Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:07



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
 NPR a różne leki - moje wątpliwości 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lis 08, 2017 10:43
Posty: 1
Post NPR a różne leki - moje wątpliwości
Witajcie,

Stosujemy w małżeństwie NPR, mamy 3 dzieci i z różnych względów na tym chcielibyśmy zakończyć.

Ostatnio wzbudziła się we mnie wątpliwość (a może skrupulanctwo) odnośnie stosowania różnych leków przed, w czasie i zaraz po okresie bezpłodnym, czyli okresu kiedy następują u nas zbliżenia, z założeniem nie zajścia w ciąże ale nigdy nie można tego w 100% wykluczyć. Nie mam na myśli leków typu hormony itp. ale standardowe nawet bez recepty np. leki przeciwbólowe.

Jak się poczyta ulotki wielu leków (np. przeciwbólowych) albo chociażby na pierwszej z brzegu strony internetowej http://farmaceuta-radzi.pl/leki-przeciwbolowe-w-ciazy/# to niektóre z nich są niewskazane w przypadku ciąży (I trymestr) bo mogą mieć np. zwiększać ryzyko poronienia (z załączonego linku jest tam tak opisany np. Ibuprofen chyba często stosowany przez różne osoby.)

Wiem że w przypadku terapii hormonalnych gdzie jest również działanie antykoncepcyjne katolicy powinni powstrzymywać się od współżycia (przynajmniej tak rozumiem wypowiedzi na różnych forach i księży).

Z drugiej strony nie wyobrażam sobie analizowania każdego leku bo nie jestem lekarzem i po prostu się na tym nie znam czy jak pisze że "może zwiększyć ryzyko poronienia" czy też "może zaburzyć proces implantacji" to czy wolno to brać czy nie w okresie zbliżeń. Pewnie alkohol czy stres też byłby niewskazany a generalnie tego nie unikamy.

Czy macie wiedzę w tym temacie, jaka jest praktyka ? Co o tym myślicie?

Z góry dziękuję,


Śr lis 08, 2017 11:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 19:33
Posty: 624
Post Re: NPR a różne leki - moje wątpliwości
Nie możecie się zatem ograniczyć do współżycia wyłącznie w okresie niepłodnym kiedy stosowane są leki mogące potencjalnie wpłynąć na ciążę?

PS. Pewnie zaraz świątobliwi użytkownicy napiszą że skoro nie chcecie mieć więcej dzieci, nie wolno Wam już współżyć...


Pt lis 10, 2017 8:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: NPR a różne leki - moje wątpliwości
AM79 napisał(a):
Wiem że w przypadku terapii hormonalnych gdzie jest również działanie antykoncepcyjne katolicy powinni powstrzymywać się od współżycia (przynajmniej tak rozumiem wypowiedzi na różnych forach i księży).
To albo oni nie wypowiadali sie niekompetentnie, albo Ty ich źle zrozumiałaś.
W przypadku stosowania leków mogących mieć działanie antykoncepcyjne istotna jest intencja.
Jesli stosuje się je jako terapię anie antykoncepcję - nie ma problemu.
Jedyne nad czym być może należałoby się zastanowić, to leki mające działanie wczesnoporonne (przyznam, ze nie spotkałem się z omówieniem takiego problemu).

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt lis 10, 2017 10:49
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt maja 25, 2018 10:05
Posty: 31
Post Re: NPR a różne leki - moje wątpliwości
Mogą, mogą się kochać - uprawiać seks, niezależnie od tego czy chcą czy nie chcą dzieci, bo seks to jest dopełnieniem miłości, ale prawdziwej miłości a nie tylko własnych osobistych pragnień.
Jak możesz to sobie takie rzeczy skonsultuj w Napormedica Białystok, nie wiem czy przez telefon udzielą ci odpowiedzi, ale kto wie, może.


Pt lip 20, 2018 8:18
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2598
Post Re: NPR a różne leki - moje wątpliwości
Zamykam wątek z powodu braku zainteresowania.

_________________
MODERATOR


Pn cze 29, 2020 20:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL