawdziwi mezczyzni wyzwolenii z okowow nietolerancyjnej i obludnej instytucji, mogli dac upust swoim dawno skrywanym chuciom.

Jestem niezmiernie usatysfakcjonowany ta wypowiedzia i ze wzruszenia nie potrafie pisac............
Drza mi rece a oczy napelniaja sie lzami.......jak ja moglem go nazwac tak obelzywymi slowami.....nigdy sobie tego nie wybacze.......

ochhh....achhhh....echhhh (to moj szloch jakby ktos nie wiedzial)

.....wybacz mi najdrozszy towarzyszu....wybacz....a obiecuje ze z wielka radoscia popielgrzymuje do twego malzoleum!!!!!!




Z komsomolskim pozdrowieniem
Belizariusz




























P.S.
piiiiiiiiiiiiii,piiiiiiiiiii........piiiiiiiiiiiii, dalej nie pisze bo cenzura i tak nie przepusci


Wt lis 04, 2003 0:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
beli-nie podniecaj sie tak ;)
okazalo sie ze przedmioty kultu religijnego nie podlegają licytacji - wiec kosciola nie bedzie mozna zlicytowac


Wt lis 04, 2003 12:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
A jednak komuś na tym zależy że chce kościół zlicytować. Ciekawe jaki jest prawdziwy powód tej decyzni o licytacji.


Wt lis 04, 2003 12:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Jak narazie ta sprawa ucichła, ciekawe na jak długo i czy jeszcze będzie podobnie z innymi kościołami ?? ?? ??


N gru 28, 2003 10:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Dla zainteresowanych dalej ta sprawa zachecam do przeczytania Kto widział Agnieszkę M.? oraz do podanego poniżej artykułu z Gościa Niedzielnego.


Wt lut 03, 2004 10:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 30, 2004 12:20
Posty: 44
Post 
Ja uwarzam, że do licytacji nie można dopuścić, ponieważ to już była by lekka przesada, ale z drugiej strony dziewczyna jest kaleką i odszkodowanie jej się należy. Dziwi mnie jeszcze to czy jak by to się stało w mieście jakimś to czy tak łatwo jej było o te pieniądze, wtedy by każdy zganiał wine na innych, a Urzędu miasta to by nikt nie zaproponiował do zlicytowania. No cóż przyszło nam żyć w czasach korupcji.


Pt lut 06, 2004 19:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL