Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 18:40



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
 MAMY NOWEGO PAPIEŻA 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 22, 2003 6:36
Posty: 474
Post 
Marzenko - rozumiem, Twój niepokój, sam go nie podzielam. Pozostaje nam modlitwa o światło Ducha Św. dla nowego papieża, o którą sam Benedykt XVI prosił.
Jak ono będzie - wszystko będzie dobrze :-)

Pozdrawiam również!

_________________
Mikael - Któż jak Bóg!


Śr kwi 20, 2005 12:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 19:44
Posty: 8
Post 
Dziękuję Jo_tka :)
Też Cię pozdrawiam cieplutko i wiosennie!
marzenka

_________________
"...aby Miłosierdzie Boże okazało się większe od mojej słabości i niegodności" Jan Paweł II


Śr kwi 20, 2005 13:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2004 15:31
Posty: 2652
Post 
Tak sobie myślę że gdyby nie było to zgodzne z zamysłami Boga to by się tak nie stało :P
Zresztą Bóg wie co robi ;) ZAUFAJMY MU !!!!

_________________
Obrazek Obrazek


Śr kwi 20, 2005 15:01
Zobacz profil YIM

Dołączył(a): Pt wrz 03, 2004 20:02
Posty: 37
Post 
Bardzo się cieszę, że Papieżem został Ratzinger. Z kilku powodów.

Po pierwsze i najważniejsze - jest konserwatystą ale nie skrajnym, tzn. będzie strzegł "depozytu wiary", tak jak to robił przez wiele lat w Kongregacji Nauki Wiary, ale tam, gdzie zmiany nie naruszą fundamentu naszej wiary będzie na nie otwarty (czytaj - mam poczucie bezpieczeństwa, że nie poprze aborcji, eutanazji, kapłaństwa kobiet - kto z Was chodziłby do kobiety do spowiedzi? - i wielu innych, niezgodnych z Pismem Św. pomysłów tzw. nowoczesnych chrześcijan, czy teologów wyzwolenia).

Po drugie - będzie kontynuatorem linii Jana Pawła II, to już widać w jego wypowiedziach.

Po trzecie - mam nadzieję, że ożywi wiarę niemieckich katolików, czyli zrobi dla nich to, czego w Polsce dokonał "nasz" Papież.

Po czwarte wreszcie - wydaje mi się, że jeśli ktoś na niego wskazywał (a takie głosy tu na forum sie pojawiają), to był to sam Jan Paweł II, który w ostatnim czasie wyraźnie chciał go pokazać światu z nieco szerszej perspektywy, nie tylko przez sprawowany urząd.

A co do tekstu "co powie na to Ratzinger", to poprzedni papież wypowiadał go z przymrużeniem oka. Według mnie taka wypowiedź świadczy o poczuciu humoru obydwu a także o tym, że doskonale się rozumieli i żyli w wielkiej przyjaźni.

_________________
Bogu zaś i Ojcu naszemu chwała na wieki wieków. Amen. Flp.4,20.


Śr kwi 20, 2005 15:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Pozwolę sobie wprowadzić element humorystyczny - jak chcecie, to tnijcie ;)

Papież podobno zyskał nową pieszczotliwą ksywkę - PAPA RATZI :D:D:D

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Śr kwi 20, 2005 15:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2005 22:36
Posty: 167
Post 
Ja poplakalam sie ze szczescia kiedy uslyszalam jego imie. Jest on niewatpliwie wybrany przez samego Jezusa.

light


Śr kwi 20, 2005 15:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
angua napisał(a):
Papież podobno zyskał nową pieszczotliwą ksywkę - PAPA RATZI :D:D:D

Mi się bardzo podoba :)

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Śr kwi 20, 2005 18:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 11, 2003 18:46
Posty: 677
Post 
Ja osobiście, również sądziłem, że Bóg na to miejsce wybierze krd. J Ratzingera. I dobrze się stalo, bo weżmie (mam nadzieję) się za "ściemniaczy wiary" w KRzK, czyli tych co pod pozorem ekumeni i wprowadzaniem "nowych dróg" w teologii dążą do rozbicia jego jedności. przykładem może być , łatwość uzyskania stwierdzenie nieważności małżeństwa, kapłaństwo kobiet, dopuszczenie antykoncepcji i aprobownie związków w obrębie tej samej płci.

Mam również nadzieję, że ci którzy ukochali Tradycję w Rycie Trydenckim, będą mogli się wpełni wykazać w sprawowaniu Eucharystii w tym rycie w każdej diecezji.

_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan


Śr kwi 20, 2005 18:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Zamiast zlosliwosci w stosunku do innych proponuje raczej tekst oredzia do kardynalow (calosc w polskim tlumaczeniu)

A to jest ten fragment o ekumenizmie, ktory cytowano w skrocie:

Cytuj:
Dlatego, z pełną świadomością, na początku posługi Kościołowi rzymskiemu, który Piotr zrosił własną krwią, obecny jego następca przyjmuje za swe główne zadanie nieustanną pracę, bez szczędzenia sił dla przywrócenia pełnej i widzialnej jedności wszystkich uczniów Chrystusa. To jest jego wolą, a zarazem niezbywalnym obowiązkiem. Jest on świadomy, że nie wystarczy tu deklarowanie dobrej woli. Potrzeba konkretnych czynów, które dotarłyby do wnętrza dusz i poruszyły sumienia, wzywając każdego do wewnętrznego nawrócenia, które jest warunkiem wszelkiego postępu na drodze ekumenizmu.

Konieczny jest dialog teologiczny, niezbywalne jest także pogłębienie historycznych przyczyn decyzji podjętych w przeszłości. Najpilniejsze jednak jest „oczyszczenie pamięci”, doktórego wiele razy wzywał Jan Paweł II. Tylko ono może otworzyć dusze na przyjęcie pełnej prawdy o Chrystusie. To przed Nim, Najwyższym Sędzią wszelkiego stworzenia, powinien stanąć każdy z nas świadom, że pewnego dnia przyjdzie nam zdać Mu sprawę z tego, co uczynił, a czego nie uczynił dla wielkiego dobra, którym jest pełna i widzialna jedność wszystkich Jego uczniów.


Mysle ze warto przeczytac calosc
http://www.wiara.pl/wiadomosc.php?idenart=1114015572

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Ostatnio edytowano Cz kwi 21, 2005 11:09 przez jo_tka, łącznie edytowano 1 raz



Śr kwi 20, 2005 19:18
Zobacz profil
Post 
Wojtek37 napisał(a):
Mam również nadzieję, że ci którzy ukochali Tradycję w Rycie Trydenckim, będą mogli się wpełni wykazać w sprawowaniu Eucharystii w tym rycie w każdej diecezji.

Nie mam absolutnie nic przeciwko wprowadzeniu z powrotem Mszy w rycie Trydenckim (szczególnie podczas szczególnie uroczystych okazji), choć obecny ryt "Narodowy" wydaje mi się że jest o wiele bardziej zrozumiały.
Ciekaw jednak jestem czy Benedykt XVI cofnie ekskomunikę z "lefebrystów" :co: ??
Ja osobiście w to wątpię. ...
Tak samo - ciekaw jestem - jeżeli Ryt Trydencki zostanie przywrócony, a ekskomunika na Bractwo nie zostanie cofnięta (co przypuszczam, ze nastąpi) - czy Lefebryści wrócąz powrotem na łono Kościoła - czy nie ... :co: :co: :co:
Wydaje mi się, że nie wrócą - jednak obym się mylił.


Śr kwi 20, 2005 20:14
Post 
Zgodnie z sugesitią Jot_ki zawartą w zablokowanym temacie
Godunowie !
Jestem przekoonany o tym, że dotychczasowy nurt w Kościele wyznaczony przez jana Pawła II zostanie nadal utrzymany.
Nie zmieni się radykalnie podejście do Ekumenizmu.
Zaostrzy się natomiast nacisk na poszanowanie Eucharystii i podejścia do spraw związanych z uczestniczeniem w Sakramentach.
Czyli to, co ja nazywam "zdrowym Tradycjonalizmem" w Kościele.


Śr kwi 20, 2005 20:27
Post 
ddv163 napisał(a):
Wojtek37 napisał(a):
Mam również nadzieję, że ci którzy ukochali Tradycję w Rycie Trydenckim, będą mogli się wpełni wykazać w sprawowaniu Eucharystii w tym rycie w każdej diecezji.

Nie mam absolutnie nic przeciwko wprowadzeniu z powrotem Mszy w rycie Trydenckim (szczególnie podczas szczególnie uroczystych okazji), choć obecny ryt "Narodowy" wydaje mi się że jest o wiele bardziej zrozumiały.
Ciekaw jednak jestem czy Benedykt XVI cofnie ekskomunikę z "lefebrystów" :co: ??
Ja osobiście w to wątpię. ...
Tak samo - ciekaw jestem - jeżeli Ryt Trydencki zostanie przywrócony, a ekskomunika na Bractwo nie zostanie cofnięta (co przypuszczam, ze nastąpi) - czy Lefebryści wrócąz powrotem na łono Kościoła - czy nie ... :co: :co: :co:
Wydaje mi się, że nie wrócą - jednak obym się mylił.


a na czem tem razem opierasz [...]?? Ewentualny powrot Liturgji i dalsze uporządkowanie teologji - co jeszcze będzie brakowało ??

http://www.piusx.org.pl

Komunikat Bractwa Św. Piusa X w związku z wyborem Ojca Świętego

Biskup Bernard Fellay, Przełożony Generalny, w imieniu Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X wita z radością wybór kardynała Józefa Ratzingera na Stolicę Świętego Piotra. Widzi w tym fakcie promyk nadziei na wyjście z głębokiego kryzysu, który wstrząsa Kościołem katolickim. Niektóre aspekty tego kryzysu były wielokrotnie poruszane przez byłego prefekta Kongregacji Nauki Wiary, ostatnio podczas Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek.

Biskup Bernard Fellay prosi Pana naszego Jezusa Chrystusa, Głowę Mistycznego Ciała, aby dwutysiącletnia Tradycja Kościoła, zapominana i źle traktowana w ciągu ostatnich 40 lat, mogła znaleźć wreszcie swoje miejsce podczas tego pontyfikatu oraz aby przywrócono pełne prawo odprawiania bez żadnych ograniczeń tradycyjnej Mszy świętej.

Wreszcie Przełożony Generalny zapewnia następcę św. Piotra, Benedykta XVI, o modlitwie swojej oraz całego Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X w obliczu ogromnego zadania, które czeka papieża – „odnowienia wszystkiego w Chrystusie”.

+ bp Bernard Fellay

Przełożony Generalny Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X


Śr kwi 20, 2005 23:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2004 17:35
Posty: 1082
Post 
Agniulka napisał(a):
U nas w niedzielę było "z naszym ...... ....... biskupem Damianem" :D

no a u mnie bylo "razem z naszym papiezem Janem Pawlem II, biskupem Janem, biskupem Gerardem (...) pamietaj Boze o swoich slugach i sluzebnicach ktorzy odeszli do Ciebie, o naszym papiezu Janie Pawle II "
:)

angua napisał(a):
A ja już usłyszałam słowa "z naszym papieżem Benedyktem"

ja jeszcze nie slyszalam ... ale dzisiaj poslucham :) ... no chyba ze proboszcz jeszcze sie nie przestawi ... zreszta trudno mu sie dziwic ponad 26 lat to nie byle co.

A tak z drugiej strony takie dziwne uczucie mnie wczoraj ogarnelo jak widzialam Benedykta XVI w tym bialym papieskim stroju - stroju ktory zawsze kojarzyl mi sie z Janem Pawlem II ...

_________________
Życie jest walką, z której nie możemy się wycofać, ale w której musimy odnieść zwycięstwo.


Cz kwi 21, 2005 9:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 11, 2003 18:46
Posty: 677
Post 
Hej Crusader, a ja słyszałem już o tym jakoby Benedykt XVI miał powrócić do siedzenia w lektyce?.

Wiesz czas pokaże co Bóg jego rękami uczyni i nie spekulował bym za nadto nad tym Papież zrobi. A jak narazie bractwo Piusa X jest w ekskomunice - i tu stanowisko napewno zajmnie Ratzinger. Przecież to On jako Kardynał prowadził z Lefebvrem rozmowy, na co Lefebvr się wypiął.

_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan


Cz kwi 21, 2005 10:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Taśku, rozumiem Twój optymizm - ale nie powinieneś wypowiadać się w trybie "będzie" - jakby to było pewne. Jak będzie - zobaczymy. Trzeba wierzyć, że będzie dobrze. A czas pokaże.

Wojtku37 - co ma ekumenizm do kapłaństwa kobiet albo rozwodów czy antykoncepcji :?: Ekumenizm to ma być dialog. Otwarcie się na inne wyznania nie musi i nie powinien znaczyć od razu przejmowania ich zwyczajów czy jakieś nagłęj liberalizacji wszystkiego.

Jo_tko - mały błąd w linku. Prawidłowo powinno być - http://www.wiara.pl/wiadomosc.php?idenart=1114015572 :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz kwi 21, 2005 11:07
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL