Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 14:27



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 95  Następna strona
 Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 15:12
Posty: 660
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
Cytuj:
Zastanawiam się więc, dlaczego nie obserwuje się takiego parcia obywateli z systemów obowiązkowych na systemy dobrowolne? Przecież wprowadzenie ich byłoby prostsze niż obalanie murów czy ucieczki przez strzeżone granice... A tymczasem obserwujemy proces odwrotny: patrz reforma ubezpieczeń zdrowotnych w USA w ostatnich latach.

Ja z teorią liberalną się zgadzam, podoba mi się ona i jest mi ideowo bliska. Ale niestety, fakty nie pasują do teorii. Jako empiryk muszę przyznać, choć niechętnie, że to tym gorzej dla teorii... Nie znajduje ona bowiem potwierdzenia w danych doświadczalnych.


Co do USA przecież to jedna gigantyczna afera z tym ubezpieczeniami. Myślisz ,że firmy się tym zajmujące nie sypnęły kasą na przeforsowanie tego projektu ? Patrząc na Obamę , nie trudno zauważyć,że jest on albo pożytecznym idiotą albo świadomie czerpie korzyści z wprowadzania socjalizmu. Ja obstawiam to drugie.

Odnośnie tego przechodzenia. Państwo uniemożliwia to przechodzenie. Spróbuj zrezygnować z opłacania ZUSu zaraz dowalą ci taką karę ,że się nie pozbierasz.

Cytuj:
A ja nie byłbym tego taki pewien. Dlaczego bowiem wyborów nie wygrywa UPR, które postuluje likwidację ZUS? I powtórzę po raz kolejny przykład USA: dlaczego wygrał Obama, którego jednym z podstawowych punktów programu wyborczego było wprowadzenie obowiązkowych ubezpieczeń zdrowotnych?


70 % społeczeństwa to wtórni analfabeci niewiedzący na temat polityki kompletnie nic. Oni głosują na ładnie brzmiące hasła, pięknych kandydatów nawet jak plotą głupoty. Zresztą media też manipulują. Przecież one wyraźnie wskazywały ci dwaj kandydaci mają szansę ,a reszta nie. Psychologia stada wtedy działa.

A 100 % nie zobaczyło debaty z prawdziwego zdarzenia. Gdyby zobaczyli szybko wszyłoby kim są ich kandydaci. Kiedyś Wałęsa przegrał wybory ,bo wyszło na niej jakim jest prostakiem i chamem ,który nie umie złożyć nawet poprawnie zdania.
http://www.youtube.com/watch?v=P20kFnMpFds
Komorowski , niemal za każdym razem ,gdy się samodzielnie wypowiadał , udowadniał ,że nie ma pojęcia o czym mówi. Niestety przyjazne mu media szybko te gafy uzasadniały stresem , przejęzyczeniem itp.

Co do zwycięstwa Obamy. Cóż wydaje mi się ,że zaważył kolor skóry. Serio teraz jak jest wybór między białym , a czarnym to strach wybrać białego, aby nie zostać posądzonym o rasizm.


Śr paź 13, 2010 15:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
ashkel86 napisał(a):
Co do USA przecież to jedna gigantyczna afera z tym ubezpieczeniami. Myślisz ,że firmy się tym zajmujące nie sypnęły kasą na przeforsowanie tego projektu ? Patrząc na Obamę , nie trudno zauważyć,że jest on albo pożytecznym idiotą albo świadomie czerpie korzyści z wprowadzania socjalizmu. Ja obstawiam to drugie.


Kolejna mutacja opowieści Korwina o "złych socjalistach". Właśnie tego typu tłumaczenia miałem na myśli pisząc, że jeśli fakty nie pasują do teorii, to tym gorzej dla faktów.

A ci którym dane było żyć w PRL zapewne pamiętają, że podobne historie opowiadali partyjni propagandyści o "złych kapitalistach", którzy to sypali kasą na działalność wywrotową w demoludach i wrednie manipulowali klasą robotniczą, podburzając ją do protestów wobec najlepszego z systemów.

ashkel86 napisał(a):
Odnośnie tego przechodzenia. Państwo uniemożliwia to przechodzenie. Spróbuj zrezygnować z opłacania ZUSu zaraz dowalą ci taką karę ,że się nie pozbierasz.


Pewnie, że tak, inaczej system nie byłby przymusowy. Miałem na myśli przechodzenie poszczególnych krajów na systemy obowiązkowe.

ashkel86 napisał(a):
70 % społeczeństwa to wtórni analfabeci niewiedzący na temat polityki kompletnie nic. Oni głosują na ładnie brzmiące hasła, pięknych kandydatów nawet jak plotą głupoty. Zresztą media też manipulują. Przecież one wyraźnie wskazywały ci dwaj kandydaci mają szansę ,a reszta nie. Psychologia stada wtedy działa.


Jak wyżej, to samo opowiadali komuniści, tylko kto inny był "tym złym". Tymczasem za komuny zarówno telewizja jak i prasa nadawały propagandę sukcesu, ale ta manipulacja niewiele pomagała. Trend odchodzenia od gospodarki centralnie sterowanej był widoczny i zakończył się załamaniem systemu.

ashkel86 napisał(a):
Co do zwycięstwa Obamy. Cóż wydaje mi się ,że zaważył kolor skóry. Serio teraz jak jest wybór między białym , a czarnym to strach wybrać białego, aby nie zostać posądzonym o rasizm.


Czyli wzbogacamy kanon opowieści o "złych socjalistach" o opowieści o "czarnym ludzie"? ;)


Śr paź 13, 2010 15:45
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 17, 2006 13:23
Posty: 454
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
MarkuMRB, otóż to nie jest przesada. nie bójmy nazywać rzeczy po imieniu. Tusk jednak nie jest sam. prezydent bydgoszczy przeszedł samego siebie.
http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1, ... dent_.html

ashkel86, całkowita racja. niestety, tegoroczne wybory prezydenckie to porażka na całej linii. nie mam pojęcia, jak mógł wygrać ktoś tak bez charakteru i charyzmy. wstyd. to pokazuje, jaką siłę mają obecnie mass media.


Cytuj:
Gdyby systemy dobrowolne były bardziej wydajne, to one zyskiwałyby przewagę i wypierały systemy obowiązkowe, tak jak kapitalistyczna gospodarka wolnorynkowa pokonała centralnie sterowaną gospodarkę socjalistyczną.


systemy dobrowolne nie mogą wyprzeć obowiązkowych, bo skoro są obowiązkowe to ludzie nie mają wyboru. natomiast prawda jest taka, że wprowadza je się pod pretekstem populistycznych haseł tak jak pan Husajn Obama i lud to popiera. szkoda, że gdy przychodzi co do czego to ludzie dostają figę z makiem. prywatne zawsze jest lepsze niż państwowe. nawet jeśli prywatne nie jest idealne to wcale nie znaczy, że państwo zrobi to lepiej.

Cytuj:
Ale są i mądre posunięcia rządu.


chcesz powiedzieć, że zakaz pracowania to dobry zakaz ??!!
co ktoś sobie nazbierał w czasie życia to ma prawo dostać. jak państwo w ogóle śmie się wtrącać w to czy ktoś pracuje czy nie? to jest skandal w biały dzień.

Cytuj:
Może wreszcie młodzi zaczną pracować kiedy emeryci uwolnią miejsca pracy.


młodzi zaczną pracować jak się uwolni rynek i zaczniemy się normalnie rozwijać. powstaną nowe miejsca pracy. ważny też jest system edukacji, który ostatnio ma manię wydawania w masowych ilościach magistrów, którzy, szczerze mówiąc, do niczego się nie nadają. a hydraulików i innych pracowników fizycznych brakuje.

Cytuj:
Przecież to parodia żeby emeryt mający 1500 i więcej emerytury dorabiał sobie utrzymując 25 latka który z tego powodu nie może zdobyć pracy.


jeśli emeryt pracuje wydajniej niż 25 latek to nie jest to parodia. jeśli pracuje mniej wydajnie, to niech pracodawca go zwolni i zatrudni 25 latka.


Cytuj:
Kolejna mutacja opowieści Korwina o "złych socjalistach". Właśnie tego typu tłumaczenia miałem na myśli pisząc, że jeśli fakty nie pasują do teorii, to tym gorzej dla faktów.


co do wyższości kapitalizmu nad socjalizmem to raczej nie powinno być tutaj wielkiej dyskusji, bo Chicago Boys rozwiali wątpliwości. oczywiście mówię o wyższości w kontekście rozwoju. bo być może ktoś lubi zastój i zacofanie, to dla niego lepszy będzie socjalizm.


Śr paź 13, 2010 16:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
Spragniony napisał(a):
systemy dobrowolne nie mogą wyprzeć obowiązkowych, bo skoro są obowiązkowe to ludzie nie mają wyboru. natomiast prawda jest taka, że wprowadza je się pod pretekstem populistycznych haseł tak jak pan Husajn Obama i lud to popiera. szkoda, że gdy przychodzi co do czego to ludzie dostają figę z makiem. prywatne zawsze jest lepsze niż państwowe. nawet jeśli prywatne nie jest idealne to wcale nie znaczy, że państwo zrobi to lepiej.


W tym problem, że Korwin i jego fani przyjmują zasadę "prywatne zawsze jest lepsze niż państwowe" jako dogmat. Jak coś przeczy tej zasadzie, to oczywiście musi być skutkiem manipulacji "ciemnej strony mocy", bo przecież z dogmatami się nie dyskutuje.

A na marginesie dodam, że dość komicznie to brzmi, gdy ktoś z wyższością wyraża się o "otumanionych masach", a sam ma spore kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem :x Podobno nic na świecie nie zostało tak sprawiedliwie rozdzielone jak rozum: każdy uważa, że ma go dość ;)
Nie mam tu na myśli akurat Ciebie, Spragniony, ale akurat teraz naszła mnie taka ogólna refleksja.


Śr paź 13, 2010 16:37
Zobacz profil
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
Spragniony napisał(a):
ashkel86, całkowita racja. niestety, tegoroczne wybory prezydenckie to porażka na całej linii. nie mam pojęcia, jak mógł wygrać ktoś tak bez charakteru i charyzmy. wstyd. to pokazuje, jaką siłę mają obecnie mass media.

Naprawde uwazasz, ze lepiej by bylo, zeby wygral "charyzmatyczny" przywodca, ktory sam przyznaje ze prowadzil - a raczej jemu prowadzono - swoja (prawie wygrana) kampanie pod wplywem silnych srodkow uspokajajacych, a jak je odstawil, to od razu stracil poparcie?
To ja jednak juz wole tego "bez charakteru i bez charyzmy".
Nie wiem, czy wiesz, ale powiedzenie: "obys zyl w ciekawych czasach" to przeklenstwo.


Śr paź 13, 2010 17:11

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
SweetChild napisał(a):
W tym problem, że Korwin i jego fani przyjmują zasadę "prywatne zawsze jest lepsze niż państwowe" jako dogmat. Jak coś przeczy tej zasadzie, to oczywiście musi być skutkiem manipulacji "ciemnej strony mocy", bo przecież z dogmatami się nie dyskutuje.

To nie tylko Korwin i jego fani i zwolennicy. To cały nurt konserwatywnego liberalizmu.
Zasada "prywatne zawsze jest lepsze niż państwowe" ma poważną podbudowę w doświadczeniu. Ja sam nie potrafię znaleźć żadnego przykładu, kiedy państwowe byłoby lepsze niż prywatne (wtedy oczywiście ww. zasada zostałaby sfalsyfikowana)


Śr paź 13, 2010 17:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 24, 2009 21:23
Posty: 806
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
Wydaje mi się, że uczelni publiczne są lepsze niż prywatne. Chociaż może to tylko w Polsce i nie jest to sektor dochodowy.

_________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.


Śr paź 13, 2010 18:27
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 17, 2006 13:23
Posty: 454
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
Cytuj:
Jak coś przeczy tej zasadzie


czyli np. co?

Cytuj:
gdy ktoś z wyższością wyraża się o "otumanionych masach"


z wyższością? może źle to interpretujesz ;)

Cytuj:
Wydaje mi się, że uczelni publiczne są lepsze niż prywatne. Chociaż może to tylko w Polsce i nie jest to sektor dochodowy.


a harvard, yale? z tego, co mi wiadomo to są to prywatne szkoły.


Śr paź 13, 2010 18:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 03, 2009 7:47
Posty: 1170
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
Kamala napisał(a):
Naprawde uwazasz, ze lepiej by bylo, zeby wygral "charyzmatyczny" przywodca, ktory sam przyznaje ze prowadzil - a raczej jemu prowadzono - swoja (prawie wygrana) kampanie pod wplywem silnych srodkow uspokajajacych, a jak je odstawil, to od razu stracil poparcie?
To ja jednak juz wole tego "bez charakteru i bez charyzmy".

Mnie interesuje to, aby prezydent był kompetentny. Bronisław wykazał się brakiem kompetencji wiele razy. Natomiast fakt, że Jarosław po traumie zażywał środki uspokajające nie jest dla mnie argumentem przeciwko jego ewentualnej prezydenturze. Przecież po odstawieniu środków nie skacze po drzewach. Chyba że droga Kamalo szaleństwem dla Ciebie jest pytanie o przyczyny tragedii, krytykowanie sposobu przeprowadzania śledztwa, czy krytykowanie polityki zagranicznej czy socjalnej rządu. Wtedy niestety nie poruszasz się w obszarze rzeczywistości - tylko rzeczywistości medialnej tupu TVN i GW (np. niezbadany wrak naszego samolotu moknie pod gołym niebem a Rosjanie od początku wiedzą, że maszyna była bez zarzutu - kto tak powie jątrzy oraz dzieli Polaków). Mam jednak nadzieję, że nie kwalifikujesz każdego krytycznego głosu jako idiotyczny produkt medialny zwany "wojną polsko - polską". Obywatel (ewentualna opozycja) ma prawo powiedzieć co jego zdaniem jest niewłaściwe. Argument na temat prowadzenia kampanii Jarosława przez innych zostawię bez komentarza - wszak Bronisław czy Grzegorz Napieralski nie posiadali sztabów. :?


Śr paź 13, 2010 18:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 15:12
Posty: 660
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
Sweetchild napisał(a):
A ci którym dane było żyć w PRL zapewne pamiętają, że podobne historie opowiadali partyjni propagandyści o "złych kapitalistach", którzy to sypali kasą na działalność wywrotową w demoludach i wrednie manipulowali klasą robotniczą, podburzając ją do protestów wobec najlepszego z systemów.


Ano widzisz nieudolne rządy potrzebują mistycznego wroga na którego można zwalić winę, jak coś nie wypali. Nikt nie chce się przyznawać do porażek.

Jednak zasadnicza różnica polegała na tym,że kapitalizm dawał możliwość wyboru zostania w kraju kapitalistycznym , a wyjechania do socjalistycznego. Dziwnym trafem nikt nie korzystał , jak tylko ludzie poznali się co to za ustrój. Ba ludzie podejmowali karkołomne ucieczki ze stref kontrolowanych przez socjalistów, a nie odwrotnie.

Cytuj:
Pewnie, że tak, inaczej system nie byłby przymusowy. Miałem na myśli przechodzenie poszczególnych krajów na systemy obowiązkowe.

To całkiem łatwo wyjaśnić. Politycy mają rodziny ,które chcą ustawić. Dlatego tworzą instytucje typu ZUS zatrudniające ich znajomych. Oczywiście na stanowiskach kierowniczych. W ten sposób tworzy się oligarchia.

Oczywiście najbardziej lukratywne zyski (łapówki) osiągają urzędy wydające zezwolenia na coś lub organizujące przetargi. Ktoś sądzi ,że taki Kulczyk wygrywałby przetargi ,gdyby ktoś mu nie pomógł. Przekręt śmierdzi na kilometr chociażby przy ostatniej umowie jaką podpisał z państwem ,która jest dla zwykłych obywateli. Chodziło bodajże o autostrady.

Cytuj:
Jak wyżej, to samo opowiadali komuniści, tylko kto inny był "tym złym". Tymczasem za komuny zarówno telewizja jak i prasa nadawały propagandę sukcesu, ale ta manipulacja niewiele pomagała. Trend odchodzenia od gospodarki centralnie sterowanej był widoczny i zakończył się załamaniem systemu.


Ale teraz też jest gospodarka centralnie sterowana. Unia Europejska wyznacza limity na produkcję mleka czy innych produktów rolnych. Ona zakazuje sprzedaży żarówek. Wyznacza dopłaty ,które szczegółowo rozlicza i analizuje armia urzędników.

Kamyk napisał(a):
To nie tylko Korwin i jego fani i zwolennicy. To cały nurt konserwatywnego liberalizmu.
Zasada "prywatne zawsze jest lepsze niż państwowe" ma poważną podbudowę w doświadczeniu. Ja sam nie potrafię znaleźć żadnego przykładu, kiedy państwowe byłoby lepsze niż prywatne (wtedy oczywiście ww. zasada zostałaby sfalsyfikowana)


W zasadzie można by do tego zaliczyć jedynie sądy, policję i wojsko. Akurat to powinno być państwowe. Tutaj nawet Korwin jest zgodny.


Śr paź 13, 2010 18:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 24, 2009 21:23
Posty: 806
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
Cytuj:
Wydaje mi się, że uczelni publiczne są lepsze niż prywatne. Chociaż może to tylko w Polsce i nie jest to sektor dochodowy.


a harvard, yale? z tego, co mi wiadomo to są to prywatne szkoły.[/quote]
Tak, ale chodziło mi o polskie warunki.

_________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.


Śr paź 13, 2010 19:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
mazli napisał(a):
Mnie interesuje to, aby prezydent był kompetentny.


To nie masz czego szukać na wyborach...


Cytuj:
Natomiast fakt, że Jarosław po traumie zażywał środki uspokajające nie jest dla mnie argumentem przeciwko jego ewentualnej prezydenturze. Przecież po odstawieniu środków nie skacze po drzewach. Chyba że droga Kamalo szaleństwem dla Ciebie jest pytanie o przyczyny tragedii, krytykowanie sposobu przeprowadzania śledztwa, czy krytykowanie polityki zagranicznej czy socjalnej rządu.


Szukanie winnych katastrofy, szukanie winnych przegranej w wyborach, ciche wspieranie oszołomów spod krzyża, sugerowanie że dopiero co wybrany prezydent powinien odejść z polityki bo ponoć jest "współodpowiedzialny" za katastrofę, tak, ja to nazywam szaleństwem. Jarosław po przegranej zachowuje się jak znerwicowany, rozwydrzony dzieciak, któremu ktoś odebrał zabawkę.

Problemem jest chyba nie to, że zażywał środki uspokajające, tylko raczej właśnie to, że je przedwcześnie odstawił.


Śr paź 13, 2010 20:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 03, 2009 7:47
Posty: 1170
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
Witold napisał(a):
mazli napisał(a):
Mnie interesuje to, aby prezydent był kompetentny.


To nie masz czego szukać na wyborach...

Moim zdaniem Jarosław w porównaniu z innymi kandydatami jeśli - nie jest w pełni kompetentny - to zdecydowanie najbliżej mu do tej pełni.

Witold napisał(a):
Szukanie winnych katastrofy,

Jest katastrofa - są winni, a z całą pewnością winni w wymiarze politycznym. Chyba, że Witold uważa, iż nasze państwo stanęło w chwili śmierci pierwszego obywatela na wysokości zadania i nikt nie ma sobie niczego do zarzucenia. Takie stwierdzenie byłoby chya jednak szaleństwem.

Witold napisał(a):
szukanie winnych przegranej w wyborach,

Kto jest takim winnym i jak został ukarany? Jak do tej pory to przykładowo PO traci Palikota oraz Kuca, czy choćby problemy Kalisza w SLD. Z PISu nikogo nie ubywa, a nawet paru wróciło co jednak jest mało istotne - panowie chcą najprawdopodobniej załapać się na kolejną kadencję.

Witold napisał(a):
ciche wspieranie oszołomów spod krzyża,

Kaczyński jak mówi to brutalnie - jak milczy to agresywnie. Dlaczego oszołomem nazywasz osoby spod krzyża? A czy np. oszołomem możemy też nazwać kogoś, kto mając w pamięci choćby dymisje Ćwiąkalskiego, Schetyny czy Drzewieckiego z powodu tylko podejrzeń utrzymuje, że nikt nie ponosi politycznej odpowiedzialności za śmierć głowy państwa?


Śr paź 13, 2010 23:51
Zobacz profil
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
mazli napisał(a):
Moim zdaniem Jarosław w porównaniu z innymi kandydatami jeśli - nie jest w pełni kompetentny - to zdecydowanie najbliżej mu do tej pełni.

Najwyraźniej to widac przed pałacem prezydenckim wsród tłumu wymachującego różańcami i krzyżami, skandującego "niech spadnie!!".

Cytuj:
Kaczyński jak mówi to brutalnie - jak milczy to agresywnie. Dlaczego oszołomem nazywasz osoby spod krzyża?

Tylko oszołom może zanosić do Boga, który jest Miłoscią, modły złorzeczące drugiemu człowiekowi.


Cz paź 14, 2010 7:25
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
Rząd wycofuje się z długo zapowiadanych zwolnień w urzędach - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Planowane zwolnienia około 40 tysięcy urzędników będą bardzo ograniczone, gdyż w przygotowywanych przepisach kolejne urzędy otrzymują ochronę przed zwolnieniami.
Do tej pory taką ochronę mieli otrzymać pracownicy kancelarii Sejmu, Senatu i prezydenta, kierownicy audytorzy, a nawet księgowi.
Jak ustalił "Dziennik", minister Michał Boni, który odpowiada za projekt ustawy o racjonalizacji zatrudnienia w administracji, idzie na kolejne ustępstwa. Chce przesunąć termin zwolnień na grudzień 2011 z zakładanego wcześniej czerwca, urzędy które już przeprowadzały zwolnienia, nie będą podlegać 10 procentowej redukcji, a premier będzie mógł samodzielnie objąć ochroną przed zwolnieniami kolejnych urzędników.


Cz paź 14, 2010 8:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 1412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 95  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL