Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 07, 2024 7:17



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Sklepy "Lewiatan" 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 12, 2011 11:19
Posty: 154
Post Re: Sklepy "Lewiatan"
Kiedyś ksiądz egzorcysta mówił że sfera demoniczna może oddziaływać na człowieka, nawet wtedy kiedy w niej nie uczestniczy, tak jak bierny palacz nie pali, ale ten dym wdycha, także ja bym tam nie wchodził


N lut 12, 2012 14:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 12, 2011 11:19
Posty: 154
Post Re: Sklepy "Lewiatan"
jest przecież wiele innych sklepów, na przykład idealna dla katolika jest sieć sklepów Piotr i Paweł :)
tylko że można robić w niej zakupy, jeżeli nie przedstawia się wątpliwości czy aby 2 list św. Piotra na pewno należy do Niego. Także na przykład Euzebiusz z Cezarei zostałby ze sklepu Piotr i Paweł wyproszony.


N lut 12, 2012 14:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Sklepy "Lewiatan"
Rzymian_8_13 napisał(a):
tylko że można robić w niej zakupy, jeżeli nie przedstawia się wątpliwości czy aby 2 list św. Piotra na pewno należy do Niego.
Także na przykład Euzebiusz z Cezarei zostałby ze sklepu Piotr i Paweł wyproszony.
Skąd masz informacje o tym, że sklepy Piotr i Paweł wypraszają klientów,
którzy podważają lub wątpią w piotrowe autorstwo 2 Listu Piotra?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N lut 12, 2012 15:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 12, 2011 11:19
Posty: 154
Post Re: Sklepy "Lewiatan"
bardzo przepraszam za ostatni post, ale byłem pod wpływem cannabisu :D
w Piotrze i Pawle każdy może robić zakupy :)


N lut 12, 2012 21:39
Zobacz profil
Post Re: Sklepy "Lewiatan"
W dobie zalegalizowanego złodziejstwa, celem każdej prowadzonej działalności gospodarczej jest zysk.
Nazwę firmy nadaje właściciel tej firmy, w kieszeni którego ląduje ten zysk. Jeżeli utożsamia się z demonem, to oczywistym jest, że jego działalność pozagospodarcza zasilana z tego zysku poświęcona będzie temu demonowi.
Kupując więc w takim sklepie pośrednio finansujemy działalność demoniczną, a więc destrukcyjną, a to jest grzech.
Najgorsze jest to, że chyba wszystkie sieci sklepów należą do ludzi oddanych demonowi.


Pn lut 13, 2012 13:15

Dołączył(a): Pn paź 31, 2011 16:34
Posty: 421
Post Re: Sklepy "Lewiatan"
Maluczki napisał(a):
W dobie zalegalizowanego złodziejstwa, celem każdej prowadzonej działalności gospodarczej jest zysk.
Nazwę firmy nadaje właściciel tej firmy, w kieszeni którego ląduje ten zysk. Jeżeli utożsamia się z demonem, to oczywistym jest, że jego działalność pozagospodarcza zasilana z tego zysku poświęcona będzie temu demonowi.
Kupując więc w takim sklepie pośrednio finansujemy działalność demoniczną, a więc destrukcyjną, a to jest grzech.
Najgorsze jest to, że chyba wszystkie sieci sklepów należą do ludzi oddanych demonowi.


Takie głupoty wypisujesz że aż trzeba coś napisać. Według cb kupowanie w sklepie tym to grzech? śmieszne. To tylko nazwa jak wszystkie zresztą całkiem pomysłowa i orginalna :D . Nie wszyscy mają sporo pieniędzy to wolą w tańszym sklepie kupić (Lewiatan nim jest). I nie finansujemy działalności demonicznej tylko handlowej. Co według twojej osoby jest tam szatańskiego bo wg mnie nic.


Pn lut 13, 2012 14:52
Zobacz profil
Post Re: Sklepy "Lewiatan"
Maluczki napisał(a):
W dobie zalegalizowanego złodziejstwa, celem każdej prowadzonej działalności gospodarczej jest zysk.
Nazwę firmy nadaje właściciel tej firmy, w kieszeni którego ląduje ten zysk. Jeżeli utożsamia się z demonem, to oczywistym jest, że jego działalność pozagospodarcza zasilana z tego zysku poświęcona będzie temu demonowi.
Kupując więc w takim sklepie pośrednio finansujemy działalność demoniczną, a więc destrukcyjną, a to jest grzech.
Najgorsze jest to, że chyba wszystkie sieci sklepów należą do ludzi oddanych demonowi.

Sklepy z żywnoscią produkowaną przez mnichów komu służą?....a sklepy z dewocjonaliami, literaturą religijną?


Pn lut 13, 2012 15:22
Post Re: Sklepy "Lewiatan"
Alus!
"Sklepy z żywnoscią produkowaną przez mnichów komu służą?....a sklepy z dewocjonaliami, literaturą religijną?"
Grzech jest to akt niesprawiedliwości, a owocem niesprawiedliwości jest zło.
Co jest złego w wspieraniu mnichów i Kościoła, czy to są instytucje zło czyniące?


Pn lut 13, 2012 19:17
Post Re: Sklepy "Lewiatan"
Maluczki napisał(a):
Alus!
"Sklepy z żywnoscią produkowaną przez mnichów komu służą?....a sklepy z dewocjonaliami, literaturą religijną?"
Grzech jest to akt niesprawiedliwości, a owocem niesprawiedliwości jest zło.
Co jest złego w wspieraniu mnichów i Kościoła, czy to są instytucje zło czyniące?

Celem każdej prowadzonej działalności gospodarczej jest zysk - Twoje słowa....chcesz dowieść, że mnisi i Kościół nie ma na celu zysku ze sprzedaży?


Pn lut 13, 2012 21:45
Post Re: Sklepy "Lewiatan"
Nie wiem! Ale choćby był, to idzie na dobre cele!


Wt lut 14, 2012 10:00
Post Re: Sklepy "Lewiatan"
a skąd wiesz, że na dobre?


Wt lut 14, 2012 19:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 03, 2012 14:37
Posty: 574
Lokalizacja: racjonalista@op.pl
Post Re: Sklepy "Lewiatan"
Margaret_ka napisał(a):
a skąd wiesz, że na dobre?

Ja wiem! I powiem - zysk idzie na dobre cele.
Pomnaża zbożne dzieło Benedyktynów z Tyńca. Klienci są szczęśliwi, że za produkt z etykietką braciszków, mogą zapłacić dużo drożej, niż za identyczny artykuł z tej samej linii technologicznej - przeznaczony dla sklepów "cywilnych". Ba, wielu "wytrawnych koneserów" zachwyca się nawet, subtelnym smakiem i nieziemskim aromatem towarów tego samego producenta, dostępnych również w TESCO lub Biedronce. No - ale w innym opakowaniu i bez certyfikatu koszerności (oh, pardon), loga firmy BENEDICITE J.G.

Business its business . I wszyscy są szczęśliwi - może tylko, z wyjątkiem padających jak muchy franczyznobiorców? A lawina procesów wytoczonych czcigodnym biznesmenom w habitach, przez splajtowanych sklepikarzy dopiero rusza.

http://franchising.pl/forum/2668/produkty-benedyktynskie-warto/

http://www.youtube.com/watch?v=9eY4ADikH60

Przepraszam. temat był o biblijnym Lewiatanie? To OK. Nie pomyliłem wątków.

_________________
1. Religijność to postawa, w której BOHATERSKO pokonuje się trudności nieznane osobom bezwyznaniowym
- trawestacja ze Stefana Kisielewskiego
2. Gdzie mod nie może - admina pośle? - Obrazek


Wt lut 14, 2012 23:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2600
Post Re: Sklepy "Lewiatan"
głośny napisał(a):
Witam!
Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat robienia zakupów w sklepach sieci "Lewiatan", skoro nazwa ta jest imieniem demona. Może się to wydawać błahe i przesadne, ale opinie na ten temat są podzielone...Co o tym sądzicie? :-)

Lewiatan - legendarny potwór morski, wspominany w kilku miejscach w Starym Testamencie.

W literaturze chrześcijańskiej Lewiatan jest często wyobrażeniem Szatana, zagrażającym istotom stworzonym przez Boga i próbującym je pożreć[21]. Podobnego zdania był św. Tomasz z Akwinu, który opisywał Lewiatana jako demona zazdrości.

Lewiatan bywa łączony z motywem "piekielnej paszczy" (Hellmouth), potwornej istoty, w pysku której skazani na potępienie znikną podczas Sądu Ostatecznego


Śr lut 15, 2012 19:55
Zobacz profil
Post Re: Sklepy "Lewiatan"
Margaret_ka!
Ja nie wiem, ale mniemam, a moje mniemanie jest stąd, że nigdy nie słyszałem o finansowaniu złych celów przez braciszków. No może jeden przypadek znam, ale czy był przez nich finansowany, to nie wiem. Ten przypadek to urządzenie "dni skupienia" dla działaczy Platformy w klasztorze Benedyktynów w Tyńcu, który w rzeczywistości był wiecem wyborczym PO. To jest wielki grzech ojców.
A Ty wiesz o jakich złych celach, na które ojcowie wydają pieniądze?


N lut 19, 2012 11:22

Dołączył(a): Pt lis 19, 2004 12:12
Posty: 37
Post Re: Sklepy "Lewiatan"
Gdybym musiał coś kupić, a sklep Lewiatan byłby akurat jedynym w zasięgu ręki, to możliwe, że bym z niego skorzystał. Ale generalnie wolę nie korzystać z usług firm, które w jakiś sposób odwołują się do diabła. Kiedyś z tego powodu nie kupiłem produktu firmy Pentagram.

Sam kiedyś uważałem, że mój katecheta szkolny przesadzał, gdy krytykował reklamę bodajże grzejników, w której był diabeł czy kilka diabełków. Wydawało mi się, że to przecież jest nie na poważnie, że to tylko reklama itp.
Ale teraz myślę, że jeśli zdamy sobie sprawę z tego, że demon to największy wróg człowieka, to powinniśmy się wystrzegać nawet żartobliwego wykorzystywania jego imienia czy wizerunku. Jeśli to Was nie przekonuje, to pomyślcie, co by było, gdyby ktoś nazwał swoją firmę "Hitler".


N lut 19, 2012 18:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL