Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 07, 2024 6:55



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2481 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 161, 162, 163, 164, 165, 166  Następna strona
 Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska
A czy wszystko to co ułatwiłby ludziom tzw. związek partnerski, nie da się załatwić jakimś aktem prawnym u notariusza?
Może wkrótce sam się przekonam ponieważ ja ze swoją ślubu w planach nie mamy, ale rozstania też:)

_________________
pajacyk.pl


Pt lut 01, 2013 13:38
Zobacz profil
Post Re: Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska
tanie_wino napisał(a):
A czy wszystko to co ułatwiłby ludziom tzw. związek partnerski, nie da się załatwić jakimś aktem prawnym u notariusza?
Może wkrótce sam się przekonam ponieważ ja ze swoją ślubu w planach nie mamy, ale rozstania też:)

Nie da się wszystkiego, a w tych co się da jesteś dyskryminowany, bo z jakiej paki Ty masz ustalać coś u notariusza i jeszcze za to płacić, a inni nie? Na tym cały widz polega. I przede wszystkim w świetle prawa stanowionego jesteście obcymi sobie ludźmi, co również skutkuje szeregiem nieprzyjemnych konsekwencji na wypadek różnych rzeczy. Ponadto na wypadek śmierci któregoś z partnerów nie masz nic do gadania o pochówku tylko jego/jej rodzina. Na spadek możesz liczyć wyłącznie w cześci, nie w całości, bo nawet jak partnerka/partner przepiszą na Ciebie testament to jego/jej rodzina będzie miała prawo do tzw spadkowego, a jeśli rodzina jest duża to zostaną Ci ochłapy. Nie wspominając o tym, że kochana rodzinka może próbować całkowicie podważyć przepisany na Ciebie testament i puścić Cię z torbami.


Pt lut 01, 2013 14:24
Post Re: Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska
Mike29 napisał(a):
podałem badanie ośrodka opinii społecznej, które wskazało, że ponad połowa Polaków jest ZA Związkami Partnerskimi.

Skoro już wierzysz tak mocno sondażom....ten, którym się posługujesz jest sprzed 2 lat. Natomiast obecnie, wedle najświeższego badania podanego przez Alus, przeciw ustawowej możliwości takowych jest 70%.Informuje o tym Gazeta Wyborcza.

Czyli "większość wyborców PO już nie chce" ustawy o związkach partnerskich.
Mike29 napisał(a):
Masz problem z logicznym wyciąganiem wniosków, a w dodatku matematyką, skoro sugerujesz, że w tej większej połowie nie ma wyborców PO, a jak rozumiem to ludzie PISSU

Oczywiście- @Mike29 nie rozumie, że ludzie są różni. Partiami niekonserwatywnymi to są np. SLD czy RP, LiD.
Dlatego też PO tak załatwił sprawę FK- to konserwatyści. Wystarczy spojrzeć na ich życiorysy, w jakich partiach wcześniej bywali. Próbowali patentu Palikota, czyli polowanie na naiwny elektorat poprzez lewicowy PR, który polega na tym, że jak przychodzi co do czego, to głosują tak, aby wrażenie zostawić, ale najważniejsze, aby ustawa nie przeszła.

Mike29 napisał(a):
Masz problem z logicznym wyciąganiem wniosków, a w dodatku matematyką,

Skoro już przy tym jesteśmy, a także w kontekście tego sondażu sprzed 2 lat:
Mike29 napisał(a):
Val napisał(a):
Mike29 napisał(a):
znaczna część (jeśli nie większość) wyborców PO związki partnerskie popiera.

Zgodnie z matematyką, na wybory udało się w zaokrągleniu 49% uprawnionych.
W odniesieniu do wszystkich uprawnionych ( tj.100%) zaledwie 18,30% głosowało za PO. Ponieważ do urn pofatygowało się 49% uprawnionych, to z tej liczby wyszło 39% na rzecz PO.


Prawo wyborcze ma więcej niż 18% Polaków to po pierwsze. Po drugie pisałem, że uważam, iż większość wyborców popiera związki partnerskie. To jest moja opinia. Nie podoba się to się nie zgadzaj, nawet mi nie zależy szukać jakiś dowodów na to poza tymi pośrednimi, które już wyłożyłem. (...)


Wytłuszczenie moje.Masz wyłożoną prostą statystykę i wyciągasz jakieś dziwne wnioski, które w ogóle nie opierają się na przedstawionej statystyce. Po drugie- na niebiesko jest pokazane jak szybko potrafisz się wyprzeć swoich tez, jeżeli Ci z nimi nie po drodze.

PS.Masz orzeczoną dyskalkulię?


Pt lut 01, 2013 14:49

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska
Mike29 napisał(a):
No i się udało, a w kolejnych wyborach będzie jeszcze lepiej, znaczy się dla Ciebie złotko gorzej, bo straci na tym PO


Rzeczywiście. Jak na razie Ruch Palikota, wg sondaży, ledwo łapie się na próg wyborczy, albo w ogóle go nie przekracza:

http://sondaz.wp.pl/
http://ewybory.eu/sondaz-homo-homini-28-01-2013/


Pt lut 01, 2013 15:03
Zobacz profil
Post Re: Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska
Val napisał(a):
Skoro już wierzysz tak mocno sondażom....ten, którym się posługujesz jest sprzed 2 lat. Natomiast obecnie, wedle najświeższego badania podanego przez Alus, przeciw ustawowej możliwości takowych jest 70%.Informuje o tym Gazeta Wyborcza.

Mrówką na Lwa :D
Sondaż TOK FM vs BADANIE TNS OBOP :-D
+ większość posłów PO ZA ZWIĄZKAMI - reprezentantów swoich wyborców.

W ten oto sposób Val na liczniku dorobiła się już czwartej manipulacji.


Pt lut 01, 2013 15:08
Post Re: Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska
??

Och, już bym zapomniała. Mike29 autorytarnie decyduje które sondaże są rzetelne, a które nie. Te nieprzychylne należy deprecjonować, aby czasem dobre samopoczucie nie wzięło szlag.
Tradycyjnie brak dowodów na manipulację, bo gdzieżby @Mike29 chciał być merytoryczny, to obciach no nie? A to dlaczego więc INSE Research, które robiło badania dla TOK FM jest nierzetelne? Jakieś inne dowody niż, "bo tak"? Poziom ośmieszania się poziom hard.


Pt lut 01, 2013 15:11
Post Re: Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska
Nie, odróżniam jednak sondaż jakiegoś pojedynczego radyjka, przeprowadzonego przez jakiegoś kolesia na zawężonej grupie odbiorców-słuchaczy konkretnego medium wg. jemu tylko znanych kryteriów od badania poważnego, wiarygodnego i uznanego ośrodka jakim jest TNS OBOP. Dlatego pisałem mrówką słonia nie pokonasz, w dodatku po raz n-ty manipulujesz, bo to wszystko o sondażu co tu wypunktoałem musiałem zrobić oczywiście ja, gdyż ty ubrałaś to w słówka próbujące zrównać wiarygodnosć sondażu z badaniem TNS OBOP. Nieładnie. Chcesz zagiąć podane przeze mnie badania, poproszę o równie mocne źródło, nie musi być OBOPU. Uznanych dużych ośrodków badawczych w Polsce jest przynajmniej kilka.


Pt lut 01, 2013 15:25
Post Re: Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska
@Mike29 nie wie jak się przeprowadza badania opinii publicznej? Otóż zleca radio/TV/gazeta specjalistycznej firmie zrobienie badań. Tok Fm zleciło INSE Research, którego metodologia wygląda tak:
INSE Research napisał(a):
W ramach realizowanych badań INSE Research kładzie duży nacisk na wysoką jakość świadczonych usług. W zapewnianiu naszym Klientom wiarygodnych i wyczerpujących danych, analiz oraz raportów, pomagają nam następujące standardy obsługi:

zespół doświadczonych analityków – dysponujących wiedzą z zakresu statystyki, ekonometrii oraz metod ilościowych; doktorów i doktorantów Uniwersytetu Łódzkiego;
wykorzystanie specjalistycznego oprogramowania (m.in. SPSS, Stata, ATLAS.ti);
wysokie standardy analizy danych (kodowanie, weryfikacja danych pod względem logicznej spójności, weryfikacja bazy pod względem braku danych);
współpraca tylko z zaufanymi partnerami, którzy posiadają certyfikat PKJPA przy realizacji badań CATI, CAPI, PAPI i CAWI;
doświadczeni moderatorzy – posiadający doświadczenie w realizacji badań marketingowych i społecznych; przed przeprowadzeniem wywiadów odpowiednio przygotowywani i szkoleni przez liderów projektów w zakresie tematyki badania;
własna, w pełni wyposażona fokusownia; klient ma możliwość obserwowania badania w naszej siedzibie lub w czasie rzeczywistym online;
kontrola pracy rekruterów (ponowna weryfikacja respondentów przed przeprowadzeniem badania);
kandydatura do członkostwa w Programie Kontroli Jakości Pracy Ankieterów;
członkostwo w ESOMAR;
partnerstwo z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną.


Jak na razie rzucasz oszczerstwo pod adresem jednego z największych prywatnych instytutów badawczych w PL- jak można się dowiedzieć z ich oficjalnej strony.
Co więcej- rzucasz tylko dlatego, że przyjęło zlecenie od radia. Co za tupet.

Co do wiarygodności- na ich stronie masz skany referencji.


Ostatnio edytowano Pt lut 01, 2013 15:38 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pt lut 01, 2013 15:34

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska
Mike29 napisał(a):
Nie, odróżniam jednak sondaż jakiegoś pojedynczego radyjka, przeprowadzonego przez jakiegoś kolesia na zawężonej grupie odbiorców-słuchaczy konkretnego medium wg. jemu tylko znanych kryteriów od badania poważnego, wiarygodnego i uznanego ośrodka jakim jest TNS OBOP. Dlatego pisałem mrówką słonia nie pokonasz, w dodatku po raz n-ty manipulujesz, bo to wszystko o sondażu co tu wypunktoałem musiałem zrobić oczywiście ja, gdyż ty ubrałaś to w słówka próbujące zrównać wiarygodnosć sondażu z badaniem TNS OBOP. Nieładnie. Chcesz zagiąć podane przeze mnie badania, poproszę o równie mocne źródło, nie musi być OBOPU. Uznanych dużych ośrodków badawczych w Polsce jest przynajmniej kilka.


Badanie dla TOK FM przeprowadziło INSE Research.

Jak zwykle Mike29 decyduje, co jest "obowiązującym stanowiskiem", a co nie jest, na podstawie swojego widzi-mi-się.


Pt lut 01, 2013 15:35
Zobacz profil
Post Re: Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska
Witold napisał(a):
Jak zwykle Mike29 decyduje, co jest "obowiązującym stanowiskiem", a co nie jest, na podstawie swojego widzi-mi-się.

Absolutnie nie. Wskazuję jedynie na różnicę znaczenia między poszczególnymi badaniami. Jestem jak najbardziej za przeprowadzaniem jak największej ilości badań. W Sejmie to badanie się już odbyło, większość posłów PO - wybrańców swoich wyborców zagłosowało ZA Związkami Partnerskimi. Pilaster zasugerował, na podane przeze mnie badanie, a nie Alus, co odbyło się dopiero później, że ci Polacy, którzy są za związkami to Polacy nie głosujący za PO. Jest to oczywisty fałsz, bo skoro większość jest ZA to PO nie uzyskałoby takiego poparcia na poprzednich wyborach. Przykładem kolejnym są tacy ludzie jak ja, którzy również głosowali/głosują na PO, a potem RP. Tutaj kolejny brak pilastrowej logiki, gdzie osobnik przeciwwarza PO z RP tak jakby to była taka sama przeciwwaga jak PO vs PiS. Podałem konkretne argumenty za tym, że wyborcom PO wcale nie jest tak daleko do RP jak on to sobie wymyślił. Na tej podstawie można sądzić, że niewiele się musi stać, by wyborca PO zmienił preferencje w kierunku RP. W tej chwili stało się to, że PO zawiodła związkami, zawiodła gospodarczo, zaprezentowała bylejakość. To w mojej ocenie aż nadto powodów, przez które PO straci znaczną część swojego elektoratu.


Pt lut 01, 2013 15:51
Post Re: Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska
Akurat ocena sytuacji przez poprzednika jest jak najbardziej trafna - sam osobiście uważam , ze w głosowaniu nad związkami zatryumfowała prawda i Dzięki Bogu , że tak sie stało .Jedyns to to , że zamiast zastanawiać się nad bzdurami i wydawać kase na czas stracony - należałoby szukać rozwiązań systemowych nad finansowaniem każdej rodziny i każdego dziecka - bo to jest jedyne rozwiązanie sytuacji demograficznej w polsce (katastrofa pokoleniowa). :-D


N lut 03, 2013 13:00
Post Re: Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska
Cytuj:
Na tej podstawie można sądzić, że niewiele się musi stać, by wyborca PO zmienił preferencje w kierunku RP. W tej chwili stało się to, że PO zawiodła związkami, zawiodła gospodarczo, zaprezentowała bylejakość. To w mojej ocenie aż nadto powodów, przez które PO straci znaczną część swojego elektoratu.

Jeśli nawet utraci to nie na rzecz pajacowatej RP lub zakompleksionego PiSu.
Może powstania jakaś nowa partia, lub koalicja stworzona z PSL- em, przedstawi jakiś mądry program.


N lut 03, 2013 13:19
Post Re: Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska
Cytuj:
Dopóki Polska nie wyjaśni, czy przy budowie trzech dróg doszło do ustawienia przetargów, nie dostanie 3,5 mld zł unijnych dotacji - powiedziała wczoraj "Gazecie" Shirin Wheeler, rzeczniczka Komisji Europejskiej. Rząd jest zbulwersowany
Bruksela przygotowała Warszawie ten pasztet tuż przed Gwiazdką. 21 grudnia urzędnicy Komisji poinformowali, że od tego dnia wstrzymują przelewy pieniędzy na budowę naszych dróg. Decyzję tłumaczyli publikacjami m.in. "Gazety" o oskarżeniu przez prokuraturę 10 menedżerów firm budowlanych i jednego byłego dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o ustawianie przetargów na budowę trzech dróg. Dwie z tych prób ustawienia miały się zakończyć fiaskiem, bo wygrali je inni wykonawcy. Decyzję KE ujawniły "Wiadomości" TVP.
same sukcesy , ale jakoś tym sukcesem chyba nikt w grudniu się nie pochwalił :-D


N lut 03, 2013 14:05
Post Re: Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska
Żaden ewenement - podobne "sukcesy" w postaci wstrzymania pieniędzy do czasu wyjaśnienia, dotykały wszystkich członków UE.


N lut 03, 2013 15:23
Post Re: Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska
Cytuj:
Premier Donald Tusk i jego ministrowie zadbali o dobre samopoczucie urzędników. Nie dość, że zarabiają średnio nawet dwa razy więcej niż płacący na nich podatki Polacy, nie dość, że mają pewność pracy, to jeszcze dostają nagrody.

Jak podało radio RMF FM, tylko w samej kancelarii premiera rozdano 2,4 mln zł. A niektóre ministerstwa są nawet bardziej rozrzutne. Najpilniejszy w rozdawaniu nagród jest MON. Resort przeznaczył na ten cel już 6,6 mln zł. Tuż za nim jest MSW – 6,4 mln zł, Ministerstwo Finansów – 5 mln zł oraz resort transportu – 3,5 mln zł. I to wszystko tylko w tym roku. A do końca grudnia przecież jeszcze trochę dni na rozdawnictwo zostało.
- a no niby nic tylko , że zapomniano o tym ewenemencie wspominieć przy rozdawaniu premii i nagród w grudniu . :peace:


N lut 03, 2013 16:35
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 2481 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 161, 162, 163, 164, 165, 166  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL