Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 07, 2024 8:16



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
 Zemsta 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lis 01, 2011 8:14
Posty: 20
Post Zemsta
Mam pytanie bardzo dla mnie ważne> Pracuje w zakładzie pracy zajmującym się produkcją stali. Pracuje tam wiele osób. Ostatnio miałem taką sytuację, że jeden z pracowników poszedł poskarżyć na mnie do szefa , że nie pracuje i kłócę się z innymi. Poskutkowało to tym, iż dostałem dwa tygodnie bezpłatnego urlopu. Przy pensji 1370 zł netto na miesiąc to jest tragedia strata 700 zł. I mam teraz pytanie. W jaki sposób odebrać moją gotówkę? Czy od firmy( wynieśc jakiś sprzet....itd) czy od pracownika , który na mnie doniósł ( lub np. czy spróbować donieśc na niego tak aby poniósł jeszcze większa szkodę. PIlnie czekam na porady Bardzo mi zalezy na odzyskaniu tych pieniędzy, ale nie chce i nie będę donosicielem.


N mar 11, 2012 15:10
Zobacz profil
Post Zemsta
Gościu dałeś się wydymać i tyle. I budujesz ideologię do tego.
Bezpłatny urlop można dostać TYLKO I WYŁĄCZNIE na wniosek osoby, którą ten urlop dotyczy, czyli na SWÓJ WŁASNY.

Wobec tego, że się zgodziłeś wziąć urlop, bo pracodawca może tylko zaproponować, a bez Twojej zgody lipa, to TY JESTEŚ WINNY straty.

Aby odzyskać swoje pieniądze pozwij pracownika do sądu za POMÓWIENIE:

Pomówienie
Grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do roku grozi temu, kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną, lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej, o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności. Kwestię tą reguluje przepis artykułu 212 K.k.


Tak się postępuje w cywilizowanym nowoczesnym świecie. Przy niskich zarobkach płaci państwo za zwrot kosztów postępowania. A gość może zapłacić z nawiązką za "straty moralne" :D

Niestety, jeśli coś ukrywasz, to sorry- nie uda się.


N mar 11, 2012 15:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Zemsta
Co do pytania - zemsta nie rozwiązuje problemu i jest zła - niezależnie od tego jak nam ciężko i czy ktoś nasz oszukał. Oczywiście współczuję straty.

Temat jest jednak zdublowaniem innego identycznego wątku z innego działu.

_________________
Piotr Milewski


N mar 11, 2012 22:23
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL