Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 14:12



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 
 O pielgrzymce po raz wtóry 

Czy jesteś za organizacją pielgrzymki "Forumowej"
1) Do Torunia 9%  9%  [ 1 ]
2) Do Częstochowy 45%  45%  [ 5 ]
3) "Ekumenicznej" - Skoczów 18%  18%  [ 2 ]
4) Inne miejsce - np. Licheń 9%  9%  [ 1 ]
5) Inne miejsce - pielgrzymka "Ekumeniczna" - podaj w wypowiedzi jakie 18%  18%  [ 2 ]
Liczba głosów : 11

 O pielgrzymce po raz wtóry 
Autor Wiadomość
Post O pielgrzymce po raz wtóry
Pielgrzym zaproponował pielgrzymkę - cześć i chwała mu za to.
Trochę szkoda, że "po drodze" troszkę nam się rozmyło", ;) ale widzę, że sprawa jest nadal aktualna. :D

Pielgrzym zaproponował pielgrzymkę... ja zaproponowałem wspólne spotkanie wszystkich "Forumowiczów" z "Wiary" (tzn. serwisu "Wiara.pl") - stąd propozycja pielgrzymkI "Ekumenicznej".
Trochę żałuję, że nie udało się zorganiować tego spotkania w Gnieźnie :(
Podobno było tam bardzo fajnie...
A na pewno taka "ekumeniczna" pielgrzymka bardzo by się tam też przydała...

No cóż - poostawiam zatem sprawę otwartą....
Pragnąłbym jednak zwrócić uwagę na fakt, iż sprawy organizacyjne na pewno ułatwi ... odległość od siedziby serwisu "Wiara.pl". (tzn odległość od Katowic)
I stąd pielgrzymka do Torunia wydaje mi się trochę nie na miejscu... ;)
A ponieważ w pobliżu siedziby serwisu "Wiara" mamy dwa bardzo dobre miejsca na zorganizowanie takie(j) (go) pielgrzymki/spotkania- tzn Częstochowa i Skoczów ( dla pielgrzymki "Ekumenicznej") podaję te dwa możliwe miejsca.
Termin- końcem sierpnia lub czerwca br. (tak, by nie kolidował z terminem egzaminów dużej części Użytkowników)

Zatem - poddaję sprawę pod dyskusję i głosowanie. ;) :)

Najlepszy termin organizacji piegrzymki pozostawiam w gestii Serwisowi "WiarY".

Pozdrawiam serdecznie :)

ddv


N mar 28, 2004 19:42
Post 
Ja stawiam zdecydowanie na Toruń, który uważam jak najbardziej na miejscu. :) Najbliżej mam do Torunia - choć też z 3 godziny jazdy. :)

Ponadto należy zauważyć, że tak jak nie ma widocznego znaczenia gdzie jest w internecie ustawiony serwer portalu, tak jest bardzo istotne gdzie dojdzie do spotkania forumowiczów.

To nie jest tak, że jeśli serwer stoi na Fidżi, a forumowicze są z Polski, to forumowicze muszą jechać na Fidżi. Nie jest tak dlatego, że forumowicze nie chcą się spotkać z serwerem, tylko z samymi sobą.

Otóż proponowanie miast na południu, wygodne z pewnością dla twórców portalu, jest niewygodne dla większości forumowiczów, którzy są z centralnej Polski i północy. (Ja jestem z północy)

Tak więc proponuję spotkać się w centralnej Polsce. Czy Toruń to centrum? Bardziej niż Częstochowa czy Katowice.

Nie jest jednak też tak, że łatwo jest zorganizować twórcom portalu zjazd w odległym mieście. Tak więc jeśli już Katowice, to liczę na niezłe żarcie. :mrgreen:


Natomiast tak w ogóle to jaki charakter te spotkanie miałoby mieć? :)
Ja proponuję spotkanie na kiełbaskach. :D Kiełbaski we własnym zakresie :D. Ktoś musi zorganizować jeszcze grilla. :D


Pt kwi 02, 2004 11:01
Post 
Moi Mili !

Za najważniejsze zagadnienia "dzisiejszego dnia" do przeanalizowania uważam:

1. Pogłębienie własnej Wiary
2. Pogłębianie dialogu międzychrześciańskiego
3. Odbudowę wartości i znaczenia wychowania i życia w rodzinie
4. Zastanowienie się nad metodami dawania odporu ateizacji i laicyzacji w internecie

Sądze że oprócz samego "pielgrzymowania" te właśnie tematy powinny być omawiane podczas tej naszej pielgrzymki.

Sprawa wyboru miejsca...
Z tego, co widzę, to dwa najbardziej "religine" miejsca w tym kraju, skąd pisze najwięcej "forumowiczów" to Śląsk i Pomorze.
Zatem - wybór miejsca takiej pielgrzymki najlepiej, gdyby padł na jedno z tych miejsc. Możnaby, oczywiście wybrać miejsce "pośrednie" takie jak np. Licheń, gdzie wszyscy mieliby równie blisko ...
Jednak ze względu na zaproponowaną przeze mnie tematykę ( ie wiem, czy akurat inni Forumowicze oraz Administracja Serwisu Wiara z tym się zgodzi) - dobrze byloby wybrać miejsce, w którym każdy z Forumowiczów będzie czuć się dobrze.
Zatem - idealnym miejscem dla takiej pielgrzymki i spotkania Ekumenicznego wydaje mi się właśnie Skoczów.
Za:
1. Niewielka odległość od centrali Portalu
2. Dobrze ugruntowane tradycje tolerancji wobec "niekatolików" na Śląsku Cieszyńskim
3.Bliskość Santuarium Maryjngo w Pszowie oraz wielu zborów Protesantów

Zaś uroki Beskidów na pewno będą dobrze wpływać na wspólną modlitwę i pracę połączoną z wypoczynkiem...

Ponieważ zaś będzie to pierwsza piegrzymka - wydaje mi się, że powinna być "na terenie" gospodarzy ;) :D

Dlatego - jeszcze raz ponawiam swój apel o zoganizowanie Pielgrzymki ( najepiej międzyforumowej), "Z inicjatywy Serwisu wiara.pl" o charakterze Ekumenicznym ...

Mój "Zarys propozycji" takiego spotkania - w następnym poście
cdn.


Pt kwi 02, 2004 12:10
Post 
Moja propozycja odnoście proponowanej Pielgrzymki jest taka, by zorganizować kilkudniowe spotkanie w określonym miejscu, po czym móc pielgrzymować po atrakcyjnych miejscach " w pobliżu" - tak, by w pełni móc uniezależnić się od pogody.
Spośród znanych mi miejsc - jeżeli chodzi o pielgrzymkę "Ekumeniczą" ...
Dobrym miejscem spotkania się Katolików byłby Pszów lub Turza Śląska.
I miejscowości tych możnaby urządzić pielgrzymkę pieszą zakończoną w Skoczowie spotkaniem Ekumenicznym i wspólną wraz z Protestantami Mszą Św., w miejsce gdzie Ojciec Święty ustanowił Diecezję Biesko - Żywiecką.

Druga możliwość - to "Pielgrzymka w miejscach drogich dla Ojca Świętego Jana Pawła II"
Początek w Kalwarii Zebrzydowskiej, później droga do Wadowic i Czernej pod Krakowem... Zakończonej Mszą Św. Ekumeniczną.

Każda z tych dwóch propozycji dałyby - jak sądzę - doskonałą możliwość nam, Katolikom do zastanowienia się nad nauczaniem papieskim i papieskimi dokumentami dotyczącymi Ekumenizmu oraz wymiany poglądów z naszymi Współbraćmi w WIerze

Mam nadzieję, że bracia Protestanci nie będą mieli poważniejszych zastrzeżeń to takiego planu ??

Pozdrawiam serdecznie

ddv


Pt kwi 02, 2004 16:02
Post 
A kiełbaski? :o ddv nic nei wspominasz o kiełbaskach... :?
:biggrin:


So kwi 03, 2004 10:09
Post 
Przy dobrej pogodzie - sądzę, że będzie czas i na to ;) :D
TAk samo - jak i na to, by zorganizować dłuższe piesze pielgrzymowanie ... po Beskidach ??
Ale to zależy od Zainteresowanych

Pozdrawiam :)


So kwi 03, 2004 20:37

Dołączył(a): Śr cze 04, 2003 15:49
Posty: 236
Post W związku z propozycją pielgrzymki...
Pielgrzymka? Nie sądzisz chyba ddv163, że byłbym przeciwny czemuś takiemu?
Z tego co mi wiadomo jest idea zorganizowania kilkudniowych "warsztatów" dla forumowiczów (czy zaglądających do tego serwisu) w okresie letnim, niedaleko Torunia i niejako z inicjatywy "serwisu", ale pomysł ten jest chyba na razie w fazie propozycji niż przygotowań.
Co do innego miejsca ewentualnego spotkania, to z powodzeniem można wybrać któreś z zaproponowanych przez ddv163.
Powody, dla których uważam zorganizowanie takiej pielgrzymki-spotkania za właściwe było mi dane przedstawić w sąsiednim temacie.
Uważam, że należy położyć nacisk na przynajmniej trzy rzeczy:
1. Zaangażowanie tych, którzy się tym serwisem opiekują (to wyglądało nieciekawie w sąsiednim wątku).
2. Zachęcenie potencjalnych uczestników (patrz punkt 1.).
3. Podtrzymywanie inicjatywy, modlitwę i w miarę możliwości podjęcie odpowiednich kroków (aby nie było tak, że gra się toczy w stylu "ty kopnij - ja dolecę", jak to ongiś jeden z komentatorów ujął).
Niejeden pielgrzym mógłby nawet na Krzeptówki do Zakopanego zawitać, o ile Bóg by mu na to pozwolił...

Jedno sprostowanie ddv163 - propozycję pielgrzymki nie przypisuję sobie, ale Bogu. Więc... Chwała Panu Bogu za Jego natchnienia!


So kwi 03, 2004 21:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 31, 2003 4:32
Posty: 282
Post 
Jak sie pierwsza pielgrzymka uda to druga mozna by zorganizowac po gorach szlakiem JP2 pod haslem "Czym wyzej tym Bog blizej" :)

_________________
Bogu ducha winny


N kwi 04, 2004 10:42
Zobacz profil
Post 
Nie ukrywam, że dość mocno "męczy nie" możliwość zorganizowania pielgrzymki ekumenicznej.
Dośc duży wpływ na to, co obecnie pisze ma prowadzona przeze mnie na "Chrześcijaninie" dyskusja w temacie
http://forum.chrzescijanin.pl/viewtopic.php?t=621
o możliwości pogodzenia międzychrześcijańskiego.

Dlatego też dość mocno zastanawiam się nad wyboram miejsca.
Osobiście byłbym za spotkaniem na Śląsku Cieszyńskim, lecz nie jest to wybór "ostateczny".
Drugim, dobrym miejscem do zorganizowania w okresie wakacyjnym takiego spotkania wydaje mi się Kalwaria Zebrzydowska.
To miejsce ma również szereg zalet. Dla nas, dla Katolików są to miejsca związanie z Ojcem Świętym Janem Pawłem II (Wadowice, Czerna i Kalwaria Zebrzydowska).
Widzę, że jednym z głównych przeszkód w porozumieniu między naszymi Wyznaniami jest sprawa kultu Matki Boskiej.
Dlatego to miejsce wydaje mi się może nawet lepsze od terenów Śląska Cieszyńskiego, gdyż Protestanci mieli by możliwość rozważania misterium Męki Pańskiej na Kalwarii Zebrzydowskiej.
Stąd też podaję jako - Chyba najlepsze miejsce na zorganizowanie pielgrzymki ekumenicznej- właśnie okolice Wadowic.
I podaję to miejsce jako swoją drugą równie dobrą propozycję miejsca pielgrzymki.

Pozdrawiam :)
DDV


N kwi 04, 2004 10:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
jestem jak najbardziej za. miejsce chyba nie ma wiekszego znaczenia, bo przeciez chodzi o ludi a nie o miejsce :)
no to kiedy i gdzie?

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Pt wrz 17, 2004 11:40
Zobacz profil
Post 
Latem było spotkanie pod Włocławkiem.
Teraz, to chyba dopiero byłoby możliwe na wiosnę - przynajmniej tak mi się wydaje ...
Lecz - nie wiem co na to Administracja Forum ?


Pt wrz 17, 2004 15:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
ddv163 napisał(a):
Latem było spotkanie pod Włocławkiem.


hmm.. bylo? kiedy i kto je organizowal? qrcze ja jak zawsze niczego nie wiem i wszystko mnie mija ;(

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pt wrz 17, 2004 18:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL