Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 2:44



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Zapis dyskusji z locowskim o Papieżu 
Autor Wiadomość
Post 
re locowski

Kolego mylisz sie wg. religioznaswta to idol jest symbolem bostwa, wyobrazeniem takowegoz. Wyobrazeniem w postaci zazwyczaj jakiejs figurki.
Jezeli chodzi o postac JPII, to po pierwsze : nie jest on figurka tylko zywym czlowiekiem, po drugie nikt nie stawia go w rzedzie bostw!!!
Bardzo tendencyjna jest twoja teoria na temat IDOLA
Dlaczego nie podales konkretniejszej definicji, definicji w znaczeniu spolecznym. Czyli ze idol to osoba stanowiaca dla innych ideal, wzor do nasladowania. To jest definicja tego wyrazu, ktora mozemy zastosowac wobec JPII.
Wlasnie to ostatnie pojecie w znaczeniu spolecznym , okresla postac Ojca Sw.. Nie dorabiaj prosze blednej ideologii tam gdzie ona jest niepotrzebna.
Zreszta Twoja ogromna niechec do KRK i JPII jest wszem i wobec widoczna

pozdrowka


Śr maja 21, 2003 10:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
Katolicy potrzebują dużo pośredników, ale zapominają patrzyć na samego Chrystusa. Uszanuj też prosze, że deneruje mnie, to że katolicy tytułują papieża Boskim tytułem. (...) Poza tym już chyba wykazałem, że zachowanie papieża odbiega od zachowania Biblijnego człowieka, na którego prymat się powołuje. (...)


Śr maja 21, 2003 13:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Locowski, teraz ty obrażasz...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr maja 21, 2003 13:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
wskaż mi nie prawde, gdzie napisałem.


Śr maja 21, 2003 14:13
Zobacz profil
Post 
re locowski

Zadasz od nas uszanowania twoich pogladow?? Dlaczego sam nie szanujesz naszych???
Od kiedy tu sie znalazles, ciagle obrazasz nasza wiare. Obrazasz wielkiego czlowieka jakim jest OJCIEC SWIETY Jan Pawel II.
Obrazasz wszystkich katolikow, nazywasz nas balwochwalcami. Nie licz na to ze my bedziemy stosowac sie do twoich pogladow!!!!!
W koncu jest to forum utworzone dla wszystkich ale znajdujace sie na katolickim serwisie.
Dobrze ze tutaj jestes, ale jak juz jestes w goscinie to uszanuj gospodarzy.
Krytykowac mozesz, ale niech twoja krytyka bedzie konstruktywna, bo jak na razie to ogranicza sie ona do obrzucania blotem!!!!!!!!!!!!!!!

pozdrowka


Śr maja 21, 2003 15:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
Jezus powiedział, że mamy nazywać żeby po imieniu więc ide za jego wskazaniem. Skoro Katolicy są bałwochwalcami, to trzeba ich tak nazywać. Najlepszy przykład na bałwochwalstwo Katolików to tytuł papiestki, co w Biblii jest tyltułem Boga. Przeczytaj sobie, co Biblia - księga ci nieznana - mówi na temat bałwochwalstwa. O ile wiem serwis wiara robiony jest z myślą o ekumeźmie więc nie ma tu wiekszych i mniejszych. Pozatym w Biblijnej roli gospodarza, gospodarz służy gościowi, a nie odwrotnie, więc radze odwrotnie traktować. Pozatym papież nie jest jakimś wielkim człowiekie. Jest takim samym człowiekiem jak ty i jak tylko, że katolicy zrobili z niego bożka.


Śr maja 21, 2003 16:05
Zobacz profil
Post 
re locowski

To ze nazywam papieza wielki, nie znaczy ze czynie z niego bozka. Tyle chyba umiesz rozroznic???? Jezeli nie to juz na to nic nie poradze. Twoja wyjatkowa nienawisc do katolikow i papieza zaslepia cie straszliwie.
JPII jest wielkim czlowiekiem, w sensie tego co czyni dla wszystkich ludzi, w sensie jego madrosci i niezwyklej dobroci ludzkiej.
Zaden katolik nie czci papieza jako bozka. Czcimy go za to co robi i kim jest.

Nawiasem mowiac Aleksander Macedonski tez nosi przydomeki Wielki, Kazimierz krol Polski tez jest tak nazywany. Czyzbysmy ich takze czcili jako bozkow????? Locowski zacznij myslec na zimno, niech twoja nienawisc nie zaslepia cie totalnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pozdrowka


Śr maja 21, 2003 16:17
Post 
re locowski

Zapomnialem o czyms bardzo waznym.
Szanowny kolego co do mojej znajomosci Biblli to ty sie tak nie martw, jest wystarczajaca. Czego nie mozna powiedziec o Tobie i Twoich "konikach".
Ciagle czekam na odpowiedzi!!!!!!!!!!!!!!!

pozdrowka


Śr maja 21, 2003 16:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
stary nie bój sie mam kupe roboty a pozatym mam przygotowania referendum. ale cierpliwośc twoja zostanie nagrodzona.


Śr maja 21, 2003 16:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
aha nie używaj zmanipulowanych przekladów typu Biblia Tysiąclecia. Jej jakośc można porównać z jakością Biblii Nowego Świata.


Śr maja 21, 2003 16:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 14:31
Posty: 930
Post 
locowski napisał(a):
Jezus powiedział, że mamy nazywać żeby po imieniu więc ide za jego wskazaniem. Skoro Katolicy są bałwochwalcami, to trzeba ich tak nazywać. Najlepszy przykład na bałwochwalstwo Katolików to tytuł papiestki, co w Biblii jest tyltułem Boga. Przeczytaj sobie, co Biblia - księga ci nieznana - mówi na temat bałwochwalstwa. O ile wiem serwis wiara robiony jest z myślą o ekumeźmie więc nie ma tu wiekszych i mniejszych. Pozatym w Biblijnej roli gospodarza, gospodarz służy gościowi, a nie odwrotnie, więc radze odwrotnie traktować. Pozatym papież nie jest jakimś wielkim człowiekie. Jest takim samym człowiekiem jak ty i jak tylko, że katolicy zrobili z niego bożka.
    No Locowski Ty uważaj aby Ciebie ktoś nie nazwał po imieniu bo to może być dopiero bolesne!


Śr maja 21, 2003 16:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
umie przyjąć każdą prawde nawet tą bolesną w przeciwieństwie do kilku katolików, coczynają się do jawnej cenzury, zeby ludzie na tym forum, jej nie słyszeli i inni nie mogli jej poznac.


Śr maja 21, 2003 17:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Locowski wytykujac innym wytykujesz sam siebie, określaś innych określasz samego siebie wiec miej tez szacunek dla siebie samego

jak narazie to tylko wytykasz to co boli ciebie najbardziej a to niedobrze świadczy

pozdrawiam i raczej prosze trzymać sie tematu w danym temacie.


Śr maja 21, 2003 21:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
nie wiem na jakiem podstawie to mówisz.


Śr maja 21, 2003 21:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
re Locowski
pomyśl , posłuchaj innych, rozmyśl, poczytaj ( w bibli też mowa o tym, w psychologi również, itp)


Śr maja 21, 2003 22:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL