Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:27



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42  Następna strona
 eucharystia a związki niesakramentalne 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Do chwat: Opisz mi konkretnie co ja propaguję i jakie do tego masz zarzuty wtedy będę wiedział jak Ci odpowiedzieć. Wielokrotnie było tak, że coś sobie wyobrażaliście na podstawie wypowiedzi innych.
Zresztą ty też.


So wrz 24, 2016 12:50
Zobacz profil
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
No, jako teolog i osoba duchowna (miejmy nadzieje, ze nie tylko z nazwy) ksiadz ma na pewno szersza i glebsza wiedze na tematy wiary.

W dni powszednie kazan najczesciej nie ma, a trudno w kazda niedziele glosic kazania o Eucharystii, jezeli czytania sa o czym innym. Poza tym sa tez i inne sakramenty, ktorych tez nie powinno sie pomijac. I pomocne w zyciu chrzescijan sakramentalia. I rozne modlitwy, nabozenstwa itp.
Zwykle sa to tematy wlasnie na rekolekcje, dni skupienia, czy w czasach np Kongresu Eucharystycznego. Ostatni byl w Polsce w 1997.
Poza tym co roku jest przygotowanie do Pierwszej Komunii sw i tam dzieci, a mam nadzieje ze i rodzice, poglebiaja swoja wiedze i wiare w tym temacie.

Ja nie chwat, ale propagujesz to, co sam napisales:
Cytuj:
- Myślę ,że pan Jezus chce tylko ,żeby człowiek przyznał się do swojego grzechu ,jak dobry łotr ,i prosił o pomoc w walce z szatanem.
- Dzisiejszy kościół katolicki podzielił ludzi na godnych Eucharystii i tych gorszych niegodnych.
- Ci lepsi zaczynają traktować eucharystię jako nagrodę za swoje święte życie i widzą w lustrze aureolę nad swoją głową. Spożywając Pana karmią swoją pychę ,a przecież to jest ofiara przebłagalna za grzechy – taka ostatnia deska ratunku dla grzesznika zniewolonego przez szatana. Pan Jezus chce ratować każdego grzesznika . Im większy grzesznik tym bardziej szalona miłość Boga ,a kościół mówi –ulecz się sam ,a jak będziesz zdrowy to przyjdź.
- Od kilkunastu lat codziennie przyjmuję Pana i traktuję eucharystię jako ostatnią deskę ratunku. Nie czuję się lepszy od tych ,którym nie wolno ,bo jestem pełen grzechu. Nad jeziorem Pan Jezus powiedział „jeśli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego nie będziecie mieli życia w sobie” Pozbawiając ich tego pokarmu skazuje się ich na śmierć.
- To nie jest ich wybór(...)
- To dlaczego Kościół wymaga od niektórych grzeszników aby najpierw wypełnili prawo i od wypełnienia prawa uzależniają prawo do uczestnictwa w ofierze przebłagalnej za grzechy?
- (...)To ja się pytam dlaczego zwykły człowiek ma większe kompetencje odpuszczania grzechów od Ducha Świętego. Pan Jezus na ten temat powiedział tak „weźmijcie Ducha Świętego ,którym grzechy odpuścicie są im odpuszczone ,a którym zatrzymacie są im zatrzymane” stąd wynika ,że to Duch Święty odpuszcza grzechy a nie ksiądz.
- Ksiądz ma się tak przygotować do spowiadania aby nie być przeszkodą dla Ducha Świętego. Nikt nie ma prawa do ograniczania Duchowi Świętemu swobody odpuszczania grzechów.
- Jeśli ktoś waży się to robić to jest to grzech przeciw Duchowi Świętemu.
- To jest świętokradztwo czyli zawłaszczanie tego co należy do Boga.
- Duch Święty odpuszcza grzechy w konfesjonale. Poza konfesjonałem Duch Święty nie odpuszcza grzechów. Poza konfesjonałem Duch Święty nie zabrania odpuszczania grzechów ,bo to by znaczyło ,że ogranicza sam siebie.


Zrobilam z tego punkty, zeby pokazac wyrazniej twoje tezy, ktore sa po prostu oszczerstwem i twoim prywatnym zdaniem. Ktos, kto miluje Boga powinien liczyc sie ze slowami pod adresem jegh Oblubienicy - Kosciola. Funkcje oskarzyciela ma szatan.


So wrz 24, 2016 12:58
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Odniosę sie tylko do tego:
Cytuj:
- Dzisiejszy kościół katolicki podzielił ludzi na godnych Eucharystii i tych gorszych niegodnych
.
Najwyraźniej nie wiesz o tym, że w pierwotnym Kościele grzesznik nie miał prawa wejść do kościoła dalej niż pod chór, a żeby dostąpić Stołu Pańskiego musiał wyznać przed cała wspólnotą, na głos, swoje winy. I Ty mówisz, że dzisiejszy Kościół podzielił ludzi? Bronisz sie przed zachowaniem warunków sakramentu pokuty i pojednania, a gdybyś żył w tamtych czasach nie tylko nie poszedłbyś do Komunii, ale stałbys pod chórem, bo dalej wejść nie byłoby Ci wolno.


So wrz 24, 2016 13:10

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Do Kael: Co prawda prosiłem chwat, ale jak się zgłosiłeś ty to prosiłem jeszcze o zarzuty do tego co głosiłem, a ty wykonałeś tylko tą łatwiejszą część roboty.


So wrz 24, 2016 13:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Do Helenki: O jakich czasach mówisz? Te chóry o których mówisz powstały duuuuuuuzo później.


So wrz 24, 2016 13:30
Zobacz profil
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Zarzuty? Twoje wszystkie wpisy swiadcza o tym, co glosisz. Kazda z tych tez jest falszem, oszczerstwem badz herezja.

Byl o tym caly watek i niech inni sie mecza z tlumaczeniem od nowa, ze grzesznik uparcie trwajacy w grzechu (nie w zniewoleniu nalogami np narkomani, bo jest to choroba - cudzolostwo z cudza zona choroba nie jest - to wolny wybor) nie moze otrzymac rozgrzeszenia, jesli chce w tym grzechu trwac.
Dla wlasnego dobra, a nie bo “prawo Kosciola“ tak nakazuje.
Masz wypaczone pojecie prawa jako instrumentu ucisku a nie pomocy do ochrony zycia i wolnosci nie tylko twojej.



Helenka ma racje. Grzesznik pokutowal publicznie, pewne grzechy mogly byc odpuszczone raz w zyciu.
Cytuj:
W przypadku cięższych grzechów, dochodziło do odsunięcia danego chrześcijanina od przystępowania do komunii, aż do czasu, gdy odbędzie pokutę proporcjonalną do swych złych czynów. Była ona nadawana przez głowę wspólnoty miejscowego Kościoła, czyli biskupa
(...)

Pokuta kanoniczna od IV do VI w.
Informacje na temat pokuty kanonicznej znajdujemy m.in. w homiliach Augustyna z Hippony oraz Cezarego z Arles.

Akta starożytnych synodów ukazują, że w Eucharystii uczestniczyli jedynie ci, którzy nie zgrzeszyli grzechami ciężkimi, zgodnie ze słowami 1 Listu Jana 3,6: Każdy, kto trwa w Nim, nie grzeszy, żaden zaś z tych, którzy grzeszą, nie widział Go ani Go nie poznał.
Do komunii nie był dopuszczony nikt, kto należał do stanu pokutników – aż do dnia, w którym biskup pojednał go ze wspólnotą Kościoła. Kanon 29 synodu w Epaone (517 r.) w Galii mówi o tym, że jedynie apostaci mają opuścić zgromadzenie razem z katechumenami przed rozpoczęciem części eucharystycznej zgromadzenia niedzielnego. Świadczy to prawdopodobnie o tym, że w Kościele starożytnym jedynie ta grupa pokutników nie mogła być obecna podczas sprawowania liturgii Eucharystii. Pozostali pokutnicy uczestniczyli w liturgii, ale nie byli dopuszczeni do Stołu Pańskiego

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Sakrame ... pojednania


So wrz 24, 2016 13:34

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Do Kael: Konkretnie co jest fałszem, co oszczerstwem, a co herezją. Ten Kościół, który opisujesz nie jest Kościołem pierwotnym opisywanym w dziejach apostolskich. W tych czasach powstawał kościół hierarchiczny, który chciał mieć władzę absolutną i tworzył prawo, które tą władzę miało mu zapewnić.


So wrz 24, 2016 13:57
Zobacz profil
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Ty bys wolal Kosciol jerozolimski ze wspolnota wszystkich dobr, ktory splajtowal i sw Pawel musial na niego zbiorke robic po swiecie? A chrzescijanie w tym wzorcowym Kosciele zarli sie miedzy soba, ze pewne grupy maja przywileje a inne sa omijane? I co sie stalo? Powstala instytucja diakonow!

Na powaznie: kazda duza grupa ludzi potrzebuje struktur i organizacji. To powinno byc jasne?


So wrz 24, 2016 15:19

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Do Kael: Konkretnie co jest fałszem, co oszczerstwem, a co herezją.
Zrobiłeś mi zarzut więc bądź konkretny


So wrz 24, 2016 15:36
Zobacz profil
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Miałes to wykazywane i wyjasniane na bieżąco. Przejrzyj wątek, a będziesz miał odpowiedź. Nie rozumiem po kie licho Kael (kobieta) ma po raz kolejny punktować.


So wrz 24, 2016 15:55
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
krzysiekniepieklo napisał(a):
Do Kael: Konkretnie co jest fałszem, co oszczerstwem, a co herezją.
Zrobiłeś mi zarzut więc bądź konkretny


Herezja i falszem sa twoje interppretacje Pism, oszczerstwem jest przypisywaniie bledow ludzi Kosciolowi.


So wrz 24, 2016 15:58
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Oszczerstwo

- Dzisiejszy kościół katolicki podzielił ludzi na godnych Eucharystii i tych gorszych niegodnych.
- Ci lepsi zaczynają traktować eucharystię jako nagrodę za swoje święte życie i widzą w lustrze aureolę nad swoją głową. Spożywając Pana karmią swoją pychę ,a przecież to jest ofiara przebłagalna za grzechy – taka ostatnia deska ratunku dla grzesznika zniewolonego przez szatana. Pan Jezus chce ratować każdego grzesznika . Im większy grzesznik tym bardziej szalona miłość Boga ,a kościół mówi –ulecz się sam ,a jak będziesz zdrowy to przyjdź.


- Od kilkunastu lat codziennie przyjmuję Pana i traktuję eucharystię jako ostatnią deskę ratunku. Nie czuję się lepszy od tych ,którym nie wolno ,bo jestem pełen grzechu. Nad jeziorem Pan Jezus powiedział „jeśli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego nie będziecie mieli życia w sobie” Pozbawiając ich tego pokarmu skazuje się ich na śmierć.

Falsz:
- To nie jest ich wybór(...)
- To dlaczego Kościół wymaga od niektórych grzeszników aby najpierw wypełnili prawo i od wypełnienia prawa uzależniają prawo do uczestnictwa w ofierze przebłagalnej za grzechy?

Herezja
- (...)To ja się pytam dlaczego zwykły człowiek ma większe kompetencje odpuszczania grzechów od Ducha Świętego. Pan Jezus na ten temat powiedział tak „weźmijcie Ducha Świętego ,którym grzechy odpuścicie są im odpuszczone ,a którym zatrzymacie są im zatrzymane” stąd wynika ,że to Duch Święty odpuszcza grzechy a nie ksiądz.
- Ksiądz ma się tak przygotować do spowiadania aby nie być przeszkodą dla Ducha Świętego. Nikt nie ma prawa do ograniczania Duchowi Świętemu swobody odpuszczania grzechów.
- Jeśli ktoś waży się to robić to jest to grzech przeciw Duchowi Świętemu.
- To jest świętokradztwo czyli zawłaszczanie tego co należy do Boga.
- Duch Święty odpuszcza grzechy w konfesjonale. Poza konfesjonałem Duch Święty nie odpuszcza grzechów. Poza konfesjonałem Duch Święty nie zabrania odpuszczania grzechów ,bo to by znaczyło ,że ogranicza sam siebie.


So wrz 24, 2016 16:04

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Herezja
- (...)To ja się pytam dlaczego zwykły człowiek ma większe kompetencje odpuszczania grzechów od Ducha Świętego. Pan Jezus na ten temat powiedział tak „weźmijcie Ducha Świętego ,którym grzechy odpuścicie są im odpuszczone ,a którym zatrzymacie są im zatrzymane” stąd wynika ,że to Duch Święty odpuszcza grzechy a nie ksiądz.
- Ksiądz ma się tak przygotować do spowiadania aby nie być przeszkodą dla Ducha Świętego. Nikt nie ma prawa do ograniczania Duchowi Świętemu swobody odpuszczania grzechów.
- Jeśli ktoś waży się to robić to jest to grzech przeciw Duchowi Świętemu.
- To jest świętokradztwo czyli zawłaszczanie tego co należy do Boga.
- Duch Święty odpuszcza grzechy w konfesjonale. Poza konfesjonałem Duch Święty nie odpuszcza grzechów. Poza konfesjonałem Duch Święty nie zabrania odpuszczania grzechów ,bo to by znaczyło ,że ogranicza sam siebie.



Herezja w ujęciu nauki katolickiej

Kodeks prawa kanonicznego w kanonie 751 herezję definiuje następująco[4]:
Quote-alpha.png
Herezją nazywa się uporczywe, po przyjęciu chrztu, zaprzeczanie jakiejś prawdzie, w którą należy wierzyć
wiarą boską i katolicką, albo uporczywe powątpiewanie o niej

Przedstaw Kael tą prawdę, której zaprzeczyłem


So wrz 24, 2016 16:42
Zobacz profil
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
krzysiekniepieklo napisał(a):
Herezja
- (...)To ja się pytam dlaczego zwykły człowiek ma większe kompetencje odpuszczania grzechów od Ducha Świętego. Pan Jezus na ten temat powiedział tak „weźmijcie Ducha Świętego ,którym grzechy odpuścicie są im odpuszczone ,a którym zatrzymacie są im zatrzymane” stąd wynika ,że to Duch Święty odpuszcza grzechy a nie ksiądz.
- Ksiądz ma się tak przygotować do spowiadania aby nie być przeszkodą dla Ducha Świętego. Nikt nie ma prawa do ograniczania Duchowi Świętemu swobody odpuszczania grzechów.
- Jeśli ktoś waży się to robić to jest to grzech przeciw Duchowi Świętemu.
- To jest świętokradztwo czyli zawłaszczanie tego co należy do Boga.
- Duch Święty odpuszcza grzechy w konfesjonale. Poza konfesjonałem Duch Święty nie odpuszcza grzechów. Poza konfesjonałem Duch Święty nie zabrania odpuszczania grzechów ,bo to by znaczyło ,że ogranicza sam siebie.



Herezja w ujęciu nauki katolickiej

Kodeks prawa kanonicznego w kanonie 751 herezję definiuje następująco[4]:
Quote-alpha.png
Herezją nazywa się uporczywe, po przyjęciu chrztu, zaprzeczanie jakiejś prawdzie, w którą należy wierzyć
wiarą boską i katolicką, albo uporczywe powątpiewanie o niej

Przedstaw Kael tą prawdę, której zaprzeczyłem


A jak myslisz, czy twoje uporczywe twierdzenie ze Kaplan powstrzymuje Ducha Sw. nie jest herezja, skoro sam Jezus dal im takie prawo?
A tak swoja droga to Kaplan nie powstrzymuje Ducha Sw. tylko Duch Sw. dziala wedlug decyzji Kaplana wedlug woli Boga, a ktory ma za zadanie w Jego imieniu zdecydowac o odpuszczeniiu grzechow.
Poza tym jest to takze wiazace dla Kaplana, bo bedzie rozliczony ze zlych decyzji.


So wrz 24, 2016 17:07

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: eucharystia a związki niesakramentalne
Sześć Prawd Wiary

1. Jest jeden Bóg.
2. Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze.
3. Są trzy Osoby Boskie: Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty.
4. Syn Boży stał się człowiekiem i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia.
5. Dusza ludzka jest nieśmiertelna.
6. Łaska Boska jest do zbawienia koniecznie potrzebna.

No to według Ciebie, której prawdzie wiary zaprzeczyłem?


So wrz 24, 2016 18:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL