Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 18:04



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Islam 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Islam
Tenkred napisał(a):


Podałeś Akbarowi źródła, jako że prawdziwy muzułmanin nie zabija, a tam nie ma nic co by


A co to jest?


Pytanie: Czy to co dokonał Usâmah bin Lâdin i jego stronnicy - zabicie niewinnych ludzi i inne akty terrorystyczne - można uważać za Dzihad?

Odpowiedź: Nie wiem czy oni tego dokonali ponieważ nie mam żadnych dowodów rzeczowych przeciwko nim, co jest wymagane w Szariacie. Nie mogę definitywnie stwierdzić że przestępstw tych dokonał Usâmah bin Lâdin czy ktokolwiek inny. Niemniej jednak jasno wyraziłem swoją opinie o tego typu przestępstwach; że są one całkowicie zabronione, a ci którzy ich dokonali są przestępcami. Jeżeli więc zostanie udowodnione że przestępstwa te zostały dokonane przez Usamę bin Ladena, to jest on przestępcą. Lecz jeżeli nie istnieją żadne dowody przeciwko niemu, wtedy są to tylko zarzuty

Nastepnie:
Nie powinni wspierać niesprawiedliwości, obojętnie czy dokonywana jest ona przez Muzułmanów czy nie-Muzułmanów. Utrzymywanie prawa i praworządności powinno należeć do cech wyróżniających Muzułmanów oraz stanowić ich podstawę. Dlatego zabronione jest wspieranie kogoś kto jest odpowiedzialny za rozlew krwi w swoim kraju, czy w innych krajach. Nie powinni udzielać schronienia osobom które takich rzeczy dokonują. Nie powinni także milczeć o jakichkolwiek wykroczeniach.


Ataki samobójcze

Jedziemy dalej:


Artykuł ten został przedstawiony aby pokazać właściwą pozycję Islamu i ludzi Sunny, wobec zła tych którzy uważają za dozwolone bezprawne przelewanie krwi.
Sekta która stoi za takim zachowaniem pokazała się w już pierwszej generacji Islamu, i była odpowiedzialna za śmierć wielu towarzyszy Proroka (sal allahu alejhi ła salaam). Przetrwali oni aż do dzisiaj, pokazując swą ignorancję i zło w każdej generacji. Muzułmanie muszą dostrzec ich zło i trzymać się z daleka od ich fałszywej ideologii, sprzecznej z Koranem, Sunną i Sahaba


2. Atak na wroga wysadzając się w powietrze

Moją opinią jest że osoba która dokonuje zamachu samobójczego powinna być traktowana tak samo jak ktoś kto popełnia samobójstwo, wynikiem czego zostanie ukarany piekłem.

[b]Zamachy terorystyczne na USA[/b]



Odpowiedź: Błędem jest aby ktokolwiek cieszył się cierpienia i utraty niewinnych ludzkich żyć. Nie ma wątpliwości co do tego że dokonany akt jest aktem kryminalnym, oraz że osoby które go planowały i koordynowały powinny zostać schwytane i ukarane.

Jeżeli byśmy je schwytali zostały by one ukarane (i.e. według prawa Islamskiego Szariah). Co więcej osoby te otrzymają dodatkową karę w dniu zmartwychwstania, ponieważ ich uczynek jest przestępstwem wobec Islamu. Nawet złośliwe zniszczenie samych budynków nie jest właściwe. Ich uczynek jest wielkim grzechem w Islamie, i jak inne grzechy zasługuje na karę. Islam nie ma nic wspólnego z ich grzechem, tak samo jak nie ma on nic wspólnego z innymi grzechami. Dlatego też Islam nie powinien być osądzany na podstawie uczynków grzeszników.

Przestępstwem jest zabijanie niewinnych ludzi, terroryzowanie ich oraz niszczenie ich własności gdy nie są w stanie wojny z danym państwem. Sposób w jaki akt ten został dokonany jest w Islamie nie do przyjęcia.




Pytanie: Czy więc można się cieszyć z tych wydarzeń, tak jak widzimy wśród niektórych Muzułmanów?

Odpowiedź: Nie. Jest to podejście Khauaridź. Szczęście z powodu utraty prestiżu niewiernych, lub pokazanie im iż nie są wszechwładni oraz że rozumieją cierpienie innych to może być jedną rzeczą, lecz nie w ten sposób i nie z powodu śmierci niewinnych ludzi. Aktu tego nie można usprawiedliwić ani aprobować.

Wystarczy?


Pn maja 13, 2013 12:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 19:36
Posty: 171
Post Re: Islam
Hosi napisał(a):
Nie widze możliwosci do takiego rozróżniania.Kto podąża,kto jest wyznawcą tej złej ideologii jak nie ludzie,tzn wszyscy muzłumanie?

Islam jest zły, ale ma wielu dobrych ludzi, którzy widzą wielkie zło płynące z podstawy ich wiary, czyli fundamentu Islamu, ale z oczywistych względów, nie mają nic do powiedzenia. Więc poprostu skupiają się na Bogu, i wdrażaniu w życie tylko i wyłącznie mekkańskich sur, tych pozytywnych oczywiście. A dlaczego dobrzy ludzie wyznają Islam ? Odpowiedz jest prosta Hosi... bo są więźniami tej ideologii.


Hosi napisał(a):
Czyli na nich nie oddziałuje ta "zła" ideologia?
Czyż dobrzy ludzie nie wyznają dobrej ideologii?

Hosi powiedz sam, czy to jest poważne pytanie ?
Czy szariat nie wyraża się jasno, co do praw muzułmanina ?
Zrezygnować z jakiejkolwiek religii, czy ideologii, to ja sam sobię mogę, bez żadnych konsekwencji. Ale muzułmanin dostanie w czapę, mówiac wprost.
Nie Hosi, nie zawsze dobrzy ludzie wyznają dobre ideologie.

Hosi napisał(a):
Ja bym to okreslił inaczej. Fundamentem skrajnego skrzydła Islamu jest przemoc i brutalność.
Zgadzasz się z tym ?

Hosi, pozwól że Cię poprawię.
FUNDAMENTEM Islamu jest skrajna przemoc, wobec wszystkiego co nie-islamnkie ! Dlatego, że od samego powstania Islamu, przez 1400 lat, na tym właśnie opierał się Islam. Więc skoro dziś w duzej mierze, Islam stara się odejsc (z różnym skutkiem) od tych barbarzyńskich metod, to wychodzi na to, że to obecny Islam jest owym skrajnym skrzydłem.
Wedle mojej oceny Hosi, przemoc i brutalnosc to szariat.


Hosi napisał(a):
Wyraznie to może ukazywać ewentualnie jakaś interpretacja nic więcej.Duża różnorodność panuje w tym zakresie.

Wybacz Hosi, zdanie wyrwane z kontekstu... nie wiem o co chodzi ? Proszę przytocz całosć...


Hosi napisał(a):
Zobacz to:

http://refleksje-ucznia-jezusa.bloog.pl ... aid=610922
Ta ksiązka,którą zresztą posiadam ukazuje znacznie więcej podobnych przypadków.
Podoba ci się taka wolność?T

Z pewnością zobaczę o co chodzi ;)


Pn maja 13, 2013 15:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Islam
Hosi
czy wg Ciebie każdy kto uznaje lub jest za szariatem jest radykałem?


Pn maja 13, 2013 18:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Islam
Tenkred napisał(a):
Nie widze możliwosci do takiego rozróżniania.Kto podąża,kto jest wyznawcą tej złej ideologii jak nie ludzie,tzn wszyscy muzłumanie?
Islam jest zły, ale ma wielu dobrych ludzi, którzy widzą wielkie zło płynące z podstawy ich wiary, czyli fundamentu Islamu, ale z oczywistych względów, nie mają nic do powiedzenia.


Kto konkretnie widzi zło?Ilu ich jest?
Zła ideologia rodzi dobrych ludzi?Nie słyszłem jeszcze o takich cudach,wybacz.
Jak dla mnie zła ideologia rodzi zawsze złych ludzi. Nie mozna wyzawać zła aczynić dobro,to sprzecznośc kolego Tenkred.

Cytuj:
A dlaczego dobrzy ludzie wyznają Islam ? Odpowiedz jest prosta Hosi... bo są więźniami tej ideologii.

Mam uraz do prostych odpowiedzi.To takie infantylne.Rzeczywistosc jest bardziej złozona.Tak uczą przynajmniej filozofowie.

Cytuj:

Hosi powiedz sam, czy to jest poważne pytanie ?
Czy szariat nie wyraża się jasno, co do praw muzułmanina ?


Uwazasz ze zadaje głupie pytania?Masz takie prawo.
Ale.
Szariat wyraza sie Jasno?Tzn:jak?Konkretnie proszę.

Cytuj:

Zrezygnować z jakiejkolwiek religii, czy ideologii, to ja sam sobię mogę, bez żadnych konsekwencji. Ale muzułmanin dostanie w czapę, mówiac wprost.

Nie żartuj.Ja zrezygnowałem z pewnej religii i nastąpił krach-wszyscy sie ode mnie odwrócili.
Znam przypadki w których ludzie byli bici ponizani itd.Mówię oczywiscie o chrzescijanach żeby była jasność.
Poza tym.
Nie znam żadnego przypadku w którym muzłumanin dostałby w czapę.Ty znasz?

Cytuj:
Hosi, pozwól że Cię poprawię.
FUNDAMENTEM Islamu jest skrajna przemoc, wobec wszystkiego co nie-islamnkie

Konkretnie proszę.Jaka skrajna przemoc.Ilu muzłumanów jej dokonuje?

Cytuj:
Wybacz Hosi, zdanie wyrwane z kontekstu... nie wiem o co chodzi ? Proszę przytocz całosć...


Wystarcvzy wrócic do wątku w którym była o tym mowa ,to wystarczy.

akbar

Cytuj:
czy wg Ciebie każdy kto uznaje lub jest za szariatem jest radykałem?

Chętnie odpowiem na twoje pytanie,ale:

Prosiłbym ciebie miły kolego odnieść sie do tego co napisałem.Tak dla porządku,oczywiscie.


Pn maja 13, 2013 19:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 19:36
Posty: 171
Post Re: Islam
Hosi napisał(a):
Kto konkretnie widzi zło? Ilu ich jest ?
Zła ideologia rodzi dobrych ludzi?Nie słyszłem jeszcze o takich cudach,wybacz.
Jak dla mnie zła ideologia rodzi zawsze złych ludzi. Nie mozna wyznawać zła a czynić dobro, to sprzecznośc kolego Tenkred..


To, że człowiek urodził się muzułmaninem i do dziecka jest w Islamskiej rodzinie, nie oznacza, że jest tam dlatego, bo uważa Islam za piękną i wartosciową religię, czy tak ? Hosi, sam potrafisz rozróżnić skrajnych fundamentalistów, od nie fundamentalistów, którzy w życiu nie skrzywdzili by człowieka, mimo iż jasno nakazują tego ich dogmaty. Człowiek jest istotą, która potrafi odróżnić dobro, od zła, bez względu na to, co jest mu wpajane do głowy od dziecka... Hosi, dobrzy ludzie byli nawet w szeregach III Rzeszy, i wcale nie oznacza, że każdy był zwyrodniałym mordercą. Czy to jest dla Ciebie jasne ?
Uważam że z Islamem jest dokładnie tak samo...




Hosi napisał(a):
Rzeczywistosc jest bardziej złozona.Tak uczą przynajmniej filozofowie.

Wiem, i szczerze żałuję Hosi, że Islam nie ma nic wspólnego z filozofią. ;)
Ale trzeba wybaczyć władcom muzułmańskim, że nie mieli czasu, na "zgłębianie" nauk filozoficznych, bo oczywiście byli za bardzo zajęci mordowaniem i holokaustem na ludności tego świata !

Wiesz Hosi, naprawdę śmieszna jest nasza rozmowa, kiedy ktoś taki jak Ty, próbuje ukazać, że Islam nie jest zły, kiedy cała historia narodów muzułmańskich powstała tylko po to, aby mordować i zabijać. A historia tylko to potwierdza...


Hosi napisał(a):
Szariat wyraza sie Jasno?Tzn:jak?Konkretnie proszę.

RIDDA- czyli apostazja w Islamie.
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,1179


Hosi napisał(a):
Nie żartuj.Ja zrezygnowałem z pewnej religii i nastąpił krach-wszyscy sie ode mnie odwrócili.
Znam przypadki w których ludzie byli bici ponizani itd. Mówię oczywiscie o chrzescijanach żeby była jasność.

Masz na to jakieś dowody ? ;)

Hosi napisał(a):
Konkretnie proszę.Jaka skrajna przemoc. Ilu muzłumanów jej dokonuje ?
[/quote]
Wychodzi na to, że wszyscy... szariat, i nie szukając daleko, kamienowanie, zmuszanie kobiet do pełnej uległości siłą, publiczne brutalne egzekucje, a to przecież chlebek powszechny Islamu. ;)


Wt maja 14, 2013 10:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Islam
Tenkred napisał(a):

To, że człowiek urodził się muzułmaninem i do dziecka jest w Islamskiej rodzinie, nie oznacza, że jest tam dlatego, bo uważa Islam za piękną i wartosciową religię, czy tak ?

Tak jest w każdej religii.

Cytuj:
Hosi, sam potrafisz rozróżnić skrajnych fundamentalistów, od nie fundamentalistów, którzy w życiu nie skrzywdzili by człowieka, mimo iż jasno nakazują tego ich dogmaty.

A to ciekawe.Jak dotąd nie odniosłeś sie do moich cytatów które zaprzeczają w dosyc wyrazny sposób twojej tezie.Tam była mowa o tym że zarówno ataki terorystyczne,samobójcze itp,są sprzeczne z Koranem,co więcej są przestępstwem,a osoby które tego dokonuja trafią do piekła.
Po drugie.
Jeżeli twierdzisz że "tak nakazują ich dogmaty"i w Islamie jest dużo dobrych ludzi,to można wyciągnąć logiczny wniosek,że ci którzy nie stosują przemocy nie są prawdziwymi muzłumanami.A to juz swoiste kuriozum.Warto tu tez przypomnieć że zwrot któryy zastosowałeś
na wstepie dotyczący rzekomego nakazu krzywdzenia to kolejny przykład uproszczenia.Uswiadom sobie w końcu że ideolodzy Islamu opierają się na określonej,skrajnej interpretacji Koranu którą wykorzystują do swoich celów.Pisał o tym Pan Pipes,a także uczony muzłumanski którego cytowałem.

Cytuj:
Wiesz Hosi, naprawdę śmieszna jest nasza rozmowa, kiedy ktoś taki jak Ty, próbuje ukazać, że Islam nie jest zły, kiedy cała historia narodów muzułmańskich powstała tylko po to, aby mordować i zabijać. A historia tylko to potwierdza...

Ja wcale nie chce ukazac czy Islam jest zły czy dobry.To ty wszystko wrzucasz do jednego wora i myslisz że jest wszystko w porżądku,że taki naprawdę jest Islam.Odnosisz sie w wiekszosci swoich postów do przestepstw dokonywanych przez fanatyków,a wszystko to pod"zgrabnym"hasłem:taki jest Islam.Ile razy mam pisac że Islam nie jest monolitem w kwestii interpretacj Koranu?Tak trudno to pojąć?

Cytuj:
Wychodzi na to, że wszyscy... szariat, i nie szukając daleko, kamienowanie, zmuszanie kobiet do pełnej uległości siłą, publiczne brutalne egzekucje, a to przecież chlebek powszechny Islamu. ;)

To chleb powszedni twoich postów.Skupiając sie na zjawiskach marginalnych i potepianych również przez samych prawdziwych muzłumanów stworzyłeś w swoim umyśle fałszywy bo oparty na jednostronnej analizie Isalmu obraz ,który stał sie dla ciebie prawdą jedyną i słuszną.Taką samą "merytoryczną"analize robią przeciwnicy KRK którzy mówią wyłacznie o pedofili,homoseksualizmie wsród księży stosując uproszczenia typu:taki jest kler albo taki jest kosciół.Jak ci sie podoba tego typu retoryka?Prawda że niesprawiedliwa?


Wt maja 14, 2013 12:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 19:36
Posty: 171
Post Re: Islam
Hosi napisał(a):
Tenkred napisał(a):
To, że człowiek urodził się muzułmaninem i do dziecka jest w Islamskiej rodzinie, nie oznacza, że jest tam dlatego, bo uważa Islam za piękną i wartosciową religię, czy tak ?

Tak jest w każdej religii.

No właśnie Hosi, i tylko to miałem na myśli, mówiąc, że i w Islamie, istnieją "dobrzy" ludzie. A że Islam zabrania odejścia od wiary, bo... EKHM, no wiadomo "w czapkę".


Hosi napisał(a):
Ja wcale nie chce ukazac czy Islam jest zły czy dobry.To ty wszystko wrzucasz do jednego wora i myslisz że jest wszystko w pożądku...

Tak Hosi, właśnie tak jest w pożądku. Bo po owocach poznajemy, co mamy na rzeczy. A jak wiesz Islam nie powstał wczoraj... i co ? mam nagle uwierzyc, że Islam dzis "próbuje" się zmienic na dobre, bo ? Co świadczy o tym, że to religia pokoju i miłosci ? Za Islamem ciagnie się taki obrzydliwy smród Holokaustu Hosi, że Hitler i jego III Rzesza, wydają się nic nie znaczącymi dziecmi w piaskownicy... Proszę Cię, abyś i Ty mnie zrozumiał.

Hosi napisał(a):
Uswiadom sobie w końcu że ideolodzy Islamu opierają się na określonej,skrajnej interpretacji Koranu którą wykorzystują do swoich celów.Pisał o tym Pan Pipes,a także uczony muzłumanski którego cytowałem.


Hosi ! Ja właśnie przez cały czas to powtarzam, jak mantrę ! Jestem tego świadomy ! Czy Ty jesteś tego świadomy, co właśnie napisałeś ?
Twoje słowa stanowią istotę mojego podejścia do Islamu Hosi :-D
Że mamy do czynienia ze zbrodniczą ideologią !!!
Twoje słowa to potwierdzają, że "ideolodzy Islamu opierają się na określonej, skrajnej interpretacji Koranu którą wykorzystują do swoich celów :D
Ująłeś to idealnie Hosi...

Hosi napisał(a):
homoseksualizmie wsród księży stosując uproszczenia typu:taki jest kler albo taki jest kosciół.Jak ci sie podoba tego typu retoryka? Prawda że niesprawiedliwa ?

Oczywiscie, że niesprawiedliwe. Jednak przykład, który przytoczyłeś, nie jest w żadnym razie adekwatny, do przykładu Islamu i Holokaustu dokonywanego przez 1400 lat ! :-D
Nie uważasz ?

Aha, i jeszcze jedno mi się przypomniało.
Mówisz, że muzułmanie nie zaakceptują homoseksualizmu, bo jest to nie moralne i w gruncie rzeczy wynaturzone, czy tak ? Pisałeś Akbarowi, że to jest upadkiem naszego "cywilizowanego" zachodu, prawda ?
Ale pedofilia w Islamie, nie jest wynaturzeniem ?... Rozumiem, że taką poprostu mają odmienną kulturę, czy tak ? Pedofilia i zmuszanie kobiet do sexu i wielu innych rzeczy siłą jest "git", ale homoseksualizm, jest wstrętny, czy tak ?
Hosi, czy znasz definicję słowa "zboczenie", inaczej parafilia ?


Wt maja 14, 2013 14:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Islam
Cytuj:
To, że człowiek urodził się muzułmaninem i do dziecka jest w Islamskiej rodzinie, nie oznacza, że jest tam dlatego, bo uważa Islam za piękną i wartosciową religię, czy tak ?

Tak jest w każdej religii.

A apostaci to kto? Wynaturzeńcy? Jak ma człowieku Afganistan stać się normalnym krajem jak tam 90% społeczeństwa to analfabeci?!!! Co Twój islam uczynił aby byli wykształceni?

Nie odpowiedziałeś mi na cytat odnośnie Tanzanii - tak dla porządku.


Wt maja 14, 2013 14:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 19:36
Posty: 171
Post Re: Islam
akbar napisał(a):
Jak ma człowieku Afganistan stać się normalnym krajem jak tam 90% społeczeństwa to analfabeci?!!! Co Twój islam uczynił aby byli wykształceni ?


http://www.youtube.com/watch?v=LRh5JzyZ7iU

O Tyle uczynił Islam, aby wykształcić ludzi... Proszę wszystkich o obejrzenie tego filmu, i sami oceńcie, czy jest to logiczne, czy nie ?


Wt maja 14, 2013 16:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Islam
Tenkred napisał(a):
No właśnie Hosi, i tylko to miałem na myśli, mówiąc, że i w Islamie, istnieją "dobrzy" ludzie. A że Islam zabrania odejścia od wiary, bo... EKHM, no wiadomo "w czapkę".

I znowu to samo.
Cały czas te same teksciki:Islam zabrania,zabrania,zabrania.I tak w nieskonczoność.
W ok 10 krajach gdzie dominuje Islam na ok 40 istnieje kara smierci która i tak nie jest wykonywana.Po drugie jest sprzeczna z Koranem.

Cytuj:
Hosi ! Ja właśnie przez cały czas to powtarzam, jak mantrę ! Jestem tego świadomy ! Czy Ty jesteś tego świadomy, co właśnie napisałeś ?
Twojere jest słowa stanowią istotę mojego podejścia do Islamu Hosi :-D
Że mamy do czynienia ze zbrodniczą ideologią !!!
Twoje słowa to potwierdzają, że "ideolodzy Islamu opierają się na określonej, skrajnej interpretacji Koranu którą wykorzystują do swoich celów :D

Nie mówimy o tym samym!
Nie miałem na mysli Islamu jako całosci,tylko skrajne skrzydło które jest w zancznej mniejszosci!.
Cały czas o tym piszę.Ty wrzucasz Islamistów ideologów jako cały Islam,natomiast ja podchodze szczegółowo.Powtarzam po raz kolejny:Islam nie jest monolitem ideologicznym!

Cytuj:

Oczywiscie, że niesprawiedliwe. Jednak przykład, który przytoczyłeś, nie jest w żadnym razie adekwatny, do przykładu Islamu i Holokaustu dokonywanego przez 1400 lat ! :-D
Nie uważasz ?

Tutaj nie tyle chodzi o przykład co retorykę gdzie z ćżęsci robisz całość,inaczej mówiąc generalizujesz.

Cytuj:
Mówisz, że muzułmanie nie zaakceptują homoseksualizmu, bo jest to nie moralne i w gruncie rzeczy wynaturzone, czy tak ? Pisałeś Akbarowi, że to jest upadkiem naszego "cywilizowanego" zachodu, prawda ?
Ale pedofilia w Islamie, nie jest wynaturzeniem ?... Rozumiem, że taką poprostu mają odmienną kulturę, czy tak ? Pedofilia i zmuszanie kobiet do sexu i wielu innych rzeczy siłą jest "git", ale homoseksualizm, jest wstrętny, czy tak ?
Hosi, czy znasz definicję słowa "zboczenie", inaczej parafilia ?

I tu znowu skucha.
Miałem na myśli małżeństwa homoseksualne i adopcję dzieci ,aborcję na życzenie itp-cechy charakterystyczne "oswieconego"zachodu.A poza tym;Czytałeś ten link który ci podałem o "prześladowaniu"?

Po drugie
W Isalmie generalnie rzecz biorąc dozwolone są stosunki z dojrzałymi płciowo kobietami,bez względu na to jaki mają wiek.Mówimy oczywiscie o legalnych małżeństwach żeby była łjasnosc.W związku z tym nie można w tym układzie mówić o pedofili w ramch tmtego systemu prawnego.Ty oczywiscie masz na mysli definicje z naszego prawa co oczywoscie jest kompletnie nieadekwatne i niee może byc w ogóle brane pod uwagę.Mówmy więc o definicjach adekwatnych kulturowo.Jak zapewne wiesz słowa ewoluują i zmieniają swoje znaczenie,dlatego tak itotne jest branie pod uwage całego kontekstu do którego odnosimy dany termin.
Ale
Już wczesniej o tym pisałem że nawet Jezus nie wypowiadał co do wieku kobiet do zamązpójscia,a normą w tamtej kulturze były małżenstwa z kilkuletnimi dziewczynkami.Podawałem linki akbarowi do tego tematu.Zastanów sie nad tym dlaczego Jezus nie potępił takiej praktyki?

akbar
Nie będe odpowiadał na twoje posty dlatego że olałeś to co napisałem do ciebie.Przykro mi :)


Wt maja 14, 2013 18:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 19:36
Posty: 171
Post Re: Islam
Hosi napisał(a):
Cały czas te same teksciki: Islam zabrania,zabrania,zabrania.I tak w nieskonczoność...

Bo tak jest w istocie. I rozumiem Cię Hosi, bo Ty mówisz o tym, że muzułmanie w Islamie nie czują się zniewoleni, bo tak poprostu funkcjonują do zawsze, i jest to częścią ich kultury. Ja również to rozumiem... I tacy "biedni" muzułmanie zobaczą dopiero czym jest Islam, kiedy chcą odejść, zrezygnować, uwolnic się...

To jest kolejny powód Hosi, dlaczego uważam, że Islam nie jest religią, tylko ideologią polityczną.
Jak Bóg ma zobaczyć naszą lojalnosć wobec jego samego, skoro ktoś na siłę każe nam wierzyć ? Ok, dostałem wolną wolę, otrzymałem słowo Boże od Proroków, tym samym wiem co jest dobre, a co złe. Więc mogę sam udowodnić czy zasługuję na Boga i Raj, czy też nie.
Odpowiedz jest jedyna: ISLAM to ZNIEWOLENIE... dosłownie !
Szczerze Ci powiem Hosi, że mam nadzieję, że za jakis czas, o Islamie będą uczyc w szkołach. O historii, i działalnośći Islamu, jak i o każdym aspekcie płynącym z tego tytułu.


Hosi napisał(a):
Nie miałem na mysli Islamu jako całosci, tylko skrajne skrzydło które jest w zancznej mniejszosci!.

Rozumiem Hosi, proszę jednak abyś powiedział mi skąd mamy pewność, że ta absolutna większość o której mówisz, w przyszłości będzie prawidłowo interpretować Koran ( w zamyśle, bez agresji, przemocy, zsyłaniu na "innych" cierpienia i śmierci), skoro ten jest tak skrajnie... ekhm, skrajny ? :?
Przecież to jest niemożliwe Hosi... przecież o tym wiesz.


Hosi napisał(a):
Islam nie jest monolitem ideologicznym !

W jakiej kwestii przyjacielu !? Bo jeśli chodzi o mordowanie istot ludzkich, to przez te 1400 lat chyba byli zgodni, czy tak ?

Hosi napisał(a):
Miałem na myśli małżeństwa homoseksualne i adopcję dzieci ,aborcję na życzenie itp-cechy charakterystyczne "oswieconego" zachodu.

Hosi, po pierwsze, to rozmawiamy w aspekcie religijnym w kwesti tych tematów. Czy Kościół Katolicki popiera to o czym mówisz ?
Po drugie, dziecko adoptowane przez parę homoseksualną bedzię bardzo zgorszone, bo o to Ci z pewnoscią chodzi, czy tak ? Jednak sex z takim dzieckiem, go nie gorszy, no bo przecież, "ta malutka dziewczyneczka, jest moją żoną..." ? Człowieku zastanów się co Ty mówisz. I nie mów o prawie, tylko pomyśl o tej małej dziewczynce, co ona czuje...
Ale widzisz, problem z Islamem jest taki, że Islam i szariat ma głęboko w D...., co ktoś czuje.
I pewnie doskonale wiesz, że dojrzałość człowieka składa się z dojżałości fizycznej, jak i psychicznej... o tym wie cały świat, tylko nie muzułmanie.
Mówisz o aborcji dzieci, która jest oczywiście i dla mnie absolutnym złem (jeśli nie jest uzasadniona medycznie), ale oddanie własnej córki za długi bandytom, jest ok ? Jak w Afganistanie oddali dziewczynę Talibom, a Ci obcieli jej nos i uszy, zapewne słyszałeś... Ekhm, Hosi, naprawdę ta rozmowa staje się coraz bardziej niedorzeczna... :?

Próbujesz ukazać mi co jest "niemoralne" w mojej cywilizacji (Chrześcijańskiej), kiedy w istocie Islam w ogóle jej nie posiada.
To troszkę jak walka z wiatrakami Hosi, nie uważasz ?
:D


Wt maja 14, 2013 20:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Islam
To jest rzekomo odpowiedź na moje pytanie...

Cytuj:
Cytuj:
Kim są Ci panowie Hosi? Radykałowie czy zwykli muzułmanie

Prawdziwy muzłumanin nie morduje.

Przeczytaj to:
http://www.planetaislam.com/praktyka/dz ... laden.html
http://www.planetaislam.com/praktyka/fa ... ywile.html
http://www.planetaislam.com/praktyka/fa ... ojcze.html

Masz jeszcze jakieś bajeczki do wysmiania? :D


Nie odniosłeś się w ogóle do cytatu z tego portalu kolego. jak się odniesiesz do treści artykułu to odpowiem Twoje pytania. Post ten wkleiłem wcześniej.
Zatem czekam na rzeczową odpowiedz, nie typu "łobuzy", bo to też skomentuję :brawo:


Wt maja 14, 2013 20:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Islam
Tenkred napisał(a):
Hosi napisał(a):
Cały czas te same teksciki: Islam zabrania,zabrania,zabrania.I tak w nieskonczoność...

Bo tak jest w istocie. I rozumiem Cię Hosi, bo Ty mówisz o tym, że muzułmanie w Islamie nie czują się zniewoleni, bo tak poprostu funkcjonują do zawsze, i jest to częścią ich kultury. Ja również to rozumiem... I tacy "biedni" muzułmanie zobaczą dopiero czym jest Islam, kiedy chcą odejść, zrezygnować, uwolnic się...

Widzę że nie forsujesz już koncepcji "czapy".To dobrze ,jest progres.
A to że zdarza się czasami negatywna reakcja rodziny,przyjaciół,znajomych,no cóż tak jest wszedzie.Taki jest niestety koszt zdrady. :)

Cytuj:

To jest kolejny powód Hosi, dlaczego uważam, że Islam nie jest religią, tylko ideologią polityczną.
Jak Bóg ma zobaczyć naszą lojalnosć wobec jego samego, skoro ktoś na siłę każe nam wierzyć ?


Głoszenie doktryny chrzescijanskiej w krajach muzłumaskich w których religijność jest bardzo żywa,spontaniczna jest odbierane jako szerzenie bałwochwastwa i jest nie do przyjęcia przez tespołecznosci i w rzeczywistosci destabilizuje utrwalony porżądek społeczno -religijny.Wprowadzanie idei obcych temu społeczenstwu spotyka się z sankcjami dla dobra ogółu.Podobnie jest w państwach zachodu jeżeli chodzi o szerzenie ustrojów uznane przez te państwa jako nieorządane.Wsadzanie do więzienia za poglądy w UE również jest praktykowane.
A więc patrzać z tej perspektywy jest bardzo podobnie.

Cytuj:
Odpowiedz jest jedyna: ISLAM to ZNIEWOLENIE... dosłownie

Ależ drogi kolego!
A katolicyzm to co?Żadna kobieta nie może być kapłanem.Męzczyzna i kobieta zyjący w zwiazku małzenskim nie mogą stosować np;prezerwatyw itd.I to nie jest zniewolenie?

Cytuj:
Szczerze Ci powiem Hosi, że mam nadzieję, że za jakis czas, o Islamie będą uczyc w szkołach. O historii, i działalnośći Islamu, jak i o każdym aspekcie płynącym z tego tytułu.

Zastanów się co by było gdyby twoja wersja Islamu znalazła miejsce w ksiązkach edukacyjnych?
Jakie wywołało by to skutki w umysłach dzieci?Na lekcjach religii uczą sie zeby miłować nieprzyjaciół a tu nagle dostają lekcje nienawisci.Zastanów się.

Cytuj:
Rozumiem Hosi, proszę jednak abyś powiedział mi skąd mamy pewność, że ta absolutna większość o której mówisz, w przyszłości będzie prawidłowo interpretować Koran

Absolutna większość muzłumanów wyznaje umarkowaną wersję interpretacji Koranu.
Samobójcy,terorysci to zdecydowana mniejszość.

Cytuj:
w zamyśle, bez agresji, przemocy, zsyłaniu na "innych" cierpienia i śmierci)

Spójrz realnie.
Znasz społeczeńswa bez przemocy i agresji?

Cytuj:
Hosi napisał(a):
Islam nie jest monolitem ideologicznym !

W jakiej kwestii przyjacielu !?

Patrz wyżęj.
Znaczna mniejszość muzłumnów wyznaje ideologię teroryzmu i ataków samobójczych.Z Koranem tego typu zachownaia nie mają nic wspólnego,drogi kolego.

Cytuj:
Bo jeśli chodzi o mordowanie istot ludzkich, to przez te 1400 lat chyba byli zgodni, czy tak

Reprezentujesz bezgrzeszny kosciół,he?
Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem.Znasz to przyjacielu?

Cytuj:
Hosi, po pierwsze, to rozmawiamy w aspekcie religijnym w kwesti tych tematów. Czy Kościół Katolicki popiera to o czym mówisz ?

Pierwsze słyszę.
Rommawiamy o aspekcie religijnym tylko i wyłacznie muzłumanskim.Ja nie rozmawiałem z tobą jaki jest stosunek KRK do tych kwestii.Cały czas dyskutujemy o modelu państwa.Wolność sprawiedliwość itp.Zapomniałeś?

Cytuj:
Człowieku zastanów się co Ty mówisz. I nie mów o prawie, tylko pomyśl o tej małej dziewczynce, co ona czuje...

Rozmawiamy o dojrzałych płciowo kobietach kolego.Znowu zapomniałeś?
A co czuje taka dojrzała płciowo kobieta?
Na pewno pociąg seksualny do mężczyzny który w Islamie może realizować w legalnym małżeństwie.Dzieci z takiego związku są kochane maja zapewnioną iopiekę itd.Jak jest w krajach zachodu?Kobieta taka pociąg seksualny realizuje pusczając sie na lewo i prawo,rodzi nuiechciane ciąże dokonuje aborcji itd.Taki jest twój "oswiecony"zachód którego z taka zaciekłoscią bronisz przyjacielu.To ma być wzorzec dla muzłumanów,tak?

Cytuj:
Ale widzisz, problem z Islamem jest taki, że Islam i szariat ma głęboko w D...., co ktoś czuje

I tu sie mylisz przyjacielu.
Poczytaj sobie jakie sa obowiązuja stosunki w relacjach rodzinnych u muzłumanów.Takich wzorców na zachodzie już niestety już nie ma.
Akceptacja holokaustu nienarodzonych (milony zabitych!) przez państwa zachodu dyskwalifikuje je w moich oczach.
To jest ta wolność i model państwa którą preferujesz?

A o ideologi gender słyszałeś?
Poczytaj to:
Na zachete zacyuje fragmencik:

Unię Europejską i ONZ prężnie wspierają tą ideologie, wydając ogromne pieniądze na wsparcie działań gender. Jest to między innymi popieranie małżeństw jednopłciowych i adoptowanie przez nich dzieci.( w latach 2007-2011 4miliony Euro na wsparcie INTERNATIONAL LESBIAN, GAY, BISEXUAL, TRANS AND INTERSEX ASSOCIATION). Zgodnie z traktatami UE finansowanie tego typu akcji nie należy do jej kompetencji. Przez takie działania ideologia gender głoszona jest nie tylko w mediach ale także organizowane są darmowe konferencje, szkolenia, programy społeczne, projekty, staże, stypendia, wyjazdy międzynarodowe, debaty , rozwój kariery naukowej – studia III stopnia. Konwencja Rady Europy z 11 maja 2011 roku wprowadza zmiany dotyczące płci: „płeć” oznacza społecznie skonstruowane role, zachowania, działania i cechy, które dane społeczeństwo uznaje za właściwe dla kobiet i mężczyzn (Art. 3c Konwencji) Nic nie jest napisane o różnicach biologicznych. Na wniosek LGBT ( Lesbians, Gays, Bisexuals, Transgenders) usunięto odwołanie się do rozróżnienia płci w znaczeniu biologicznym, a także rozróżnienia ról kobiety i mężczyzny w małżeństwie.


Poczytaj co przygotowali dla dzieci
http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2013/0 ... ii-gender/

Wspaniały swiat zachodu-Buhahahahahaha :brawo:

Cytuj:

Próbujesz ukazać mi co jest "niemoralne" w mojej cywilizacji (Chrześcijańskiej), kiedy w istocie Islam w ogóle jej nie posiada.

Jak widać preferujesz cywilizacje smierci i demoralizacji w imię wolnosci i demokracji.Ochyda!
Islam zwsze bedzie górą przy takim porównaniu.!


Cz maja 16, 2013 3:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Islam
Cytuj:
Widzę że nie forsujesz już koncepcji "czapy".To dobrze ,jest progres.
A to że zdarza się czasami negatywna reakcja rodziny,przyjaciół,znajomych,no cóż tak jest wszedzie.Taki jest niestety koszt zdrady

Ja o tym wiem, tenkred o tym wie, tylko Ty nie wiesz, że my o tym wiemy :D
Ta negatywna reakcja to np. kamieniowanie w ramach obrony honoru rodziny? Hmm ok rozumiem.

Cytuj:
Wsadzanie do więzienia za poglądy w UE również jest praktykowane.

Za poglądy? Raczej za nawoływanie do przemocy. Mylisz pojęcia. W krajach islamu raczej nie masz szans głosić chrześcijaństwa czy buddyzmu. Taka subtelna różnica między cywilizacjami :p



Cytuj:
Męzczyzna i kobieta zyjący w zwiazku małzenskim nie mogą stosować np;prezerwatyw itd.I to nie jest zniewolenie?

Poważnie? Jeśli się wyda, że stosowałem z żoną kondoma to co mi ktoś zrobi? Jeśli w islamie to by nastąpiło to? Więzienie, chłosta, kamieniowanie?

Cytuj:
Zastanów się co by było gdyby twoja wersja Islamu znalazła miejsce w ksiązkach edukacyjnych?
Jakie wywołało by to skutki w umysłach dzieci?Na lekcjach religii uczą sie zeby miłować nieprzyjaciół a tu nagle dostają lekcje nienawisci.Zastanów się.

Dokładnie. Dlatego trzeba przedstawiać tę religię taką jaka jest i dobra i zła. Po to, aby któraś dziewczyna nie zdziwiła się co się z nią może stać po zamążpójściu za muzułmanina. Dzieci praktycznie wieku podstawowym nie powinno się uczyć takich religii. Aby zrozumieć chore zachowania muzułmanów trzeba do tego dorosnąć i nie zaśmiecać dzieciom umysłów.

Cytuj:
Absolutna większość muzłumanów wyznaje umarkowaną wersję interpretacji Koranu.
Samobójcy,terorysci to zdecydowana mniejszość.

Problem w tym, że Ci umiarkowani robią się szybko nadumiarkowani. Przykład: spalenie Koranu w bazie Bagram. Ja rozumiem, że mogli czuć się urażeni, ale Ci ludzi zorganizowali protestu, w których zostali oni sami ranni. To, że jakiś głąb amerykański nie pomyślał i je spalił to nie znaczy, że trzeba zaraz występować z taką nienawiścią. A wiem co się działo naocznie, bo tam byłem wówczas.
http://www.google.pl/search?hl=pl&rlz=1 ... B614%3B383

Cytuj:
Spójrz realnie.
Znasz społeczeńswa bez przemocy i agresji?

Społeczeństwo to zbyt szerokie określenie. Są plemiona muzułmańskie w Pakistanie, Afganistanie, które kompletnie nie mają pojęcia o toczącej się wojnie, lub nie chcą w niej brać udziału. Ale te plemiona także potępiły to co zrobili Talibowie. Byli przez nich zabijani. Nikt tutaj nie twierdzi, że Zachód to cud, miód.


Cytuj:
Patrz wyżęj.
Znaczna mniejszość muzłumnów wyznaje ideologię teroryzmu i ataków samobójczych.Z Koranem tego typu zachownaia nie mają nic wspólnego,drogi kolego.

Matki afgańskie mając dwóch synów jednego przekazują do policji lub armii afgańskiej a drugiego do Talibów. Kto da więcej to do tego przechodzi drugi syn. Taka jest rzeczywistość. Ta matka tez nie ma nic wspólnego z terroryzmem, ale dbając o przeżycie pomaga terroryzmowi. Są wioski afgańskie, które sprzyjają ISAF, ale też jednocześnie przekazują informacje talibom i każdych ich ruchach, czyli wspomagają terroryzm.

Nie da się określić, że mniejszość islamska nie wspomaga terroryzmu, bo robi to niestety często nieświadomie lub "nieświadomie".

Cytuj:
Reprezentujesz bezgrzeszny kosciół,he?
Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem.Znasz to przyjacielu?

Znów mylisz zagadnienia. Powiedz czym warunkował ekspansję Mahomet czy Allah? Jeśli już odnosimy się do Biblii to Bóg biblijny jeśli już, to nakazał zabijać w danej rzeczywistości i chwili. Allah wydał rozkaz ponadczasowy.

Cytuj:
Rommawiamy o aspekcie religijnym tylko i wyłacznie muzłumanskim.Ja nie rozmawiałem z tobą jaki jest stosunek KRK do tych kwestii.Cały czas dyskutujemy o modelu państwa.Wolność sprawiedliwość itp.Zapomniałeś?

No właśnie. Szariat - najlepsza rzecz dla danego społeczeństwa? nie uważasz?

Cytuj:
Rozmawiamy o dojrzałych płciowo kobietach kolego.Znowu zapomniałeś?
A co czuje taka dojrzała płciowo kobieta?

Taaaak 9 letnia dziewczyna - dojrzała płciowo? :brawo:

Cytuj:
Na pewno pociąg seksualny do mężczyzny który w Islamie może realizować w legalnym małżeństwie.Dzieci z takiego związku są kochane maja zapewnioną iopiekę itd

Proszę poczytać poniżej:
Cytuj:
Trzy miesiące temu Arabia Saudyjska ogłosiła, że dziewczynki w wieku dziesięciu lat mają przyzwolenie na zawieranie małżeństw. Iran postanowił pójść za ciosem i przesunął granicę jeszcze niżej.

Uważamy, że wiek dziewięciu lat to wiek, w którym dziewczynka osiąga dojrzałość płciową i jest gotowa do wyjścia za mąż – poinformował Mohammad Ali Isfenani, członek irańskiego parlamentu (Mahiles) w irańskim chrześcijańskim serwisie informacyjnym Mohabat News. Przed rewolucją dziewczyny poniżej 16 roku życia nie mogły wychodzić za mąż. Zdeterminowani rodzice, chcący obejść prawo, zmieniali świadectwa urodzenia swoich córek. Poprzednia konstytucja określała człowieka dorosłego jako tego, który ukończył 18 rok życia. Teraz wiek ten został znacznie obniżony – 9 lat dla dziewczynek i 15 dla chłopców – wyjaśnił Isfenani.

Według danych zebranych przez Mohabat News, w ciągu ostatnich kilku tygodni ponad 75 dziewczynek poniżej 10 roku życia zostało zmuszonych do poślubienia znacznie starszych od siebie mężczyzn. Natomiast w blisko 4000 przypadków zarówno panna młoda jak i pan młody w dniu ślubu nie mieli więcej niż 14 lat.

Obecnie obowiązujące prawo cywilne dotyczące dolnej granicy wieku wychodzenia za mąż, ustanowione przed rewolucją pod koniec lat siedemdziesiątych, uznawane jest za nieislamskie i nielegalne. Irański parlament chce przeprowadzić głosowanie nad zmianą prawa cywilnego tak, aby było ono bardziej zbliżone do prawa szariatu.
Według Women’s News Network na świecie żyje około 10 milionów młodych kobiet, które zmuszono do małżeństwa przed ukończeniem 18 lat.

Sprawą małżeństw nieletnich zajął się brytyjski parlament. Zdecydowaliśmy przyjrzeć się bliżej kwestii małżeństw wśród dzieci oraz wysokiej śmiertelności wśród młodych matek. Okazało się, że jedną z głównych przyczyn śmierci jest małżeństwo oraz ciąża w zbyt młodym wieku. Ich ciała nie są jeszcze gotowe do urodzenia dziecka, powiedziała baronowa Jenny Tonge, przewodnicząca komisji zajmującej się małżeństwami nieletnich.
Przytoczyła historię pewnej ośmioletniej Jemenki, która wyszła za mąż za 40 lat starszego od niej mężczyznę. Zmarła po trzech dniach od pierwszego stosunku, wykrwawiając się na śmierć.

Tłumaczenie Aniqa

http://www.digitaljournal.com/article/329317




Cytuj:
Kobieta taka pociąg seksualny realizuje pusczając sie na lewo i prawo,rodzi nuiechciane ciąże dokonuje aborcji itd.Taki jest twój "oswiecony"zachód którego z taka zaciekłoscią bronisz przyjacielu.To ma być wzorzec dla muzłumanów,tak?

piszesz, tak jakby w tych krajach takiego zjawiska nie było. Poza tym, taka "puszczalska" ma problem z własnym sumieniem i z pewnością zakładając burkę tego nie zmieni.
Islam, aby takich sytuacji nie było, całkowicie ubezwłasnowolnił kobietę, bo wszędzie kuszą :D
Biedni muzułmanie muszą mieć problem zwany - erotomanią :p

Cytuj:
I tu sie mylisz przyjacielu.
Poczytaj sobie jakie sa obowiązuja stosunki w relacjach rodzinnych u muzłumanów.Takich wzorców na zachodzie już niestety już nie ma.

Honorowe zabójstwa, pozwolenia na wyjście do koleżanki, do sklepu... Tak to jest to czego potrzebuje moja żona :D

Cytuj:
Akceptacja holokaustu nienarodzonych (milony zabitych!) przez państwa zachodu dyskwalifikuje je w moich oczach.
To jest ta wolność i model państwa którą preferujesz?

Także to potępiam.

Cytuj:
A o ideologi gender słyszałeś?
Poczytaj to:
Na zachete zacyuje fragmencik:

I to także potępiam. Zaczyna ludziom odpier... z tym manipulowaniem genami itp. Rozumiem pomaganie małżeństwom w bezpłodności, ale już wszelkie klonowania, dzieci dla homo to nie jest mój styl życia.

Cytuj:
Jak widać preferujesz cywilizacje smierci i demoralizacji w imię wolnosci i demokracji.Ochyda!
Islam zwsze bedzie górą przy takim porównaniu.!

Islam górą :brawo: Toś bracie wyskoczył. Z pewnością buddyści też są poniżej krytyki :mrgreen:

dziękuję, że odniosłeś się do postu mojego powyżej. Póki się do niego nie odniesiesz, nie odniosę się do Twoich "łobuziaków" :|


Cz maja 16, 2013 7:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Islam
akbar napisał(a):
Ta negatywna reakcja to np. kamieniowanie w ramach obrony honoru rodziny? Hmm ok rozumiem.

No cóż reakcje skrajne takie jak to przytoczone przez ciebie czyli zabicie członka rodziny zdarzaja sie wszedzie.Oczywiscie motywacja może być rózna, natomiast faktem jest że kobiety w rodzinach chrzescijanskich równiez są bite,poniżane,gwałcone i zabijane.Czy to swiadczy o tym że chrzesciajnstwo jest złe,czy raczej chodzi w wypaczoną psychikę niektórych ludzi?

Cytuj:

Za poglądy? Raczej za nawoływanie do przemocy. Mylisz pojęcia. W krajach islamu raczej nie masz szans głosić chrześcijaństwa czy buddyzmu. Taka subtelna różnica między cywilizacjami

Z toba nie da rady prowadzic racjonalnej dyskusji!
Czytałeś to czy nie?

Mamy przedsmak tego co nas czeka w ramach POstKomunistycznej “walki z ‘ksenofobia’” sterowanej przez Komisarow w Brukseli.
Nie slyszalem by hipokryci typu Zoll czy pismaki z G.W. uzalali sie na uwiezienie historyka Davida Irvinga w Austrii czy pastora Jana Lerle czy Guntera Annena z Mannheim w Niemczech czy , skazanie na wiezienie pastora Ake Greena w Szwecji czy procesy Michela Houellebecq, Oriany Fallaci (zaszczuta terorem sadowym Oriane Fallaci, uciekla z Eurokolchozu do Nowego Jorku gdzie zmarla) czy Brigitte Bardott we Francji.
Niepodporzadkowujacych sie politycznie eurodoktrynie redaktorow po prostu wyrzuca sie z pracy. Tak stalo sie z zastepca redaktora francuskiego pisma La Croix, Alain Hergothe, ktory osmielil sie napisac ksiazke popierajaca polityke Amerykanska (La Guerre a Outrances). W ksiazce tej Hergothe wykazal, ze media francuskie wykazuja anty-amerykanskie uprzedzenia odnosnie wojny w Iraku.
Zródłohttp://korwin-mikke.pl/forum/read.php?15,5198
I kto tu myli pojecia?

Pisałem już o tym że głoszenie doktryn takich jak chrzesciajnstwo w krajach Islamu przyczynia sie do destabilizacji Państwa.Z tego tez wzgledu istnieją w tych państwach sankcje.Rozumiesz co to jest dobro ogółu w tym knkretnym kontekscie czy nie?Powtarzam jeszcze raz;każde społeczenstwo ustala pewne zasady które nieprzestrzegane konczą się w taki czy inny sposób.

Cytuj:
Poważnie? Jeśli się wyda, że stosowałem z żoną kondoma to co mi ktoś zrobi? Jeśli w islamie to by nastąpiło to? Więzienie, chłosta, kamieniowanie?

A czy ja twierdziłem że za stosowanie kondoma coś grozi?
Mowa była o wolnosci w ramach religii katolickiej.

Cytuj:

Dokładnie. Dlatego trzeba przedstawiać tę religię taką jaka jest i dobra i zła. Po to, aby któraś dziewczyna nie zdziwiła się co się z nią może stać po zamążpójściu za muzułmanina

Oczywiscie.
Taka samą edukację należałoby zrobić w stosunku do wszystkich religii bez wyjatku.
Np:pójdziesz do koscioła możesz zostać molestowana przez ksiedza,zostaniesz swiadkiemJehowy nie bedziesz mogła przyjąć transfuzji krwi itd,itd.Pasuje ci taka edukacja?

Cytuj:
Aby zrozumieć chore zachowania muzułmanów trzeba do tego dorosnąć i nie zaśmiecać dzieciom umysłów.

"niektóre chore zachowania muzłumanów,katolików,baptystów,hinduistów,sikhów,Żydów itd.
Prawda że sprawiedliwie?Aha i zapomniałem jeszcze wspomnieć o niektórych swirach ateistach i agnostykach :D Pasuje ci teraz?



Cytuj:
To, że jakiś głąb amerykański nie pomyślał i je spalił to nie znaczy, że trzeba zaraz występować z taką nienawiścią. A wiem co się działo naocznie, bo tam byłem wówczas.

Na kazdą akcje jest reakcja-szczególnie jak robi to okupant,wróg Islamu.
Postaw się w ich sytuacji,bronia swojego Boga.

Cytuj:
Jeśli już odnosimy się do Biblii to Bóg biblijny jeśli już, to nakazał zabijać w danej rzeczywistości i chwili. Allah wydał rozkaz ponadczasowy.

Wsakaż mi taki tekst ponadczasowy.Uzasadnij na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Cytuj:
Taaaak 9 letnia dziewczyna - dojrzała płciowo?

Dokładnie.
Każda dziewczynka po pierwszej misiączce staje sie dojrzała płciowo,bez wzgledu na wiek.
Nie jesteś w stanie temu zaprzeczyć.

Cytuj:
piszesz, tak jakby w tych krajach takiego zjawiska nie było.

I znowwu nie czaisz.
Oczywiscie że w kazdym kraju takie zjawisko wystepuje.Chodzi tutaj raczej o to, jakim zasadom hołduje okreslone społeczeństwo.Tutaj tkwi róznica,zasdnicza zreszta.

Cytuj:
Poza tym, taka "puszczalska" ma problem z własnym sumieniem

A dziecko to co ?
Cżęsto jest tak że wychowuje się bez Ojca jest niechciane, a w wielu przypadkach błaka sie po domach dziecka nie mówiąc juz o aborcji,Na to wszystko daje przyzwolenie nasza cywilizacja,niestety.W krajach Islamu takie zjawisko jest stosunkowo rzadkie ze wzgledu na zasady tam panujące.

Cytuj:
Honorowe zabójstwa, pozwolenia na wyjście do koleżanki, do sklepu..

mam alternatywe akbar:
Edukacja Gender, adopcja dzieci przez gejów,aborcja na życzenie.
Całe szczescie że muzłumanie trzymają sie od tego z daleka!

Cytuj:

I to także potępiam. Zaczyna ludziom odpier... z tym manipulowaniem genami itp. Rozumiem pomaganie małżeństwom w bezpłodności, ale już wszelkie klonowania, dzieci dla homo to nie jest mój styl życia.

To jest model zachodni-innego nie ma.
Muzłumanie mają sie prawo przed tym bronić.Dla nich to nie jest alternatywa
Widzisz akbar nie jestes w stanie zaproponowac Im innego modelu państwa, bo takiego po prostu nie ma.Przesladowanie chrzescijan wprowadzanie idei sprzecznych z etką chrzesciajnską w Oswieconych USA i UE to juz praktycznie norma.A Ty i Tenkred bronicie ze wszystkich sił tej cywilizacji.To nie sprzeczność?


Cz maja 16, 2013 14:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL