Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:43



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
 Wszechwiedzący Bóg 
Autor Wiadomość
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Kalart napisał(a):
Wiesz. Ty też nie zmienisz nigdy znaczenia Biblii, gdzie Jezus jest jedynym pośrednikiem między ludźmi a Bogiem. Ale przecież skutecznie to ignorujesz.

Aha. Zorientowałeś się, że tkwisz w głupim uporze, bo fakty przeczą temu, co sobie wymyśliłeś, więc zmieniasz temat. No, ale tutaj też, że tak powiem, "dałeś ciała", bo kolejny raz walczysz z chochołem. Wiem, że Chrystus jest jedynym pośrednikiem. :)

Aha... Kościół też tego nauczania nie ignoruje, bo sam głosi:

KKK 480 Jezus Chrystus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem w jedności swojej Osoby Boskiej; z tej racji jest On jedynym Pośrednikiem między Bogiem i ludźmi.


I co z tym fragmentem nauczania katolickiego, w którym zapisano, że Kościół "stawia się jako pośrednik między Bogiem a ludźmi"? Znalazłeś go wreszcie?


Pn gru 18, 2017 9:24

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Całe dokumenty. Tylko że według nich Chrystus nie jest człowiekiem, tylko Kościołem albo że Kościół i Chrystus to jedno czy inne bzdury, według której Chrystus to nie człowiek, ale armia ludzi w jednym ciele.
To nie kwestia tego, że tkwię w uporze i że fakty przeczą moim "wymysłom", tylko ty jesteś zbyt głupi, by z tobą dyskutować, to i nie ma sensu dalej o tym pisać. Jak kretyn ciągle przytaczasz informację o tym, że Kościół jest konieczny, mimo że zbawieni mogą być również ci, którzy należą do Kościoła w sposób niepełny (m.in. chrześcijanie inni niż katolicy) lub należą do Ludu Bożego (np. żydzi i muzułmanie), a także istnieją fragmenty o zbawieniu tych, którzy żyją po prostu dobrze i wtedy oceniane są ich uczynki zamiast wiary. Ale po cholerę o tym pisać, skoro znalazłeś jeden fragment, według którego tylko członkowie Kościoła Katolickiego mogą być zbawieni, co jest oczywistym idiotyzmem dla każdego, kto nie zalał wszystkich swoich komórek mszalnym winem.
Dlatego możesz mnie zbanować i napawać się dumą, że swoją głupotą irytowałeś mnie na tyle, że mam dosyć twojego ubliżania i odpowiedziałem ci równie uprzejmie, jak ty traktujesz mnie.


Pn gru 18, 2017 9:38
Zobacz profil
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Kalart napisał(a):
Całe dokumenty.

To bez problemu powinieneś zacytować taki fragment, w którym tę naukę zapisano. Carry on, Kalart.

Aha... Personalnymi wycieczkami i inwektywami nie zmienisz faktu, że wbrew Twoim tezom Kościół nie naucza jakoby każdy miał być zbawiony, nawet jeżeli odrzuci wiarę. I nie próbuj robić z siebie męczennika, bo sam pracowicie zarabiasz na bana.


Pn gru 18, 2017 9:43

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
To banuj, a nie co słowo musisz nim grozić.
Sam przecież cytujesz mnóstwo pism i najwyraźniej jesteś przekonany, że tylko w Kościele można być zbawionym. Czyli to nie Chrystus jest pośrednikiem, ale Chrystus i Kościół. Naprawdę, skup się przez sekundę i pomyśl. Sam twierdzisz, że bez Kościoła nie ma zbawienia, jeśli o Kościele się wie. Czy Kościół to jeden człowiek, nazwany Chrystusem?
Mi naprawdę szkoda tracić już choćby sekundę więcej na przekonywaniu kogoś takiego jak ciebie. Nie lubię rozmawiać z kimś, kto zachowuje się jak ostatni debil. Normalnie wiesz dużo, ale jak trzeba, to nawet słowo "pośrednik" przerasta twoje możliwości intelektualne i nie rozumiesz tego słowa, nawet mając do dyspozycji wszystkie słowniki świata.
Jest napisane - jedynym pośrednikiem jest jeden człowiek, który nazywa się Jezusem Chrystusem. A potem Kościół sobie dopisuje same dogmaty, że Jezus Chrystus jest Kościołem, a Kościół jest Jezusem Chrystusem, więc jedynym pośrednikiem miedzy Bogiem a ludźmi jest jeden człowiek, który nazywa się Jezus Kościół Apostolski Powszechny Katolicki Chrystus i jest to całkowicie logiczne, a kto twierdzi, że Jezus się nie nazywa Jezusem KK Chrystusem tkwi w błędzie.

Jeden, ale to jeden człowiek jest jedynym pośrednikiem. Żaden inny członek Kościoła. Nic innego. Przerasta to twoje możliwości, prawda?
Każdy, kto zachowuje się jak debil jest debilem. Więc naprawdę, nazwanie ciebie głupcem to stwierdzenie faktu, niezależnie ile wyciągniesz na testach IQ.


Ostatnio edytowano Pn gru 18, 2017 9:55 przez Kalart, łącznie edytowano 1 raz



Pn gru 18, 2017 9:50
Zobacz profil
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Kalart napisał(a):
Całe dokumenty mówią to, jaki to Kościół nie jest niezbędny a zaprzeczenie temu nazywasz bredniami.

Już pomijając to, że nie zaprzeczałem konieczności Kościoła do zbawienia, to kolejny raz zmieniasz temat. Co wyraźnie pokazuje, że zdajesz sobie sprawę z faktu, iż nie ma dokumentu, w którym Kościół "stawia się jako pośrednik między Bogiem a ludźmi".

Cytuj:
A potem Kościół sobie dopisuje same dogmaty, że Jezus Chrystus jest Kościołem, a Kościół jest Jezusem Chrystusem, więc jedynym pośrednikiem miedzy Bogiem a ludźmi jest jeden człowiek, który nazywa się Jezus Kościół Apostolski Powszechny Katolicki Chrystus i jest to całkowicie logiczne, a kto twierdzi, że Jezus się nie nazywa Jezusem KK Chrystusem tkwi w błędzie.

To teraz jeszcze przytocz ten dokument katolicki (dekret Soboru, KKK, encyklikę czy cokolwiek innego z oficjalnego nauczania Kościoła), gdzie coś takiego zapisano.

Aha... Jeszcze raz wyskoczysz z inwektywami, a się pożegnamy. Z Twojej winy.


Pn gru 18, 2017 9:55

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Cytuj:
On sam jest w Kościele, a Kościół jest w Nim, dlatego pełnia tajemnicy zbawczej Chrystusa należy także do Kościoła, nierozerwalnie złączonego ze swoim Panem. Jezus Chrystus bowiem nadal jest obecny i prowadzi swoje dzieło odkupienia w Kościele i poprzez Kościół

Czyli Kościół przypisuje sobie pełnię tajemnicy zbawczej Chrystusa i że to nie Jezus jest pośrednikiem między Bogiem a ludźmi, ale Jezus i nierozerwalnie złączony z nim Kościół.
No i zamiast "jeden człowiek, Jezus Chrystus" mamy faktycznie "Jeden człowiek, Jezus Chrystus nierozerwalnie złączony z Kościołem, który może prowadzić dzieło odkupienia tylko w Kościele i poprzez Kościół, czyli człowiek-instytucja".
Wiadomo. Chrystus jest za słaby, by cokolwiek zrobić, to Kościół łaskawie go wyręcza. Co ma się biedny Bóg uwięziony w ludzkiej formie przemęczać. Niech prowadzi swoje dzieło tylko i wyłącznie w Kościele i poprzez Kościół. Zamiast "ja jestem bramą i drogą i życiem" powinien teraz mówić "Kościół jest bramą i drogą i życiem, ja biorę urlop".


Ostatnio edytowano Pn gru 18, 2017 10:06 przez Kalart, łącznie edytowano 1 raz



Pn gru 18, 2017 10:04
Zobacz profil
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Kalart napisał(a):
Cytuj:
On sam jest w Kościele, a Kościół jest w Nim, dlatego pełnia tajemnicy zbawczej Chrystusa należy także do Kościoła, nierozerwalnie złączonego ze swoim Panem. Jezus Chrystus bowiem nadal jest obecny i prowadzi swoje dzieło odkupienia w Kościele i poprzez Kościół

Czyli Kościół przypisuje sobie pełnię tajemnicy zbawczej Chrystusa i że to nie Jezus jest pośrednikiem między Bogiem a ludźmi, ale Jezus i nierozerwalnie złączony z nim Kościół.(...) [/quote]
To Twoja teza. W tym cytacie, którzy wrzuciłeś, niczego takiego nie ma. Nadal wychodzi na to, że wymyślasz jakieś własne nauki, które przypisujesz Kościołowi, a potem z nimi polemizujesz.


Pn gru 18, 2017 10:06

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Koniec. Ani słowa więcej z tobą. Nie ma sensu rozmawiać z kimś, kto nie potrafi czytać ze zrozumieniem.
Cytuj:
dlatego pełnia tajemnicy zbawczej Chrystusa należy także do Kościoła

Nie. Pełnia zbawczej tajemnicy Chrystusa należy tylko i wyłącznie do Chrystusa, bo jest JEDYNY. JEDYNY. JEDYNY. JEDYNY. JEDYNY. JEDYNY. JEDYNY. JEDYNY. JEDYNY.
Kościół nie jest człowiekiem i nie nazywa się Jezus Chrystus, więc zgodnie z Biblią nie uczestniczy w dziele zbawienia i nie ma ani jednej tajemnicy zbawczej Chrystusa, a już na pewno nie pełnię. Tyle.


Pn gru 18, 2017 10:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Logika Kalarta może robić wrażenie :)

Kalart najpierw stwierdził, że Kościół sfałszował Biblię, a potem powołuje się na to sfałszowane przez Kościół źródło, żeby udowadniać prawdę o tajemnicy Jezusa.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn gru 18, 2017 10:33
Zobacz profil
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Kalart, skończ 14 lat i wróć do dyskutowania


Pn gru 18, 2017 10:40
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
No to kończymy temat, skoro Kalart jedynie mnoży zarzuty, a nie przedstawia materiałów, które potwierdzą ich zasadność.


Pn gru 18, 2017 11:20
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL