Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 6:31



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 
 Czy to grzech? 
Autor Wiadomość
Post Czy to grzech?
Witam! Mam kilka pytań do specjalistów :

1. Czy powiedzenie na spowiedzi ,, przechodziłem masturbację " bez celowego powiedzenia ile razy ( chociaż jakby spowiednik zapytał to bym powiedział ) jest grzechem? Spowiednik nie pytał no to...

2. Czytanie nieskromnych informacji jest grzechem?

Jutro idę do spowiedzi muszę wymazać z siebie brudy dla Chrystusa i mam co do niektórych wątpliwości pozdrawiam!!


Pt lip 31, 2009 13:16

Dołączył(a): So cze 23, 2007 19:14
Posty: 72
Post 
" przechodziłem masturbacje" ? ja chyba nie bardzo kumam jak przechodziłeś? Jesli sie onanizowałeś to powiedz poprostu dopuściłem się grzechu onanizmu ...na drugie pytanie odpowiem, że tak jesli czytasz opowiadania erotyczne to pobudzasz wyobrażnie.


Pt lip 31, 2009 14:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Czy to grzech?
grzesiek96 napisał(a):
Witam! Mam kilka pytań do specjalistów :

1. Czy powiedzenie na spowiedzi ,, przechodziłem masturbację " bez celowego powiedzenia ile razy ( chociaż jakby spowiednik zapytał to bym powiedział ) jest grzechem? Spowiednik nie pytał no to...


Należy wyznać też liczbę grzechów ciężkich. Jeżeli nie pamiętasz, to powiedz ile około: "masturbowałem się około ... razy", albo "wielokrotnie" albo "nie pamiętam ile razy".

grzesiek96 napisał(a):
2. Czytanie nieskromnych informacji jest grzechem?


Określenie "nieskromnych" mało mówi.

Słuchaj... proponuję, żebyś te pytania zadał właśnie spowiednikowi, bo forum zazwyczaj jest nienajlepszym miejscem na rozwiązywanie takich problemów. Wyznaj mu wszelkie wątpliwości i niejsaności jakie masz. Dzięki temu nie tylko wyznasz wszystkie grzechy, ale i będziesz miał spokojne sumienie.

grzesiek96 napisał(a):
Jutro idę do spowiedzi muszę wymazać z siebie brudy dla Chrystusa i mam co do niektórych wątpliwości pozdrawiam!!


Powodzenia! Niech Bóg będzie z Tobą!

_________________
Piotr Milewski


Pt lip 31, 2009 15:08
Zobacz profil WWW
Post to
ok, ale jak nie wyznałem stało się coś? Spowiedz swietokradzka panie modredatorze jumik? Bo nie wiem :/ Pozdrawiam


Pt lip 31, 2009 15:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post 
KPK (Kodeks Prawa Kanonicznego) mówi:

Cytuj:
Kan. 988

§ 1. Wierny jest obowiązany wyznać co do liczby i rodzaju wszelkie grzechy ciężkie popełnione po chrzcie, a jeszcze przez władzę kluczy Kościoła bezpośrednio nie odpuszczone i nie wyznane w indywidualnej spowiedzi, które sobie przypomina po dokładnym rachunku sumienia.


Powiedz więc o tym spowiednikowi - o swoich wątpliwościach i o tym, że (np. na ostatniej spowiedzi, jeśli problem dotyczy ostatniej spowiedzi) nie wyznałeś liczby "takiego a takigo" grzechu, który popełniłeś ... razy. Tak proponuję... lepiej porozmawiać o wątpliwościach i mieć je z głowy.

_________________
Piotr Milewski


Pt lip 31, 2009 16:12
Zobacz profil WWW
Post 
Muszę powiedzieć że na ostatniej spowiedzi nie wyznałem liczby ile razy popełniłem grzech masturbacji?! Ludzie ja mam 13 lat a mam o takich rzeczach gadac! Co mam powiedziec ze zataiłem? Nie rozumiem. A do tego w tej spowiedzi powiem jeszcze że oglądałem nieskromne obrazki filmy, myśli miałem ludzie ja się chyba zabije!!!!!!! Pómzcie!


Pt lip 31, 2009 18:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 04, 2007 13:36
Posty: 110
Post 
grzesiek96 napisał(a):
Muszę powiedzieć że na ostatniej spowiedzi nie wyznałem liczby ile razy popełniłem grzech masturbacji?! Ludzie ja mam 13 lat a mam o takich rzeczach gadac! Co mam powiedziec ze zataiłem? Nie rozumiem. A do tego w tej spowiedzi powiem jeszcze że oglądałem nieskromne obrazki filmy, myśli miałem ludzie ja się chyba zabije!!!!!!! Pómzcie!


Wiek nie odgrywa w moim mniemaniu tutaj żadnej roli. Ty się denerwujesz,że masz 13 lat i masz to powiedzieć i tak samo ma 19,20,czy 30 kilku latek.
Powiedz,że nie powiedziales ilości razy i zapytaj owego spowiednika,o zdanie,czy była ważna,czy nie ważna spowiedź. Z tymi myślami i obrazkami także.
Nie zabijaj się, idź najpierw do spowiedzi ;-)

_________________
Jesteśmy dziećmi Boga,
a jezeli dziećmi,
to i dziedzicami.
Współdziedzicami Chrystusa,
dziedzicami Boga.


Pt lip 31, 2009 21:30
Zobacz profil
Post 
To jak bede mówił tak :

Jestem uczniem klasy tej i tej
ostatni raz byłem u spowiedzi
zadaną pokutę odprawiłem
grzechu cięzkiego nie zataiłem
oto moje grzechy :
I TU MAM POWIEDZIEC? Ale przeciez mówiłem ze przechodziłem masturbację! ;( nie moge juz

wiecej grzechów itd...
Ratujcie odp jeszcze dziś! Nie wiem co robić okropnie się czuje! Jeszcze nigdy się tak nie czułem! Pozdro


Pt lip 31, 2009 22:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 29, 2009 17:59
Posty: 430
Post 
grzesiek96 napisał(a):
To jak bede mówił tak :

Jestem uczniem klasy tej i tej
ostatni raz byłem u spowiedzi
zadaną pokutę odprawiłem
grzechu cięzkiego nie zataiłem
oto moje grzechy :
I TU MAM POWIEDZIEC? Ale przeciez mówiłem ze przechodziłem masturbację! ;( nie moge juz

wiecej grzechów itd...
Ratujcie odp jeszcze dziś! Nie wiem co robić okropnie się czuje! Jeszcze nigdy się tak nie czułem! Pozdro

Spokojnie, przystępujesz do sakramentu pojednania*. To nie jest sąd ostateczny, męki piekielne cię nie spotkają.

Spróbuj sobie odpowiedzieć — sam sobie — dlaczego podczas ostatniej spowiedzi nie wyznałeś, ile razy popełniłeś ten grzech.

A w konfesjonale na Twoim miejscu mówiłbym mniej więcej tak:
====
Ostatni raz do spowiedzi przystąpiłem...

Odprawiłem zadaną pokutę.

Od tego czasu obraziłem Pana Boga poprzez [grzech №1], [grzech №2] … [grzech №n].
Poza tym, podczas ostatniej spowiedzi wyznając grzech masturbacji, ukryłem przed spowiednikiem, ile razy ten grzech popełniłem.

Więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie szczerze żałuję, proszę o naukę, pokutę i rozgrzeszenie.
====

Z Bogiem!

__
* Celowo małymi literami, żeby uwypuklić sens sakramentu, a nie sugerować, że to tylko literacki synonim.


Pt lip 31, 2009 22:46
Zobacz profil
Post 
ale ja mówiłem normalnie ze popełniłem grzech masturbacji i tyle. A to chyba spowiednika wina ze nie za pytał ile. Mi się wydaje ze tu nic złego nie ma! Ratujcie bo takie bagno musze sie jutro wyspowiadac! pozdro


Pt lip 31, 2009 22:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 29, 2009 17:59
Posty: 430
Post 
grzesiek96 napisał(a):
ale ja mówiłem normalnie ze popełniłem grzech masturbacji i tyle. A to chyba spowiednika wina ze nie za pytał ile. Mi się wydaje ze tu nic złego nie ma! Ratujcie bo takie bagno musze sie jutro wyspowiadac! pozdro


Zwróć uwagę, że ciągle coś Cię tutaj gryzie. I w takim razie może o tym warto powiedzieć księdzu:

„Na ostatniej spowiedzi spowiadałem się też z masturbacji. Ale dręczy mnie to, że nie powiedziałem, ile razy się onanizowałem. Ksiądz spowiednik o to nie zapytał, ale ciągle mam wątpliwości, czy nie powinienem był powiedzieć, ile razy do tego doszło.”

Po prostu uczciwie porozmawiaj ze spowiednikiem.


Pt lip 31, 2009 22:54
Zobacz profil
Post 
Napisz sobie na kartce wszystkie grzechy i ich liczbe i przeczytaj Jezusowi w konfesjonale( kapłan występuje in persona christi)
Postaw się w roli księdza ile on już wysłuchał brudu i obrzydliwości.
Wyobraź sobie że spowiadasz ludzi od 5 lat i w kółko to samo, czy robi to na tobie jakieś wrażenie ?
Ja zawsze miałem problem odwrotny, jak można nie mówić prawdy.


N sie 09, 2009 20:53
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL