Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:29



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 List Jakuba 
Autor Wiadomość
Post Re: List Jakuba
Piotrek_ napisał(a):
A przeczytałaś cały tekst ze zrozumieniem? Zero wiedzy? O jakiej wiedzy piszesz? O tzw. Tradycji?

Zero wiedzy historycznej, teologicznej, a także biblijnej.
Napisałam wyraźnie, e dalszych bzdetów nie czytam.
Piotrek_ napisał(a):
Jesteś Helenko zwiedziona. Dzisiejszą ideą ekumenii. To szatańska idea.

Oto rzekł eksper(ymen)t :D


Pt paź 07, 2016 20:47

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: List Jakuba
Helenka napisał(a):
Zero wiedzy historycznej, teologicznej, a także biblijnej.
Napisałam wyraźnie, e dalszych bzdetów nie czytam.
Piotrek_ napisał(a):
Jesteś Helenko zwiedziona. Dzisiejszą ideą ekumenii. To szatańska idea.

Oto rzekł eksper(ymen)t :D

Czytałem Twoje wypowiedzi, w których oburzałaś się, że piszę iż ateiści nie będą zbawieni. Wyraziłaś szczere oburzenie. A gdzie w Biblii pisze, że będą (mowa o ludziach, którzy słyszeli ewangelię)? Więc nie zarzucaj mi brak wiedzy biblijnej.


Pt paź 07, 2016 20:55
Zobacz profil
Post Re: List Jakuba
Jakim prawem decydujesz za Boga?
Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!" (Mt7,21-23)


Pt paź 07, 2016 21:03

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: List Jakuba
Helenka napisał(a):
Jakim prawem decydujesz za Boga?
Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!" (Mt7,21-23)

Helenko, ja o niczym nie decyduję ale pisze wyłącznie to, co mi leży na sercu. Ten werset, który przytoczyłaś odnosi się właśnie do ludzi, którzy uznają innego Jezusa. I nie chcę nikomu sprawiać przykrości. Chcę tylko każdemu wskazać właściwą drogę. Bez względu czy jest to zagubiony katolik, luteranin, ewangelik czy też nawet muzułmanin.
A jedyną drogą jest Jezus. A jak Go poznać, pisałem o tym.


Pt paź 07, 2016 21:08
Zobacz profil
Post Re: List Jakuba
Piotrek_ napisał(a):
Helenko, ja o niczym nie decyduję ale pisze wyłącznie to, co mi leży na sercu.

Odmawiając komukolwiek możliwości zbawienia stawiasz się na miejscu Boga.
Piotrek_ napisał(a):
Ten werset, który przytoczyłaś odnosi się właśnie do ludzi, którzy uznają innego Jezusa.

Nie ma innego Jezusa. Jeden jest tylko Pan: I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni".(Dz4,12)
Piotrek_ napisał(a):
I nie chcę nikomu sprawiać przykrości.

Przewrotność to Twoje drugie imię? Biblia mówi o wilkach w owczej skórze, a Ty jawisz się lisem.
Piotrek_ napisał(a):
Chcę tylko każdemu wskazać właściwą drogę.

Drogowskaz mamy od Boga, w Biblii i rozmagnesowany kompas nie jest nam potrzebny.
Piotrek_ napisał(a):
Bez względu czy jest to zagubiony katolik, luteranin, ewangelik czy też nawet muzułmanin.

J.w.
Piotrek_ napisał(a):
A jedyną drogą jest Jezus. A jak Go poznać, pisałem o tym.
Specyjalysta :idea:


Pt paź 07, 2016 21:39

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: List Jakuba
Helenka napisał(a):
Nie ma innego Jezusa. Jeden jest tylko Pan: I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni".(Dz4,12)

Jesteś Helenko zwiedziona ideologią New Age.
Doktryny New Age a Biblijne doktryny:
1. Biblia: Jezus jest synem Bożym.
New Age: Jezus jest jednym z mistrzów.
2. Biblia: Jesteś zbawiony przez łaskę.
New Age: Osiągasz boskość poprzez dobre uczynki.
3. Biblia: Jezus jest jedyną drogą.
New Age: Rozbudź Chrystusa, który jest w twojej świadomości..
4. Biblia: Lucyfer jest diabłem.
New Age: Lucyfer jest prawdziwym synem Boga.
5. Biblia: Uwielbij Boga.
New Age: Uwielbij stworzenie.
6. Biblia: Człowiek został stworzony.
New Age: Człowiek fizyczny rozwinął się, człowiek duchowy istniał zawsze.
7. Biblia: Bóg nie jest częścią stworzenia.
New Age: Bóg jest we wszystkim.
8. Biblia: Naucza o zmartwychwstaniu.
New Age: Naucza o reinkarnacji.
9. Biblia: Słowo jest prawdą.
New Age: Prawda jest w nas.
10. Biblia: Czekaj na drugie przyjście. Będzie widoczne w jednej chwili przez wszystkich. I zabrane zostaną dzieci Boże. Ziemia zostanie spalona słońcem (to już się dzieje).
New Age: Czekaj na Maitreya (uniwersalnego, eucharystycznego
Chrystusa), będzie temu towarzyszył już światowy rząd, światowy pieniądz i jedna religia.
11. Biblia: Odwróć się od grzechu. Pokutuj.
New Age: Nie ma grzechu, zapomnij o tym. Nie wierz w pokutę.
12. Biblia: Stawaj się jak Jezus poprzez uświęcone życie.
New Age: Odkryj moc w sobie (demoniczne religie wschodnie).

Matka Teresa, która była ważną osobistością ruchu New Age powiedziała: "Mam nadzieję, że się nawracam, nie mam na myśli tego o czym myślicie. Jeśli stajemy twarzą w twarz z Bogiem, to akceptujemy Go w naszym życiu i wtedy nawracamy się. Stajemy się lepszym hindusem, muzułmaninem czy katolikiem. Lepsi bez względu na to kim jesteśmy. Jakie przyjęłabym stanowisko? Dla mnie naturalnie byłby to katolicyzm. Dla kogoś innego jest to hinduizm a innego buddyzm. Jest to zgodne ze świadomością jaką dana osoba posiada (czyli musisz zaakceptować Boga jaki istnieje w twoim umyśle!)".
Czy to jest biblijna nauka? Nie, to jest nauka węża. A Watykan tą osobę wykreował na świętą.

Jezuicki ksiądz Chardin - ulubieniec okultystów, mający najwięcej zasług w New Age, napisał:
"Powszechna zbieżność religii, przedstawiających uniwersalnego Chrystusa, który może usatysfakcjonować wszystkich, wydaje się być jedyną możliwą drogą nawrócenia świata i jedyną formą religijniości jaką możemy sobie wyobrazić w przyszłości."
de Chardin, P.T. 1971 Christianity and Evolution. Collins. Str. 130

Wykształcony przez jezuitów, Paul Knitter pisze "być zbawionym, to znaczy wieść prawdziwie ludzkie życie".
I stąd mamy "czyń dobro", "szukaj dobra", "szukaj w innych Chrystusa". Zbaw się sam.
Posłuchajcie jezuity Grzegorza Kramera na YT, jeśli nie wierzycie.
Watykan dąży do tego "aby wszyscy byli jednym", a chrześcijański Jezus, który powiedział "pokutuj oraz ja jestem drogą", nie może być wspólnym mianownikiem. Zjednoczenie religii jest warunkiem przyjścia uniwersalnego Chrystusa. Ale nie tego biblijnego Chrystusa, na którego czekają chrześcijanie.

Uważaj Helenko. Nie poddawaj się tej ideologii.

W Ks. Rodzaju czytamy, że szatan powiedział do Ewy "czy aby na pewno umrzesz?" i "Ewa umarła duchowo wraz z Adamem". Sytuacja się powtarza. Chodziło dokładnie o to samo. O wywyższenie własnego ego na równi Bogu. "Możesz być jak Bóg', jak mówią religie wschodu.


So paź 08, 2016 5:11
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 15:45
Posty: 211
Post Re: List Jakuba
Jak zmieniono już słowo Boże aby przygotować Was na New Age.
Odbiera się boskość Panu Jezusowi. Umniejsza znaczenie ofiary i pokuty, i nadchodzącego sądu.

1. - wersje katolickie, 2. - wersje oryginalne.

Mat 18:11
1. Brak wersetu.
2. Przyszedł bowiem Syn Człowieczy aby zbawić to co zginęło.

Mat 25:13
1. Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny.
2. Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny o której Syn Człowieczy przyjdzie.

Mat 24:36
1. Ale nikt nie zna tego dnia i godziny, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam Ojciec.
2. Ale o tym dniu i godzinie nie wie żaden człowiek, ani aniołowie w niebie ale tylko mój Ojciec.

Mk 2:17
1. Nie przyszedłem wzywać sprawiedliwych, ale grzeszników.
2. Nie przyszedłem wzywać sprawiedliwych, ale grzesznych do pokuty.

Mk 6:11,12
1. A jeśliby w jakiejś miejscowości nie chciano was przyjąć ani słuchać, wyjdźcie stamtąd i otrząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim. A oni poszli i wzywali do nawrócenia.
2. A jeśliby w jakiejś miejscowości nie chciano was przyjąć ani słuchać, wyjdźcie stamtąd i otrząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim. Zaprawdę powiadam wam: Lżej będzie Sodomie i Gomorze w dzień sądu niż temu miastu. A oni poszli i wzywali do upamiętania.

Mk 10:21
1. Idź, sprzedaj co masz i rozdaj ubogim a będziesz miał skarb w niebie. A potem pójdź za mną.
2. Idź, sprzedaj co masz i rozdaj ubogim a będziesz miał skarb w niebie. A potem przyjdź, weź krzyż i pójdź za mną.

Mk 13:14
1. A kiedy zobaczycie obrzydliwość spustoszenia tam, gdzie jej być nie powinno...
2. Gdy ujrzycie ohydę spustoszenia którą przewidział prorok Daniel, stojącą gdzie nie powinna...

Łk 4:4
1. Napisano: "Nie samym chlebem będzie żył człowiek."
2. Napisano: "Nie samym chlebem będzie żył człowiek ale każdym słowem Bożym."

2 Tym 3:16
1. Każde Pismo jest natchnione przez Boga i przydatne do nauczania...
2. Całe Pismo jest dane przez natchnienie Boga i pożyteczne dla nauki...

Łk 9:55,56
1. Lecz On skarcił ich. I udali się do innej wioski.
2. A On. obróciwszy się, zgromił ich i rzekł: Nie wiecie, jakiego ducha jesteście. Albowiem Syn Człowieczy nie przychodzi zatracać istnień ludzkich ale zachować je.

Łk 22:43,44
1. Brak wersetów.
2. A ukazał mu się anioł z nieba, umacniający go. I w śmiertelnym boju jeszcze gorliwiej się modlił; i był pot jego jak krople krwi, spływające na ziemię.

J 10:14
1. Ja jestem dobry pasterz i znam moje owce i moje mnie też znają...
2. Ja jestem dobrym pasterzem i znam moje owce a moje mnie znają.

Dz 28:29
1. Brak wersetu.
2. A gdy to powiedział, odeszli Żydzi, wiodąc z sobą zacięty spór.

Obj 22:14
1. Błogosławieni, którzy piorą swe szaty...
2. Błogosławieni, którzy czynią przykazania Jego aby mieli prawo do drzewa życia.

Kol 1:14
1. W Nim mamy odkupienie, oczyszczenie z grzechów.
2. W którym mamy odkupienie przez krew jego, to jest odpuszczenie grzechów.

1 Kor 5:7
1. ...albowiem na naszą wielkanoc jako baranek został ofiarowany Chrystus.
2. Gdyż Chrystus nasz baranek wielkanocny ofiarowany jest za nas.

Mat 24:3
1. Jaki będzie znak twojej obecności i zakończenia świata?
2. Jaki będzie znak twego przyjścia i końca świata?

Fil 3:21
1. Który uczyni nowym ciało naszego poniżenia aby mogło być podobnym do ciała Jego chwały.
2. Który przemieni ciało nasze nędzne aby się stało podobne chwalebnemu ciału Jego.

Tyt 2:13
1. Oczekując błogosławionej nadziei i objawienia chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Chrystusa Jezusa,
2. Oczekując tej błogosławionej nadziei i chwalebnego przyjścia wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Chrystusa Jezusa.

Obj 1:7
1. Oto przychodzi wśród obłoków, i ujrzy go wszelkie oko, a także ci, którzy go przebili, i będą biadać nad nim wszystkie plemiona ziemi. Tak jest! Amen.
2. ...oto idzie z obłokami i wszystkie pokolenia ziemi będą płakać z Jego powodu.

J 9:4
1. Musimy wykonywać dzieła tego, który mnie posłał, póki dzień jest; nadchodzi noc, gdy nikt nie będzie mógł działać.
2. Ja muszę czynić sprawy tego, który mnie posłał dopóki jest dzień. Przychodzi noc gdy nikt nic nie może uczynić.

2 Tym 4:1
1. Zaklinam cię wobec Boga i Chrystusa Jezusa, który będzie sądził żywych i umarłych, i na Jego pojawienie się, i na Jego królestwo:
2. Zaklinam cię tedy przed Bogiem i Chrystusem Jezusem, który będzie sądził żywych i umarłych, w czasie jego przyjścia i Jego Królestwa.

Hebr 7:21
1. Ten właśnie przez przysięgę Tego, który do Niego powiedział: Poprzysiągł Pan, a nie będzie żałował: Ty jesteś kapłanem na wieki.
2. Gdyż Ci stali się kapłanami bez przysięgi, ale ten z przysięgą, przez tego który rzekł do niego, Pan przysiągł i nie będzie żałował, tyś jest kapłanem na zawsze według porządku Melchizedeka.

Mat 18:2,3
1. On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.
2. A Jezus rzekł, jeśli się nie nawrócicie i nie staniecie się jako dzieci...

Ef 3:9
1. ... ukryty od wieków w Bogu, który wszystko stworzył,
2. ... który wszystko stworzył przez Jezusa Chrystusa.

Kol 1:14
1. W którym mamy odkupienie, odpuszczenie grzechów.
2. W którym mamy odkupienie przez krew Jego, to jest odpuszczenie grzechów.

Hbr 10:21
1. Oraz kapłana wielkiego nad domem Bożym,
2. I mając wielkiego kapłana nad domem Bożym.

Heb 9:27
1. A jak postanowiono ludziom raz umrzeć a potem następuje sąd.
2. A jak postanowiono ludziom raz umrzeć a potem sąd.


So paź 08, 2016 5:55
Zobacz profil
Post Re: List Jakuba
Fajrant. Przyczyna ta sama, co w przypadku innych tematów Piotraka_: Odejście od omawianej kwestii, głoszenie zamiast dyskusji, wracanie do zamkniętych kwestii.


So paź 08, 2016 6:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL