Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 22:13



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
Kolejny raz mylisz pojęcia. Zanim podyskutujemy przeczytaj poniższy wywiad:

Cytuj:
Irański przywódca religijny, Wielki Ajatollah Lotfollah Safi Golpaygani, oskarżył wahabitów o błędne przedstawianie islamu jako religii walczącej.

Ajatollah Golpaygani przestrzegł przed tymi, którzy błędnie interpretują islam jako religię przemocy i stwierdził, że jest to kwestia ważna dla całego świata muzułmańskiego. Odnosząc się do pełnych przemocy działań wahabitów w różnych krajach, powiedział: „Wahabici swoimi działaniami, jakie miały miejsce w Pakistanie, Afganistanie, Iraku, a ostatnio w Bahrainie i w Syrii, przedstawiają błędny obraz islamu na świecie. Z tego powodu w niektórych krajach muzułmanie boją się być posądzanymi o terroryzm jeśli tylko ujawnią, że wyznają islam”.

Przestrzegając przed brakiem bezpieczeństwa, który może się nasilić jeśli wahabici będą kontynuować zbrodnicze działania, dodał: „Ci, którzy propagują islam jako religię terroru i przemocy, w rzeczywistości sprzeniewierzają się wszystkim religiom. (…) [Wahabici] „To przerażeni ludzie, którzy byli i są w opozycji do wszelkich przejawów cywilizacji. (..) Ich przodkami byli ci, którzy oskarżali o pogaństwo ludzi uważających, że ziemia porusza się wokół słońca”.

Ajatollah dodał na koniec: „Pomoc i wsparcie finansowe z różnych źródeł pomagają im przetrwać, więc kontynuują sprzeniewierzenie się islamowi. Dlatego przeciwstawianie się temu ogromnemu zagrożeniu po to, by wprowadzić prawdziwy islam, jest wielką zasługą dla islamu”.


Jak widzisz z wywiadu zagrożenie jest wielkie. Wahabici, salfiści...nie ważne. Sami muzułmanie zdają sobie z tego sprawę. Więc powiedz mi czy nadal nie widzisz zagrożenia? Wahabici to Arabia Saudyjska, która wyżera i w sumie już wyżarła islam. A Arabia to nie tysiące ale miliony ludzi, którzy co więcej pozarażały tą głupia myślą i powrotem do tradycjonalizmy inne państwa muzułmańskie. A więc skoro powróciły do tradycjonalizmu to najwidoczniej ich religia jest religią okrutną. Oni po prostu dostosowują się do reguł gry stworzonych przez Mahometa.

Cytuj:
Poza tym podawałem ci przykład USA które w imię religii zabija muzłumanów.Wiesz jak Oni do tego podchodzą?Traktuja to jak atak na ich religię.I ty sie dziwisz że niektórzy muzłumanie organizują akcje odwetowe?Ten takst który zacytowałeś z Koranu dotyczy walki obronnej i jak najbardziej ma zastosowanie w takiej sytuacji.

Walki obronnej powiadasz? To USA zaatakowało w VII wieku muzułmanów i ci rozplenili się na północna afrykę i doszli aż do Francji i Austrii, bo USA ich zaatakowało??? :brawo: Rzeczywiście czuli się zagrożeni państwem jeszcze nie odkrytym i stworzonym :x

Cytuj:
Szkoda że nie odpowiadasz na pytanie dotyczace stosowania przez Jezusa preegzystującego mordowania niewinnych dzieci i kobiet

Mozesz to rozwinąć?

Cytuj:
To bardzo ciekawe nauczanie,zważywszy na fakt że sam Chrystus będzie stosował "miecz"podczas eliminacji swoich przeciwników podczas dnia sądu

A to ciekawe co piszesz. Skąd to pochodzi sformułowanie?
Poniżej pełny cytat:
Cytuj:
"Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je A kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je."


Jezus pisze wyraźnie, że nie zamierza walczyć mieczem. Choć Jezus głosił Dobrą Nowinę w okupowanym kraju, takim, któremu naprawdę przydałaby się operacja typu "judejska wolność", wręcz demonstracyjnie tego nie zauważał. Zamiast wymachiwać mieczem zadawał się z kolaborantami, rzymskiemu setnikowi uzdrowił sługę, a rzeź dokonaną przez okupanta porównywał z katastrofą budowlaną - jakby chodziło o podobne siły natury! Miecz Jezusa byłby zatem tym narzędziem, którym "On oddzieli jednych ludzi od drugich, tak jak pasterz oddziela owce od kozłów"

A teraz do rzeczy znawco koranu.
Werset 2:62
Cytuj:
2:62 Zaprawdę, ci, którzy uwierzyli, ci, którzy wyznają judaizm, chrześcijanie i sabejczycy, i ci, którzy wierzą w Boga i w Dzień Ostatni i którzy czynią dobro, wszyscy otrzymają nagrodę u swego Pana; i nie odczują żadnego lęku, i nie będą zasmuceni!

Został ten werset objawiony kiedy?! Ano po przeprowadzce wygnanego Mahometa z mekki do Medyny. A w medynie zawarł przymierze z żydami i chrześcijanami, więc jest to PIERWSZE objawienie Mahometa w Medynie! Musiał zyc dobrze, więc dostał objawianie. Ale ...

Sytuacja staje się napięta i ... kilkadziesiąt wersów dalej Mahomet pisze:
Cytuj:
2:191 I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!

Do kogo się to odnosi Hosi? Hę? Nie, nie do Żydów! Nie do chrześcijan! Do ludzi z Mekki, którzy go rzekomo prześladowali i musiał uciekać biedak. PRZEŚLADOWANIE jest GORSZE niż ZABICIE!!! Religia pokoju...

Czekam na przykłady, o których wcześniej pisałem.


N mar 24, 2013 20:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
Hosi napisał(a):
Sweetchild napisał(a):
OK, tylko wówczas wysyłanie kolejnego proroka po dokonaniu pełni Objawienia też traci sens

Każde objawienie ma swoich adresatów w konkretnym miejscu i czasie.Dlaczego przeciwstawisz te dwie wizje?

Nie tyle ja je przeciwstawiam, co one są przeciwstawne. Chociażby wcześniej przytaczany przykład z kamieniowaniem. Można oczywiście ratować się majstersztykami relatywizmu moralnego ;) ale w mojej ocenie jest to intelektualnie nieuczciwe :evil:

Hosi napisał(a):
Cytuj:
że prorok zaprzecza Objawieniu i czyni krok wstecz, w stronę ST

Możesz to wyjasnic?

Chociażby - jak wyżej - kamieniowanie. Albo też prześladowanie niewiernych. W zasadzie o konkretach jest/ miał być ten wątek.


Pn mar 25, 2013 9:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
akbar napisał(a):
Walki obronnej powiadasz? To USA zaatakowało w VII wieku muzułmanów i ci rozplenili się na północna afrykę i doszli aż do Francji i Austrii, bo USA ich zaatakowało??? :brawo: Rzeczywiście czuli się zagrożeni państwem jeszcze nie odkrytym i stworzonym

Człowieku ,chciałeś przykłady współczesne czy nie?Co ty tutaj wypisujesz za bzdury.

Cytuj:
Szkoda że nie odpowiadasz na pytanie dotyczace stosowania przez Jezusa preegzystującego mordowania niewinnych dzieci i kobiet

Mozesz to rozwinąć?

Oczywiscie.
http://biblia.pismo-swiete.pl/bogjestmiloscia.html
Na tej stronce masz podaną liczbę osób zamordowanych przez Jahwe/Jezusa.Wśród nich dzieci i kobiety.Razem to 2,4 mln osób.
Miłosierdzie prawda?

A jeżeli masz wątpliwosci czy Jezus to Jahwe,to przeczytaj to:
http://www.waldemarrakocy.pl/media/m2.pdf

Cytuj:
A to ciekawe co piszesz. Skąd to pochodzi sformułowanie?

To do czego się odnosiłem to "Dzień Sądu" i "miecz"czyli eliminacja ludzi w imię "miłości" :)
Tutaj masz tekst który dotyczy tego "szczególnego Dnia":
Mat 25:31-46.
Moge podac znacznie wiecej wersetów.
Cytuj:
Jezus pisze wyraźnie, że nie zamierza walczyć mieczem.

Oczywiscie,w dosłownym znaczeniu jak najbardziej.
A swoim uczniom kazał kupic miecz do.......koszenia trawy :D
Cytuj:
Miecz Jezusa byłby zatem tym narzędziem, którym "On oddzieli jednych ludzi od drugich, tak jak pasterz oddziela owce od kozłów"

Dokładnie o to mi chodziło w poprzednim poscie i w tym wersecie który podałem wyżej.
Czyli co?
Nie przebaczy,tylko wzorem ST będzie wybijał,tak?
A jak to się ma do nauki w której mówiłł że trzeba przebaczać 77 razy (nieskonczenie) oraz miłować nieprzyjaciół?
Podsumujmy:
Wymordowanie w ST ponad 2 mln ludzi,nauka o miłosci-wewnętrznie sprzeczna,krucjaty,przesladowanie inaczej myslacych ,inkwizycja oraz ten słynny "Dzień Sądu".
Tak,to są efekty działalnosci Jezusa i Jego nasladowców-prawdziwa religia pokoju :brawo:
I ty masz czelność potępiać muzłumanów?To żart?
Ale powiem ci w tajemnicy akbar:
Muzłumanie to przy nich niewinne niemowlaki :D

Sweetchild napisał(a):
Chociażby - jak wyżej - kamieniowanie. Albo też prześladowanie niewiernych.

Raczysz zartować.Kamieniowanie to powrót do ST?
A za czasów Jezusa to co?Zniesiono tę karę?Jezus sie jej przeciwstawiał?.Negował ją w kontekscie tamtego prawa?NT potępia?O co ci chodzi konkretnie?

Przesladowanie?
A katolicy to co ? A protestanci to co?
Masz krótka pamięc,czy jak?


Wt mar 26, 2013 4:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
Hosi napisał(a):
Sweetchild napisał(a):
Chociażby - jak wyżej - kamieniowanie. Albo też prześladowanie niewiernych.

Raczysz zartować.Kamieniowanie to powrót do ST?
A za czasów Jezusa to co?Zniesiono tę karę?Jezus sie jej przeciwstawiał?.Negował ją w kontekscie tamtego prawa?NT potępia?O co ci chodzi konkretnie?

:kreci: Nie rżnij głupa :| Jezus przeciwstawił się kamieniowaniu jawnogrzesznicy, to chyba jeden z najlepiej znanych fragmentów Ewangelii.

Hosi napisał(a):
Przesladowanie?
A katolicy to co ? A protestanci to co?
Masz krótka pamięc,czy jak?

:sciana: Skoncentruj się, bo tracisz wątek, a nie ma sensu pisać w kółko tego samego.


Wt mar 26, 2013 11:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
SweetChild napisał(a):
:kreci: Nie rżnij głupa : Jezus przeciwstawił się kamieniowaniu jawnogrzesznicy, to chyba jeden z najlepiej znanych fragmentów Ewangelii


To chyba jednak ty rzniesz głupa,albo czegoś nie rozumiesz.

Czyzbys twierdził że Jezus przeciwstawiał sie legalnym władzom do wykonywania wyroków śmierci?
Jezeli tak, to proponuje przeczytac to:
http://www.gotquestions.org/Polski/kara-smierci.html

Oraz list do Rzymian,rozdział 13


Wt mar 26, 2013 11:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
Hosi napisał(a):
Czyzbys twierdził że Jezus przeciwstawiał sie legalnym władzom do wykonywania wyroków śmierci?

Nie mówimy o wyrokach śmierci w ogólności, ale o wyroku śmierci za cudzołóstwo. Jezus przeciwstawił się ukamieniowaniu i Jego postawa doprowadziła do zaniechania wykonania wyroku śmierci w konkretnym przypadku. Wykonał krok naprzód w stosunku do obowiązującego prawa czy Starego Testamentu.

W analogicznej sytuacji Mahomet wydał cudzołożnika na ukamieniowanie i przyczynił się do wykonania wyroku śmierci w konkretnym przypadku. Nie wykonał kroku naprzód w stosunku do obowiązującego prawa, a w porównaniu z punktem, do którego doszedł Jezus, Mahomet wykonał krok wstecz (w kierunku ST).


Wt mar 26, 2013 15:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
SweetChild napisał(a):
Hosi napisał(a):
Czyzbys twierdził że Jezus przeciwstawiał sie legalnym władzom do wykonywania wyroków śmierci?

Nie mówimy o wyrokach śmierci w ogólności, ale o wyroku śmierci za cudzołóstwo. Jezus przeciwstawił się ukamieniowaniu i Jego postawa doprowadziła do zaniechania wykonania wyroku śmierci w konkretnym przypadku. Wykonał krok naprzód w stosunku do obowiązującego prawa czy Starego Testamentu.

Czy to że przeciwstawił sie ukamieniowaniu w tym konkretnym przypadku oznacza że był generalnie przeciw takiej karze?
Czy wykonanie wyroku smierci przez Jezusa podczas Dnia Sądu to również nie jest krok wstecz?
Czy taka postawa nie jest sprzeczna z tym co nauczał o przebaczaniu(bezgranicznym)?
Cytuj:
W analogicznej sytuacji Mahomet wydał cudzołożnika na ukamieniowanie i przyczynił się do wykonania wyroku śmierci w konkretnym przypadku. Nie wykonał kroku naprzód w stosunku do obowiązującego prawa, a w porównaniu z punktem, do którego doszedł Jezus, Mahomet wykonał krok wstecz (w kierunku ST)

A co, Mahomet miał przeciwstawić sie Prawu Bożemu?

Ale czy przypadkowo postawa Mahometa nie jest analogiczna do tego co zrobił w jednym przypadku sam Bóg.
Raz kazał zgładzic człowieka zbierajacego drwa podczas sabatu,a w innym przypadku mordercy i cudzołoznikowi Dawidowi przebaczył.

Zachowanie Mahometa i Jezusa wpisuje sie w te dwie postawy które reprezentował sam Bóg.
Co wiecej,obie są zgodne z tym co znajdujemy w Prawie Bożym.


Wt mar 26, 2013 16:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
Poczekaj, poczekaj czy Bóg Biblii to nie ten sam co z Koranu???

Cytuj:
Człowieku ,chciałeś przykłady współczesne czy nie?
Tak człowieku, czekam właśnie na przykłady aktualnych ofiar chrześcijan w imię Jezusa. Ja podam Ci aktualne w imię Mahometa i Allacha.
Jesli nie zrozumiałeś mojej aluzji to pragnę Ci wytłumaczyć człowieku, że pisząc o USA w VII miałem na myśli dziwną ekspansję arabów na bardzo odległe rejony... czym podyktowane?

Cytuj:
Razem to 2,4 mln osób.


Ooo to teraz będziemy się przekomarzać, który Bóg zabił ilu?! Super, bo w imię Allacha zabito ok 270 mln ludzi w ciągu 1400 letniej historii islamu, co daje jakaś 100 krotnie większą liczbę do Boga biblijnego :p

Cytuj:
A jeżeli masz wątpliwosci czy Jezus to Jahwe,to przeczytaj to:
http://www.waldemarrakocy.pl/media/m2.pdf

Przepraszam, kim jest Pan Waldek?

Cytuj:
Tutaj masz tekst który dotyczy tego "szczególnego Dnia":
Mat 25:31-46.
Moge podac znacznie wiecej wersetów.

Nie znalazłem ani słowa o mieczu :o
Cytuj:
Nie mieczem, lecz krzyżem uczynił Chrystus ziemię sobie poddaną.
, a Mahomet tym czasem ... :lol:

Cytuj:
A swoim uczniom kazał kupic miecz do.......koszenia trawy

Proszę o cytat.

Cytuj:
Dokładnie o to mi chodziło w poprzednim poscie i w tym wersecie który podałem wyżej.
Czyli co?
Nie przebaczy,tylko wzorem ST będzie wybijał,tak?

Jak piałem wyżej nie widze nic nt. miecza w dzień Sądu, czyli jak zwykle bredzisz . :badgrin:


Cytuj:
I ty masz czelność potępiać muzłumanów?To żart?
Nie potępiam muzułmanów tylko Mahometa, który z nich głupców zrobił.

Także kolejny raz się przypomnę: proszę o dane statystyczne lub jakiekolwiek artykuły mówiące to tym, że dany odłam chrześcijański obecnie zabija w imię Boga lub Jezusa. Czekam człowieku.


Wt mar 26, 2013 19:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
akbar napisał(a):
Poczekaj, poczekaj czy Bóg Biblii to nie ten sam co z Koranu???

Według ciebie to chyba nie ,co?
Cytuj:
Tak człowieku, czekam właśnie na przykłady aktualnych ofiar chrześcijan w imię Jezusa.

Powtarzasz sie.
Ale niech będzie.
Podaje dwa linki w których podane sa liczby ofiar inwazji chrzescijanskich najazdów USA na kraje Islamu:

http://www.sfora.pl/Policzyli-ofiary-wo ... zez-a39204

http://wolnemedia.net/polityka/49-milio ... anistanie/

Czekam na twoje dane.

Cytuj:
Przepraszam, kim jest Pan Waldek?

Nie musisz przepraszac. ;)
Sprawdz sobie w necie.

Cytuj:
Nie znalazłem ani słowa o mieczu

A kto powiedział że tam będzie napisane słowo "miecz"?
Cytuj:
Proszę o cytat.

Ale Ty jestes uprzejmy :)
Proszę bardzo:
Łuk 22:36.
Cytuj:
Nie potępiam muzułmanów tylko Mahometa, który z nich głupców zrobił.

No to doszlismy do porozumienia że muzłumanie sa OK.
Widze ze powoli stajesz sie rozsądny :)


Wt mar 26, 2013 21:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
Hosi napisał(a):
Czy to że przeciwstawił sie ukamieniowaniu w tym konkretnym przypadku oznacza że był generalnie przeciw takiej karze?

Można przypuszczać, że był generalnie przeciw kamieniowaniu za cudzołóstwo.

Hosi napisał(a):
Czy wykonanie wyroku smierci przez Jezusa podczas Dnia Sądu to również nie jest krok wstecz?
Czy taka postawa nie jest sprzeczna z tym co nauczał o przebaczaniu(bezgranicznym)?

Pożyjemy, zobaczymy. Mnie trudno sobie wyobrazić, jak będzie wyglądał Dzień Sądu, więc nie bardzo czuję się na siłach, aby dywagować na ten temat. Są zresztą wątki dedykowane tym zagadnieniom (typu "wieczne potępienie a bezgraniczne miłosierdzie").

Hosi napisał(a):
A co, Mahomet miał przeciwstawić sie Prawu Bożemu?

Ja nie pretenduję do roli Proroka czy samego Boga, więc nie będę dyktował Mahometowi, co powinien zrobić. Jako zwykły śmiertelnik oceniam "po owocach" i na więcej się nie silę.

Hosi napisał(a):
Ale czy przypadkowo postawa Mahometa nie jest analogiczna do tego co zrobił w jednym przypadku sam Bóg.
Raz kazał zgładzic człowieka zbierajacego drwa podczas sabatu,a w innym przypadku mordercy i cudzołoznikowi Dawidowi przebaczył.

Zgadza się, dlatego uważam, że Mahomet uczynił krok wstecz w kierunku ST.

Hosi napisał(a):
Zachowanie Mahometa i Jezusa wpisuje sie w te dwie postawy które reprezentował sam Bóg.
Co wiecej,obie są zgodne z tym co znajdujemy w Prawie Bożym.

Rozumiem, że Ty uważasz, iż Bóg wymaga kamieniowania za cudzołóstwo, Jezus użył fortelu, aby ominąć Prawo Boże a Mahomet przywrócił prawidłowe stosowanie Prawa Bożego?


Śr mar 27, 2013 9:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
Cytuj:
Według ciebie to chyba nie ,co?


Całkowicie nie :D Jak to jest, że Bóg Allach nagle nakazuje zabijać Żydów, którym przez kilkaset lat "dyktował" Torę? Powiedz mi dlaczego?

Cytuj:
Powtarzasz sie.
Ale niech będzie.
Podaje dwa linki w których podane sa liczby ofiar inwazji chrzescijanskich najazdów USA na kraje Islamu:

http://www.sfora.pl/Policzyli-ofiary-wo ... zez-a39204

http://wolnemedia.net/polityka/49-milio ... anistanie/

Czekam na twoje dane.


hehe rozbawiasz mnie. podaj mi cytaty, gdzie ktoś zabijał w imię Jezusa lub Boga biblijnego :D Nie podawaj mi cytatów, że chrześcijanie najechali na muzułmanów. Poza tym skoro to dla ciebie wojna religijna, to podaj mi ilu ludzi zostało zmuszonych przez amerykanów do pzrejścia na chrześcijaństwo :mrgreen:

Cytuj:
Ale Ty jestes uprzejmy :)
Proszę bardzo:
Łuk 22:36.

Nie no super. Robisz się coraz lepszy! Tylko dlaczego nie ma tam ani słowa, które by świadczyło o tym, że Jezus kazał zabijać. czy człowiek nie może posiadać broni w celu obrony własnej. czy ja bronię posiadania przez muzułmanów broni masowego rażenia? Do obrony włąsnej można miec wszystko. To jak będzie z tym mieczem? :brawo:

Cytuj:
No to doszlismy do porozumienia że muzłumanie sa OK.

Muzułmanin to człowiek, który się zagubił i tyle. Ale ja nie mam zamiaru zn nim polemizować, bo jego mózg i światopogląd jest już ukształtowany. nadal będę tępił Islam, ale ludzi tak samo uważam jak każdego innego. Człowiek jest istotą boską. Każdy! To jest ta różnica, której Ty nie zrozumiesz, bo jesteś muzułmaninem :mrgreen:


Śr mar 27, 2013 18:57
Zobacz profil
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
A o co się kłócicie? w imię jakiej religii więcej wymordowano? Izraelici wycinali ponoć całe narody. Podobnie robili chrześcijanie, a później wybijali się wzajemnie z powodów religijnych. W tym wypadku islam podbijając tereny chrześcijańskie był wręcz łagodny. Szczególnie dobrze wypada w historii w traktowaniu Żydów. Nikogo siłą nie nawracał (w przeciwieństwie do chrześcijaństwa). Dziś islam zrobił dwa kroki wstecz do czego chrześcijanie się walnie przyczynili ale w wielu dziedzinach muzułmanie dzisiejszych chrześcijan wyprzedzają. Np. rozumienie jałmużny i włączenie działania na rzecz potrzebujących do codziennego życia. Fundatorzy meczetów nie oczekują tablic dziękczynnych, nie otrzymuja żadnych papierów, podziękowań na pismie, nie maja swojego miejsca, lozy, często ludzie tylko domyslaja się kto pomógł albo wychodzi to przypadkiem po latach (ludzie zawsze mieli długie języki ;). Podobnie utrzymujący stołówki, czy dający daninę na potrzebujących. Robią to faktycznie po cichu.
Islam jest religią miłości, podobnie jak chrześcijaństwo. I podobnie jak w chrześcijaństwie takze i w islamie ludzie mordowali (mordują) niby w imię Boga.

Czy ktoś z was słyszał o polskich muzułmanach? Pewnie gdzieś w głowie tułacze się mysl o tatarach. Tatarzy maja dwa zabytkowe meczety w Polsce: w Kruszynianach i w Bohonikach. O 17 wieku do dzis zyja tam wyznawcy Allacha i niczym nie różnia się od pozostałych polaków. Nikogo nie mordują, na nikogo nie napadają, nikogo siła nie nawracają.

A teraz głęboki wdech i ... wszystkiego najlepszego z okazji zblizających się Świat.


Śr mar 27, 2013 19:48

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
SweetChild napisał(a):
Można przypuszczać, że był generalnie przeciw kamieniowaniu za cudzołóstwo.

A to niestety mało prawdopodobne zważywszy na fakt że to Jezus jak sedzia będzie wykonywał wyroki smierci na cudzołoznikach (1 Kor 6:9,10)

Cytuj:
Zgadza się, dlatego uważam, że Mahomet uczynił krok wstecz w kierunku ST.

Czyli również Jezus wykona krok wstecz w momencie kiedy będzie zabijał cudzołozników,tak?

Cytuj:

Rozumiem, że Ty uważasz, iż Bóg wymaga kamieniowania za cudzołóstwo.,Jezus użył fortelu, aby ominąć Prawo Boże a Mahomet przywrócił prawidłowe stosowanie Prawa Bożego?

Prawo do decydowania w tej kwestii jest w kompetencjach władz swieckich które według zasady z listu do Rzymian Bóg uznaje.W Izraelu za czasów Jezusa prawo do wydawania tego typu decyzji miały władze religijne.Z tego co napisałem powyzej jasno wynika że Jezus bedzie karał smiercia za cudzołóstwo czyli mozna wnioskowac ze wtedy Jego stanowisko było najprwdopodobniej takie samo.A to sytuacja w jakiej znalazł sie Jezus z"cudzołożnicą" wynusiła użycie przez niego "fortelu".Mahomet postapił tak samo jak Jezus podczas Dnia Sądu.


akbar napisał(a):
Całkowicie nie Jak to jest, że Bóg Allach nagle nakazuje zabijać Żydów, którym przez kilkaset lat "dyktował" Torę? Powiedz mi dlaczego?

A dlaczego zabijał Żydów również w ST?Przeczytaj w koncu Pisma hebrajskie to sie dowiesz.
Cytuj:
hehe rozbawiasz mnie. podaj mi cytaty, gdzie ktoś zabijał w imię Jezusa lub Boga biblijnego Nie podawaj mi cytatów, że chrześcijanie najechali na muzułmanów.

Tobie nic nie odpowiada.Za kazdym razem próbujesz kombinować.
Podaj Ty w takim razie jakieś cytaty jako przykład.Wtedy bede wiedział o co ci chodzi.

Cytuj:
Poza tym skoro to dla ciebie wojna religijna, to podaj mi ilu ludzi zostało zmuszonych przez amerykanów do pzrejścia na chrześcijaństwo

Ale ty myslisz schematami.
Po co amerykanie mieliby kogokolwiek zwuszać?
Powtórze jeszcze raz cytyat który wczesniej podałem.

"Żywili oni (ewangelicy)że militarna interwencja i idace w ślad za nią przemiany na Bliskim Wschodzie pozwolą odebrac ofercie muzłumańskiej cześć jej rynku"(s 121).

Stopniowe wprowadzanie demokracji,praw człowieka,a w koncowym efekcie "odebranie muzłumanom czesci rynku".Efekt taki sam ale metody inne, tzw: cywilizowane.
Tak sie teraz prowadzi krucjaty :D

Cytuj:
Tylko dlaczego nie ma tam ani słowa, które by świadczyło o tym, że Jezus kazał zabijać. czy człowiek nie może posiadać broni w celu obrony własnej.

A czy Jezus nie kazał kupic miecza? Kazał
A czy miecz nie jest do zabijania? Jest
A czy obrona własna nie jest zabijaniem? Jest

A z czym ty tutaj chciałeś polemizować,bo nie bardzo rozumiem?

Cytuj:
nadal będę tępił Islam

Tylko nie zapomnij miecza :D


Cz mar 28, 2013 2:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
Kozioł napisał(a):
Islam jest religią miłości, podobnie jak chrześcijaństwo. I podobnie jak w chrześcijaństwie takze i w islamie ludzie mordowali (mordują) niby w imię Boga.

Podobnie, ale jednak skala tej działalności jest w mojej ocenie zupełnie inna, przynajmniej jeśli chodzi o czas teraźniejszy. I nie chodzi mi jedynie o ekstremistów, ale o formy organizacji życia w państwach/ społeczeństwach z dominującą pozycją danej religii.
Albo inaczej pisząc - nikt nie jest bez grzechu, ale jednak co innego incydentalnie ukraść piwo ze sklepu a co innego regularnie trudnić się rozbojami.

Kozioł napisał(a):
Czy ktoś z was słyszał o polskich muzułmanach? Pewnie gdzieś w głowie tułacze się mysl o tatarach. Tatarzy maja dwa zabytkowe meczety w Polsce: w Kruszynianach i w Bohonikach. O 17 wieku do dzis zyja tam wyznawcy Allacha i niczym nie różnia się od pozostałych polaków. Nikogo nie mordują, na nikogo nie napadają, nikogo siła nie nawracają.

Kiedyś miałem okazję być na spotkaniu z przedstawicielem polskich muzułmanów i powiedział on, że islam jest bardzo zróżnicowany. Islam arabski a islam nie-arabski to różne światy. Ja nie twierdzę, że każdy muzułmanin to ekstremista, mam jedynie wątpliwości, czy Koran i przykład Mahometa pomaga czy raczej przeszkadza wyznawcom islamu w pokojowym współistnieniu z innymi ludźmi.

Hosi napisał(a):
SweetChild napisał(a):
Można przypuszczać, że był generalnie przeciw kamieniowaniu za cudzołóstwo.

A to niestety mało prawdopodobne zważywszy na fakt że to Jezus jak sedzia będzie wykonywał wyroki smierci na cudzołoznikach (1 Kor 6:9,10)

Cytuj:
Zgadza się, dlatego uważam, że Mahomet uczynił krok wstecz w kierunku ST.

Czyli również Jezus wykona krok wstecz w momencie kiedy będzie zabijał cudzołozników,tak?

Nie wiem, co będzie, nie jestem Prorokiem. Oceniam życie Mahometa czy Jezusa tak, jak opisane w Koranie czy Ewangelii. Nie jestem też teologiem, więc patrzę po ludzku (czyli bez "preegzystencji" i temu podobnych komplikacji). Dlatego nie mogę odnieść się do Twoich pytań.

Hosi napisał(a):
Prawo do decydowania w tej kwestii jest w kompetencjach władz swieckich które według zasady z listu do Rzymian Bóg uznaje.

Według zasady z listu do Rzymian. Ale islam znowu wykonał krok wstecz do ST i tej zasady (rozdzielności państwa i religii) nie uznaje.

Hosi napisał(a):
Mahomet postapił tak samo jak Jezus podczas Dnia Sądu.

Nie jak Jezus podczas Dnia Sądu tylko jak Ty uważasz, że postąpi Jezus podczas Dnia Sądu. A mniej na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia.


Cz mar 28, 2013 11:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)
SweetChild napisał(a):
Nie wiem, co będzie, nie jestem Prorokiem. Oceniam życie Mahometa czy Jezusa tak, jak opisane w Koranie czy Ewangelii.


Rozumiem z tego że obraz Jezusa wykonującego wyroki nie bardzo pasuje do twojej teorii z tego też względu wybierasz drogę która współgra z twoimi założeniami.Musze przyznac ze to bardzo wygodne stanowisko.

Cytuj:
Nie jestem też teologiem, więc patrzę po ludzku (czyli bez "preegzystencji" i temu podobnych komplikacji). Dlatego nie mogę odnieść się do Twoich pytań.


Jak widac stworzłeś sobie Jezusa bez komplikacji.Proponuje ci na takiej samej zasadzie spojrzeć na Mahometa,czyli bez optyki "przemocy".

Cytuj:
Ale islam znowu wykonał krok wstecz do ST i tej zasady (rozdzielności państwa i religii) nie uznaje.

A w NT to istniała ta "nowoczesna"metoda rozdziału państwa od religii?

Cytuj:
Nie jak Jezus podczas Dnia Sądu tylko jak Ty uważasz, że postąpi Jezus podczas Dnia Sadu

To co ,znowu mam przytaczac wersety które mówia o tym wprost?
Cytuj:
A mniej na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia.


A czy te twoje dywagacje bez "komplikacji"to nie jest przypadkowo "prywatne wyjasnianie"?


Cz mar 28, 2013 12:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL