Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 20:35



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Nasz czat 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 14:31
Posty: 930
Post 
Z całego serca życzę, aby przychodzący Pan, ukryty w postaci Dzieciątka, z całą swoją czułością i delikatnością objawił Wam swoją miłośc, aby prowadził ku zapatrzeniu i zachwycie nad ogromem pokory i prostoty Boga-Słowa, które oto teraz wciąż na nowo staje się dla nas Ciałem, aby nas sobą obdarowywać.
Niech Maryja, Matka Bożego Dzieciątka, prowadzi i uczy kochać Jezusa, niech ochrania od wszystkiego, co może nas od niego odłączać...



Z modlitewną pamięcią

_dzika_


Śr gru 24, 2003 13:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Tu nie miejsce na życzenia, na życzenia jest osobny temacik w dziale KULTURA (ze zględu ze nigdzie to nie pasowało uznołech ze nojlepsze miejsce bydzie tam)
A czat jest czatym wiync na czata a niy wylywać smutki zale i pretynsje na forum.


Śr gru 24, 2003 14:01
Zobacz profil
Post 
Adasiu :)

Tutaj tez niech sie znajdzie miejsce na zyczenia.


Niech zniknie na zawsze ciemna noc.......... a Boze Dziecie niech Blogoslawi wszystkim czatownikom. Niechaj zapanuje Swiatlo i POKOJ.
Nie tylko w tym szczegolnym okresie.....ale jak najdluzej.


pozdrowka :)


Cz gru 25, 2003 2:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Belizariusz czyli jesteś za zaśmiecaniem tematów forumowych.


Czat jest czatem, a forum foromem, na czacie sie rozmawia a na forum wygłasza sie swoje tezy, wiec tezy tematowe sa odpowiednim temacie zawarte a tematów jest niemało.


..........
i tak se moga ino pogodać bo mie nikt niysłucho i to niezależnie kaj


Cz gru 25, 2003 11:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 20:27
Posty: 3
Post 
[quote="Pharisee"]Belizariusz czyli jesteś za zaśmiecaniem tematów forumowych.


"Czat jest czatem, a forum foromem, na czacie sie rozmawia a na forum wygłasza sie swoje tezy, wiec tezy tematowe sa odpowiednim temacie zawarte a tematów jest niemało"



najgorzej jak ktoś za bardzo przejmuje się rolą. mój proboszcz mawia: "daj człowiekowi władzę a zobczysz kim jest naprawdę"

pozdrawiam

_________________
obsculata, ora et labora


Cz gru 25, 2003 12:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Qbuś każda nowo mietła chce dobrze zamiatać, wiync i kożdy co dostanie trocha władzy chce pokozac co potrafi (qrde a jo sam tego tak zrobić niyporadza, by pokozać co umia)


Cz gru 25, 2003 12:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 20, 2003 19:39
Posty: 182
Post Wiecej swiatla!!!
Pozwolę sobie dołączyć swój głos do tej dyskusji rozpoczętej przez Larsa. Dyskusji, która mi się bardzo nie podoba...

Jest tutaj kilka kwestii i postaram się po kolei je poruszyć i wysunąć parę propozycji. Po pierwsze jest Lars, który jest dobrym duchem czata Wiary i kocha ten czat, dlatego boli go, jak ktoś go wyrzuca za drzwi. Dalej są księża, którzy nie zawsze panują nad swoimi emocjami. Są też czatowicze, których również bardzo często ponosi i bywają za to banowani. No i wreszcie są opiki - to jest sprawa moim zdaniem najważniejsza, dlatego o tym na końcu.

Lars jest na czacie Wiary od bardzo dawna i wiem, że wielu ludzi chętnie z nim rozmawia, lubi go. Fakt, że czasem wkleja flaszkę lub piwo i zachowuje się swobodnie, nie powinien tu nikogo zmylić. Lars jest porządnym człowiekiem - tak go widzę, więc na banowanie w żadnym wypadku nie zasługuje. Jednak uwaga tutaj do Larsa: jeżeli opiki chcą być anonimowe - co mnie osobiście się bardzo nie podoba, ale o tym za moment - to niech sobie są. Wyjawianie ich tożsamości wydaje mi się nie w porządku. Poza tym odnośnie tych flaszek: czasem ludzie są bardzo wrażliwi na tym punkcie, bo alkohol często ZABIJA. Weź to również pod uwagę, jeżeli proszą Cię, żebyś sobie odpuścił.
Dopowiem tu tylko, że byłem bardzo zdziwiony i zaskoczony, z jaką zaciętością Beli, Saxon i Jotka naskoczyli na Larsa. Zwłaszcza Beli jest agresywny - nie wiem czemu. Tak to widzę. :(

Kolejna sprawa to księża, a ściślej mówiąc ks.7, który zbanował Larsa. Gdyby to był nowy ksiądz, mógłbym zrozumieć nieporozumienie - nie zna Larsa, ma dużo privów, nie panuje nad sytuacją - OK. Ale ks.7, jak rozumiem, nie jest nowy i zna Larsa, więc przyczyny banowania "za całokształt", jak sam mówił, jawią mi się baaardzo szaro... Niestety. Ale nic na to nie poradzimy.

Co do czatowiczów, to wiadomo, że bywają różni. Najczęściej są to bardzo sympatyczni ludzie, którzy lubią równie sympatycznych ludzi, dlatego dobrze się tu czują. Czasem palną jakieś głupstwo i wylecą za to, ale jak zrozumieją, że faktycznie kogoś obrazili, że przekroczyli regulamin lub coś w tym stylu, to godzą się z tym i dalej przychodzą na czat. Z tym rozumieniem bywa różnie. Ze słusznością banowania też bywa różnie. Ale sama zasada banowania dla utrzymania porządku wydaje mi się bardzo dobra. To nie może być tak, że porządni ludzie, którzy przychodzą sobie na Wiarę kulturalnie poromawiać o sprawach wiary lub nawet nie o sprawach wiary tylko po prostu o życiu, swoich problemach czy zainteresowaniach, trafiają na chamstwo i wulgarność. Czat Wiary ma swój poziom i banowanie w określonych sytuacjach przy jasno określonych zasadach ma tego poziomu strzec. Tym bardziej, że zdarzają się ludzie, którzy celowo przychodzą, żeby robić "zadymę", siać niepokój. Czat musi się przed nimi bronić. Tylko znowuż: nie przesadzajmy i nie wyrokujmy pochopnie.

No i na koniec sprawa najważniejsza - opiki. Ja sam kiedyś postulowałem wprowadzenie opów na czacie, którzy pilnowaliby porządku. Bo uważam, że to się sprawdza. Jednak na Wierze wprowadzono opików na zasadach niezdrowych, patogennych - są oni anonimowi. Anonimowość opika sprzyja jego dowolności, stronniczości, subiektywności i z całą pewnością zwalnia go z pełnej odpowiedzialności za to, co mówi i co robi. Uważam, że opiki powinny być jawne. Mój postulat jest taki:

OPIKI POWINNY LOGOWAĆ SIĘ NA CZERWONO, ALE ZAWSZE POD SWOIM NICKIEM.

Dzięki temu uniknie się takich niezdrowych kontrowersji z banowaniem, bo będzie nad tym większa kontrola. Poza tym uniknie się też takiej sytuacji, która niestety zdarza się (znam kilku opików!), że opik w "cywilu" prowokuje określoną osobę, by potem ją jako opik właśnie zbanować. Uważam, że jest to zachowanie skandaliczne.

Pytam: DLACZEGO OPIKOM TAK BARDZO ZALEŻY NA ANONIMOWOŚCI??? Komu i w czym przeszkadza wiedza o tym, kto jest opikiem? Wydaje mi się, że jawność nikomu i w niczym nie zaszkodzi, wręcz przeciwnie! No chyba, że ktoś ma coś do ukrycia... Ale czy wtedy powinien być opikiem na czacie Wiary?

Zaczął się nowy rok liturgiczny. Zbliża się nowy rok kalendarzowy. Wprowadźmy zdrowe (moim zdaniem) zmiany i wnieśmy więcej ŚWIATŁA (jawności) na czat. W końcu mamy być przecież "synami światłości", a - jak powiada Mądra Księga - "kto chodzi w ciemności, nie wie, dokąd idzie"... (J 12, 35)

Pozdrawiam i życzę wszystkim wiele radości ze zstąpnienia na świat Światłości prawdziwej. Wesołych Świąt! :D

_________________
Wino i muzyka rozweselają serce,
ale wyżej od tych obu rzeczy stoi umiłowanie mądrości.


Cz gru 25, 2003 14:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Alipiusz napisał(a):
Dopowiem tu tylko, że byłem bardzo zdziwiony i zaskoczony, z jaką zaciętością Beli, Saxon i Jotka naskoczyli na Larsa


Alipiuszu drogi - czy Ty przypadkiem nie przesadzasz w drugą stronę? Bo mnie akurat dziwi, że w mojej wypowiedzi, będącej uzupełnieniem opisu sytuacji podanej przez Larsa dopatrzyłeś się zaciętości :(
Czy wobec wyraźnego przemilczenia przez Niego pewnych faktów - co moim zdaniem zdecydowanie wypaczyło obraz tego, co się wówczas działo - miałem milczeć?

Alipiusz napisał(a):
Ale ks.7, jak rozumiem, nie jest nowy i zna Larsa, więc przyczyny banowania "za całokształt", jak sam mówił, jawią mi się baaardzo szaro... Niestety. Ale nic na to nie poradzimy.


Bardzo proszę - poczytaj uważnie to co napisałem wcześniej - dlaczego użyłem wówczas stwierdzenia "za całokształt". Rzeczywiście mogłem bardziej fortunnie się wysłowić i powiedzieć - "nie mam czasu teraz tego tłumaczyć".

Pozdrawiam


Cz gru 25, 2003 21:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post 
SzB :) Wlasnie wróciłam od rodziców,więc nie odwiedzałam wogóle forum,chciałabym powrócic do Twojej Wypowiedzi Lars.Po pierwsze:(hehe) ja=Pani,ale mnie rozbawiłeś :D,ale dzięki!Po drugie,jak sam wspomnialeś: więcej dystansu 8),to się tyczy oczywiście wszystkich.
Co do sądów i osądów,też masz moje poparcie :D

"Wielu ludzi sądzi,że najważniejszy jest intelekt.Pozwala rozwiązywać problemy,uczy jak dostrzegać i wykorzystywać szanse.Ale jest on niepełny bez odwagi,przyjaźni,miłości i współczucia".

Alipiusz,nie znam Cię wogole z czatu,chociaż troszeczkę o Tobie słyszałam,zgadzam się z tym co napisałeś,chociaż nie do końca.Uważam,że opiki nie powinny ujawniać swoich nicków.Sama nie znam opików,po za jednym,i niech tak zostanie.
Hmm,a co do Belizariusza,z tego co zauważyłam,jest dosyć"kontrowersyjną" osobą na tym czacie( :biggrin: ).Pozostaje nam jedno:nie ulegać Jego prowokacjom,skoro się ich dopuszcza.On widocznie taki już jest :) .Po prostu nie dajcie się prowokować.
Fajnie znowu Was "usłyszeć"!
Stasia :lol: wiesz za co :)


Pt gru 26, 2003 16:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Echhhhh...

Nie rozumiem, Alipiusz. Nie widzę zaciętości ani w swoim, ani saxona, ani Belizariusza poście skierowanym do Larsa. Co więcej - każdy jest tylko odpowiedzią na postawione zarzuty.
Cóż, powiedziałam że do tematu nie będę wracać - i nie będę.

Natomiast nie podobają mi się stwierdzenia:
Cytuj:
Alipiusz - "uniknie się też takiej sytuacji, która niestety zdarza się (znam kilku opików!), że opik w "cywilu" prowokuje określoną osobę, by potem ją jako opik właśnie zbanować"

Asienkka - Hmm,a co do Belizariusza,z tego co zauważyłam,jest dosyć"kontrowersyjną" osobą na tym czacie. Pozostaje nam jedno:nie ulegać Jego prowokacjom, skoro się ich dopuszcza.


Alipiusz, pytanie - jeśli widziałeś tego typu sytuacje zechciej podać o kogo chodzi i w stosunku do kogo tak się działo. Bo po pierwsze - zdanie które napisałeś w moim odbiorze zakłada złe intencje. Po drugie - odnosi oskarżenie do nieznanej liczby sytuacji spowodowanych przez kilku niejasnych opików...

Asienkka - bycie osoba kontrowersyjną jeszcze nie jest niczym złym. Natomiast jeśli oskarżasz Belego o prowokacje - podaj proszę konkretny przykład...

Chyba że ja mam spaczony osąd bo sama stałam się osobą kontrowersyjną :)
Pozdrawiam :)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt gru 26, 2003 19:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post 
Jotka!!!!!!!!!!!!!!!!
Żle mnie odebrałaś,ja nie mam nic przeciwko Belizariuszowi,ani przeciwko Tobie.Także nie zauwazyłam w Was "zaciętości"w postach skierowanych do Larsa. Po drugie jeżeli chodzi o prowokacje ,to Beli sam napisal:

"Ja zwasze mowie prawde w oczy....lub czasem niestety prowokuje (nad czym sam boleje). tylko i wylacznie pod nickiem BELIZARIUSZ. "

Ja staram sie nie pisac o czyms co nie zostalo wypowiedziane,więc odwołałam sie tylko do słów Beliego.Po trzecie nie uważam żeby "bycie osobą kontrowersyjną"było czymś złym,a wręcz przeciwnie :D .
I nie sądze żebyś miała"spaczony osąd" :) Dałam tam kilka ikonek,myślałam,że odbierzecie to półżartem,to o Belim.Przepraszam,nie miałam zamiaru atakować,przykro mi,że tak wyszło.
(Jotka,sorki,ale tamto skasowalam... :( )
Pokój z Wami :)


Pt gru 26, 2003 22:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Asieńka, ale napisałaś więcej :)
Bardzo bardzo dzięki :)
I wybacz - naprawdę źle Cię zrozumiałam :(
Pozdrawiam :)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt gru 26, 2003 23:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post 
Jotka,to w sumie i moja wina,sama pogmatwałam,to co miałam napisac :) .Ale ja już tak mam :D Nie dziwie się ,że tak to odebrałaś.Ciesze się,że już wszystko jest wyjaśnione :-)
Pokój z Wami :)


Pt gru 26, 2003 23:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 19, 2003 8:14
Posty: 487
Post 
saxon ...Czy wobec wyraźnego przemilczenia przez Niego pewnych faktów - co moim zdaniem zdecydowanie wypaczyło obraz tego, co się wówczas działo - miałem milczeć?

Saxonie ….

Nie rozumie o jakie wyraźne przemilczenia mnie znowu oskarżasz.
W poprzednim moim poście zapytałem Cię o podsumowanie „całokształtu” tzw. mojej działalności na czacie i podałem co uważam za całokształt wymieniłem 3 punkty na które nie otrzymałem odpowiedzi a za to w ramach tzw. uzupełnień.. saxon zarzucił mi:
Problem rozpoczął się wcześniej - od ujawniania przez Larsa tożsamości niektórych opików i osób na czacie.

Spr. ujawnienia opików.
Śmieszne jest mówienie o tożsamości i ujawnianiu jej w necie i na czacie, to po pierwsze … po drugie sam się dowiedziałem kto kim jest, więc przypuszczam, że ta tzw. tajemnica została wpuszczona na czat właśnie przez opików bo skąd większość stałych bywalców by o tym wiedziała i ja również ?
Pozostawiam jednak tą śmieszną kwestię.

Zabiorę się teraz do opisania tzw. ujawnienia opika5 a nie opików jak mi się tu zarzuca.

Wszedłem na czat ok. godz. 15.00 by przypomnieć o Koronce. Napisałem że zbliża się 15.00 …. Ktoś spytał mnie, o linka ..do miłosierdzia, więc podałem go //nie było bota – ale też nie było żadnego konkretnego tematu na czacie// następnie „tereska” poprosiła mnie o kolejne linki – wpisałem: kontemplację, karmel, Jan od Krzyża, Juda Tadeusz, teologia…. Istotnie mogłem wpisać to jej na priv …. Bo jest tak w regulaminie czata …. Jednak pomyślałem sobie, że nie jest to uciążliwe dla tych, którzy przebywali na czacie a wręcz może ktoś skorzystać z tych stron pisanych właśnie dlatego by inni z nich korzystali. Zostałem wyproszony z pokoju … wszedłem ponownie i spytałem …dlaczego? Na co opik5 powiedział mi foodujesz …i koniec rozmowy. Chciałem to rozważyć z nią i spokojnie zastanowić się, czy ma sens wypraszanie z pokoju w takich sytuacjach …ale hipik milczał …. Wręcz wyszedł jako opik i siedziała opikowa ze swoim nickiem. Pisałem prosząc o komentarz i nie doczekałem się odpowiedzi ,,, więc powiedziałem, że wiem że opik siedzi na czacie i podałem nicka……

2 sytuacja … dowiedziałem się, że opik6 rozmawiała z pewną osobą jako ks. poradziłem tej osobie, by zgłosiła adminowi i wyjaśniła sprawę bo z tego co ja wiedziałem, to żaden z opików nie jest księdzem.
Ale będąc na czacie zaskoczyło mnie to, że opik6 wpisuje końcówki świadczące o tym, że jest panem i zapytałem się dlaczego to robi jak jest dziewczyną .... ale nie byłoo to ujawnianiem opika... Podziekowałem opikowi za kolorek ..wpisując M, R, Ó, W .... w kolejnych linijkach...

3 sytuacja …. opik2 …. Wszedł do mnie na priv ///to już ta ostatnia moja straszna wina/// i dość jednoznacznie mnie objechał za to, że wstawiłem <flaszkę> grożąc mi wyrzuceniem. Zaznaczam, że nie ma w regulaminie takiego zapisu by nie wstawiac tego obrazka … i opik2 sam nie ma chyba prawa zmeiniac regulaminu, bo również nie ma w regulaminie zapisu, że opik jest upoważniony do zmian regulaminu… Więc jak mam rozumieć regulamin i rolę opików ... ustawiających się ponad regulamin?

4 sytuacja opik6 … wchodzi na priv podczas godz. 21.00 – 22.00 i pisze, że nie trzymam się tematu… dziwi mnie, jak opik6 może jednocześnie pilnować ok. 50 lub więcej czatujących i śledzić temat bo wiem, że ksiądz ma kłopoty z dokładnym czytaniem wszystkich piszących. Opik6 …. Również w ciągu dnia … ocenia , jakie dyskusje mają prawo a jakie nie maja prawa racji bytu na all.. …. Np. polityka…. Prowadziliśmy z pewnym księdzem taką rozmowę na co opik zszedł z ex katedra by zwrócić uwagę że ten temat nie nalęży kontunuować .....

1sytuacja kontrowersyjna …opik4 - piszę nie w kolejności gdyż nie ujawniłem opika
Prowadziłem z nim rozmowę na all. trwającą ok. 20 min. a sprawa dotyczyła kogoś kto wszedł z nickiem ””””żydzi_won”””
Prosiłem tego kogoś by wyszedł z czata gdyż jego nick jest obraźliwy i niezgodny z regulaminem on, nie miał zamiaru tego zrobić a wręcz wpisywał, że księża karzą mu właśnie tak postępować. Opik4 siedziała i czytała, o co proszę …w końcu poprosiłem opika by podziękowała temu komuś z uczestnictwa …. na co opik , napisała mi, ze ten ktoś jest małolatem i żebym sobie dał spokój.

Oto saxonie prawda "zatajona" …… a jeszcze jedna jeśli chcesz .proszę … telefony. Rozmawialiśmy przez tel. ponad godzinę …. W większości przyznałeś mi rację.... //poza tym, że zarzuciłes mi złamanie regulaminu ... w wypadku opik5, na co sie zgodziłem z Tobą/// jak mówiłem o opikach o tym, że anonimowość rodzi nie tylko bezinteresowność w czynieniu dobra np. ale i chęć ”porządzenia sobie” co jest naturalne i normalne jeśli nie jest przesadzone i prowokowane ... Podałem te wszystkie sytuacje, które tu opisałem …. i jeszcze kilka propozycji , porównując opików do „ministrantów” i Kuk Klux Klanu – miałem Twoje zapewnienie o tym, ze otworzysz na forum taki temat by każdy mógł zaproponować jak widzi role porządkowania czata …. W rezultacie zmuszony byłem sam się tu wypowiedzieć jako /// wyrzucony, i oskarżony.

Saxonie …. Piszesz o moim pozwoleniu Tobie byś napisał o mnie …. Tak zrobiłem to, nie przypuszczałem, że Ty ksiądz posuniesz się do takich „argumentów” ok., zrobiłeś to, przeprosiłeś mnie i nie ma sprawy ……..ale widzę, że powracasz i ponownie zarzucasz mi jakieś niedomówienia …. Więc opisałem co miałem ”zatajone”
czy to już zakończy sprawę ? ... bo to, że nie odpowiedziałeś mi na zadane pytanie o całokształt …. Jest faktem …. Ja nie ruszyłem sprawy Twojego zachowania i mojej oceny tego ... zauważ że też nie oceniłem Twego postępowania pomimo, że ujawniłes moje problemy ///nie wiem czy Wiesz , że opik5 ównież pozwolił sobie na diagnozę w stosunku do mojej osoby wstawiając ją na all ... gdzie to ponoć ja wygłaszałem obraźliwe dla opików stwierdzenia... /// moim największym przeklęństwem było nazwanie opika5 tchórzem , gdyż siedział , na all a obrażał mnie na priv
…. Moje sprawy znałeś z rozmów „poufnych” i nie wolno było Ci ruszać tych rzeczy. NBieważne ...nie mam żalu ....


Lars napisał "zostałem przez ks7 wyrzucony z czata na 10 godz." - ma to oczywiście odpowiedni wydźwięk. Nie wiem czy jest to świadoma manipulacja czy jedynie przeoczenie - że nie dopisał iż ban został mu zdjęty i za niedługo wrócił na czat

Świadoma …manipulacja ?… proszę księdza … przecież nie chodzi o czas …on tu jest najmniej ważny Sądzę, że bezzasadność usunięcia mnie za „całokształt” jaką ks. podał w uzasadnieniu – wyrzucenia mnie …. to była tresć jaką poruszali ///wiem, ze kilka osób//// a nie czas po którym mnie wpuściłes. Ocena "całokształt" mógła rodzić właśnie negatywną opinię o mnie a nie fakt że niekontrolowany czas przeze mnie mego wyrzucenia jest ważny w podanej przez Ciebie kwestii. To chyba wszystko co chciałem a raczej byłem zmuszony uzupełnić ….. i mam nadzieje, że każdy z nas , wyciągnie sobie wnioski.
Pozdrawiam





_________________
Bóg zna Twoją przeszłość, ofiaruj mu teraźniejszość a On zatroszczy się o twoją przyszłość.


So gru 27, 2003 18:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Dla wiadomości zainteresowanych - ostatnie cztery posty zostały przesunięte do tematu gwara slaska:

http://www.forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=7979#7979


So gru 27, 2003 23:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL