Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:50



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42
 eucharystia a związki niesakramentalne 
Autor Wiadomość
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
krzysiekniepieklo napisał(a):
Komunia Święta jest w temacie wątku.

ale nie nasze prywatne zycie, a nauczanie Koscioła.


So wrz 24, 2016 20:59

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
A ja myślałem, że na tym forum szukamy Boga i dzielimy się swoimi doświadczeniami w rozwijaniu wiary. Żeby poznać nauczanie Kościoła wystarczy czytać dokumenty. Chciałbym wiedzieć czym się dzielisz i jakie masz doświadczenia.


So wrz 24, 2016 21:17
Zobacz profil
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Do składania świadectwa powinien być oddzielny wątek w dziale "Żyć wiarą". I nikt nie ma obowiązku składania świadectwa swojej wiary. Jezus zawsze mówił: "jesli chcesz", a nie "musisz".


So wrz 24, 2016 21:39
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Krzysiek znowu zmienia temat. To już nudne się robi.


So wrz 24, 2016 21:44

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Rozumiem, że tylko sapper ma w tym temacie coś do powiedzenia?


So wrz 24, 2016 21:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Ktoś niedawno mówił, że nikt mnie nie popiera, więc chciałem się zorientować, w kim powinienem szukać sojusznika. Ktoś, kto rzadko przystępuje do Komunii Świętej, raczej moim sojusznikiem nie będzie, a powiedział bym więcej, nie spodziewam się, że może mnie zrozumieć.


So wrz 24, 2016 22:52
Zobacz profil
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Zalozyles watek i uciekasz od tematu? A co zmieni w nauczaniu Kosciola fakt, ze ktos i dwa razy na dzien (a tak tez mozna) do Komunii sw przystepuje?
To sa wewnetrzne sprawy a nie na pokaz.

Zaraz, zaraz, to nie ty pisales o pysze przystepujacych do Komunii sw, poczuciu wyzszosci z tego powodu i jaki to niby ty pokorny jestes i sie nie wywyzszasz?
Kazdy w koncu sie wyda...


So wrz 24, 2016 23:11

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Szukam sojusznika wśród tych, co mają żywy kontakt z Bogiem, a taki kontakt możliwy jest tylko przy częstej Komunii, oczywiście przyjmowanej jako ofiara przebłagalna za grzechy. Kto nie liczy na Boga (rzadko przystępujący) liczy na swoją doskonałość czyli na wypełnienie prawa.


So wrz 24, 2016 23:19
Zobacz profil
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Proponuje rozmowe z ksiedzem czy zakonnikami/zakonnicami. U nich masz prawie pewnosc, ze przystepuja do Komunii sw codziennie. Na forum mozemy ci napisac wszystko, a ty albo uwierzysz albo nie, jesli ci to nie bedzie pasowalo.

W dzialanie laski wierzy np Piotrek_ w watku o lasce. Moglbys sobie z nim podac reke, tyle ze on ... protestant juz zbawiony i nie wierzy, ze bedzie w przyszlosci grzeszyl, a jesli, to Pan Bog go i tak zbawi.

Proponuje dyskusje na bazie faktow, czyli nauczania Kosciola. To "prawo" to nie aparat ucisku ale wytyczne drogi. Takie lampy na drodze jak Dekalog, zeby nie pogubic sie w emocjach, wyobrazeniach, niedouczeniu i nie musiec odkrywac na nowo tego, co juz inni odkryli.


So wrz 24, 2016 23:26

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Nie chcecie nic o sobie powiedzieć (poza sapper) to zrobię pewne założenia. Ci co nie mogą przystępować do Komunii po prostu tylko obserwują wątek i się nie wypowiadają. Sapper się deklarował, że przystępuje częściej ale jak jest dzisiaj to nie wiem, ale mam nadzieje, że często. Resztę potraktuję statystycznie, czyli rzadziej jak dwa razy w miesiącu. Spowiedź statystycznie raz na cztery miesiące. Żywy kontakt z Bogiem buduje częsta spowiedź i częsta Komunia.
Wygląda na to, że kontaktu z Bogiem nie szukacie. Bóg nie jest dla Was taką wartością o którą warto zabiegać.
Bóg po to przyszedł na świat, abyśmy przestali się Go bać, a zaczęli Go kochać za to co dla nas zrobił.
W psalmie nie powinniśmy śpiewać „błogosławiony kto się boi Pana” ale błogosławiony kto pokochał Pana.
Pewnie niektórym z Was zdarzyło się w życiu zakochać przypomnijcie sobie ten stan. Jak nie jesteście razem, to cały czas o nim myślisz i czekasz z utęsknieniem na spotkanie. Nie wyobrażasz sobie dnia bez niego. Bogu chodzi właśnie o taką miłość, a Komunia Święta pozwala na to, że ta miłość nigdy się nie kończy.
Wygląda na to, że jesteście jak pies ogrodnika, wam się nie chce, a innym nie chcecie pozwolić.


N wrz 25, 2016 10:20
Zobacz profil
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Zamykam. Tu nie ma już merytorycznej dyskusji.


Krzysiekniepieklo, prosiłeś o osąd moderatora, więc wiedz, że nikt Ciebie tutaj o "wszystko" nie oskarża.


N wrz 25, 2016 10:32
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL