Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 11:30



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
 Cud JP2 na Euro? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Cud JP2 na Euro?
wloczykij: a widzisz, Johnny99 potrafi. Ucz się.

ad rem:
mnie też się wydaje, że Dziwisz cokolwiek dziwnie się zachowuje, nawet jak na księdza.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn cze 11, 2012 7:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Cud JP2 na Euro?
On ma jakiś wyraźny problem ze sportem/sportowcami. Vide obdarowywanie Kubicy relikwiami Jana Pawła II. Nie tylko z tym zresztą, ale w tej dziedzinie jakoś szczególnie się to ujawnia.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn cze 11, 2012 9:07
Zobacz profil
Post Re: Cud JP2 na Euro?
Czy to nie on wywiesił jakieś relikwie na wieży mariackiej aby widziały miasto i chroniły przed powodzią?


Pn cze 11, 2012 9:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Cud JP2 na Euro?
Johnny99 napisał(a):
On ma jakiś wyraźny problem ze sportem/sportowcami. Vide obdarowywanie Kubicy relikwiami Jana Pawła II. Nie tylko z tym zresztą, ale w tej dziedzinie jakoś szczególnie się to ujawnia.

Nie chodzi o problem ze sportem, tylko z brakiem cudów spowodowanych przez zmarłego papieża, które sa niezbedne do kanonizacji tegoż.
Gdyby przypadkiem Kubica wrócił na tor i świetnie sobie radził w wyścigach - to by Dziwisz twierdził o cudzie za wstawiennictwem zmarłego papieża.
Ponieważ jednak ampułka nic nie pomogła - no to trzeba wykorzystywać każdą inną możliwą okazję - np. gesty religijne sportowców - aby twierdzić, iż "to Jan Paweł II sprawił cud".

A co do ochrony przed powodzią - to Dziwisz wywiesił relikwie wtedy, jak już przeszła główna fala powodziowa, i zdążyło zalać niektóre tereny w Krakowie. Potem było już oczywiste, iż nic więcej nie zaleje.


Pn cze 11, 2012 9:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Cud JP2 na Euro?
Jeśli chodzi o JP2, to wydaje mi się, że Dziwisz tak z tęsknoty wszędzie go widzi i czuje. W końcu spędził z nim kawał życia...trochę go to usprawiedliwia

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn cze 11, 2012 9:40
Zobacz profil
Post Re: Cud JP2 na Euro?
Cytuj:
Alus zmartwie Cię. Kard Dziwisz "zmienił wiare". Opowiada się za Kościołem "toruńsko" - katolickim.
Wsparł Radio Maryja i TV Trwam

Ponoć o. Rydzyk skutecznie zadziałał umieszczając w kurii krakowskiej kilku swoich zagorzałych zwolenników.
Duchowni emisariusze skutecznie wpłynęli na przekonania kardynała.
Jajko napisał(a):
No to jak Alus? Teraz można już podyskutować, skoro portal poświęcony cytował Dziwisza??

Od kiedy to "Fronda" jest portalem poświeconym?
Wczoraj bezskutecznie poszukiwałam blogu kardynała, na który powołuje się fronda.


Pn cze 11, 2012 11:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Cud JP2 na Euro?
Tomek44 napisał(a):
Nie chodzi o problem ze sportem, tylko z brakiem cudów spowodowanych przez zmarłego papieża, które sa niezbedne do kanonizacji tegoż.


Bzdura kosmiczna. Po pierwsze, przed beatyfikacją zgłoszono coś z kilkaset cudów za wstawiennictwem JPII. To będzie akurat najmniejszy problem. Po drugie - trzeba się kompletnie nie znać na procedurach kanonizacyjnych, by wierzyć, że cud w postaci obrony karnego może mieć jakiekolwiek znaczenie w tym względzie :shock: Dziwisz może i jest, powiedzmy, dość nierozgarnięty, ale to akurat wie.

Jajko napisał(a):
Jeśli chodzi o JP2, to wydaje mi się, że Dziwisz tak z tęsknoty wszędzie go widzi i czuje. W końcu spędził z nim kawał życia...trochę go to usprawiedliwia


Problem jest, moim zdaniem, głębszy. Dziwisz otrzymał kardynałat - najwyższą po papieżu godność w Kościele - prawdopodobnie tylko i wyłącznie za to, że był osobistym sekretarzem JPII. Dał już wystarczająco dużo dowodów na to, że jest to tytuł, który zdecydowanie go przerasta. Mówiąc brutalnie: dobrze wie, że bez JPII byłby nikim. Dlatego cały czas o nim mówi i cały czas próbuje się pod niego podpinać, na wszystkie możliwe sposoby.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn cze 11, 2012 11:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Cud JP2 na Euro?
Johnny99 napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
Nie chodzi o problem ze sportem, tylko z brakiem cudów spowodowanych przez zmarłego papieża, które sa niezbedne do kanonizacji tegoż.


Bzdura kosmiczna. Po pierwsze, przed beatyfikacją zgłoszono coś z kilkaset cudów za wstawiennictwem JPII. To będzie akurat najmniejszy problem. Po drugie - trzeba się kompletnie nie znać na procedurach kanonizacyjnych, by wierzyć, że cud w postaci obrony karnego może mieć jakiekolwiek znaczenie w tym względzie :shock: Dziwisz może i jest, powiedzmy, dość nierozgarnięty, ale to akurat wie.


I tu jest ciekawa rzecz.
Alus nie wierzy, że Dziwisz powiedział to co powiedział.
Tymczasem piszesz o "setkach cudów za wstawiennictwem JPII" - i Alus oraz Ty dajecie tym zgłoszeniom ślepą wiarę, zarówno co do liczby i co do prawdziwości.

Ile z tych zgłoszeń to naprawdę cuda?
Ile z tych "cudów" było "za wstawiennictwem JPII?
Czy ktoś zmartwychwstał (tak jak Łazarz) za wskawiennictwem JPII?
Czy ktoś chodził po wodzie za wstawiennictwem JPII (jak Piotr za sprawą Jezusa)?
Czy ktoś uciszył burzę (jak Jezus) za wstawiennictwem JPII?
Bo uzdrowienia się zdarzają i bez żadnego wstawiennictwa - więc takie przypadki to są dosłownie: "przypadkowe".


Pn cze 11, 2012 18:10
Zobacz profil
Post Re: Cud JP2 na Euro?
Cytuj:
I tu jest ciekawa rzecz.
Alus nie wierzy, że Dziwisz powiedział to co powiedział.
Tymczasem piszesz o "setkach cudów za wstawiennictwem JPII" - i Alus oraz Ty dajecie tym zgłoszeniom ślepą wiarę, zarówno co do liczby i co do prawdziwości.

Ile z tych zgłoszeń to naprawdę cuda?
Ile z tych "cudów" było "za wstawiennictwem JPII?
Czy ktoś zmartwychwstał (tak jak Łazarz) za wskawiennictwem JPII?
Czy ktoś chodził po wodzie za wstawiennictwem JPII (jak Piotr za sprawą Jezusa)?
Czy ktoś uciszył burzę (jak Jezus) za wstawiennictwem JPII?
Bo uzdrowienia się zdarzają i bez żadnego wstawiennictwa - więc takie przypadki to są dosłownie: "przypadkowe".

Nikt z nas nie przydaje bł. Janowi Pawłowi II właściwości Boga, aby poszukiwać cudów w rodzaju wskrzeszenie - nie zmartwychwstania - Łazarza, uciszania burzy, czy chodzenia po wodzie.
Przypadki uzdrowień poparte są personalnymi relacjami uzdrowionych, rodzin lub naocznych świadków; dokumentami medycznymi; zdjęciami.
Nikt nie twierdzi, że nie zdarzają sie uzdrowienia bez wstawiennictwa konkretnego błogosławionego czy świętego.
Przecież Jezus mówił, że kto posiada wiarę maleńką jak ziarnko gorczycy to moze góry przenosić, a tym bardziej otrzymać/wymóc uzdrowienie.


Pn cze 11, 2012 18:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Cud JP2 na Euro?
Mnie zawsze frapowało, jak można stwierdzić, że to konkretny święty stał za jakimś niewytłumaczalnym zjawiskiem :D

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn cze 11, 2012 18:33
Zobacz profil
Post Re: Cud JP2 na Euro?
Jajko napisał(a):
Mnie zawsze frapowało, jak można stwierdzić, że to konkretny święty stał za jakimś niewytłumaczalnym zjawiskiem :D

Proste - jeśli w modlitwie wstawienniczej proszę o modlitwę w mojej intencji konkretnego świętego, to nie przypisuję otrzymanej łaski wstawiennictwu innej.


Pn cze 11, 2012 18:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Cud JP2 na Euro?
Czy to że Ty nie przypisujesz oznacza, że inny święty nie interweniował, a zadziałał jedynie ten, którego prosiłaś? To jest pewnik?? :D

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn cze 11, 2012 18:42
Zobacz profil
Post Re: Cud JP2 na Euro?
Jajko napisał(a):
Czy to że Ty nie przypisujesz oznacza, że inny święty nie interweniował, a zadziałał jedynie ten, którego prosiłaś? To jest pewnik?? :D

Pewnik będzie gdy dane będzie mi poznać po drugiej stronie.
Tutaj przypisuję tej postaci, którą proszę o modlitwę.


Pn cze 11, 2012 18:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Cud JP2 na Euro?
No więc to żaden dowód, prawda? Jedynie domniemanie. Identyczne z tym, że jeśli ja "pomodlę się" do Zeusa, a następnie coś tam mi się udo, o co się modliłem, to znaczy, że Zeus to sprawił, nie?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt cze 12, 2012 9:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Cud JP2 na Euro?
Tomek44 napisał(a):
Tymczasem piszesz o "setkach cudów za wstawiennictwem JPII" - i Alus oraz Ty dajecie tym zgłoszeniom ślepą wiarę, zarówno co do liczby i co do prawdziwości.


Kto i gdzie daje czemukolwiek ślepą wiarę? :o

Jajko napisał(a):
No więc to żaden dowód, prawda?


To jest logiczny wniosek.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt cze 12, 2012 9:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL