Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 11:50



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
 Czy to normalne? 
Autor Wiadomość
Post Czy to normalne?
Witam. Normalnie spowiadam się z grzechów. Ale po spowiedzi mam myśli czy nie zataiłem tego grzechu i przegrywam z myslami. I niby ze zataiłem. Potem mówie to na spowiedzi że zataiłem ( chociaż nie ale nie moge wygrac z tymi myslami bo takie cos ,, mi sie uroiło ". Przez to mam wiele problemów, np. nie moge sie normalnie wyspowiadac, nie spowiadam sie np. na 1 piatek w mojej parafii lecz gdzie indziej bo jeżeli popełnie ten grzech dajmy na to masturbacji to wstydze sie go wyznac kapłanowi ktorego znam. Czy to jest normalne? Teraz ide do spowiedzi w niedziele ( mam indeks i teraz 1 piatek opuszcze pomimo wielu osob ktorego go dzis zaczynaja ). Pozdrawiam!


Pt wrz 04, 2009 13:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 22:30
Posty: 1191
Post 
Pytasz czy normalne jest, że idziesz spowiadać się do innego Kościoła? Raczej nie ma w tym nic złego, więc możesz sobie wybrać takiego spowiednika jaki Ci odpowiada.

Co do tych myśli to koniecznie powinieneś się poradzić jakiegoś księdza (możesz powiedzieć, gdy będziesz kończył wymieniać grzechy - formalnie nie jest to najlepsza chwila, ale z pewnością wtedy najłatwiej) - i lepiej będzie jeśli poszedłbyś w środku tygodnia; sami księża mówią, że w trakcie niedzielnej Mszy kiepsko słychać i czasu niewiele.
pozdrawiam, z modlitwą ;)

_________________
O Tobie mówi serce moje;
szukaj Jego oblicza...


Pt wrz 04, 2009 21:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Czyli dla jasności, nic nie zataiłeś, ale uroiłeś sobie w myślasz że coś zataiłeś, w efekcie czego spowiadasz się niepotrzebnie z tego czego nie ma. Na pewno jest to niekomfortowe, nietypowe i jest to coś co wiąze się z jakimiś może zaburzeniami w psychice. Najlepiej jest mieć w takiej sytuacji zaufanego osobistego spowiednika, który zrozumie że taki problem jest, będziesz mógł mu powiedzieć szczerze że tym razem przegrałeś z myślami, a on Cie zapewni że problemu nie ma bo nic nie zataiłeś.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt wrz 04, 2009 21:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
grzesieqqq, zalozyles kolejny watek zwiazany z tymi samymi problemami. Jedyne, co powinienes zrobic, to przedstawic problem swojemu spowiednikowi (najlepiej byloby, gdybys mial stalego) i trzymac sie scisle tego, co on Ci powie. Tu na forum mozemy dyskutowac, "gdybac", ale to i tak do niczego nie prowadzi, bo nikt nie jest w stanie wejsc w Twoje sumienie.

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


So wrz 05, 2009 5:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL