Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 20:39



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
 Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Yarpen; Wiara to jest proces dynamiczny i jeśli ją zamkniesz w ramy to obumrze. Kościół wiarę zaszufladkował, a to co wyłazi z szuflady to obcina.

Kościół obcina to, co jest błędne, a nie co "wystaje". :D

Cytuj:
Przypomnijmy sobie Galileusza.

Kwestia była naukowa, a św. Jan Paweł II przeprosił za ten proces.

Cytuj:
Może przytoczę Ci przypadek z mojego życia Jak w Kościele rodzi się kłamstwo. Było tak. Byłem na Mszy na kobielskiej i było czytanie jak Pan Jezus obudził dziewczynkę, którą wszyscy uważali za zmarłą. Ksiądz podczas homilii mówił tak: dziewczynka była umarła, a Pan Jezus ją wskrzesił. Pan Jezus powiedział - dziewczynka nie umarła tylko śpi. To co powiedział Pan Jezus było dla niego nieważne. On miał swój własny pomysł. Przecież Pan Jezus by się nie fatygował, żeby ją obudzić. Jeżeli ją tylko obudził to o co tyle szumu. To, że Bogu w ten sposób zarzucił kłamstwo to tego nie zauważył.

Nic nie zarzucił. Ignorujesz, niestety, tak kontekst, jak i nauczanie na temat tych wydarzeń, które Kościół przekazuje od początku swego istnienia. Zresztą:

Łk 8,49-55
49. Gdy On jeszcze mówił, przyszedł ktoś z domu przełożonego synagogi i oznajmił: Twoja córka umarła, nie trudź już Nauczyciela!
50. Lecz Jezus, słysząc to, rzekł: Nie bój się; wierz tylko, a będzie ocalona.
51. Gdy przyszedł do domu, nie pozwolił nikomu wejść z sobą, oprócz Piotra, Jakuba i Jana oraz ojca i matki dziecka.
52. A wszyscy płakali i żałowali jej. Lecz On rzekł: Nie płaczcie, bo nie umarła, tylko śpi.
53. I wyśmiewali Go, wiedząc, że umarła.
54. On zaś ująwszy ją za rękę rzekł głośno: Dziewczynko, wstań!
55. Duch jej powrócił, i zaraz wstała. Polecił też, aby jej dano jeść.


Przykro mi, ale dajesz wyraz tego, że jesteś jednym z tych, o których św. Piotr przestrzegał w 2 Ptr 3,14-16. :(

Cytuj:
Widzisz, wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za czystość nauki, a nikt nie zwraca księżom uwagi jak mówią głupstwa.

Nieprawda. Od tego, co przekazał św. Paweł, są biskupi. Zapraszam do zapoznania się z Dz 20,28-31.

Cytuj:
Skutkuje to tym, że po pewnym czasie czują się nieomylnymi i coraz mniej zwracają uwagi na to co mówią.

Ty zaś, oczywiście, jesteś nieomylny i lepiej od wszystkich wiesz o czym jest mowa w Biblii?


Pn gru 19, 2016 14:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
Zend napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Zend napisał(a):
Z tej perspektywy trudno mi zrozumieć tą dyskusję. Ale to może "jutro".

Być może dlatego, że masz pojęcie Ofiary jako czegoś, co trzeba "stracić".
Jezus złożył Ofiarę, i na każdej Mszy Świętej włączamy się w Nią jako Kościół (Ciało Chrystusa).
Traktuję to jako dar. Ale nie rozumiem jak możecie mówić w kontekście składania przez was ofiary, skoro nie człowiek ja złożył i odbyło sie to 2 tys lat temu.

Bóg stworzył ludzi wolnymi, a ludzie zgrzeszyli i uwikłanie w grzech uniemożliwiło Boski zamysł życia człowieka w jedności z Nim.
Bóg przychodząc na świat jako człowiek, odkupił naszą winę, ofiarując siebie za nasze winy, sam będąc niewinnym. Niewinny wybaczył winnym, ukazując bezsilność grzechu. ...jak przestępstwo jednego sprowadziło na wszystkich ludzi wyrok potępiający, tak czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie. (Rz 5,18)
Przyjmując Komunię Świętą świadomie włączamy się w tę Ofiarę, bo przystępujemy do niej bez grzechu (śmiertelnego) i deklarujemy tym samym wyrzeczenie się go. Tworzymy tym samym Kościół (Mistyczne Ciało Chrystusa)

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn gru 19, 2016 15:34
Zobacz profil
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
Zend napisał(a):
sapper napisał(a):
Zend napisał(a):
....Tyle napisałes a nic nie wyjasniłeś :(
Bys zaczal sam sprawdzac tam gdzie nalezy, a nie pisal na oslep co ci do glowy przyjdzie.
Dostales namiary co powinienes sprawdzic-przeczytac.
Ja za ciebie tego nie zrobie.
Jak widzisz Marek podaje gotowe cytaty z Biblii, a nikt nad nimi sie nie zastanawia bo nie wlozyli w znalezienie zadnego wysilku, wiec nie doceniaja tego i jest to z tego powodu dla nich mniej wazne.
Jak wlozysz w cos wysilek to bardziej to docenisz.
I znów wiele słów i nic więcej ...

Zamiast zadac od innych wyjasnien, ktorych nie chcesz zrozumiec, idz do kosciola i posluchaj.
Po co ja mam to powtarzac skoro kaplani i wierni powtarzaja to na kazdej Mszy Sw.
Czy to az tak ciezko isc do kosciola, posluchac i zrozumiec co sie dzieje podczas Mszy Sw?
Nawet ateista moze przyjsc do kosciola na Msze Sw. i chocby posluchac.


Ostatnio edytowano Pn gru 19, 2016 15:47 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pn gru 19, 2016 15:43

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
Zend; zrobię pewne założenie - że Bóg Cię przysłał abyś mi pomógł. Więc mam do Ciebie pytanie, jak Ty to rozumiesz? Pan Jezus umarł na krzyżu składając w ofierze samego Siebie aby Bóg przebaczył nam nasze grzechy. Złożył w ofierze Swoje Ciało i Krew. Dzień wcześniej podczas ostatniej wieczerzy zapowiadając swoją mękę, podawał im kawałek chleba mówiąc - to jest Ciało Moje oraz wino w kielichu mówiąc - to jest Krew Moja. Czyńcie to na moją pamiątkę. Złożył krwawą ofiarę na krzyżu i na pamiątkę tej ofiary ustanowił sakrament Komunii Świętej. Ofiara Mszy Świętej to jest ofiara Ciała i Krwi Chrystusa ( Pana Jezusa). Na ołtarzu chleb zamienia się w Ciało Chrystusa, a wino w Krew Chrystusa. Nie możemy tego ogarnąć swoimi zmysłami ale Bóg karze nam wierzyć, że tak jest. Chrystus zmartwychwstał więc Chrystus żyje. Jeśli spożywamy Jego Ciało i Krew, to spożywamy Żywego. Boga. Wtedy On przebacza nam nasze grzechy, wchodzi w nasze życie i prowadzi nas za rękę do nieba. Może to zrobić, bo spożywając Jego Ciało i Krew, zaprosiliśmy Go do swojego życia. Odpowiedz - jak Ty to rozumiesz. Czy można powiedzieć, że uczestniczymy w bezkrwawej ofierze jeśli Pan Jezus złożył ofiarę krwawą,uczestniczymy w tej ofierze na pamiątkę Jego ofiary i składamy na ołtarzu Jego Ciało i Krew? Dodam, że w Nowym Testamencie nikt takiego sformułowania nie używał.


Pn gru 19, 2016 15:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
Yarpen; wyglądają to, że nie wierzysz Bogu, a wierzysz człowiekowi . Bóg powiedział ,, Dziewczynka śpi". Wierzysz tym ludziom co mówili - umarła, wierzysz apostołowi jak mówi - duch jej powrócił , Bogu nie wierzysz jak mówi - dziewczynka śpi. Yarpen, zrób pod swoim deklem trochę miejsca dla Boga.


Pn gru 19, 2016 15:55
Zobacz profil
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Zend; zrobię pewne założenie - że Bóg Cię przysłał abyś mi pomógł. Więc mam do Ciebie pytanie, jak Ty to rozumiesz? Pan Jezus umarł na krzyżu składając w ofierze samego Siebie aby Bóg przebaczył nam nasze grzechy. Złożył w ofierze Swoje Ciało i Krew. Dzień wcześniej podczas ostatniej wieczerzy zapowiadając swoją mękę, podawał im kawałek chleba mówiąc - to jest Ciało Moje oraz wino w kielichu mówiąc - to jest Krew Moja. Czyńcie to na moją pamiątkę. Złożył krwawą ofiarę na krzyżu i na pamiątkę tej ofiary ustanowił sakrament Komunii Świętej. Ofiara Mszy Świętej to jest ofiara Ciała i Krwi Chrystusa ( Pana Jezusa). Na ołtarzu chleb zamienia się w Ciało Chrystusa, a wino w Krew Chrystusa. Nie możemy tego ogarnąć swoimi zmysłami ale Bóg karze nam wierzyć, że tak jest. Chrystus zmartwychwstał więc Chrystus żyje. Jeśli spożywamy Jego Ciało i Krew, to spożywamy Żywego. Boga. Wtedy On przebacza nam nasze grzechy, wchodzi w nasze życie i prowadzi nas za rękę do nieba. Może to zrobić, bo spożywając Jego Ciało i Krew, zaprosiliśmy Go do swojego życia. Odpowiedz - jak Ty to rozumiesz. Czy można powiedzieć, że uczestniczymy w bezkrwawej ofierze jeśli Pan Jezus złożył ofiarę krwawą,uczestniczymy w tej ofierze na pamiątkę Jego ofiary i składamy na ołtarzu Jego Ciało i Krew? Dodam, że w Nowym Testamencie nikt takiego sformułowania nie używał.

Sformulowaniia sa od tego by wlasciwie zrozumiec tresc-mysl przekazywana za pomoca slow.
Czesto ta sama tresc i mysl mozna przekazac na wiele roznych sposobow i slow.
Same slowa, jako napisane wyrazy niewiele znacza, ale wlasciwie ulozone moga wiele przekazac.
Jak nie rozumiiesz przekazow Biblii, to nic niie rozumiesz i bedziesz ciagle bladzil.
Protestanci uczepili sie slowa jako napisanego wyrazu nie rozumiejac jego roli w przekazie mysli (Prawdy zawartej w Pismach) i bladza przypisujac tym slowom przerozne znaczenia.
Same napisane wyrazy jest niczym, istote slowa stanowia tresci nim przekazywane.
W Biblii wlasnie te przekazywane tresci sa Slowem Bozym, a nie uzyte do ich przekazu wyrazy pisane.


Pn gru 19, 2016 16:13
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Yarpen; wyglądają to, że nie wierzysz Bogu, a wierzysz człowiekowi . Bóg powiedział ,, Dziewczynka śpi". Wierzysz tym ludziom co mówili - umarła, wierzysz apostołowi jak mówi - duch jej powrócił , Bogu nie wierzysz jak mówi - dziewczynka śpi. Yarpen, zrób pod swoim deklem trochę miejsca dla Boga.

No to prorok krzysiekniepieklo nam wyjasni po co nam ta historyjka o ciemnocie ludzi sprzed 2000 lat, ktorzy smierci od snu nie potrafili rozpoznac, potrzebna jest do zbawienia? W koncu zajmuje miejsce w Biblii, gdzie istotniejsze sprawy mozna by wpisac. A papier wtedy byl bardzo drogi.

No i krzysiekniepieklo nie odpowiedzial na pytanie, czy wino w kilichu mszalnym zamienia sie w krew ludzka o jej smaku, zapachu, wygladzie i innych cechach?


Pn gru 19, 2016 16:17

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Yarpen; wyglądają to, że nie wierzysz Bogu, a wierzysz człowiekowi . Bóg powiedział ,, Dziewczynka śpi". Wierzysz tym ludziom co mówili - umarła, wierzysz apostołowi jak mówi - duch jej powrócił , Bogu nie wierzysz jak mówi - dziewczynka śpi. Yarpen, zrób pod swoim deklem trochę miejsca dla Boga.

Wierzę apostołom.
Czy wszystko bierzesz dosłownie? Jakby pisało że ktoś miał "złote ręce" albo "ostry język" to jak byś rozumiał. Czy tą historię rozumiesz tak, że wcale żadnego cudu nie było. Po prostu dziewczyna się zdrzemnęła, ludzi pomyśleli że umarła i na darmo zawracali głowę Jezusowi?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn gru 19, 2016 16:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
Sapper; widzisz, jakbyśmy czytali tylko NT, to może łatwiej by nam było dostrzec Boga.kolejni teolodzy czytają i każdy dokłada swoje trzy grosze. Jak setny przetłumaczyć to co było już tłumaczone dziewięćdziesiąt dziewięć razy, to już nie wiadomo o co chodzi.


Pn gru 19, 2016 16:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
Morał z tej historii jest taki. Jeżeli Bóg mówi prawdę, a wszyscy naokoło kłamią, to trudno jest człowiekowi szukającemu Boga, uwierzyć Bogu, bo Jest jeden przeciw wszystkim.


Pn gru 19, 2016 16:48
Zobacz profil
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
No to odpowiesz w koncu na moje pytania, czy bedziesz dalej robil uniki typowe dla troli internetowych?


Pn gru 19, 2016 17:00

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
A nie przyszło Ci do głowy, że śpi, ponieważ ją wskrzesił??

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn gru 19, 2016 17:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
Kael; nie jestem księdzem i nie odprawiać Mszy. Jak chcesz wiedzieć co fizycznie jest w kielichu to zapytaj kapłana, który odprawia mszę.


Pn gru 19, 2016 17:17
Zobacz profil
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
Ok, zawartosci kielicha nie widzisz, ale ociekajace krwia Cialo Chrystusa widzisz przy Podniesieniu i przy Komunii sw? W koncu wiesz co przyjmujesz?

A jak rozumiesz sens tej historii o corke Jaira? Po co nam ona, jesli ludzie sie pomylili i dziewczynka sobie spala?


Pn gru 19, 2016 17:29

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy ofiara Pana Jezusa to Eucharystia?
Kael; z tego co wiem to Żydzi nie rozróżniali takich słów jak, nieprzytomna, zemdlała, śpi. Ktoś to w ten sposób przetłumaczył, ale prawdopodobnie leżała nieprzytomna, a wszyscy włącznie z apostołem myśleli, ze umarła. Jej dusza jednak nie opuściła ciała więc Pan Jezus powiedział, że śpi. Śpi mogło mieć te trzy znaczenia.( to jest moja wiedza nieudokumentowana) . A po co ta historia została w ten sposób zapisana? Jeśli faktycznie jestem prorokiem, to może Bóg chciał mi pomóc w dzisiejszej dyskusji?


Pn gru 19, 2016 19:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL