Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:56



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Masoni o ekumeniźmie. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lip 03, 2006 11:49
Posty: 122
Post 
Incognito napisał(a):
Yeshayo, czy to zmienia fakt że i chrześcijaństwo, i islam, opierają się na księgach zawierających, według ich wyznawców, objawienie Boga? Koran nie zawiera słów św. Pawła, także nie jest sprzeczny wewnętrznie w tym miejscu.

Incognito proponowałbym zainteresować się ST ponieważ :arrow: mahometanie są potomkami Izmaela, syna Abrahama zrodzonego z niewolnicy (religia niewolników, a nie wolnych dzieci natomiast żydzi itp. są dziećmi zrodzonymi z Izaaka, syna obietnicy). Ich historia jest bardzo interusjąca i obiektywny sposób przedstawiające dlaczego mahometanie "są tym czym są" :D


Pt sie 11, 2006 17:57
Zobacz profil
Post 
Zbawienie jest, tak jak mówimy w modlitwie: "Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie" - podług Bożej Miłości i Bożego Miłosierdzia, dzięki Chrystusowi, wszyscy ludzie mają równe szanse na życie wieczne. Nie nam decydować kto będzie zbawiony - "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni", Bóg decyduje, bo to On oddał życie za swoje stworzenie - Lud Boży, stworzony "na obraz i podobieństwo Boże".
Niepotrzebnie wytłuściłeś "sprowadź mi" (wyraźnie nie znasz tej Nowenny):
- "Pragnę, abyś przez te dziwięć dni sprowadzała dusze do zdroju mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w śmierci godzinie. W każdym dniu przyprowadzisz do serca mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia mojego. A ja te wwzystkie dusze wprowadzę w dom Ojca mojego. Czynić to będziesz w tym życiu i przyszłym. I nie odmówię żadnej duszy niczego, którą wprowadzisz do źródła miłosierdzia mojego. W każdym dniu prosic bedziesz Ojca mojego przez gorzką mękę moją o łaski dla tych dusz" (Dzienniczek 1209).
Jak widzisz, Jezus oferuje zbawienie - nie potepienie, piekło, jak Ty postrzegasz, a posłuszny woli Temu, o chwałę którego tak zabiegasz, lepiej pomódl się, Bogu na chwałę i na ratunek grzeszników.


Pt sie 11, 2006 18:00

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
vvv napisał(a):
Nie rozśmieszaj mnie. Reinkarnacja nie istnieje, podobnie jak nie ma grama prawdy w kłamliwej, buddyjskiej nauce. Reinkarnacja to nic innego jak wymysł diabła.

Nie rozśmieszaj mnie, chrześcijański Bóg nie istnieje, podobnie jak nie ma prawdy w kłamliwej chrześcijańskiej doktrynie. Niebo to nic innego jak wymysł szarlatanów.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Pt sie 11, 2006 18:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 18:40
Posty: 121
Post 
Incognito napisał(a):
vvv napisał(a):
Nie rozśmieszaj mnie. Reinkarnacja nie istnieje, podobnie jak nie ma grama prawdy w kłamliwej, buddyjskiej nauce. Reinkarnacja to nic innego jak wymysł diabła.

Nie rozśmieszaj mnie, chrześcijański Bóg nie istnieje, podobnie jak nie ma prawdy w kłamliwej chrześcijańskiej doktrynie. Niebo to nic innego jak wymysł szarlatanów.


Proszę moderatorów o skasowanie bluźnierczego postu.

_________________
haft krzyżykowy dom moda uroda


Pt sie 11, 2006 19:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 18:40
Posty: 121
Post 
i ostrzeżenie użytkownika Incognito, że wypisując takie rzeczy grzeszy ciężko przeciw I przykazaniu Bożemu.

_________________
haft krzyżykowy dom moda uroda


Pt sie 11, 2006 19:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Jak już ustalono, to forum nie jest stricte ani wyłącznie katolickie, i każdy może tu głosić swoje poglądy - więc, matyldo, Twój postulat chyba nie zostanie spełniony. Swoją drogą naucz sie rozpoznawać ironie


Pt sie 11, 2006 19:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 18:40
Posty: 121
Post 
Kamyk napisał(a):
Jak już ustalono, to forum nie jest stricte ani wyłącznie katolickie, i każdy może tu głosić swoje poglądy - więc, matyldo, Twój postulat chyba nie zostanie spełniony.


Po pierwsze, to nie pogląd, tylko bluźnierstwo najcięższego kalibru.
Po drugie, nie jesteś moderatorem, więc się nie wypowiadaj w imieniu moderatorów.
Po trzecie - czy byś pozwolił, żeby na tym forum obrażano publicznie np. Twojego ojca? Ponieważ jestem dzieckiem Bożym, stanowczo protestuję przeciw obrażaniu na tym forum mojego Ojca, który jest w niebie.

_________________
haft krzyżykowy dom moda uroda


Pt sie 11, 2006 19:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Dla Ciebie bluźnierstwo, dla innych to może być prawda.
Obrazy jakoś tu nie widze.


Pt sie 11, 2006 19:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 03, 2006 11:49
Posty: 122
Post 
Kamyk napisał(a):
Dla Ciebie bluźnierstwo, dla innych to może być prawda.
Obrazy jakoś tu nie widze.

Czyli żyjemy po za prawdą obiektywną :?:


Pt sie 11, 2006 19:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
yeszaya napisał(a):
Kamyk napisał(a):
Dla Ciebie bluźnierstwo, dla innych to może być prawda.
Obrazy jakoś tu nie widze.

Czyli żyjemy po za prawdą obiektywną :?:

Tzn.? Co masz na myśli?


Pt sie 11, 2006 19:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 19:21
Posty: 48
Post 
Wszystko jest wzgledne tylko wtedy, kiedy wiare nasza katolicka uznamy za prywatne poglady. Jesli uznanie (lub nie) prawdy objawionej jest tylko jednym z wielu - rownie dobrych - pogladow, to zyjemy w swiecie bez prawdy obiektywnej (nie ma prawdy, sa tylko poglady)

_________________
Leszek, Jan o sspx: Księża z tego bractwa są ekskomunikowanymi lefebrystami.


Pt sie 11, 2006 19:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 03, 2006 11:49
Posty: 122
Post 
Kamyk napisał(a):
Tzn? Co masz na myśli?

Mam na myśli to co napisałem :) czyli zadałem ci pytanie czy twierdzisz że istnieje prawda obiektywna na temat Boga czy jesteśmy po za jej poznaniem :?:

Np:

X: twierdzi że Bóg to mit
Y: twierdzi że Bóg nie jest mitem

Kto ma rację:

a) obiektywną?
b) subiektywną?


Pt sie 11, 2006 19:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
matylda_mj napisał(a):
Incognito napisał(a):
vvv napisał(a):
Nie rozśmieszaj mnie. Reinkarnacja nie istnieje, podobnie jak nie ma grama prawdy w kłamliwej, buddyjskiej nauce. Reinkarnacja to nic innego jak wymysł diabła.

Nie rozśmieszaj mnie, chrześcijański Bóg nie istnieje, podobnie jak nie ma prawdy w kłamliwej chrześcijańskiej doktrynie. Niebo to nic innego jak wymysł szarlatanów.


Proszę moderatorów o skasowanie bluźnierczego postu.

A ja proszę moderatorów o nie pielęgnowanie w użytkownikach moralności Kalego - jak X napisać na buddyzm to dobrze, a jak Y napisać to samo na chrześcijaństwo to samo, to źle. Albo jest wzajemny szacunek, albo nie ma go w ogóle. Jeśli ktoś nie potrafi tego zaakceptować, to niech biegnie do mamy pod spódnicę płakać.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Pt sie 11, 2006 19:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 18:40
Posty: 121
Post 
Incognito napisał(a):
A ja proszę moderatorów o nie pielęgnowanie w użytkownikach moralności Kalego - jak X napisać na buddyzm to dobrze, a jak Y napisać to samo na chrześcijaństwo to samo, to źle. Albo jest wzajemny szacunek, albo nie ma go w ogóle. Jeśli ktoś nie potrafi tego zaakceptować, to niech biegnie do mamy pod spódnicę płakać.


Szanować to ja mogę tylko PRAWDĘ. Błędy mogę co najwyżej tolerować. Tak więc szacunku dla Twoich błędnych poglądów nie miałam, nie mam i mieć nie będę.

Masz oczywiście prawo do posiadania błędnych poglądów. Ale nie masz prawa do publicznego głoszenia bluźnierstw.

_________________
haft krzyżykowy dom moda uroda


Pt sie 11, 2006 20:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
Ty lubisz się zgrywać, czy naprawdę nie rozumiesz tego, że w oczach innych ludzi twoje poglądy to tylko subiektywna opinia? Równie dobrze mogę sobie powiedzieć że ja reprezentuję prawdę i dlatego ciebie mogę co najwyzej tolerować. Oboje będziemy mieli tyle samo argumentów za, a biorąc pod uwagę to jak można wykazać sprzeczności wewnętrzne katolicyzmu, nie sądzę aby było problemem dla mnie udowodnić że to moje poglądy są bardziej sensowne, ergo bliższe prawdy. Po co więc się rzucasz, tak jakbyś nie rozumiała, że tego iż reprezentujesz prawdę, a inni się mylą, nie jesteś w stanie udowodnić?

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Pt sie 11, 2006 20:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL