Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:49



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 221 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Następna strona
 Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Miałem taką żartobliwą teorię: człowiekowi w którym jest zło, to zło doskwiera,Bóg Absolut nie mógłby się podzielić na samo dobro i samo zło?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lip 15, 2012 21:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
jeśli masz na myśli szatana - przez wolną wolę się zbuntował i wybrał inną drogę. Bóg nie kazał mu tego czynić, ale w miłości pozwolił mu czynić, co chce.
Dalszy rozwój zła był efektem wolnych wyborów ludzi - kuszonych przez szatana


N lip 15, 2012 21:25
Zobacz profil
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
To ja powtórzę pytanie:
gdzie jest ta granica pomiędzy brakiem światła a jasnością. Czy pod wieczór gdy na dworze jest juz szaro, to juz ciemność czy jeszcze jasność ? A jeśli jeszcze jasność, to w którym momencie pojawia się ciemność ?

Zatem w którym miejscu pojawia się bóg - jasność, a gdzie kończą się jego granice i pojawia ciemność?


N lip 15, 2012 21:27

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Czytałeś "Człowieka który był czwartkiem"? Może Bóg ma coś z Niedzieli?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lip 15, 2012 21:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
ciemność to CAŁKOWITY BRAK światła.
Jeśli jest szaro na polu - to znaczy, że to światło jest. W zalezności od ilości tego światła - może być jaśniej lub ciemniej (to już nie ma znaczenia, bo najważniejsze że to światło tam wtedy JEST).

To tak jak stanem łaski uświęcającej - jak trwasz w łasce, jest ŚWIATŁO, jasno... czym więcej grzechów lekkich - robi się bardziej szaro. Kiedy trwasz uporczywie i świadomie w grzechu ciężkim - jest CIEMNOŚĆ, czyli brak światła.
Kiedy pojawi się Światło - zaczynasz się nawracać, aż dojdziesz znów do całkowitej jasności,.


N lip 15, 2012 21:32
Zobacz profil
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
szuba napisał(a):
ciemność to CAŁKOWITY BRAK światła.

Co jest tylko pewnym elementem jednego kontinuum w którym poszczególne jego elementy przechodzą płynnie jeden w drugi.


N lip 15, 2012 21:45

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Bóg może postąpić "okrutnie" ale to nie będzie złe, my tylko nie rozumiemy tego

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lip 15, 2012 21:47
Zobacz profil
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
tanie_wino napisał(a):
Żaden artysta nie jest w stanie tak obrazić i zaszkodzić religii, jak robią to jej kapłani i wyznawcy.
Oni najbardziej swoją hipokryzją i zacietrzewieniem dają pożywkę przeróżnym prowokatorom. A Madonna przyjezdza do Polski bo wie, że ma przez tutejszych katolików zapewnioną solidną i darmową reklamę.

A co ja jako wyznawca mam wspólnego z tym że Ty odeszłeś od Boga czy go odrzuciłeś, albo zaszkodziłem religii bardziej niż ta ,,piosenkarka'', jak próbujesz tu pisać. Jeżli odeszłeś od religii i Boga bo zobaczyłeś niegrzecznego wyznawcę czy gorszącego kapłana, to może nie kieruj się czynami innych, a popatrz na swoje, i nie tłumacz swego odejścia od Boga czynami innych. Takim myśleniem to można nabawić się tylko depresji, bo w każdej wiekszej grupie ludzi (nawet małej) można znaleść osoby gorszące. Swoją drogą (wybacz jeżeli mylę się że jesteś ateistą, tak mi się coś obiło) wród ateistów też nie brakuje ludzi gorszących, wiec lekkim absurdem było by mówić, odchdzę od Boga bo ten katolik mi się nie podoba.

Nie rozumiesz postawy obrony najważniejszych wartości dla tych ludzi. Dla przykładu: gdyby ktoś miał publicznie obrażać Twoją własną matkę, ojca, rodzine, też byś protestował aby do tego nie dopuścić, a gdybyś wiedział że ta osoba publicznie obrażała Twoją matkę choćby na końcu świata, nie chciałbyś aby mogła to zrobić ponownie w Twoim własnym domu, mieście czy kraju. To proste. Matka Boska to Matka, a Bóg to Ojciec, Jezus jest jego synem, więc gdyby ktoś obrażał Twoją matkę publicznie też byś czuł się bardzo urażony, raczej się nie mylę prawda ??


Pn lip 16, 2012 15:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 18, 2011 20:06
Posty: 47
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Ja myślę, że prawdziwym sukcesem organizatorów protestu będzie sytuacja, w której nie wypełni się stadion. I myślę, że o to tutaj od początku chodzi, bo koncert zapewne się odbędzie.

A podpisów, jak widziałem dzisiaj, jest ponad 27 000, więc zapewne uzbierają ich więcej niż liczba fanów tej pani na jej koncercie.

_________________
http://akcje-spoleczne.pl


Pn lip 16, 2012 15:42
Zobacz profil WWW
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Andy72 napisał(a):
Bóg może postąpić "okrutnie" ale to nie będzie złe, my tylko nie rozumiemy tego

Bóg nigdy nie postępuje okrutnie, to tylko wygląda tak z naszej perspektywy..
a dla Niego to są tzw: "zabiegi miłosne" jak to święci pisali...
a ostatnio słyszałam to u Natanka :-)

zbliżając się Boga, coraz bardziej patrzymy na swoje życie i wydarzenia z jego perspektywy.


Wt lip 17, 2012 6:22

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
mkb napisał(a):
Bóg nigdy nie postępuje okrutnie, to tylko wygląda tak z naszej perspektywy..
a dla Niego to są tzw: "zabiegi miłosne" jak to święci pisali...
a ostatnio słyszałam to u Natanka :-)

Którzy święci? Natanek w jakim kontekście?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt lip 17, 2012 9:47
Zobacz profil
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Andy, ok. zostawmy Natanka, bo źle się większości kojarzy, choć on rzeczywiście czasem dobrze gada.

w duchowości chrześcijańskiej generalnie chodzi o komunie z Bogiem, czym głębszą tym lepiej.
Komunia ta powinna opierać się na miłości i prowadzić do miłosnego zespolenia duszy z Bogiem.
to na pewno wiesz..pisali o tym głównie mistycy katoliccy. (np. św. Jan od Krzyża)
chrześcijańskie inicjacje, oczyszczenia...które maja pomoc duszy w zespoleniu się z Oblubieńcem,
są to procesy bolesne dla człowieka. wieczne światło, dar Ducha sw. gdy przychodzi, to tylko czasem wydaje się słodkim upojeniem...a tak ogólnie jest zwykłym szarym cierpieniem, dlatego, ze tu na ziemi, wszystko jest, ze tak powiem: "up side down"...tzn. te rzeczy, które człowiekowi szkodzą (jego duszy), wydaja się bardzo przyjemne i są pożądane, a te które są dla niego prawdziwie dobre, wydaja się trudne i bolesne, w rezultacie są niechciane.
--------
umieszczam ten post w temacie o MISTYCE, żeby nie kontynuować tego off topu tutaj.
jak ktoś chce to może tam zajrzeć:
viewtopic.php?f=31&t=7024&p=690667#p690667


Wt lip 17, 2012 9:54
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
distinct napisał(a):
A podpisów, jak widziałem dzisiaj, jest ponad 27 000, więc zapewne uzbierają ich więcej niż liczba fanów tej pani na jej koncercie.

W sumie nic dziwnego - łatwiej kliknąć enter na klawiaturze niż wydać kilka stówek na bilet.


Wt lip 17, 2012 17:19

Dołączył(a): So lip 14, 2012 9:21
Posty: 90
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
distinct napisał(a):
A podpisów, jak widziałem dzisiaj, jest ponad 27 000, więc zapewne uzbierają ich więcej niż liczba fanów tej pani na jej koncercie.


Wątpię że będzie więcej podpisów niż liczba fanów ale nie zmienia to faktu bo koncert i tak odbędzie się na Narodowym który musi na siebie zarabiać.


Śr lip 18, 2012 8:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Tylko oby znów nie znieważała wiary katolickiej......

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Śr lip 18, 2012 11:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 221 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL