Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 12:22



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
 Pewność zbawienia jest biblijna. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
medieval_man napisał(a):
Skąd wiesz, że katolicy nie przyjęli Jezusa za swego Pana?

Znam katolików, sam nim byłem. Wiem jacy są. Mało tam osób poznało osobiście Jezusa... :-(


Pn wrz 26, 2016 18:06
Zobacz profil
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Piotrek_ napisał(a):
medieval_man napisał(a):
...by załatwił Ci najpierw jakąś poważną szkołę teologii.

"Biada wam faryzeusze i uczeni w piśmie..."
Należy odróżniać naukowe studiowanie Pisma od duchowego studiowania.

Efektem tego"duchowego" studiowania Pisma jest powstanie tysięcy sekt, kościołów i zborów protestanckich.
A św Piotr przestrzegał - (2P 1,20; 2P 3,16).


Ostatnio edytowano Pn wrz 26, 2016 18:11 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pn wrz 26, 2016 18:08

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
medieval_man napisał(a):
Podaj fragment Biblii, który to wyraźnie stwierdza. Że pisał do nie świętych

Podałem przykłady w temacie "Poznaj Jezusa".


Pn wrz 26, 2016 18:09
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Piotrek_ napisał(a):
medieval_man napisał(a):
...by załatwił Ci najpierw jakąś poważną szkołę teologii.

"Biada wam faryzeusze i uczeni w piśmie..."
Należy odróżniać naukowe studiowanie Pisma od duchowego studiowania.

Stary argument nieuków i niedouczonych. Wybacz.
Piotrek_ napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Skąd wiesz, że katolicy nie przyjęli Jezusa za swego Pana?

Znam katolików, sam nim byłem. Wiem jacy są. Mało tam osób poznało osobiście Jezusa... :-(

To idź do nich.
Czy Jezus powiedział ci, że masz udzielać się na tym forum.


... ups. Po co ja pytam?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn wrz 26, 2016 18:10
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Piotrek_ napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Podaj fragment Biblii, który to wyraźnie stwierdza. Że pisał do nie świętych

Podałem przykłady w temacie "Poznaj Jezusa".

Więc będzie ci teraz łatwiej.
Podaj fragment z Listu do Filipian, że zdanie zabiegajcie o własne zbawienie z bojaźnią i drżeniem jest skierowane do kogoś innego, niż adresaci Listu z jego pierwszego zdania: Paweł i Tymoteusz, słudzy Chrystusa Jezusa, do wszystkich świętych w Chrystusie Jezusie, którzy są w Filippi

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn wrz 26, 2016 18:12
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Alus napisał(a):
Piotrek_ napisał(a):
Efektem tego"duchowego" studiowania Pisma narodziło się tysiące sekt, kościołów i zborów protestanckich.
A św Piotr przestrzegał - (2P 1,20; 2P 3,16).

Jeśli tak uważasz, podaj proszę, jakie są różnice doktrynalne w tych kościołach. Jeśli chodzi o odłamy religijne, to i w Kościele Katolickim je mamy.

Wszystkie kościoły protestanckie przyjmują poniższe fundamentalne założenia:
"Z łaski jesteście zbawienie przez wiarę, Boży to dar, nie z uczynków oby się kto nie chlubił".
"Otrzymanie łaski (nieutracalnej i danej raz na zawsze) poprzez oddanie życia Jezusowi Chrystusowi".
"Jedynym pośrednikiem (we wszystkim) jest Jezus Chrystus, który jest najwyższym kapłanem".
"Wszyscy jesteście kapłanami Boga (słowa Piotra)".


Pn wrz 26, 2016 18:19
Zobacz profil
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Piotrek_ napisał(a):
Alus napisał(a):
Piotrek_ napisał(a):
Efektem tego"duchowego" studiowania Pisma narodziło się tysiące sekt, kościołów i zborów protestanckich.
A św Piotr przestrzegał - (2P 1,20; 2P 3,16).

Jeśli tak uważasz, podaj proszę, jakie są różnice doktrynalne w tych kościołach. Jeśli chodzi o odłamy religijne, to i w Kościele Katolickim je mamy.

Wszystkie kościoły protestanckie przyjmują poniższe fundamentalne założenia:
"Z łaski jesteście zbawienie przez wiarę, Boży to dar, nie z uczynków oby się kto nie chlubił".
"Otrzymanie łaski (nieutracalnej i danej raz na zawsze) poprzez oddanie życia Jezusowi Chrystusowi".
"Jedynym pośrednikiem (we wszystkim) jest Jezus Chrystus, który jest najwyższym kapłanem".
"Wszyscy jesteście kapłanami Boga (słowa Piotra)".

Zapominasz, nie przypowieść, ale rzeczywiste przedstawienie przez Jezusa Sądu Ostatecznego (Mt 25,32-46).


Pn wrz 26, 2016 18:35
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Przeciez Piotrek nie przyzna, ze jego pastor go w slepa uliczke wpedzil i juz niekoniecznie jest swiety i zbawiony, bo tak jemu sie osobiscie podoba.

Katolicy sa be, zielonoswiatkowcy (tez) klamia i komu on teraz ma wierzyc, ze moze spoczac na laurach i kupony od zbawienia odcinac?


Pn wrz 26, 2016 18:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Ukasz napisał(a):
Wiara jest warunkiem koniecznym do zbawienia, ale nie wystarczającym

Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą Jk 2,19

ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia J 5,29


Tutaj widać, że Bóg postępuje dość egoistycznie.
Bo jedynym ratunkiem przed piekłem jest Bóg i jego zbawienie.

Piotrek_ napisał(a):
Radziłbym Ci na to nie liczyć. Jak i większość herezji po X w. Kościoła Rzymsko Katolickiego, ten wymysł powstał w chorym umyśle któregoś tam z papieży (nie pamiętam imienia, trzeba by popatrzeć)


No przecież Duch Święty nad tym wszystkim czuwa.
Więc o żadnym zwariowanym papieżu, mowy być nie może.

Kael napisał(a):

To ja ci tylko powiem: Pan Bog na poczatku daje cukierki, takie mleko dla niemowlat, a potem te cukierki odbiera i zostawia noc wiary, zeby sie przykonac, czy wierzysz w Niego i Jemu, czy tylko emocje ci sie podobaly.


To wszechwiedzący Bóg, musi ludzi testować, żeby sie dowiedzieć, czy w niego wierzą? :D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn wrz 26, 2016 19:06
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
medieval_man napisał(a):
"Biada wam faryzeusze i uczeni w piśmie..."
Należy odróżniać naukowe studiowanie Pisma od duchowego studiowania.
Stary argument nieuków i niedouczonych. Wybacz.

Problem polega na tym, że osoby, które nie poznały Jezusa, nie mogą mnie zrozumieć, o czym piszę, i co mam na myśli. Takie osoby nie poznały jeszcze Prawdy. Piłat zapytał Jezusa "czym jest prawda?". Pamiętacie zapewne.
Tu chodzi o duchowe poznanie i prowadzenie. Poznajesz prawdę przez Ducha Świętego. I ludzie żyjący tym światem nie są zdolni do zrozumienia tego.
Jedno tylko co mogą zrobić na ten swój obecny stan, to oddać życie Jezusowi. I to jest przełom i zbawienie.
Dlatego osobiście nie lubię się zbytnio angażować w takie przydługie jałowe dysputy. Bo mnie nie rozumiecie, nie możecie zrozumieć.


Pn wrz 26, 2016 19:11
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Robek napisał(a):
No przecież Duch Święty nad tym wszystkim czuwa.
Więc o żadnym zwariowanym papieżu, mowy być nie może.

Skąd wiesz, że czuwa? Ta przeforsowana doktryna spowodowała właśnie rozłam i podział w KRK.
Ja bym na omylnego człowieka nie stawiał, jeśli sprawa ma dotyczyć mojego być albo nie być.


Pn wrz 26, 2016 19:15
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Alus napisał(a):
A św Piotr przestrzegał - (2P 1,20; 2P 3,16).

"Przede wszystkim to wiedzcie, że wszelkie proroctwo Pisma nie podlega dowolnemu wykładowi"
" Tak też mówi we wszystkich listach, gdzie o tym się wypowiada; są w nich pewne rzeczy niezrozumiałe, które, podobnie jak i inne pisma, ludzie niewykształceni i niezbyt umocnieni przekręcają ku swej własnej zgubie."
Pisałem o tym, jak interpretować te wersety.


Pn wrz 26, 2016 19:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Piotrek_ napisał(a):
Alus napisał(a):
A św Piotr przestrzegał - (2P 1,20; 2P 3,16).

"Przede wszystkim to wiedzcie, że wszelkie proroctwo Pisma nie podlega dowolnemu wykładowi"
" Tak też mówi we wszystkich listach, gdzie o tym się wypowiada; są w nich pewne rzeczy niezrozumiałe, które, podobnie jak i inne pisma, ludzie niewykształceni i niezbyt umocnieni przekręcają ku swej własnej zgubie."
Pisałem o tym, jak interpretować te wersety.

Może i pisałeś, ale nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, ale robisz swoje interpretacje właśnie z pozycji 'dowolnego wykładowcy'. Jesteś anonimowy, nie reprezentujesz sobą żadnego autorytetu, przez to jesteś niewiarygodny.
Chyba nie trzeba dodawać, jak trzeba traktować każdą taką osobę w kontekście wypowiedzi św. Piotra

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn wrz 26, 2016 19:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
Piotrek_ napisał(a):
Skąd wiesz, że czuwa? Ta przeforsowana doktryna spowodowała właśnie rozłam i podział w KRK.
Ja bym na omylnego człowieka nie stawiał, jeśli sprawa ma dotyczyć mojego być albo nie być.



W Biblii przecież pisze.

EWANGELIA WG ŚW. JANA
A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.

Więc jak sam widzisz, Duch Święty nad wszystkim czuwa :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn wrz 26, 2016 19:50
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: Pewność zbawienia jest biblijna.
chwat napisał(a):
Może i pisałeś, ale nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, ale robisz swoje interpretacje właśnie z pozycji 'dowolnego wykładowcy'. Jesteś anonimowy, nie reprezentujesz sobą żadnego autorytetu, przez to jesteś niewiarygodny.
Chyba nie trzeba dodawać, jak trzeba traktować każdą taką osobę w kontekście wypowiedzi św. Piotra

Posłuchaj wypowiedzi znanych i mniej znanych pastorów. Mówią to samo.
chwat. Poznaj Jezusa. On dyskretnie "puka do Twoich drzwi". Może głos tego delikatnego pukania masz zagłuszony.


Pn wrz 26, 2016 19:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL