Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 17, 2024 0:09



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Masturbacja a chroniczne zapalenie gruczołu krokowego 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr cze 17, 2009 14:46
Posty: 64
Post 
hmm... nie jest to na pewno prosta sytuacja i pewnie nikt na forum nie da 100% odpowiedzi...

Ja bym miała dla Ciebie dwie rady:
1. Znajdź jakiegoś dobrego lekarza KATOLICKIEGO. Bo lekarz - ateista zaleci Ci masturbację nie widząc w tym nic złego. Tak samo jak dokona aborcji twierdząc, że to święte prawo matki o tym decydować. Pogadaj z takim lekarzem - przede wszystkim czy jest to JEDYNE rozwiązanie? Być może da radę z chorobą walczyć w inny sposób?
Pisałeś, że "wielu lekarzy" zaleca masturbację. A co z pozostałymi? Jakie oni dali Ci zalecenia?

2. Poszukaj dobrego spowiednika. Dobry to wcale nie znaczy taki, który pogłaszcze Cię po główce i powie, że w tym co robisz nie ma niczego złego... Dobry spowiednik to taki, z którym będziesz mógł porozmawiać o tym problemie, który potraktuje Cię poważnie. Który wyjaśni Ci czy i dlaczego jest to grzechem, z którym będziesz mógł omówić swoje wątpliwości...

Być może zaprzestanie masturbacji jako samobójstwo traktowane być nie może, ale grzechem przeciwko 5. przykazaniu być może już tak. Bo przykazanie to mówi nie tylko o zabójstwie, ale również o braku szacunku do własnego zdrowia, o zaniedbywaniu go...
Niestety, ani księdzem, ani lekarzem nie jestem - i ja (ani nikt z forum, myślę) nie jest w stanie rozeznać co tu będzie grzechem, a co nie....


Śr cze 17, 2009 20:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post 
Przypominam o zasadach panujących w tym dziale:
saxon napisał(a):
Żyć wiarą to dział, w którym jest miejsce na dzielenie się swoją wiarą katolicką, jej przeżywaniem na co dzień i związanymi z tym radościami, a także trudnościami.

Dlatego, wszelkie uwagi krytyczne, jak również polemika osób niewierzących są nie na miejscu i będą konsekwentnie usuwane.
To uwaga do Witolda, którego post został usunięty.
Pozdrawiam
jumik

_________________
Piotr Milewski


Śr cze 17, 2009 22:43
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So paź 03, 2009 18:08
Posty: 1
Post Przykra prawda
Użytkownicy forum nie rozumieją powagi sytuacji.
Chory, aby wyzdrowieć MUSI pozbywać się nasienia.
Jest tylko jedna droga. Na zewnątrz organizmu.
U mężczyzny wytrysk nasienia jest zazwyczaj sprzężony z orgazmem.
Jedyna praktycznie dostępna forma osiągnięcia wytrysku to osiągnięcie orgazmu. Jeżeli potraficie wywoływać " na zawołanie" wytryski bez orgazmu (możliwe, ale bardzo rzadko osiągane i trudne do wywołania) to gratuluję umiejętności. Nie wiem, czy jakakolwiek klinika na świecie to potrafi, jeżeli się mylę, poprawcie mnie.
Jeżeli seks jest nieosiągalny, pozostaje masturbacja. Jakim sposobem, czy przez stymulację prostaty poprzez masaż (działa gdzy doprowadzi do wytrysku; de facto jest to masturbacja analna) czy w inny sposób osiąganie orgazmu jest potrzebne.

Niestety, prawdopodobnie wiąże się to z odczuwaniem przyjemności i będzie grzechem.

Czy "waga" grzechu jest obniżona czy nie, ocenić mogą wykształceni księża.


So paź 03, 2009 20:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 03, 2009 5:27
Posty: 29
Post Wygląda na to, że powinieneś otrzymać
doktorat za ten naukowy wywód :)


So paź 03, 2009 21:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 27, 2009 9:22
Posty: 52
Post 
Cytuj:
KKK 2352 Przez masturbację należy rozumieć dobrowolne pobudzanie narządów płciowych w celu uzyskania przyjemności cielesnej


więc jeśli nie robisz tego w celu uzyskania przyjemności, a w celu terapeutycznym, to na mój prosty rozum nie widzę problemu.

bo tak na logikę. jeśli chory jest zwolniony z postów, z uczestnictwa we Mszy Św to czemu masturbację traktować wyjątkowo jakoś?


N paź 04, 2009 8:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 03, 2009 5:27
Posty: 29
Post 
do drhipis:
Bardzo ta ładnie to ująłeś i mądrze przyznałeś, że masturbacja jest chorobą porównując sytuacje masturbanta do chorego. Brawo doktorze :)


N paź 04, 2009 13:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 19:59
Posty: 149
Post 
Ale on wcale tego nie zrobił, Bobesz. On stwierdził, że skoro osoba chora, która nie może pójść w niedzielę do kościoła, nie ma z tego powodu grzechu ciężkiego, to równie dobrze osobie chorej, która dla zdrowia musi popełnić czyn określany jako grzech ciężki nie 'liczy się' on jako grzech.

Osobiście nie potrafię sobie wyrobić na ten temat zdania, jednak w tą bardziej drastyczną stronę stwierdziłbym, że Bóg czasem zsyła na człowieka cierpienie, które może okazać się dla niego wielkim błogosławieństwem.


N paź 04, 2009 16:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 03, 2009 5:27
Posty: 29
Post 
Psychol, powiem tak:
1) jeśli dorosły człowiek MUSI popełnić jakikolwiek czyn to znaczy, że ten człowiek ma patologię psychiczną o określonej intensywnosci i napewno przez popełniania tego czynu (przymusowego!) zdrowia nie uzyska. Wyjasni ci to każdy psycholog.

2) jeśli uznamy, że masturbacja jest chorobą to rzeczywiscie taki człowiek jest zwolniony z odpowiedzialności czyli z odpowiedzialnosci za grzech. Ale, jeszcze raz podkreślam! - tylko pod warunkiem, że to jest choroba.

Więc teraz ja zadam tobie/wam pytanie: czy wg. ciebie masturbacja jest chorobą?


N paź 04, 2009 20:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 27, 2009 9:22
Posty: 52
Post 
@Bobesz

zauważ że KKK stwierdza jasno że celem ma być osiągnięcie satysfakcji seksualnej. a w tym wypadku jest to zabieg medyczny. tak jak można usuwać płym mózgowo rdzeniowy albo inne substancje które powodują objawy chorobowe tak można też usuwać spermę z gruczołu krokowego.


Cz paź 15, 2009 16:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post 
Triksty napisał(a):
Na przestrzeni ostatnich lat miałem 3 podejścia do spowiedzi - za każdym razem nie zostałem potraktowany poważnie.

Jednym z podejść była próba indywidualnej rozmowy z kapłanem poza konfesjonałem.
Pogadaj na stopie niesakramentalnej (tylko normalnie, w kancelarii) ze swoim proboszczem. Przedstaw pisemne zaświadczenia i zalecenia od lekarzy.
Za pośrednictwem proboszcza lub (gdy nie będzie chciał) bezpośrednio, napisz do swojego biskupa. Przedstaw problem, kopie medycznych dokumentów jako załączniki. Wszystko wyślij jako polecone. Możliwe, że uzyskasz dyspensę, po to w końcu te dyspensy są.

Tu, na tym forum, nie uzyskasz niczego, co by Ci pomogło. Wszelkie usprawiedliwienia wydadzą Ci się (i słusznie) niedostateczne, bo też osoby, które chętnie je dają nie są kompetentne. To znaczy nie są ani biskupami, ani tym bardziej papieżem.

Potępiania zaś masz już chyba dosyć.

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


Cz paź 15, 2009 17:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 27, 2009 9:22
Posty: 52
Post 
a może mamy jakiegoś nieujawnionego purpurata ? :D


So paź 17, 2009 7:49
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 17, 2009 13:10
Posty: 1
Post 
Też uważam że powinieneś porozmawiać o tym z jakimś kompetentnym księdzem, zakonnikiem - kimś kto potraktuje Cię poważnie i będzie umiał dobrze doradzić. Musisz znaleźć jakieś rozwiązanie tej sytuacji - na pewno nie jest nim oddzielenie się od Boga, wiary, Kościoła, sakramentów. Z tym nie powinieneś się godzić. To w tym jest najważniejsze.


So paź 17, 2009 15:24
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 17, 2009 16:34
Posty: 1
Post 
Tak się składa, że też na to choruję. Bardzo nieprzyjemna sprawa. Nieprawdą jest jednak, że niewydalanie nasienia skończy się rakiem. To jakieś spore nadużycie, nie ma takiej zależności. Dlatego nie zdziwiłbym się, gdyby ten temat był prowokacją. Prawdą jest natomiast, że bez regularnego wydalania tego, co prostata ci produkuje, będziesz się cholernie męczył. Więc masz do wyboru: uznać, że Bóg to algorytm, dla którego grzech to grzech bez względu na okoliczności, albo ruszyć łepetyną, ukrócić sobie trochę cierpień, a w czasie, w którym będziesz normalnie funkcjonował, zamiast zwijać się z bólu (ja nie spałem całymi nocami), zrobić coś dobrego dla świata. Rozglądnij się wokół, zastanów, jak dobrze spożytkować zyskany czas. Mam nadzieję, że wybierzesz odpowiednią drogę i życzę powodzenia w walce z chorobą (o ile naprawdę chorujesz, a nie trolujesz, by zaspokoić swoje podrzędne potrzeby przegadywania się z katolikami, bo wtedy kotwica ci w plecy).


So paź 17, 2009 18:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 28, 2009 20:05
Posty: 21
Post 
Obserwuje ten wątek i jestem w szoku! Jak wy możecie twierdzić, że istnieją przypadki w których masturbacja jest uzasadniona?! Porównanie do chorego który nie może iść na Mszę Święta jest zupełnie nie na miejscu. Chory pragnie iść lecz nie ma sił co Bóg widzi i rozumie. A tutaj jakiś ktoś musi sie masturbować bo... się będzie źle czuł? Jak to robisz to myślisz "Boże tak bardzo nie chce ale muszę zgrzeszyć bo będę się źle czuł?" Ty to robisz dla wyłącznie dla przyjemności. Nie tylko bezpośredniej ale długotrwałej wynikającej z braku objawów choroby. A o sensie cierpienia mówią już dzieciom na lekcjach katechezy już w szkole podstawowej. Ale sądząc po tym co piszesz jesteś ateistą który po latach przejrzał na oczy i brak lekcji religii czy nawet słuchania kazań wychodzi na jaw. Nie znasz podstaw wiary ale dobrze że próbujesz. Tylko dlaczego obstajesz przy swoim zamiast posłuchać dobrych rad? Oczekujesz akceptacji? Mamy Ci powiedzieć "Masturbuj się, przecież to przyjemne i przydatne - tak twierdzą naukowcy!". A o tym, że większość "naukowców" to ateiści którzy wysuwają tezy podsyłane przez szatana chyba mówić nie muszę? Oni są tak samo opętani jak ten twój lekarz a ty nawet tego nie wiesz! Zawsze modle się za kogoś z tego forum dziś pomodlę się za Ciebie!!!

Nie szafowałbym tak określeniem "opętany".
jumik

_________________
J 12, 25


So paź 17, 2009 20:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post 
Myślę, że temat się wyczerpał. Odpowiedź jest taka: pójdź do swojego stałego spowiednika i porozmawiaj o tym.

Posty łamiące zasady działu skasowałem (choć pewnie więcej powinienem skasować).
jumik


So paź 17, 2009 21:36
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL