Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 07, 2024 1:28



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Następna strona
 Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
Yarpen, niektorzy moga to zobaczyc.
Tak, wiem, nie wszyscy, ale to sie ostatnimi czasy zdarza coraz czesciej i coraz wiekszej liczbie wiernych.

Kiedys zastanawialem sie dlaczego Jezus zawsze stoi poza prezbiterium przy Chrzciellnicy zamiast przy celebrancie prowadzacym Msze Sw.
Dopiero gdy rok temu pierwszy raz zobaczylem jak wyglada przeistoczenie, to zrozumialem wszystko.
Poplakalem sie przy tym za wszystkie czasy.


N wrz 11, 2016 20:28
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Nie każdemu da się to wytłumaczyć. Jeśli należysz do Królestwa to na pewno zauważysz różnicę.

Czyli to po prostu Twoje przekonanie, a nie jakiś obiektywny, mierzalny fakt.


N wrz 11, 2016 20:34

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
Fakt jest faktem, ślepy różnicy nie zauważy.


N wrz 11, 2016 20:56
Zobacz profil
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
Blogoslawieni, ktorzy nie widzieli a uwierzyli.

Moze byc tak, ze zly ci podsuwa rozne wizje, zeby ciebie sprowadzic na manowce.


N wrz 11, 2016 20:58
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Fakt jest faktem, ślepy różnicy nie zauważy.

Tia... I wszyscy są ślepi, a jedynie Ty oświecony i dostrzegasz prawdę?


N wrz 11, 2016 21:20

Dołączył(a): So sie 06, 2016 20:42
Posty: 120
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Nie każdemu da się to wytłumaczyć. Jeśli należysz do Królestwa to na pewno zauważysz różnicę.

Czym jest Królestwo i kto do niego należy?

Jeśli mówisz o Królestwie Jezusa, to nie jest ono z tego świata i nikt z żyjących do niego nie należy, choćby dlatego, że żyją na ziemi.

_________________
Bóg jest duchem, dowiedz się więcej o tym fakcie!


N wrz 11, 2016 21:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Myślałem o codzienności. Zgoda, każdy inny sakrament też.

Zacznij przyglądać się księżom podczas Mszy Świętej jak podnoszą Pana Jezusa.
Jeśli ksiądz podnosi zwykły kawałek chleba to znaczy, że ten ksiądz jest człowiekiem niewierzącym, a jak podnosi Żywego Boga to znajdziesz u niego Światło Pana.Niestety jest coraz mniej tych co wierzą, a coraz więcej tych co są wypełnieni swoją mądrością po brzegi.
(o tym już pisałem)


Spostrzeganie grzechów innych, nie jest koniecznym warunkiem naszego zbawienia. Nie ma przykazania 'obserwuj księdza i wyjmuj mu drzazgę z oka'

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N wrz 11, 2016 22:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
Jeśli nie chcesz wpaść w dół razem ze ślepcem, który cię prowadzi, to poszukaj takiego, który widzi.


N wrz 11, 2016 22:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
Nie ma nakazu szukania odpowiedniego człowieka w konfesjonale, nie on jest najważniejszy, tam działa Duch Święty.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N wrz 11, 2016 22:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
Nie wiem, czy czytałeś dzienniczek siostry Faustyny. Opisywała jaki miała problem ze spowiednikami zanim nie trafiła na księdza Sopoćko.Ci co ją wcześniej spowiadali byli właśnie ślepi i głusi i nic z tego co mówiła nie mogli zrozumieć.Nakazu nie ma, ale wolałbym aby mnie ślepy nie prowadził. Duch Święty nie daje rozgrzeszenia tylko wtedy, kiedy nie szukasz przebaczenia ale chcesz się usprawiedliwić - czyli to co zrobiłem to w zasadzie nie jest moja wina.


N wrz 11, 2016 23:57
Zobacz profil
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
Ale przeciez s.Faustyna rozgrzeszenie i tak zawsze dostawala.
Jej chodzilo o kierownika duchowego, ktory by ja poprowadzil. Ty niewatpliwie takiego potrzebujesz. Czyli rob jak sw Faustyna: modl sie i szukaj tak dlugo, az Bog go postawi na twojej drodze.


Pn wrz 12, 2016 7:01
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Do zefciu: Często w modlitwie wiernych modlimy się "za zatwardziałych grzeszników" albo "za tych, którzy w sposób świętokradczy przyjmują Komunię Świętą".
No modlicie się.
Cytuj:
Czy nie modlimy się z pozycji tych lepszych za tych gorszych?
To zależy od naszej postawy. Generalnie jednak w samej modlitwie za grzeszników nie ma nic złego. To że prosimy Boga, aby przebaczył komuś winy nie implikuje, że uważamy się za lepszego od niego. Przecież Faryzeusz nie modlił się o odpuszczenie win Celnika. Za to Chrystus i Szczepan prosili o odpuszczenie grzechu zamordowania ich.

Modląc się o odpuszczenie win innych okazujemy nasze współczucie. Pokazujemy, że nie potępiamy grzeszników, a jedynie pragniemy ich uwolnienia. Owszem - warto badać swoje serce, czy nie grzeszymy pychą, gdy prosimy za grzeszników, ale sama w sobie modlitwa za grzeszników nie niesie niczego złego.
Cytuj:
Co do Mszy Świętej to Bóg jest Panem Czasu i pozwala nam osobiście stanąć pod krzyżem Chrystusa dokładnie wtedy kiedy dokonywała się ofiara. To szatanowi zależy na tym, aby rozmyć sens ofiary Pana Jezusa, żebyśmy dziękowali ale nie prosili o darowanie grzechów.
Po pierwsze - gdzie to się wyklucza. Po drugie - nadal w wielu miejscach masz podkreślone, że Ofiara jest "na odpuszczenie grzechów".
Cytuj:
Dochodzi do tego, że ksiądz przed mszą mówi: "będziemy uczestniczyli w bezkrwawej ofierze Pana Jezusa". Skoro jest to ofiara bezkrwawa to czy to jest jeszcze ofiara Pana Jezusa? Czy na ołtarzu jest jeszcze krew Pana Jezusa?
Ofiara jest bezkrwawa w tym sensie, że ofiarujemy chleb, wino i wodę. Natomiast jest uobecnieniem jednej, jedynej krwawe ofiary Chrystusa.


Pn wrz 12, 2016 7:57

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
Do zefciu: Ja jak się modlę za innych to staję wśród nich i modlę się razem z nimi. Codziennie modle sie tak:
Jezu rozpal ogniem Twojej Miłości nasze serca abyśmy Ciebie poznali i pokochali tak jak Ty nas umiłowałeś.
Jak się modlę za zatwardziałych grzeszników to nie mówię "wysłuchaj nas Panie" ale przebacz nam Panie.
Po prostu staję wśród nich, bo też jestem zatwardziały.
Co do Chrystusa i Szczepana to modlili się za swoich prześladowców, a to trochę inna sytuacja.

Ci, którzy nie wierzą to ofiarują chleb wino i wodę a ci którzy wierzą ofiarują Ciało i Krew Pana Naszego Jezusa Chrystusa.Jeśli Krew Chrystusa jest na ołtarzu to twierdzenie, że uczestniczymy w bezkrwawej ofierze jest po prostu herezją.


Pn wrz 12, 2016 12:03
Zobacz profil
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Do zefciu: Ja jak się modlę za innych to staję wśród nich i modlę się razem z nimi. Codziennie modle sie tak:
A co mnie obchodzi, jak Ty się modlsz.
Cytuj:
Ci, którzy nie wierzą to ofiarują chleb wino i wodę a ci którzy wierzą ofiarują Ciało i Krew Pana Naszego Jezusa Chrystusa.Jeśli Krew Chrystusa jest na ołtarzu to twierdzenie, że uczestniczymy w bezkrwawej ofierze jest po prostu herezją.
Zaczynasz być obrzydliwy. Z jednej strony twierdzisz, że "jesteś jak Faryzeusz z przypowieści" i nawet boisz się za plecami poprosić o przebaczenie czyichś grzechów. Z drugiej strony zarzucasz innym chrześcijanom niewiarę i chwalisz się publicznie, jakie piękne modlitwy odmawiasz. Przemyśl tę postawę.

Oczywiście, że my ludzie ofiarujemy chleb i wino. A Ciało i Krew Chrystusa to dar Boga dla nas.


Pn wrz 12, 2016 14:08

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
To może przypomnij sobie koronkę do miłosierdzia Bożego. tam jest wyraźnie powiedziane co ofiarujemy Bogu.


Pn wrz 12, 2016 14:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL