Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 07, 2024 5:55



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Utrapienie popędu płciowego i wspaniałość czystości 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8963
Post Re: Utrapienie popędu płciowego i wspaniałość czystości
Ja nie odczuwałem nigdy potrzeby aby mieć dzieci a wręcz przeciwnie. Z drugiej strony odczuwałem potrzebę seksu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lut 15, 2012 12:59
Zobacz profil
Post Re: Utrapienie popędu płciowego i wspaniałość czystości
Val napisał(a):
I wytykanie dyskutantów, że to myślenie eugeniczne, jest błędem, bo nie biorą pod uwagę sposobu myślenia osoby z zaburzeniami autystycznymi.
Co więcej, ignorują fakt, że "Królestwo Boże NIE jest z tego świata", więc nawet gdyby doszło do wyginięcia ludzkości wskutek powszechnego przyjęcia celibatu, nie ma to żadnego znaczenia dla zbawienia. A zbawienie jest najważniejsze. Perspektywa zniknięcia gatunku ludzkiego nie powinna mieć żadnego znaczenia dla ludzi, którzy przyjęli nauczanie Jezusa.


Śr lut 15, 2012 13:38
Post Re: Utrapienie popędu płciowego i wspaniałość czystości
akruk napisał(a):
(...) Perspektywa zniknięcia gatunku ludzkiego nie powinna mieć żadnego znaczenia dla ludzi, którzy przyjęli nauczanie Jezusa.


A czy nie powinno mieć dla mnie znaczenia, że Bóg chce się z nami dzielić życiem (czy może już nie chce tego robić?), a sakrament małżeństwa ma być współdziałaniem z Bogiem, otwarciem się na przyjęcie tego Boskiego Daru?

" Bóg, który zamieszkuje "światłość niedostępną" (1 Tm 6, 16), pragnie udzielać swojego Boskiego życia ludziom stworzonym w sposób wolny przez Niego, by w swoim jedynym Synu uczynić ich przybranymi synami 3 . Objawiając siebie samego, Bóg pragnie uzdolnić ludzi do dawania Mu odpowiedzi, do poznawania Go i miłowania ponad to wszystko, do czego byliby zdolni sami z siebie." KKK 52

Czy Bóg miał jakiś limit (o którym nie wiem ), który się wyczerpał i teraz
pragnie tylko obdarować Boskim życiem tylko tych, którzy już do niego zostali powołani?


Śr lut 15, 2012 14:37

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1249
Post Re: Utrapienie popędu płciowego i wspaniałość czystości
Pan lepiej wie, kogo powoływać do małżeństwa, a kogo do celibatu.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Śr lut 15, 2012 14:46
Zobacz profil
Post Re: Utrapienie popędu płciowego i wspaniałość czystości
Wcale nie neguję. Chciałabym tylko wiedzieć dlaczego chcesz wszystkich namawiać akurat do celibatu.



"W celibacie powinno chodzić nie tylko o rezygnację z doczesnych rozkoszy seksualnych, ale o coś więcej. Dobrowolne wyrzeczenie się posiadania potomstwa i stworzonej oblubienicy oraz więzi małżeńskiej na wieczność dzięki łasce Bożej, by ratować dusze od niepotrzebnego cierpienia.

Jeżeli nie jesteś w stanie przetrwać biczowania czy założenia włosienicy, chociaż celibat zachowaj.

Rezygnacji z małżeństwa trzeba pomóc - między innymi przez nauczanie, że celibat nie charakteryzuje tylko kapłanów i osób konsekrowanych."


Po co pomagać w rezygnacji z małżeństwa komuś, kto może być do niego powołany? Skoro Pan wie lepiej, kto do czego jest powołany, to może pozwól ludziom rozeznać to Jego powołanie, a nie nawołuj do czegoś,
co może nie być zgodne z Wolą Bożą.


Ostatnio edytowano Śr lut 15, 2012 15:00 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Śr lut 15, 2012 14:50

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1249
Post Re: Utrapienie popędu płciowego i wspaniałość czystości
Niestety, można zaobserwować potop grzechów nieczystych i pożądliwości seksualnej zalewający świat. Ta wstrętna siła jest tak trudna do zatrzymania. Nie chcę, żeby te grzechy następowały i sprowadzały ludzi do piekła. Może jeżeli będzie znacznie więcej osób żyjących w dobrowolnym celibacie (nie tylko księży czy zakonników), to sytuacja się poprawi i mnóstwo dusz zostanie ocalonych. Celibat oddaje większą chwałę Panu niż małżeństwo, jak wcześniej jest napisane. Są też teksty mówiące o tym, ze celibat uwalnia od wielu problemów (jak opieka nad potomkami, kłótnie).

Nie jest ważne to, żeby począć nowe życie, lecz to, aby osoba, która się poczęła, była zbawiona na wieki!

Słucham takiej melodii z tej strony. Zawiera film związany ze zbyt ascetycznymi objawieniami (niektóre treści w nich zawarte są mimo tego bardzo pożyteczne), ale dla mnie ta muzyka jest bardzo wzruszająca, smutna i może doprowadzić do łez. Może kojarzyć mi się z wielkim heroizmem, ofiarą (na przykład bolesnego, rozdzierającego celibatu), rozkoszą i motywować do walki ze złem.

http://www.youtube.com/watch?v=ty6duR-ysws

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Śr lut 15, 2012 14:59
Zobacz profil
Post Re: Utrapienie popędu płciowego i wspaniałość czystości
Cytuj:
Niestety, można zaobserwować potop grzechów nieczystych i pożądliwości seksualnej zalewający świat. Ta wstrętna siła jest tak trudna do zatrzymania. Nie chcę, żeby te grzechy następowały i sprowadzały ludzi do piekła.

Każdy ma wolną wolę. Zło będzie zawsze, bo Królestwo Boże nie jest na ziemi, ale w niebie. Na ziemi każdy może sobie wybrać kim jest.
Jest wiele ludzi, którzy modli się o nawrócenie innych, modlą się i osoby świeckie i zakonne. To co proponujesz, to jedna z wielu form modlitwy o nawrócenie innych.
Cytuj:

Nie jest ważne to, żeby począć nowe życie, lecz to, aby osoba, która się poczęła, była zbawiona na wieki!

Każda osoba rodzi się z piętnem grzechu pierworodnego. Wg KK to co piszesz, jest niemożliwe.
KK dopuszcza chrzest, aby ktoś był zbawiony na wieki. Do niedawna status dzieci, które zmarły przed narodzeniem był niejasny. A zbawienie- Bóg osądzi.

Ciekawi mnie w kontekście powołań, dlaczego księża namawiają do wstępowania do zakonów i seminariów, a nawet się porusza temat kryzysu powołań. Człowiek nie powinien ingerować w powołanie innego. A jednak duchowni o tym zapominają.


Śr lut 15, 2012 15:26
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 09, 2010 15:18
Posty: 352
Post Re: Utrapienie popędu płciowego i wspaniałość czystości
...

_________________
"Kiedy zorientowałem się, że jestem symbolem Polski, wpadłem w depresję" - ORZEŁ


Śr lut 15, 2012 16:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4102
Post Re: Utrapienie popędu płciowego i wspaniałość czystości
Widzę, że temat zaczął się rozmywać, część rozmówców zaczęła sobie stroić żarciki :?
Dlatego temat zamykam.
Ps. Jeżeli chodzi o temat powołań czy też celibatu - chętni znajdą odpowiednie tematy na tym forum do rozmów.

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Cz lut 16, 2012 0:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL