Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:56



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 15 ] 
 Ojciec Rydzyk 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Ojciec Rydzyk
Dlaczego nie słyszałem jeszcze krytycznych głosów jakichkolwiek przedstawicieli Polskiego Kościoła w sprawie działalności Tadeusza Rydzyka, którego trudno mi jest nawet nazywać ojcem ...


Śr wrz 16, 2015 9:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Radio Maryja
Tadeusz Rydzyk - czy usłyszę od jakiegokolwiek przedstawiciela Polskiego Kościoła krytyczny głos odnoście jego działalności?


Śr wrz 16, 2015 9:59
Zobacz profil
Post Re: Ojciec Rydzyk
Bo nie ma za co go krytykować. :)


Śr wrz 16, 2015 11:09

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Ojciec Rydzyk
Albo jest aż tak wiele do krytykowania, że byłby to temat rzeka, któremu jakoś nikomu nie chce się podjąć. A chyba trzeba. Niestety jest to kapłan (raczej antykapłan), którego działalność kładzie się wielką ujmą na Kościele!


Śr wrz 16, 2015 11:22
Zobacz profil
Post Re: Ojciec Rydzyk
Ja tam nie widzę w tym powodu do ujmy. Gdyby rzeczywiście robił coś złego, to władze zakonu już by go przeniosły. :)


Śr wrz 16, 2015 11:53
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Radio Maryja
A ten wątek, to co to właściwie ma być? Żądanie jakieś? Panika w efekcie awarii Google?

Polecam na początek wyszukiwarkę forum. Może tam coś znajdziesz:
viewtopic.php?f=36&t=32115 - RM i TV Trwam nie tylko pogłębia wiarę, ale i edukuje

I specjalnie dla Ciebie:
viewtopic.php?f=35&t=25885 - "Stop Radiu Maryja i nienawiści"

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr wrz 16, 2015 11:56
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Ojciec Rydzyk
Sorry ale masz jakiś napad z tymi wątkami? viewtopic.php?p=868632#p868632

Połączone.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr wrz 16, 2015 11:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Ojciec Rydzyk
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Ja tam nie widzę w tym powodu do ujmy. Gdyby rzeczywiście robił coś złego, to władze zakonu już by go przeniosły. :)


O z pewnością - i odłączyły by się od źródła kasy? No coś ty. Przecież Kościół od samego początku swego istnienia myślał o kasie i władzy ... Mówię tu o prawie wszystkich papieżach i prawie wszystkich kardynałach na przestrzeni wieków!!

Rydzyk właśnie to ma - duuużo kasy i sporo władzy (moc oddziaływania na polityków). To realna władza - nie siedzisz w tym bagnie, jakim jest polityka bezpośrednio - ale sterujesz politykami.

Tak samo papieże kierowali królami ...


Cz wrz 17, 2015 8:58
Zobacz profil
Post Re: Ojciec Rydzyk
No to teraz poproszę o dowody, które potwierdzą to wszystko, co napisałaś na temat redemptorystów i ojca Rydzyka. Konkretne, twarde i niezbite.


Cz wrz 17, 2015 9:10

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Ojciec Rydzyk
To nie jest moja rola, tylko prokuratora. Z tym postem to do niego. Może tu jakiś na forum jest. Niestety, mają inne zajęcia - typu pisanie aktów oskarżenia dla pijanych rowerzystów ...
Niemniej bieganie po mieście z walizkami pieniędzy, inwestycje na granicy prawa, szerzenie antysemickich i antypolskich wypowiedzi na antenie, robienie z klasztoru na Jasnej Górze prywatnego folwarku dla polityków. Trzeba więcej? Pranie młodych mózgów w swej szkole ... Straszne! Wyłudzanie datków od biednych emerytek, i to wszystko w imię Boga - to najohydniejsze!


Cz wrz 17, 2015 9:29
Zobacz profil
Post Re: Ojciec Rydzyk
sowaniejestmadra napisał(a):
To nie jest moja rola, tylko prokuratora. Z tym postem to do niego.

Nie, sowo. Skoro głosisz na forum jakieś tezy, to twoim obowiązkiem jest przedstawić dowody, które je potwierdzą. Powtórzę więc pytanie:

Czy masz coś, co potwierdzi to wszystko, co napisałaś na temat redemptorystów i ojca Rydzyka?


Cz wrz 17, 2015 9:55

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Ojciec Rydzyk
sowaniejestmadra napisał(a):
szerzenie antysemickich i antypolskich wypowiedzi na antenie, robienie z klasztoru na Jasnej Górze prywatnego folwarku dla polityków.


Szerzenie albo przyzwalanie na nie. Warto przypomnieć choćby ostatni incydent ze szkalowaniem prezydenta Komorowskiego, porównywanego na antenie do Hitlera. Wcześniej redemptorysta sam sugerował, że Polska jest państwem totalitarnym. To wyjątkowo ohydne i dziwi mnie, że nikt z Episkopatu w takich sytuacjach nie reaguje, co daje przyzwolenie dla eskalacji tego typu skandalicznych zachowań.


Cz wrz 17, 2015 10:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Ojciec Rydzyk
Nie mam żadnego obowiązku! Wystarczy włączyć telewizję i posłuchać radia. Tam są dowody (między innymi). Więc proszę. Codziennie można coś odnaleźć. A gdy przyjdą jakieś obchody rocznicowe - szczególnie proszę o oglądanie i wsłuchiwanie się. Najpierw różaniec, później wylewanie pomyj! To straszne!


Cz wrz 17, 2015 10:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Ojciec Rydzyk
Masz świetny nick jak na kogoś, kto powtarza same stereotypy i obiegowe opinie.

No i ta imponująca żelazna logika - Kościół zawsze chciał tylko władzy, dlatego zabronił duchownym pełnić jakiekolwiek funkcje państwowe.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz wrz 17, 2015 10:15
Zobacz profil
Post Re: Ojciec Rydzyk
No dobra, wiem już co i jak. Temat do zamknięcia, bo to tylko kolejne miejsce do rozpowszechniania niepopartych niczym oskarżeń, a nie rzetelnej dyskusji.

Finito.


Cz wrz 17, 2015 10:19
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 15 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL