Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 21, 2024 3:03



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 221 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
 Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym? 
Autor Wiadomość
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
piok333 napisał(a):
Madonna wygwizdana. Fani: Zdziro, zwróć pieniądze!


mkb napisał(a):
..wreszcie coś dobrego o Francuzach ;-)


piok333 napisał(a):
oj tak :D


Sorki, że ponownie wklejam ten sam tekst ale bardzo tutaj pasuje:

Cytuj:
Choć wiele się mówi o i pisze na temat miłości, pokoju i pokory, nieprzepracowany Cień powoduje, że co jakiś czas wypływają na powierzchnię nienawiść, przemoc i pycha. Inaczej rzecz ujmując, nieoswojony Cień chrześcijanina sprawia, że jego miłość jest tylko wypartą nienawiścią, umiłowanie pokoju wypartym pragnieniem walki i konfrontacji, a jego pokora - wypartą pychą i chełpieniem się z powodu traktowania siebie jako przeznaczonego do zbawienia ( w przeciwieństwie do "złych" pogan itp) wybrańca Boga.



-Vi- napisał(a):
Nie ma to jak się ucieszyć, że człowieka powyzywano od zdziry :roll: Prawdziwa miłość chrześcijańska bije tu od niektórych katolickich naśladowców Jezusa :| Jak zwykle dajecie sobą świetny przykład! :brawo:
:?

Oj tam od czego jest spowiedź. :D


Ostatnio edytowano Pn lip 30, 2012 12:03 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 2 razy



Pn lip 30, 2012 11:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Vi napisał(a):
Ale jeśli tylko nie uderza i nie krzywdzi ono kogoś, nie obrzucam tej osoby obraźliwymi epitetami. Mogę skrytykować, zakląć w duchu (bywa), użyć dosadnego (ale nie wulgarnego) słowa. Ale do tego by obrzucić kogoś obraźliwymi wulgaryzmami, należy mieć bardzo solidne podstawy (zresztą nie jestem pewna czy prawo nie chroni ludzi przed bezpodstawnym obrzucaniem epitetami). A ja czasami nie chcę przechodzić obojętnie.


Czy szacunek nie powinien być obustronny? Madonna skrzywdziła tych ludzi, odmawiając właściwego wykonania pracy, za którą jej (z góry) zapłacili. Okazała im brak szacunku, przy czym takie akurat zachowanie jest w przypadku artysty wyjątkowo naganne (dlatego np. Kazik nie przeprasza za to, że jedzie w swoich piosenkach po różnych osobach, których nie lubi, natomiast wiele razy i bardzo wylewnie przepraszał za to, że kiedyś wyszedł na scenę pijany). Więc oni w odpowiedzi okazali brak szacunku dla niej. Tyle.

Wzruszająca jest ta twoja wrażliwość na to, że żyjąca lepiej niż angielska królowa gwiazda pop została przez paru sfrustrowanych fanów brzydko określona i jednoczesny brak wrażliwości na ewentualny ludowy lincz (najlepiej z pochodniami) na jakimś biednym, kiepsko wychowanym dziecku. Całe szczęście dla nas wszystkich, że tacy jak ty wciąż jeszcze nie mają nic do powiedzenia w społeczeństwie. Raczej to się nie zmieni, ale gdyby jednak - to z pewnością poleje się krew. Już nie możesz się doczekać tej krwi ludzi "niegodnych szacunku", co?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lip 30, 2012 12:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
A jak byłem w piątek 27go lipca na koncercie Red Hot Chilli Peppers to mam grzech czy nie? Bo nie wiem czy ta kapela też przypadkiem nie przeprowadziła na mnie jakiejś podstępnej degeneracji i nie opętała mnie.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Pn lip 30, 2012 12:10
Zobacz profil
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Johnny99 napisał(a):
Raczej to się nie zmieni, ale gdyby jednak - to z pewnością poleje się krew. Już nie możesz się doczekać tej krwi ludzi "niegodnych szacunku", co?

Własnie dowiedzielismy sie o czym Johnny często mysli.

A ta krew co by się polała to zapewne ateistów, wyborców PO i homoseksualistów co nie Johnny?

Mroczny Pasażer napisał(a):
A jak byłem w piątek 27go lipca na koncercie Red Hot Chilli Peppers to mam grzech czy nie? Bo nie wiem czy ta kapela też przypadkiem nie przeprowadziła na mnie jakiejś podstępnej degeneracji i nie opętała mnie.

Nie wiem , ale na wszelki wypadek przyjmij komunię świetą i przez godzinę adoruj najświetszy sakrament.
Przed snem różaniec, ponoć Szatan niczego tak się nie boi jak różańca właśnie :D


Ostatnio edytowano Pn lip 30, 2012 12:13 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pn lip 30, 2012 12:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Antek69 napisał(a):
A ta krew co by się polała to zapewne ateistów, wyborców PO i homoseksualistów co nie Johnny?


Nie - to na przykład krew niewychowanych dzieci, krzywdzących zwierzątka.

Mroczny Pasażer napisał(a):
A jak byłem w piątek 27go lipca na koncercie Red Hot Chilli Peppers to mam grzech czy nie?


I co, zagrali w końcu to Under The Bridge?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lip 30, 2012 12:13
Zobacz profil
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Johnny99 napisał(a):
Czy szacunek nie powinien być obustronny? Madonna skrzywdziła tych ludzi, odmawiając właściwego wykonania pracy, za którą jej (z góry) zapłacili. Okazała im brak szacunku, przy czym takie akurat zachowanie jest w przypadku artysty wyjątkowo naganne (dlatego np. Kazik nie przeprasza za to, że jedzie w swoich piosenkach po różnych osobach, których nie lubi, natomiast wiele razy i bardzo wylewnie przepraszał za to, że kiedyś wyszedł na scenę pijany). Więc oni w odpowiedzi okazali brak szacunku dla niej. Tyle.

Czy słowo "zdzira" odnosi się do tego, co zrobiła Madonna? Czy przez ten epitet rozumiemy odmowę właściwego wykonania pracy, za którą nam zapłacono?
Napisałam już, że nie ma nic złego w dosadnym skomentowaniu czyjegoś zachowania. Ale niech to będzie na temat. Czy wszyscy mamy się prawo obrzucać najgorszymi wulgaryzmami i epitetami, niezależnie od tego co kto zrobi? Jedno to określić i nazwać rzecz po imieniu, a co innego chamsko obrażać.

Co do reszty - nie będę się po raz kolejny powtarzać. Odsyłam do poprzednich swoich wypowiedzi. I na temat moich poglądów w kwestii sprawiedliwości i zadawania cierpienia innym, i na temat tego, że brakuje ci argumentów.
Ps. Jestem bardzo wrażliwa na niezasłużone cierpienie. W tym wypadku dotyczy to ofiary - kotka.


Ostatnio edytowano Pn lip 30, 2012 12:21 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pn lip 30, 2012 12:20

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Mroczny Pasażer napisał(a):
A jak byłem w piątek 27go lipca na koncercie Red Hot Chilli Peppers


Skandal, kto w ogóle dopuścił do zorganizowania koncertu w takim dniu! To drwina z porażki wojsk polskich w bitwie pod Pyzdrami oraz rocznicy powołania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego!

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn lip 30, 2012 12:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Johnny99 napisał(a):
Mroczny Pasażer napisał(a):
A jak byłem w piątek 27go lipca na koncercie Red Hot Chilli Peppers to mam grzech czy nie?


I co, zagrali w końcu to Under The Bridge?


Zagrali. Jeden z lepszych, jeśli nie najlepszy koncert na jakim byłem. A nie słucham jakoś specjalnie RHCP.

JedenPost napisał(a):
Skandal, kto w ogóle dopuścił do zorganizowania koncertu w takim dniu! To drwina z porażki wojsk polskich w bitwie pod Pyzdrami oraz rocznicy powołania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego!


Tego się właśnie obawiałem, zbezcześciłem rocznicę powołania KUL. ;/

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Pn lip 30, 2012 12:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Mroczny Pasażer napisał(a):
Zagrali. Jeden z lepszych, jeśli nie najlepszy koncert na jakim byłem. A nie słucham jakoś specjalnie RHCP.


Właśnie patrzę na setlistę, trochę jestem zaskoczony, że nie wpadli na to, by zagrać coś z One Hot Minute, repertuar z tej płyty pasowałby doskonale do nowego gitarzysty, w każdym razie na pewno lepiej, niż kawałki z dwóch poprzednich płyt (b. słabych jak dla mnie).

Vi napisał(a):
Czy słowo "zdzira" odnosi się do tego, co zrobiła Madonna? Czy przez ten epitet rozumiemy odmowę właściwego wykonania pracy, za którą nam zapłacono?


Jak dla mnie, to jest to epitet ogólny. Coś jak słowo "k****", używane powszechnie, choć w zasadzie oznacza prostytutkę. Ale skoro już chcesz drążyć tak szczegółowo kwestię, czy użyto akurat właściwego wulgaryzmu, czy może raczej bardziej odpowiedni byłby jakiś inny, to proponuję następującą interpretację: zgodnie ze słownikiem, słowo "zdzira" oznacza "kobietę prowadzącą niemoralny tryb życia"; niewątpliwie odmowa wykonania pracy za otrzymaną już zapłatę jest zachowaniem niemoralnym; zatem określenie w tym sensie było uprawnione.

Cytuj:
Ps. Jestem bardzo wrażliwa na niezasłużone cierpienie. W tym wypadku dotyczy to ofiary - kotka.


Ale już kwestię, jakie cierpienie jest "zasłużone" interpretujesz najwyraźniej bardzo szeroko. Na dodatek, na owo zasłużone cierpienie wydajesz się być zupełnie niewrażliwa. Mam rację?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lip 30, 2012 12:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Aha, "Under The Bridge"! Czyli nie tylko drwiny z KUL, ale chrześcijaństwa w ogóle! Bo wiadomo - co pod mostem? Rzeka! a co w rzece? Ryby!

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn lip 30, 2012 12:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Na dodatek to jest kawałek o samobójstwie..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lip 30, 2012 12:48
Zobacz profil
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Johnny99 napisał(a):
Jak dla mnie, to jest to epitet ogólny. Coś jak słowo "k****", używane powszechnie, choć w zasadzie oznacza prostytutkę.

Owszem, używane powszechnie. Tylko nie jestem przekonana, czy to na pewno pozytywne zjawisko :|
Dla ciebie to epitet ogólny, natomiast ja nie stosuję takiego słownictwa na co dzień i nie obdarzam ludzi takimi epitetami :|
Co do samego znaczenia słów prostytutka i "k****", cóż... ja się przychylam do opinii, że jedno wskazuje na zawód, drugie na charakter. Nie każda prostytutka jest dla mnie "k****", i odwrotnie. Ale faktycznie, generalnie egzystują one wymiennie.

Johnny99 napisał(a):
Ale skoro już chcesz drążyć tak szczegółowo kwestię, czy użyto akurat właściwego wulgaryzmu, czy może raczej bardziej odpowiedni byłby jakiś inny, to proponuję następującą interpretację: zgodnie ze słownikiem, słowo "zdzira" oznacza "kobietę prowadzącą niemoralny tryb życia"; niewątpliwie odmowa wykonania pracy za otrzymaną już zapłatę jest zachowaniem niemoralnym; zatem określenie w tym sensie było uprawnione.

Tak, ale jako synonim słowa "dzi**a". Jest to też wulgarnie i obraźliwie.
W sposób wybiórczy, w jaki ty to przedstawiasz, można przedstawić każdą sytuację i każde użycie. Na tej zasadzie obrzucanie ludzi wszelkimi epitetami będzie zawsze uprawnione.

Johnny99 napisał(a):
Ale już kwestię, jakie cierpienie jest "zasłużone" interpretujesz najwyraźniej bardzo szeroko. Na dodatek, na owo zasłużone cierpienie wydajesz się być zupełnie niewrażliwa. Mam rację?

Nie wiem czy traktuję szeroko. Mam określone poglądy na kwestie krzywdzenia innych, sprawiedliwości, i generalnie wszystkiego co się z tym wiąże.
Istotnie nie jestem wrażliwa na zasłużone cierpienie. Jako zasłużone postrzegam to, gdzie jest ono właśnie oddaniem sprawiedliwości.


Pn lip 30, 2012 13:05
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Ludzie róznie sie wyzywają, tylko proszę zwrócic uwagę na to, jaką radość sprawiło chrześcijaninowi piokowi i chrześcijance mkb, to że ludzie wyzywają drugiego człowieka od zdzir.



JedenPost napisał(a):
Aha, "Under The Bridge"! Czyli nie tylko drwiny z KUL, ale chrześcijaństwa w ogóle! Bo wiadomo - co pod mostem? Rzeka! a co w rzece? Ryby!

A czy to nie przypadkiem ten most, przez który w swoim papamobile przejeżdzał najwspanialszy z rodaków Wojtyła?


Pn lip 30, 2012 13:12
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Super, że na Narodowym, Wielka Gwiazda na Wielkim Stadionie, nie może być inaczej :D Nie mogę się doczekać to już za 2 dni! :D Kto się wybiera? :> Ten temat jak i protesty niektórych ortodoksyjnych katolików to tylko super reklama koncertu, o to chodziło babci Madonnie :-D


Ostatnio edytowano Pn lip 30, 2012 13:20 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 2 razy



Pn lip 30, 2012 13:19
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Antek69 napisał(a):
Ludzie róznie sie wyzywają, tylko proszę zwrócic uwagę na to, jaką radość sprawiło chrześcijaninowi piokowi i chrześcijance mkb, to że ludzie wyzywają drugiego człowieka od zdzir.

Toteż właśnie na to uwagę zwróciłam i to wytknęłam ;)


Pn lip 30, 2012 13:19
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 221 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL