Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 3:45



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona
 Islam 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Islam
Tenkred napisał(a):

Oczywiście Hosi masz rację. Jednak niewiem czy w ogóle zdajesz sobię sprawę z tego co piszesz ? Takimi tekstami kompromitujesz się Hosi, w kwestii obrony Islamu, jako pokojowej i tolerancyjnej religii


Czy ja w ogóle uzyłem takiego zwrotu jak Islam - religia pokoju i tolerancji?Jeżeli nie to nie mam czego bronić kolego Tenkred.
Nie wiem czy zauważyłeś ale staram sie nie wchodzić na tak ogólny i abstrakcyjny poziom dyskusji,w przeciwieństwie do niektórych userów na tym forum.

Cytuj:

Sam ukazujesz czego nie ma w Islamie. PRAW CZŁOWIEKA !, WOLNOŚCI RELIGIJNEJ !!! Ładnie to ująłeś

To może podaj charakterystykę jakiego człowieka sa to prawa?
Czy jest to jednostka odizolowana od kultury,religii,społeczeństwa w którym żyje?Czy może jakiś byt abstrakcyjny którego nie można zdefiniować?Gdzie taka jednostka żyje?

Cytuj:
A więc wnioskuję, że skoro nie ma PRAW CZŁOWIEKA w Islamie (szariat), to znaczy, że te są łamane (w rozumieniu cywilizowanego człowieka zachodu).

Cywilizowany człowiek zachodu -ładnie to ująłeś :)
Przepraszam, a czy to ta sama istota który rosci sobie pretensje do prawdy absolutnej,tym samy krytyki innych kultur i społeczeństw,tak?

Cytuj:
No i wychodzi na to, że skoro nie ma WOLNOŚCI RELIGIJNEJ, to mniejszości są prześladowane.

Nie znam kraju w którym mniejszosci(religijne i niereligijne) nie są przesladowane.Ty znasz?

Cytuj:
Poza tym, jest to strasznie przykre, że dziś Chrześcijanie myślą, że krucjaty to była agresja i przemoc Kościoła Katolickiego, czyli swojego rodzaju odpowiednik szerzenia religii mieczem, jak w islamie.

Tak,tak.
Podobną apologetykę uprawiją muzłumanie oskarzając chrzescijan.Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Cytuj:
TO NIE JEST PRAWDA !

Zgadza sie,to twoja opinia ;)

Cytuj:

Krucjaty miały charakter defensywny, wobec agresywnego i brutalnego najeźdźcy Islamskiego i trwały zaledwie trzy stulecia !

Zarzynanie innowierców podczas inkwizycji też miało charakter defensywny?


Śr maja 01, 2013 14:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Islam
Nasze, zachodnie spoleczenstwa zwalaja na islam wszystko. Nie bierze sie pod uwage ciemnoty niespelna obowiazujacej w krajach pod wplywem islamu. Czego wymagac od pasterza koz, ktory wiertarki nie widzial na oczy? Podobnych ludzi nie zmienisz z dnia na dzien.


Śr maja 01, 2013 15:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Islam
Hosi napisał(a):

Cytuj:
No i wychodzi na to, że skoro nie ma WOLNOŚCI RELIGIJNEJ, to mniejszości są prześladowane.

Nie znam kraju w którym mniejszosci(religijne i niereligijne) nie są przesladowane.Ty znasz?



Jest jednak pewna (istotna) różnica między sytuacją, gdy prześladowania mają charakter przekraczającego prawo występku, a taką, w której prześladowanie jest zalegalizowane.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr maja 01, 2013 15:28
Zobacz profil
Post Re: Islam
Hosi napisał(a):
Najpierw wprowadzenie demokracji,praw człowieka, wolnsci religijnej

Zachód chce, żeby w krajach islamskich przestrzegano praw człowieka? To straszne! :olaboga:

Toż to przejaw zachodniej zgnilizny moralnej żeby wymagać od bogobojnych wyznawców Allaha, aby nie kamienowali za cudzołóstwo ofiar gwałtu, nie mordowali w majestacie prawa córek, które zhańbią rodzinę, nie karali śmiercią za przejście np. na chrześcijaństwo itd.


Śr maja 01, 2013 16:39

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Islam
JedenPost napisał(a):

Jest jednak pewna (istotna) różnica między sytuacją, gdy prześladowania mają charakter przekraczającego prawo występku, a taką, w której prześladowanie jest zalegalizowane.


W jednym systemie prawnym to samo zachowanie bedzie postrzegane jako przesladowanie w innym nie.Zresztą, samo okreslenie"przesladowanie zakłada wykroczenie względem okreslonego prawa i nie może funkcjonować w realiach prawnych danego kraju jako legalne.


Śr maja 01, 2013 16:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Islam
Nie chodzi o system prawny i o uprawiany przez Ciebie z taką lubością relatywizm. W państwach islamskich powszechnie przyjęte jest łamanie sumienia, odmawianie człowiekowi prawa do życia zgodnie z nim - to mam na myśli mówiąc o prześladowaniu. Nasza kultura, kultura zachodu, oczywiście również nakłada na życie wedle sumienia pewne ograniczenia, niemniej u nas generalnie przyjęte jest, żeby czynić tak tylko w wypadkach, gdy w ramach sumienia jednego człowieka mieści się nastawanie na wolność, własność, życie i zdrowie drugiego. Jest i w naszym prawie mnóstwo bzdur i anachronizmów, ale wyraźnie widać trend do ich likwidowania. Podstawową kwestią jest tez prawo upominania się o prawa, prawo starania się o zmianę tego, co uważam za niesprawiedliwe, czyli coś, czego w krajach islamskich nie ma.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr maja 01, 2013 18:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Islam
JedenPost napisał(a):
Nie chodzi o system prawny i o uprawiany przez Ciebie z taką lubością relatywizm.

Możesz podac definicję relatywizmu i przykłady "uprawiania"go przeze mnie?

Cytuj:
W państwach islamskich powszechnie przyjęte jest łamanie sumienia


"Powszechne łamanie sumienia"-według jakich/czyich kryteriów?I na czym polega ta "powszechnosc"

Cytuj:
odmawianie człowiekowi prawa do życia zgodnie z nim

Kto i Jakiemu człowiekowi odmawia prawa do życia zgodnego z nim -co to za abstrakt?
oraz:
Kto własciwie ma z tym problem?Oni czy ty?

Czy ty uważasz że jesteś wyznawcą jakiś absolutnych norm które można zaaplikowć wszędzie i w kazdych warunkach?


Cytuj:
Podstawową kwestią jest tez prawo upominania się o prawa, prawo starania się o zmianę tego, co uważam za niesprawiedliwe, czyli coś, czego w krajach islamskich nie ma.


Bo tam funckjonuje społeczeństwo na innych realiach społeczno -religijnych.Generalnie rzecz ujmując normy zachodu sa im obce,uwazają je za przejaw dekadencji,zgnilizny moralnej.To co tobie wydaje sie niesprawiedliwe,im moze nie przeszkadzać.


Śr maja 01, 2013 18:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Islam
Tyle, że jeśli im przeszkadza - nie mają wyboru.


Hosi napisał(a):
"Powszechne łamanie sumienia"-według jakich/czyich kryteriów?I na czym polega ta "powszechnosc"


Na tym, że prawo szariatu dotyczy w kraju w którym jest uznawane wszystkich.

Hosi napisał(a):
Cytuj:
odmawianie człowiekowi prawa do życia zgodnie z nim

Kto i Jakiemu człowiekowi odmawia prawa do życia zgodnego z nim -co to za abstrakt?



Prawo szariatu i aparat przemocy, który za nim stoi odmawia prawa do życia zgodnie z własnym sumieniem wszystkim, którzy nie są entuzjastami rzeczonego prawa.


Hosi napisał(a):
Cytuj:
Podstawową kwestią jest tez prawo upominania się o prawa, prawo starania się o zmianę tego, co uważam za niesprawiedliwe, czyli coś, czego w krajach islamskich nie ma.


Bo tam funckjonuje społeczeństwo na innych realiach społeczno -religijnych.


Owszem. W tym konkretnym wypadku są one patologiczne.

Hosi napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Nie chodzi o system prawny i o uprawiany przez Ciebie z taką lubością relatywizm.

Możesz podac definicję relatywizmu i przykłady "uprawiania"go przeze mnie?


Relatywizm pogląd filozoficzny, wedle którego prawdziwość wypowiedzi można oceniać wyłącznie w kontekście systemu, w którym są one wypowiadane.

Przykłady - systematycznie podważasz możliwość istnienia wartości ogólnoludzkich, uparcie sugerując że nikt nie ma prawa do krytyki odmiennego od własnego systemu kulturowego.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr maja 01, 2013 19:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Islam
JedenPost napisał(a):
Tyle, że jeśli im przeszkadza - nie mają wyboru.

Aha ,czyli muszą żyć tam gdzie sie urodzili,tak?

Cytuj:

Na tym, że prawo szariatu dotyczy w kraju w którym jest uznawane wszystkich.

Jakies niegramatyczne to zdanie.Możesz jasniej?

Cytuj:

Prawo szariatu i aparat przemocy, który za nim stoi odmawia prawa do życia zgodnie z własnym sumieniem wszystkim, którzy nie są entuzjastami rzeczonego prawa.


A syszałeś o zamordyzmie w "oswieconym" wydaniu?
Przeczytaj to:
http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewt ... 11&t=22080
Jak mam życ w takim kraju?Pętla sie zaciska!
A myslisz że na zachodzie to lepiej?

Cytuj:

Owszem. W tym konkretnym wypadku są one patologiczne.

A aborcja na zyczenie,adopcja dzieci przez pary homo to nie jest patologia?
A to
http://www.maysay.com/pl/t/stalo-sie-sl ... akaza/1930
jak nazwiesz?

Cytuj:
Przykłady - systematycznie podważasz możliwość istnienia wartości ogólnoludzkich, uparcie sugerując że nikt nie ma prawa do krytyki odmiennego od własnego systemu kulturowego.

Wartosci ogólnoludzkie?które?I gdzie sugeruje że nikt nie ma prawa do krytyki?


Śr maja 01, 2013 21:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Islam
Hosi napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Tyle, że jeśli im przeszkadza - nie mają wyboru.

Aha ,czyli muszą żyć tam gdzie sie urodzili,tak?


W wielu wypadkach - większości, gdy chodzi o ludność biedniejszą - tak. Poza tym - co sugerujesz? Że lepszym rozwiązaniem niż walka z patologią jest to, żeby ci, którym ona się nie podoba, ustąpili i się wynieśli?


Hosi napisał(a):
Cytuj:

Na tym, że prawo szariatu dotyczy w kraju w którym jest uznawane wszystkich.

Jakies niegramatyczne to zdanie.Możesz jasniej?


Na tym, że prawo szariatu dotyczy (w kraju, w którym jest uznawane) wszystkich.

Lepiej?

Hosi napisał(a):

A syszałeś o zamordyzmie w "oswieconym" wydaniu?



Słyszałem. Jest bardziej cywilizowany, tj. związany z nieporównanie mniejszą ilością przemocy (przesunięcie środków na inwigilację etc.) niż islamski.

Hosi napisał(a):
I gdzie sugeruje że nikt nie ma prawa do krytyki?


Zrównując ją z absolutyzmem, np. tutaj:

Przepraszam, a czy to ta sama istota który rosci sobie pretensje do prawdy absolutnej,tym samy krytyki innych kultur i społeczeństw,tak?

i ciągle prawiąc jak to wszystko jest relatywne i że nie można zbrodni nazywać zbrodnią, bo TAM to nie jest zbrodnia, tylko, ot, lokalny folklor.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr maja 01, 2013 21:37
Zobacz profil
Post Re: Islam
Hosi napisał(a):
Kto i Jakiemu człowiekowi odmawia prawa do życia zgodnego z nim

W krajach, w których prawodawstwo opiera się na szariacie muzułmanie, którzy zapragną przyjąć chrześcijaństwo karani są śmiercią. Mogą więc żyć zgodnie z własnym sumieniem czy nie?
Hosi napisał(a):
Czy ty uważasz że jesteś wyznawcą jakiś absolutnych norm które można zaaplikowć wszędzie i w kazdych warunkach?

Muzułmanie bynajmniej nie mają w tej kwestii wątpliwości :D .
Hosi napisał(a):
Bo tam funckjonuje społeczeństwo na innych realiach społeczno -religijnych.Generalnie rzecz ujmując normy zachodu sa im obce,uwazają je za przejaw dekadencji,zgnilizny moralnej.To co tobie wydaje sie niesprawiedliwe,im moze nie przeszkadzać.

Szkoda, że z takim samym nastawieniem nie podchodzisz do praw stanowionych w krajach zachodnich, bo przecież tam funkcjonuje społeczeństwo na innych realiach społeczno -religijnych.
Hosi napisał(a):
A syszałeś o zamordyzmie w "oswieconym" wydaniu?

Gdzie i w którym miejscu „zamordyzm oświeceniowy” zabrania żyć w zgodzie z własnym sumieniem?
Hosi napisał(a):
Jak mam życ w takim kraju?Pętla sie zaciska!

W takim razie koniecznie trzeba wyjechać do Arabii Saudyjskiej albo Iranu, tam jako chrześcijanin na pewno będziesz mógł się cieszyć pełnią praw i swobód :D .


Śr maja 01, 2013 23:36

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 19:36
Posty: 171
Post Re: Islam
Hosi napisał(a):
Czy ja w ogóle uzyłem takiego zwrotu jak Islam - religia pokoju i tolerancji ?

Starając się ukryć fakty, o barbarzyńskiej i antyludzkiej naturze Islamiu, o której przez cały czas rozmawiamy Hosi, można stwierdzić (między wierszami), że mówisz o religii pokoju i tolerancji. Rozumiesz mnie, bo jeśli ktoś bagatelizuje zagrożenie, to sam staje się po części jego przyczyną. A niewątpliwie Islam stanowi WIELKIE zagrożenia dla zachodu.

Tenkred napisał(a):
Sam ukazujesz czego nie ma w Islamie. PRAW CZŁOWIEKA !
Oto moi drodzy, co Hosi odpowiedział !
Hosi napisał(a):
To może podaj charakterystykę jakiego człowieka sa to prawa?
Twoje intencje, są godne Islamu... Hosi. A moja odpowiedź jest jedyna i oczywista... Prawa człowieka, winny dotyczyć każdego człowieka, bez względu na narodowość, wyznanie, czy kolor skóry.


Tenkred napisał(a):
Poza tym, jest to strasznie przykre, że dziś Chrześcijanie myślą, że krucjaty to była agresja i przemoc Kościoła Katolickiego, czyli swojego rodzaju odpowiednik szerzenia religii mieczem, jak w islamie.

Hosi napisał(a):
Podobną apologetykę uprawiją muzłumanie oskarzając chrzescijan.Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

O tym jak było na prawdę, nie świadczy czyjaś wersja wydarzeń Hosi, a fakty historyczne ! FAKTY Hosi ! Najpierw istniało Chrześcijaństwo, a Islam powstał sześć wieków puźniej, licząc od daty śmierci Chrystusa. Więc państwa bliskiego wschodu były po części Chrześcijańskie, a po części multikulturowe, które to zostały zajęte przez agresywną ekspansję Islamu... i tak pozostało do dziś dnia. Agresorem jest Islam ! A historia to potwierdza ;)

Hosi napisał(a):
Zarzynanie innowierców podczas inkwizycji też miało charakter defensywny?


Nie Hosi... Tutaj masz rację. Inkwizycja, była największą tragiczną pomyłką Koscioła. Niestety doszło do takiego strachu, przed Szatanem i "siłami ciemności", że wprowadzono inkwizycję, która kosztowała wiele NIEWINNYCH istnień ludzkich. I to jest jedyny powód do hańby kościoła...

Hosi, jak widzisz odpowiadam na Twoje pytania, i powiem Ci, że oczekuję tego samego. Więc jeśli zadam Ci pytanie, to merytoryka takiego dialogu wymaga, abyś na nie odpowiedział precyzyjnie. Nie można odpowiadać pytaniem, na pytanie, bo to do niczego nie prowadzi... taki styl rozmowy sugeruje, że ktoś nie ma argumentów, by bronić własnego zdania. Tym samym cała rozmowa jest nic nie warta.
Czy można Cię o to prosić ?


Śr maja 01, 2013 23:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Islam
Ale watek ruszył do przodu. Nie wiem czy Hosi się ogarnie z odpowiedziami.
Hosi, co mnie boli i utrudnia dyskusję, uważa, że nie potrzebnie ludzie zachodu starają się zarazić "zachodem" ludzi "wschodu". Nie wiem w jaki sposób to ma się odbywać skoro praktycznie człowiek zachodu nie ma wstępu do państwa wschodu za wyjątkiem celów turystycznych.
Nie potrafi pojąć, że chrześcijanie mają zakaz zbliżania się do Kaaby, bo już na znakach drogowych jest NAKAZ skrętu w prawo dla chrześcijan, aby nie dojechali do Kaaby.
Hosi nie przyjmuje do wiadomości, że wielki mufti płw. arabskiego wydał opinię, że należy na tym płw. zniszczyć wszystkie kościoły chrześcijańskie. Nie przyjmuje, że większość muzułmanów w krajach zachodu gwałci kobiety zachodu, wprowadza Muttawy, aby chronić tereny muzułmańskie i nie wpuszcza na te tereny nikogo, nawet rodowitych mieszkańców.
Hosi nie rozumie, że zachód nie ma zamiaru ingerować w kraje wschodu tylko pokojowy z nimi współżyć, ale to nie nastąpi dopóki wchód sam się nie upora z radykalizmem (wahabici, salafici) czy terroryzmem. Ale wschód tego nie zrobi, bo AS sponsoruje Al-Kaide, bo ma z tego korzyści. Poza tym As jest tak hermetyczna, że
Cytuj:
PEW Research Forum uznało Arabię Saudyjską za jeden z 18 krajów o „bardzo wysokich” rządowych restrykcjach religijnych, bazując na fakcie, że w podstawowych prawach kraj ten nie zapewnia żadnej wolności religijnej.


Hosi, ciągle żąda definicji, wytłumaczeń itp. czyli jest typowym teoretykiem zawieszonym w próżni, nie mającym bladego pojęcia o fizycznej sytuacji. Z gazet czasami nie wiele można się dowiedzieć.
Hosi, trzeba tam być, aby uwierzyć. Ja byłem przez 8 miesięcy w jednym z państw muzułmańskich i wiem jaka to religia na żywo.

Poza tym nie wielu wie, że w jednym z meczetów odnaleziono Koran z VII wieku!! Tak!. Jest mocniej rozbudowany i co najgorsze są na nim poprawki, skreślenia co może świadczyć o tym, że był zmieniany. Dla muzułmanów to nie do przyjęcia. To pisał Bóg, więc ich 1400 lat wiary może upaść. Sprawa w toku w każdym bądź razie.


Cz maja 02, 2013 9:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Islam
"Ja byłem przez 8 miesięcy w jednym z państw muzułmańskich i wiem jaka to religia na żywo."
Natomiast ja, ze wzgledu na prace, "fruwalem" do tych idiotow, powiedzmy trzy razy w miesiacu i przez pare lat.
"Arab", czlowiek na pozor grzeczny, uprzejmy, ale na koniec bakszysz trzeba dac, taka kultura, kultura pasterzy koz.
Do muzulmanow mam pytanie. Macie swojego Boga ktory wam obiecuje wszystko, w zamian za dostosowanie sie do pewnych regul, po co osiedlacie sie w Europie? Tutaj halal wolowy moze sie okazac wieprzowina, ludzie was nie cierpia, wiec po co? Wasz Bog jakos mizernie mi wyglada, wywodzicie sie z narodu glupkow, musicie doksztalcac sie na zachodnich uniwersytetach, moze czas podwinac ogon pod siebie, spojrzec prawdzie w oczy? Wysadzenie w powietrze czegokolwiek nie zmieni. Niestety, glupkowi tego nie wytlumaczysz.
Kiedys bylem przyjety w namiocie Tuaregow. Bylo egzotycznie z tym, ze musialem "papke ryzowo-miesna" wygrzebywac z wielkiego talerza, a na przeciw siedzial bezzebny beduin starajacy sie zrobic mi na zlosc, brac paluchami co lepszy kasek. Co Tuareg ma wspolnego z Ludwikiem XIV? Brud i zapach brudu! Allah akbar! :D


Cz maja 02, 2013 15:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 19:36
Posty: 171
Post Re: Islam
lokis napisał(a):
"Macie swojego Boga ktory wam obiecuje wszystko, w zamian za dostosowanie sie do pewnych regul, po co osiedlacie sie w Europie?..." ,

"...wywodzicie sie z narodu glupkow, musicie doksztalcac sie na zachodnich uniwersytetach..."


Co do pierwszego pytania, To Islam jest jedyną "prawdziwą" religią, i nie ma Boga nad Allaha. Tak głosi Al-koran i Hadisy. Zobacz Lokis, "nasz" dekalog, również mówi: Nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną !
I można powiedzieć, że Każda religia rości sobię prawa do Boga, jako jedyna prawdziwa. I cały problem polega na tym, że TYLKO Islam wepchnie Ci Allaha do gardła siłą, i albo to przełkniesz Lokis, albo się nim udławisz... mówiąc przenosnie. Islam siłą, brutalnością i agresją ZDOBYWA wyznawców, tak było kiedyś... tak jest i teraz. Islam ma jeden cel przyjacielu. Dżihad zakończy się dopiero, kiedy każdy jeden człowiek na tym świecie powie... Nie ma Boga nad Allaha, a prorok Mahomet jest jego wysłannikiem ! Dlatego zasiedlają i budują meczety w europie i USA. ;)

I pamiętaj przyjacielu, że Islam to nie jest religia w takim rozumieniu, jak rozumiesz np: Chrześcijaństwo. Islam to przede wszystkim ideologia, a dopiero puźniej religia.

Co do drugiego Twojego pytania, to powiem Ci, że zdecydowanie przesadziłeś. Przyjacielu, to Islam jest zły, a nie ludzie, którym siłą narzucono pewne prawa.
Jesteś niesprawiedliwy mówiąc o ludziach z państw rozwijających się, per "głupki". To nie jest ich wina !
;)


Cz maja 02, 2013 17:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL