Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:38



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1412 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 95  Następna strona
 Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
Poprzednia część wątku politycznego osiągnęła swój limit. Otwieram kolejną część i zapraszam do dyskusji :)


So cze 12, 2010 23:57
Zobacz profil
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
Ostatnio ze zdziwieniem stwierdziłem, że Tusk ma pękniętą wargę i wyglądało to jak by dostał w twarz, ale się specjalnie tym nie zajmowałem aż tu nagle:
Cytuj:
Niepotwierdzona informacja od niedawna krąży po internecie - premier Donald Tusk dostał w zęby od rozjuszonego powodzianina, gdy wizytował okolice Sandomierza. Prawda to czy zwykła plotka?

Jak donosi bloger tipsi z Salon24.pl, podczas wizytowania zalanych terenów pod Sandomierzem doszło do niecodziennego incydentu. Gdy premier na zalanych terenach pozował do zdjęć, powodzianie rzucili się z pięściami na ekipę premiera. Przez kordon BOR-owców przedarł się zrozpaczony powodzianin, który stracił dorobek całego życia i uderzył Donalda Tuska w twarz!
Jeśli to zdarzenie okazałoby się prawdą, to tłumaczyłoby ślad na twarzy premiera, który pojawił się jakiś czas temu. Do tej pory sądzono, że była to pozostałość po szczególnie zaciętym meczu piłkarskim, gdy jednak pojawiły się spekulacje na temat pobicia premiera i jego świty przez powodzian, zaczęły się mnożyć wątpliwości.

Czy faktycznie media przemilczałyby podobny incydent? Przypomnijmy sprawę zachowania byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, gdy jego pijaństwo w Katyniu było ukrywane przez media.

Niestety nie ma żadnych dowodów na potwierdzenie tezy o pobiciu premiera. Bloger powołuje się na swoich znajomych, którzy podobno byli świadkami incydentu. Służby prasowe premiera odmawiają komentarza. Plotka zatacza coraz szersze kręgi, dyskutują o niej nawet dziennikarze na Twitterze. Czy kiedyś dowiemy się, co naprawdę zdarzyło się w Sandomierzu?

Ja byłbym bardziej za tym, że pobił się z Rzecznikiem PIS-u bo w tym samym dniu zauważyłem i u niego prawie identyczną ranę na wardze.


N cze 13, 2010 9:04
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
Zeby bylo wiadomo o czym pisze, po zmianie watku.

*Julka napisał(a):
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... caid=1a55f

" ZGODA BUDUJE " :)


Cytuj:
Jak ocenił, "kłamstwo i insynuacja jest jedną z głównych metod postępowania obozu Jarosława Kaczyńskiego". - Nie ma innej metody, ponieważ do tej pory byli bezkarni, trzeba kłamcę podać do sądu - zaznaczył.

Zapewnił, że "nikt w Polsce nie chce prywatyzować szpitali". - Chcemy zmienić sytuację w szpitalach, bo ona jest naprawdę zła, a ci, którzy przeszkadzają, mają nieczyste sumienie, na końcu jeszcze posługują się kłamstwem - ocenił Tusk.

- Jestem gotów każdego zaprosić do tych szpitali, które skorzystały z projektu, jaki zaproponowaliśmy - mimo blokowania przez poprzedniego prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego. Udało się te szpitale wyciągnąć ze spirali długów i są dzisiaj szpitalami - tak jak na przykład szpital w Tomaszowie - które wreszcie stanęły na nogi - powiedział.

Rzecznik sztabu wyborczego kandydata PiS Paweł Poncyljusz pytany, czy należy spodziewać się przeprosin ze strony sztabu PiS powiedział, że "na razie Platforma Obywatelska wylała z siebie żale sięgające również czasów rządów PiS". - Natomiast my nie wiemy, które tak naprawdę słowa zabolały PO, a także marszałka Komorowskiego - zaznaczył Poncyljusz.


Widzisz *Julka*, to jest znowu typowy przyklad: "bic to my, ale nie nas".
Kiedy PiS klamie, to "walka wyborcza", kiedy PO korzysta z dozwolonych procedur, zeby klamstwo udowodnic, to niszczy "zgode narodowa". Nic, a nic sie nie zmienilo w mentalnosci zwolennikow "IV RP":


N cze 13, 2010 9:58
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
PiS zapomniał, że przegrał w trybie wyborczym proces o to samo pomówienie w 2007r.....odcięli się od IVRP to i zapomnieli :D :lol:
Wszyscy zwolennicy PiS brzydzą się Palikotem i straszą jego obecnością przy boku ewentualnego prezydenta Komorowskiego, ale gdyby przeczytali wynurzenia ekshilistyczne ze swojego życia "Zycie umysłowe i uczuciowe" orędowniczki, doradczyni J. Kaczyńskiego p. dr Staniszkis, to chyba włos stanąłby im na głowie :o


N cze 13, 2010 10:07
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
Kamala szpitale są pozadłużane ,więc bez wciskania kitu.
PO od dawna było za prywatyzacją i ogłaszało to wiele razy.
Teraz nagle Komorowskiemu się odmieniło. Odpowiem jak Kaczyński z lekkim uśmieszkiem( oraz z przekąsem):
" skoro tak to jestem Panu Marszałkowi za to wdzięczny,że się jednak zreflektował" ;)
PiS natomiast zawsze opowiadał się przeciwko prywatyzacji służby zdrowia.
Natomiast PO nie tylko kłamie,ale jeszcze wszczyna kłótnie, a zwolennicy PO mówią ,że to PiS jest kłótliwy.
Niestety, jak dotąd te pomówienia nie mają argumentów, w przeciwieństwie do zwolenników PiS i samego PiS odnośnie PO i rządu.
Ja się nie dziwię Alus ,że PiS i nie tylko PiSowcy brzydzą się Palikotem,skoro robi z siebie publicznie pajaca( swoją kulturą i wypowiedziami pozostawia wiele do życzenia i wbrew Tobie Alus ,nawet Komorowski i jego sztab tak sądzi) jednocześnie działając na niekorzyść PO( dziękujemy !).

Natomiast chciałabym się odnieść do dzisiejszej debaty, albo do jej fragmentu:

Wizja Polski Kandydatów:
1. Napieralski: Jestem przeciwko IV RP
2. Komorowski: PiS i IV RP są złe, SLD knuje spisek z PiS , Panie Napieralski kręci Pan na boku z Kaczyńskim,co Pan nas okłamuje! ( " Zgoda buduje" ) [ a gdzie ta wizja Polski?!]
3. Kaczyński: " Polska powinna być solidarna, oparta na kompromisie i współpracy , a także na wspólnym szacunku."


;)


N cze 13, 2010 20:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
*Julka* napisał(a):
Natomiast chciałabym się odnieść do dzisiejszej debat

viewtopic.php?f=37&t=23978&p=527100#p527100 (Wybory 2010)

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N cze 13, 2010 22:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
*Julka* napisał(a):
PO od dawna było za prywatyzacją i ogłaszało to wiele razy.


PO było raczej za tzw. komercjalizacją (to że Kaczyński nie odróżnia komercjalizacji od prywatyzacji, nie oznacza że rzeczywiście jest to to samo) którą zresztą usiłowało przeforsować, co zostało zawetowane przez ówczesnego Prezydenta.


Cytuj:
Teraz nagle Komorowskiemu się odmieniło.


Podobnie jak wielu zwolenników PiSu zdajesz się nie zauważać, że kandydatem na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej nie jest Platforma Obywatelska tylko Bronisław Komorowski, którego program jako kandydata, nie musi się stuprocentowo pokrywać z programem partii z której się wywodzi.


Cytuj:
Natomiast PO nie tylko kłamie,ale jeszcze wszczyna kłótnie, a zwolennicy PO mówią ,że to PiS jest kłótliwy.


PO zaczęło się wypowiadać się przeciwko prywatyzacji szpitali głównie przez czarną propagandę PiSu, który tą prywatyzację do granic możliwości demonizował i te "demoniczne" zamiary przypisywał Platformie. No więc Platforma się po prostu broniła, a dla przekonania ciemnego ludu, znacznie łatwiej i zapewne skuteczniej, jest po prostu zaprzeczyć, niż zachęcać do tego, co wedle Objawień św. Jarosława miało się skończyć walaniem się po ulicach chorych ludzi, którzy nie mają się za co leczyć i żądaniem podawania numeru konta przy dzwonieniu na pogotowie. Była to ze strony PiSu zagrywka poniżej pasa, nawiasem mówiąc.


N cze 13, 2010 22:15
Zobacz profil
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
Witold napisał(a):

PO było raczej za tzw. komercjalizacją (to że Kaczyński nie odróżnia komercjalizacji od prywatyzacji, nie oznacza że rzeczywiście jest to to samo) którą zresztą usiłowało przeforsować, co zostało zawetowane przez ówczesnego Prezydenta.


zacytuję pewnego Pana:

"PO chce “prywatyzować” zgodnie z definicją posłanki Sawickiej (tej płaczącej): “biznes
na tym będzie robiony” (przez polityków, oczywiście, nie przez biznesmenów)."


Cytuj:
Podobnie jak wielu zwolenników PiSu zdajesz się nie zauważać, że kandydatem na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej nie jest Platforma Obywatelska tylko Bronisław Komorowski, którego program jako kandydata, nie musi się stuprocentowo pokrywać z programem partii z której się wywodzi.


Tak powinno być, niestety Bronisław Komorowski pokazuje,że jest inaczej.


Cytuj:
co wedle Objawień św. Jarosława miało się skończyć walaniem się po ulicach chorych ludzi, którzy nie mają się za co leczyć i żądaniem podawania numeru konta przy dzwonieniu na pogotowie. Była to ze strony PiSu zagrywka poniżej pasa, nawiasem mówiąc.


no wybacz,ale Ci,których nie stać na prywatne leczenie te 32% podatku to może nie jest wygoda,ale pewna szansa,że faktycznie nie będą się walać po ulicach.

abstrahując , skoro padają zarzuty o ubezwłasnowolnienie to zastanawiałam się,czy da się zrobić tak ,by :
- podatek płacili Ci,którzy chcą, a Ci,którzy nie chcą,nie byli zmuszani do tego obowiązkowo i dajmy na to szli do lekarza za każdym razem wykładając worek kasy na stół ( dzisiejsza inteligencja bardzo się ceni), natomiast to jest raczej niemożliwe.


N cze 13, 2010 22:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
*Julka* napisał(a):
Tak powinno być, niestety Bronisław Komorowski pokazuje,że jest inaczej.


Przecież właśnie wytykacie mu, że deklaruje coś sprzecznego z programem PO. To zdecydujcie się wreszcie.


Cytuj:
no wybacz,ale Ci,których nie stać na prywatne leczenie te 32% podatku to może nie jest wygoda,ale pewna szansa,że faktycznie nie będą się walać po ulicach


Znowu to bełkotanie o "tych których nie stać na prywatne leczenie". Na państwowe za to stać każdego, bo nikt cię nie pyta, czy cię stać, tylko po prostu płacisz podatki, akcyzy i inne bzdety, które potem idą na służbę zdrowia (między innymi). Ten system robi wodę z mózgu do tego stopnia, że przy tym wszystkim nadal z uporem maniaka obstajesz przy przekonaniu, że płacić za usługi lekarzy zaczęłabyś dopiero po prywatyzacji służby zdrowia, podczas gdy obecna jest "bezpłatna". A lekarze to pewnie pracują charytatywnie.

Zresztą to co chciało wprowadzić PO to nie była prywatyzacja, tylko komercjalizacja. Leczenie w szpitalach przekształconych na spółki jest nadal finansowane z NFZ, więc tu właściwie nie ma o czym gadać. W całym kraju jest pełno NZOZ-ów będących firmami prywatnymi czy spółkami, w których po twojemu "za leczenie się nie płaci", (tj. płaci NFZ) choć nie są publiczne. I nikt jakoś nie ma z tym problemu.


Pn cze 14, 2010 0:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
Cytuj:
Zresztą to co chciało wprowadzić PO to nie była prywatyzacja, tylko komercjalizacja. Leczenie w szpitalach przekształconych na spółki jest nadal finansowane z NFZ, więc tu właściwie nie ma o czym gadać.


A jest jakiś powód by nie nazywać tego prywatyzacją, poza tym, że jest (dość prostackim) pretekstem do oskarżania Kaczyńskiego o kłamstwo ? Przypominam, że swego czasu sprzedawanie polskich publicznych spółek państwu francuskiemu jak najbardziej było nazywane "prywatyzacją".

Cytuj:
orędowniczki, doradczyni J. Kaczyńskiego p. dr Staniszkis, to chyba włos stanąłby im na głowie


Ja nie jestem zwolennikiem PiS, więc może dlatego coraz większy ekscentryzm prof. Staniszkis coraz bardziej mi się podoba :D

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn cze 14, 2010 7:03
Zobacz profil
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
Cytuj:
Ja nie jestem zwolennikiem PiS, więc może dlatego coraz większy ekscentryzm prof. Staniszkis coraz bardziej mi się podoba :D

Niezaleznie od preferencji politycznych prof. Staniszkis podoba Ci się takie upublicznie intymnych dziedzin swojego życia?

W sprawie służby zdrowia - w Kielcach jedyny miejski szpital przekształcony w sp. z o.o. zakończył rok na plusie, wszystkie pozostałe są pod kreską, a centrum onkologii na granicy bankructwa.


Pn cze 14, 2010 8:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
Cytuj:
Niezaleznie od preferencji politycznych prof. Staniszkis podoba Ci się takie upublicznie intymnych dziedzin swojego życia?


A dlaczego miałoby mi się nie podobać ?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn cze 14, 2010 8:20
Zobacz profil
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
Cytuj:
A dlaczego miałoby mi się nie podobać ?

Opowiadać o kochankach, konkubentach, mężach, aborcjach??????......dla mnie to zupełne zatracenie własnej godności.
Każdy z nas ma karty w życiu, które skrzętnie ukrywa......a tu takie manifestacyjne obwieszczanie :o :o


Pn cze 14, 2010 8:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
A bo to ona pierwsza ? Taka publikacja zresztą całkiem nieźle się wpisuje w jej charakter.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn cze 14, 2010 8:37
Zobacz profil
Post Re: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce, cz. 6
Johnny99 napisał(a):
A bo to ona pierwsza ? Taka publikacja zresztą całkiem nieźle się wpisuje w jej charakter.


A mnie zaszokowała....pani profesor schodzi do poziomu Dody, Madonny..


Pn cze 14, 2010 8:39
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 1412 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 95  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL