Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 3:43



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ] 
 upadki przy "zaścięciu w Duchu Świętym" 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt sty 10, 2014 23:35
Posty: 3
Post upadki przy "zaścięciu w Duchu Świętym"
Krótki dialog po spotkaniu charyzmatycznym:
- upadłeś na podłogę w czasie modlitwy?
- nie, nie upadłem...
- nie upadłeś?! Dlaczego nie otworzyłeś się na działanie Ducha Świętego?!

Obrazek z Adoracji Najświętszego Sakramentu: idzie kapłan z wystawianą Hostią do adoracji. Ludzie adorują Jezusa na klęcząco. Jezus jest w centrum uwagi. A tu nagle ktoś upada zagradzając przejście kapłanowi. Robi się zamieszanie. Ludzie rozpraszają się. Kapłan musi się zatrzymać obejść z innej strony. Ludzie przerywają adorację, bo ktoś nagle upadł.

Obrazek ze spotkania charyzmatycznego: jedna osoba modli się nad drugą. Cel? Wywołać "zaśnięcie w Duchu Świętym". Osobo modląca się trzyma ręce na głowie osoby, nad którą się modli, kręci jej głową, niczym hipnotyzer. W końca osoba upada - cel został osiągnięty, zatem można przejść do kolejnej osoby.

Krótkie świadectwo osoby uczestniczącej w takich spotkaniach charyzmatycznych: Gdy osoba modliła się nade mną, poczułem dziwne ciepło przemieszczające się wzdłuż kręgosłupa. Wtedy zwróciłem się myślami do Boga: Boże, jeżeli to nie od Ciebie pochodzi, proszę, nie pozwól abym upadł. I w jednej chwili osoba modląca się zakończyła modlitwy i odsunęła się.

Moim zdaniem upadki przy "zaśnięciu w Duchu Świętym" nie są działaniem Ducha Świętego.


So lis 01, 2014 22:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: upadki przy "zaścięciu w Duchu Świętym"
Moim zdaniem, robisz coś w rodzaju krucjaty przeciw sferom charyzmatycznym. Twoja krucjata jest jednak nieuczciwa i wybiórcza. Sądzisz zatem że to pochodzi od Boga? I w tym temacie zadajesz znów złe pytanie. Nie jest ważne czy upadek zagradza komuś drogę czy nie. Przecież to strasznie prymitywne rozumowanie. Faryzeuszom też przeszkadzało że Jezus UZDROWIŁ CZŁOWIEKA, bo akurat był czas Szabatu. Niesamowite. Dziś niestety rozumowanie aktualne. I znów, mogę napisać że to dla mnie nic nowego. Znam sytuacje gdy modlący się pomagali w upadku. Czy jednak to coś zmienia? Czy ofiara Jezusa jest mniej ważna, bo gdzieś tam jakiś ksiądz, czy wierny nie są idealnie święci? Co ma zatem piernik do wiatraka? Napisz od razu co Ci tak naprawdę przeszkadza w tym wszystkim? Zrozumiem wszystko, ale nie tak ukryte krucjaty o prywatną estetykę.

_________________
Pozdrawiam
WIST


So lis 01, 2014 22:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 31, 2013 16:35
Posty: 143
Post Re: upadki przy "zaścięciu w Duchu Świętym"
Alus napisał(a):
jeden z ministrantów posługujący egzorcyście, użalał sie owemu egzorcyście, że nie doświadczył zjawiska "zaśnięcia w duchu".
Na co egzorcysta dopytywał - tak bardzo chcesz?. Ministrant skwapliwie potwierdził.
Więc egzorcysta polecił mu poczekać w zakrystii, po czym ksiądz egzorcysta po kilku chwilach wszedł robiąc przy tym "groźne" oczy.
Nie przekroczył nawet progu, jak ministrant runął na podłogę jak długi.
Ot zabawił się chłopakiem żadnym sensacji.
Osobiście znam kilka osób, które jeżdżą po kościołach pragnąc doświadczyć "zaśnięcia w duchu i są bardzo zawiedzeni, że jeszcze nie doświadczyli, a inni opowiadają ile to już razy doświadczyli tego fenomenu.


Czy po takim upadki przy "zaśnięciu w Duchu Świętym" ludzie doznają uzdrowień ? Czy są dowody medyczne potwierdzające to ile ich jest ? (nie dla świadectw i zeznań ludzi)


Pn lis 03, 2014 13:15
Zobacz profil
Post Re: upadki przy "zaścięciu w Duchu Świętym"
Cytuj:
Czy po takim upadki przy "zaśnięciu w Duchu Świętym" ludzie doznają uzdrowień ? Czy są dowody medyczne potwierdzające to ile ich jest ? (nie dla świadectw i zeznań ludzi)

Nie wiem, bo nigdy mnie to zjawisko zbytnio nie interesowało.
Nigdy nie byłam na Mszy prowadzonych przez księży charyzmatyków.


Pn lis 03, 2014 13:25
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: upadki przy "zaścięciu w Duchu Świętym"
to skąd przytoczony przez Ciebie przykład? Z plotek?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lis 03, 2014 13:31
Zobacz profil WWW
Post Re: upadki przy "zaścięciu w Duchu Świętym"
medieval_man napisał(a):
to skąd przytoczony przez Ciebie przykład? Z plotek?

Pisałam kilka postów wcześniej.
Powtórzę - opowiadał znajomy ksiądz, świadek tego zdarzenia, w trakcie dyskusji o egzorcyzmach.


Pn lis 03, 2014 13:37
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: upadki przy "zaścięciu w Duchu Świętym"
Czyli z plotek.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lis 03, 2014 13:41
Zobacz profil WWW
Post Re: upadki przy "zaścięciu w Duchu Świętym"
medieval_man napisał(a):
Czyli z plotek.

Czyli według Ciebie księdzu nie można ufać, że mówi prawdę, bo to przecież księża to z definicji plotkarze.


Pn lis 03, 2014 13:52
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: upadki przy "zaścięciu w Duchu Świętym"
Księża to ludzie jak wszyscy. Czasami też plotkują czy ubarwiają. Mam nadzieję, że w prywatnych rozmowach a nie na ambonie.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lis 03, 2014 13:56
Zobacz profil WWW
Post Re: upadki przy "zaścięciu w Duchu Świętym"
medieval_man napisał(a):
Księża to ludzie jak wszyscy. Czasami też plotkują czy ubarwiają. Mam nadzieję, że w prywatnych rozmowach a nie na ambonie.

Owszem bywają różni księża, ale....z góry założona opcja: nie relacja, ale plotka, wpisuje się dokładnie w twierdzenia ateistów jakoby Biblia też stanowiła formę plotki, spisanej po latach.
Osobiście nie dziwi mnie relacjonowany przypadek, gdyż w bardzo bliskiej rodzinie mam małżeństwo, które od 3-4 lat jeździ po okolicznych parafiach na msze z charyzmatykami. Kuzynka doznała już 2x zaśnięcia, więc nie omieszka wszędzie o tym mówić.
Nie doznał tego mąż i dorosły syn, zawiedzeni tym dają tego wyraz w rozmowach w kręgu rodziny.
Dziwaczne, ale prawdziwe.


Pn lis 03, 2014 14:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: upadki przy "zaścięciu w Duchu Świętym"
Szanowni Państwo, z uwagi na słuszną uwagę, wątek ten niedługo zostanie scalony z innymi istniejącymi.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr lis 05, 2014 22:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL