Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:23



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
 Prawybory 

Poprę kandydatów z listy:
1. Ruchu Patriotycznego 0%  0%  [ 0 ]
2. Ligi Polskich Rodzin 7%  7%  [ 4 ]
3. Samoobrony 2%  2%  [ 1 ]
4. Polskiego Stronnictwa Ludowego 0%  0%  [ 0 ]
5. Platformy Obywatelskiej 45%  45%  [ 25 ]
6. Sojuszu Lewicy Demokratycznej 2%  2%  [ 1 ]
7. Prawa i Sprawiedliwości 23%  23%  [ 13 ]
8. Socjaldemokracji Polskiej 4%  4%  [ 2 ]
9. Partii Demokratycznej - demokraci.pl 7%  7%  [ 4 ]
10. Platformy Janusza Korwina - Mikke 11%  11%  [ 6 ]
Liczba głosów : 56

 Prawybory 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post Prawybory
Zbliżają się wybory... proponuję głosowanie, by zobaczyć jakie są preferencje na Wierze...

Wybrałem bardziej liczące się komitety ogólnopolskie:

1. Ruch Patriotyczny - Antoni Macierewicz, Gabriel Janowski, Jan Olszewski
2. Liga Polskich Rodzin - Marek Kotlinowski, Roman Giertych, Janusz Dobrosz
3. Samoobrona - Andrzej Lepper, Stanisław Łyżwiński, Danuta Hojarska
4. Polskie Stronnictwo Ludowe - Jarosław Kalinowski, Józef Zych, Waldemar Pawlak
5. Platforma Obywatelska - Donald Tusk, Jan Rokita, Hanna Gronkiewicz-Waltz
6. Sojusz Lewicy Demokratycznej - Ryszard Kalisz, Krzysztof Janik, Krystyna Łybacka
7. Prawo i Sprawiedliwość - Jarosław Kaczyński, Ludwik Dorn, Zbigniew Ziobro
8. Socjaldemokracja Polska - Marek Borowski, Jolanta Banach, Izabela Sierakowska
9. Partia Deomkratyczna - demokraci.pl - Marek Belka, Tadeusz Mazowiecki, Władysław Frasyniuk
10. Platforma Janusza Korwina Mikke - Janusz Korwin Mikke

Nie wszystkie partie wymieniłem, jeżeli komuś zależy to niech sam zakomunikuje, jeżeli nie mieści się w ankiecie.


Śr sie 31, 2005 23:25
Zobacz profil
Post 
PO


Cz wrz 01, 2005 7:26
Post 
Cytuj:
Numer 1 – Komitet Wyborczy Ruch Patriotyczny

Numer 2 – Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy

Numer 3 – Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin

Numer 4 – Komitet Wyborczy Partii Demokratycznej – demokraci.pl

Numer 5 – Komitet Wyborczy Socjaldemokracji Polskiej

Numer 6 – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

Numer 7 – Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej

Numer 8 – Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP

Numer 9 – Komitet Wyborczy Polskiej Partii Narodowej

Numer 10 – Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

Numer 11 – Komitet Wyborczy Centrum

Numer 12 – Komitet Wyborczy Platforma Janusza Korwin-Mikke

Numer 13 – Komitet Wyborczy Wyborców – Ogólnopolska Koalicja Obywatelska

Numer 14 – Komitet Wyborczy Polskiej Konfederacji-Godność i Praca

Numer 15 – Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej

Numer 16 – Komitet Wyborczy Partii Inicjatywa RP

Numer 17 – Komitet Wyborczy Dom Ojczysty

Numer 18 – Komitet Wyborczy Narodowego Odrodzenia Polski.


To cała lista wszystkich partii startujacych w wyborach parlamentarnych w 2005 z dokładną ich numeracja nadana przez PKW.
[...]

Jak na razie skłaniam sie w stronę PO....ale wszystko jeszcze jest do przemyślenia. Szczerze mówiąc to jakos nie mam zbytniego zaufania do nikogo w tej kwestii. Wybrac jednak trzeby, chociażby po to by inni nie wybierali za mnie.

pozdrówka


Cz wrz 01, 2005 7:51

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
PTRqwerty napisał(a):
PO


Ja również.


Cz wrz 01, 2005 7:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Odnośnie wyborów, choć niekoniecznie tych http://www.joemonster.org/article.php?s ... e=&order=0

A na kogo bede głosował? Nie powiem:P Ale będzie to trudny wybór, skoro nieważne kogo się wybierze scenariusz najpewniej będzie ten sam:/

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Cz wrz 01, 2005 7:58
Zobacz profil
Post 

Do A:
Skoro tak sądzisz, to głosuj na Samoobronę, bo przecież nieważne na kogo zagłosujesz, bo "scenarisuz będzie taki sam".


Cz wrz 01, 2005 8:30

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
PTRqwerty napisał(a):

Do A:
Skoro tak sądzisz, to głosuj na Samoobronę (...).


Nie wódź go na pokuszenie... ;-)


Cz wrz 01, 2005 8:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 23, 2005 19:22
Posty: 120
Post 
Po głębszym zastanowieniu na nikogo nie głosuje :biggrin:

_________________
Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła!


Cz wrz 01, 2005 10:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
Belizariuszu jestem świadomy, że partii więcej jest, ale nie ma tylu opcji w ankiecie.

Co do mnie zaglosuję do Sejmu i Senatu na kandydatów LPR: Jana M. Jackowskiego. Nie mam ochoty na powtórkę AWS, w PiS też jest niejaki pan Kurski dorównujący Macierewiczowi w skakaniu po partiach, a PO mi ostro zalazło za skórę na Pomorzu.

W Polsce konieczne są zmiany i rozliczenia, PoPiS mi tego nie da i ciągle liczę, że Polską będzie rządzić PiS i LPR. Nie mam ochoty na podatek liniowy, bo oznacza on realny wzrost obciążeń dla najmniej zarabiających i poprzez to poszerzenie strefy biedy i nędzy. Konieczny jest interwencjonizm państwowy, bo rozzuchwalenie prywaciarzy jest zbyt duże - wolność gospodarcza tak, ale jeśli będzie to przynosiło społeczne korzyści, a nie nabijało kabzę właścicielom, którzy wypłacają pracownikom zatrudnianym na dzieło po 600-800 złotych (o ile wypłacają) i nie płacą za nadgodziny i nie zapewniają prawa do odpoczynku niedzielnego.
Rządy PD, SLD, poprzedników PO nie przynoszą rozwiązania tragicznej sytuacji, co więcej same ją tworzą, tak więc na owych rozsądnych inteligentów nie zagłosuję nigdy.

Druga sprawa to wierność nauce moralnej Kościoła - wymaga to głosowania na prawicę.
Poprę LPR, bo nie chcę aby legalizowano związki pederastów, chcę aby w konstytucji RP był zapis o zagwarantowania prawa do życia od poczęcia.


Cz wrz 01, 2005 10:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Może jestem sentymentalna ale również PO, jakoś wzbudzają moje największe zaufanie...

Maritusie jakoś nie zgodzę się z Twoim zdaniem o prywaciarzach. Widzisz przepisy są tak mętne i tak często zmieniające się, a obciążenia przebijające potencjalne przychody, że osoby uczciwe ledwo co się utrzymują, a te nieuczciwe jeszcze się rozwijają... ot taka Polska właśnie.

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Cz wrz 01, 2005 10:58
Zobacz profil
Post 
Wybitnie partia do poparcia: LPR.

Ostatnio przegladalem progeramy... to jest parita, ktora swoj program opiera na zwiazkach homoseksualnych, Katyniu, UB, IPN.... oki, wszystko cacy. Wiecie czego mui u nich brakuje? Tego co interesuje mnie najbardziej:
- jasnej i wyraznejk wypowiedzina na tematy:
  • - podatki (co, jak dlaczego)
  • - ulgi podatkowe dla przedsiebiorcow
  • - system prawny: cywilno-karny
  • - oswiata (po ostatniej regformie szkolimy idiotow)
  • - najwazniejsze na koniec: gospodarka, starania odbudowanie kontaktow gospodarczych ze wschjodem Europy (o ile jest jeszcze co odbudowac)


Co prawda co prawda, na powyzsze sprawy nie ma w LPR odpowiedzi. Natomiast cos tam jest w PO, PiSuarow nie trawie za prezydenture Kaczynskiego w Warszawie, a do SLD stracilem zaufanie za zbyt duza biernosc.

Dla mnie sprawa jest jasna: w obecnej sytucji nie ma machania szableka o zwiazkach homoseksualnych czy innych sprawach. Bo jak tak dalej pojdzie, to w tym kraju i zwiazki homo- i heteroseksualne beda mialy problem z utrzymaniem sie (jeszcze wiekszy niz teraz).

Crosis


Cz wrz 01, 2005 10:59
Post 
Dodatkowo: to co opisala mrowka, plus jeszcze:
ujednolicenie przepisow. Bo teraz w prawie podatkowym co US to inna interpretacja.

Aha, jeszcze jedna wazna sprawa - w koncu niech ktos wzorem zachodnich krajow wprowadzi wieksza odpowiedzialnosc urzednikow za ich bledy, to raz, a dwa niech zredukuja ta przerosnieta administracje.

Crosis


Cz wrz 01, 2005 11:02

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
meritus napisał(a):
W Polsce konieczne są zmiany i rozliczenia, PoPiS mi tego nie da (...)


Ja mam nadzieję, że da, liczę tu też na koalicjanta. Kaczyński moim zdaniem najlepiej nadaje się właśnie do rozliczeń. Prezydent z PO, premier z PO, minister sprawiedliwości z PiS.

meritus napisał(a):
Nie mam ochoty na podatek liniowy, bo oznacza on realny wzrost obciążeń dla najmniej zarabiających i poprzez to poszerzenie strefy biedy i nędzy.


Podatek liniowy to przede wszystkim uproszczenie systemu podatkowego. Takie uproszczenie powinno przekładać się na wzrost aktywności gospodarczej, motywować do pracy i pośrednio przyczynić się do zmniejszenia strefy ubóstwa. Socjalistyczne podejście do podatków przerabiamy już od dłuższego czasu z wiadomym skutkiem.

meritus napisał(a):
Konieczny jest interwencjonizm państwowy, bo rozzuchwalenie prywaciarzy jest zbyt duże - wolność gospodarcza tak, ale jeśli będzie to przynosiło społeczne korzyści, a nie nabijało kabzę właścicielom, którzy wypłacają pracownikom zatrudnianym na dzieło po 600-800 złotych (o ile wypłacają) i nie płacą za nadgodziny i nie zapewniają prawa do odpoczynku niedzielnego.


Interwencjonizm państwowy nic tu nie pomoże, mamy wiele przykładów, jak interwencjonizm państwowy rozłożył dobrze funkcjonujące gospodarki krajów Unii. Dopiero gdy zapanuje względna równowaga na rynku pracy, to prawa pracownicze będą respektowane, przy 18% bezrobociu pozostaną jedynie na papierze.


Cz wrz 01, 2005 11:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Crosis napisał(a):
Aha, jeszcze jedna wazna sprawa - w koncu niech ktos wzorem zachodnich krajow wprowadzi wieksza odpowiedzialnosc urzednikow za ich bledy, to raz, a dwa niech zredukuja ta przerosnieta administracje.


Czyli PO.


Cz wrz 01, 2005 11:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
zielona_mrówko
Możesz się z tym nie zgadzać, ale sytacja na rynku pracy jest tragiczna i konieczny jest w tej sprawie interwencjonizm państwowy - czyli jasne prawo. Państwo od tego jest. Prywaciarze prawa nie przestrzegają (mętne jest dzięki PD, SLD, UE i praPO)

Crosis
Podatek progresywny i ulgi prorodzinne - program podatkowy LPR.

SweetChild
Zmniejszenie bezrobocia wymaga interwnecji państwa.
Zgadzam się podatek liniowy to uproszczenie, ale też wzrost obiążeń dla większości (biednej) obywateli i wzrost cen produktów pierwszej potrzeby. Dogmatyczny podział liberalizm - socjalizm to mit. Mitologia to nie argumenty. Jestem za prostym podatkiem progresywnym z kilkoma ulgami najwyżej, tak aby dostosowane to było do mozliwości.
Nawet niewielki wzorst podatku dla ubogiego to cios ogromny.

PO swoją szansę miało za Buzka - realizowano liberlany program UW - i co i nic.


Cz wrz 01, 2005 11:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL