Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 13:42



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
 Stop PiSlamizacji Polski 
Autor Wiadomość
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
andej napisał(a):
Zastanawiam się, dlaczego trwa tak zmasowana nagonka na Ptaszka?
Owa zmasowana nagonka związana jest z tym, że Ptaszek bredzi straszliwie, stosuje własne widzenia jako dowody, obraża interlokutorów oraz ustala arbitralnie, kto ma jakie poglądy, by następnie z tymi wyimaginowanymi poglądami dyskutować.

Mnie raczej dziwi, dlaczego niektórzy całkiem inteligentni pseudoprawacy tak rzucili się, aby Ptaszka swoją piersią bronić. Biorąc pod uwagę, że primo, Ptaszek ośmiesza ich idee, a secundo, prawdopodobnie za miesiąc, lub dwa będzie równie żarliwie bronić zupełnie innej, objawionej jej przez jej prywatnego boga ideologii. Nie wykluczam, że po którejś konwersji stanie się pelikan wyznawczynią prawosławia o centrowych poglądach politycznych i zamiłowaniu do programowania w Pythonie i gry w Go. Jakoś będę musiał ten czas przetrwać.
Cytuj:
W pojęciu narodowości ważna jest świadomość.
Czemu nikt nie przeczy. pelikan jednak postuluje, że to ona i jej koledzy będą decydować, kto Polakiem jest, a kto nie jest.
Cytuj:
Dla kosmopolitów "Polskość to nienormalność" jak oświadczył idol - król Europy.
Wiesz dobrze, jaki był kontekst tej wypowiedzi i że nie miała ona na celu obrażenia idei polskości, ani Polaków. Ale zawsze możesz to tutaj wkleić, bo może kilku forumowiczów okaże się idiotami i to kupi.
Cytuj:
Tak samo trudno nazwać prawdziwym Polakiem kogoś, kto wyżej stawia dobro narodu niemieckiego niż polskiego.
Ale nikt tutaj takiego poglądu nie wyraża.
Cytuj:
Dla kogo ważniejszy jest interes liberokomunistycznej UE, niż własnego państwa.
J. w. Jest wiele osób, które twierdzi, że dobro Polski jest w obecnej sytuacji geopolitycznej zbieżne z dobrem UE oraz Niemiec. Jeśli masz kontrargumenty dla tego poglądu, to je przedstaw. Fakt, że musisz innym wmawiać poglądy świadczy o tym, że kontrargumentów jednak nie masz.


Pn lis 05, 2018 9:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2791
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
Droga A, com napisał, napisałem na podstawie jeno Twoich wczorajszych postów. Powołujesz się Ewangelię, to sięgnij jeszcze do źdźbła i belki. Biedronko wybacz, że znów ad persona. Wiem, że jestem jedynym, który łamie zasady. I nikt poza mną nie ośmiela się na to. Następnym razem postaram się zamilczeć. Jednak prawo do oceny wypowiedzi, bez oceniania rozmówcy, zachowuję sobie.

Wielbicielowi Sienkiewicza polecam ustęp i postawie sukna.
A Radziwiłłowie istotnie Litwinami byli. Jeśli jednak pamiętasz tamte czasy to, proszę, przypomnij ówczesną definicję narodu. A przypomnij też budowę społeczeństwa. Zasady lojalności i podległości. Stosunek do suwerena, jakim był król. Hierarchiczność wśród szlachty (do której zaliczali się książęta).
A co Kościuszki, to rzeczywiście straszne. Wprawdzie mi nie się zwierzał, ale jak sadzę największą traumą była walka za wielką wodą. Faktycznie karygodnym było ubolewanie na odbudowaniem Rzplitej w całości, wraz ziemiami całej Korony, a nie ograniczanie się do jakiegoś stosunkowo niewielkiego terytorium. I do tego mało skuteczne w rezultacie możliwości. Dość dialektyczne jest Twe twierdzenie o Kościuszce


Pn lis 05, 2018 9:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2791
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
zefciu napisał(a):
andej napisał(a):
... Jest wiele osób, które twierdzi, że dobro Polski jest w obecnej sytuacji geopolitycznej zbieżne z dobrem UE oraz Niemiec. Jeśli masz kontrargumenty dla tego poglądu, to je przedstaw. Fakt, że musisz innym wmawiać poglądy świadczy o tym, że kontrargumentów jednak nie masz.

Tam, gdzie jest zbieżne popieram. Tam, gdzie rażąco narusza interesy Polski i Polaków staram się zwalczać. Tam, gdzie dobre dla ludzi ogółem i nie krzywdzi interesów mojej Ojczyzny też popieram.

Pelikannki nie oceniam, ani nikogo innego. Nie biorę też w obronę, gdyż tym powinni zająć się moderatorzy. Mam tu na myśli personalną krytykę konkretnej osoby.

Odnoszę się do wypowiedzi, zawartych w nich argumentów, postaw i opinii.


Pn lis 05, 2018 10:04
Zobacz profil
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
andej napisał(a):
Tam, gdzie jest zbieżne popieram. Tam, gdzie rażąco narusza interesy Polski i Polaków staram się zwalczać. Tam, gdzie dobre dla ludzi ogółem i nie krzywdzi interesów mojej Ojczyzny też popieram.
Czyli jak zwykle – konkretów nie będzie.
Cytuj:
Pelikannki nie oceniam, ani nikogo innego. Nie biorę też w obronę, gdyż tym powinni zająć się moderatorzy. Mam tu na myśli personalną krytykę konkretnej osoby.
pelikan jest krytykowana przede wszystkim za swój styl prowadzenia „dyskusji”, a nie „personalnie”. Jeśli ktoś ją personalnie obraża, to wskaż gdzie. Zajmę się tym.
Cytuj:
Odnoszę się do wypowiedzi, zawartych w nich argumentów, postaw i opinii.
A także do własnych chochołów.


Pn lis 05, 2018 10:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2791
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
Tak, w poprzedniej wypowiedzi nie oceniłeś stricte Pelikanki. Ale w moim odczuciu oskarżyłeś. Bezpośrednio, imiennie, wyjątkowo negatywnie.
Chochoły każdy ma swoje. Wolny od nich może swobodnie rzucać kamieniami. A przynajmniej zainicjować ten proces.

Dlaczego rozmowa o Pelikance, zamiast o tym, co pisze?


Pn lis 05, 2018 10:31
Zobacz profil
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
andej napisał(a):
Tak, w poprzedniej wypowiedzi nie oceniłeś stricte Pelikanki. Ale w moim odczuciu oskarżyłeś. Bezpośrednio, imiennie, wyjątkowo negatywnie.
Ależ tak. Cały jej przekaz i sposób „dyskusji” oceniłem wyjątkowo negatywnie. Nie przeczę temu.
Cytuj:
Chochoły każdy ma swoje. Wolny od nich może swobodnie rzucać kamieniami. A przynajmniej zainicjować ten proces.
Żałosne! Jeśli stosuję jakieś chochoły, to mi wskaż jakie. Chochoł pod tytułem „zwolennicy UE uważają, iż interes Niemiec jest ważniejszy od interesu Polski” jest jednak tak ordynarny, że nie wiem, jak ktokolwiek może go kupić.
Cytuj:
Dlaczego rozmowa o Pelikance, zamiast o tym, co pisze?
Dlatego, że wyprodukowałeś post zaczynający się od „Zastanawiam się, dlaczego trwa tak zmasowana nagonka na Ptaszka?”


Pn lis 05, 2018 11:00
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
andej napisał(a):
Być może niektórzy byli wczoraj na m,szy świętej. I może niektórzy usłyszeli najważniejsze przykazanie. Ale czy ktoś wziął je sobie do serca? Czy zrozumiał, że Miłość bliźniego jest miłością do własnego narodu także?
A miłości do Polski i Polaków nie ma niczego złego. Wręcz przeciwnie. Spośród haseł niedawno wspomnianych są dwa dokładnie wpisujące się w słowa Chrystusa. Bóg i Ojczyzna. Bóg i Ludzie. Więc także Bóg i Polacy. Nie wolno wyłączać Polaków spośród ludzi.

Załużę na oburzenie, ale ... Bliższy i mi Polak niż mieszkaniec innej kultury i narodowości. Bliższy mi katolik niż muzułmanin. Bliższy mi człowiek czyniący dobro od zbrodniarza. Bliższy mi ten, kto kieruje się miłością do Boga i bliźniego, ad tego kto neguje Boga i dobro.

Ktoś wyłącza Polaków spośród ludzi? Raczej wyłącza inne nacje spośród ludzi, którzy mają prawo do traktowania ich na takich samych zasadach, jakich oczekujemy, żeby traktowano nas.
Co do odpowiedzialności zbiorowej, to napisz to towarzyski_pelikan, która widząc jednego Pakistańczyka i 2 kobiety w burkach czuje zmasowany atak islamu na Polskę ogólnie i własną osobę szczególnie.

Oczywiście, że miłość bliźniego dotyczy także własnego narodu, nawet z gorszego sortu.
Ale dla chrześcijanina to początek.

Cytuj:
43 Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. 44 A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; 45 tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. 46 Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? 47 I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? 48 Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski. Mt 5


Pn lis 05, 2018 11:03

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
Dyskusja mocno się rozwinęła, ale odpowiem na skierowane do mnie pytania

towarzyski_pelikan napisał(a):
SweetChild napisał(a):
Jak już pisał zefciu, w Polsce tego entuzjazmu nie ma, a i w Europie jest obecnie mocno przytłumiony. Dominować zaczynają irracjonalne lęki i to te lęki należy chłodzić, aby na ich bazie nie rozbujały się tradycyjne europejskie anty-wartości, które już nieraz rujnowały cały kontynent, co szczególnie mocno uderzało w Polskę.

Jakie to są te tradycyjne europejskie anty-wartości?

Rasizm, faszyzm, nacjonalizmy.

towarzyski_pelikan napisał(a):
Kierunku migracji wskazują tylko na to, gdzie jest większy dobrobyt. Niestety, nie zawsze tam gdzie jest większy dobrobyt, tam jest większy dobrostan.

Imigracja wskazuje na to, gdzie zdaniem imigranta jest lepsza wypadkowa dobrobytu i dobrostanu.

towarzyski_pelikan napisał(a):
Ponieważ w Polsce wciąż nie ma warunków dla wielu ludzi na przyzwoity dobrobyt (a to jest w ogóle warunek podstawowy, żeby iść dalej), to za dobrobytem uciekają do totalitarnych państw opiekuńczych, po drodze gubiąc dobrostan.

To się szybko zmienia, obecnie wiele osób emigruje z Polski również w poszukiwaniu lepszego, ich zdaniem, dobrostanu. Oczywiście dobrobyt nadal ma duże znaczenie, ale coraz większa waga przykładana jest do dobrostanu.

Dla mnie problem z narodowcami jest taki, że chcą oni dość autorytarnie decydować, według jakich wartości mają żyć wszyscy obywatele w danym kraju. A nie są to wartości mi bliskie i wcale nie uważam ich za polskie.

andej napisał(a):
Prawdziwy Polak ma w pamięci hasło "Za naszą i waszą". Walcząc o interesy własnego kraju i rodaków, nie zapomina o potrzebujących. Ale priorytetem jest dobro Polski i Polaków.

Jak wyżej, problem w tym, że mocno rozbieżne są nasze definicje, na czym polega dobro Polski i Polaków. W mojej ocenie postawy takie jak Twoja czy Pelikana stanowią duże zagrożenie dla dobra Polski i Polaków. Myślę, że nie Tylko w mojej, sądząc po mocnych reakcjach dyskutantów.


Pn lis 05, 2018 12:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
ErgoProxy napisał(a):
W polskim Żydzie też nie siedzisz, a masz o nim zastanawiająco dużo do powiedzenia, kim on jest i kim się czuje.

Proszę o stosowny cytat, który dowodzi tego, co mi tutaj imputujesz. Strasznie jesteś, swoją drogą, zafiksowany na tych Żydach. Masz może żydowskie korzenie? Czujesz się dyskryminowany?
Alus napisał(a):
Konkretny człowiek, który od dziecka mnie nauczał polskości, nauczał mnie historii, umiłowania własnego kraju, ale zawsze wkładał mi w głowę, że jako Polka nie jestem w niczym lepsza od ludzi innych nacji i jestem jak wszyscy ludzie, dzieckiem Jednego Boga.
Tak też wychowałam własne dzieci, mnie i moim dzieciom obce są podziały na punkcie przynależności narodowej, czy religijnej......ze wspólnego źródła wszyscy ludzie pochodzą i do wspólnego finału dotrą.

Mówisz, że "jako Polka nie jesteś lepsza od innych ludzi", a jednocześnie "mnie i moim dzieciom obce są podziały na punkcie przynależności narodowej". To dlaczego nazywasz siebie Polką? Co to słowo dla Ciebie znaczy?
Cytuj:
Dechrystianizacja zasadza się na dzieleniu ludzi, wbrew woli Boga - Ojcze spraw aby stanowili jedno". i dzielenie leży u fundamentów wszystkich konfliktów i wojen.

Czy uważasz, że jedność wyklucza różnorodność? Że trzeba wszystkich ludzi uczynić takimi samymi, żeby nastał pokój?
JedenPost napisał(a):
A jak czuje ambiwalentnie? Zostanie członkiem jakiegoś narodu dopiero wówczas, gdy się jednoznacznie ustosunkuje? Względnie - rozumiem, że wolno mu być członkiem dwóch narodów, jeśli tak właśnie będzie czuł?

Zostanie członkiem narodu, kiedy zechce. Wolno mu czuć, co tylko zechce. Nikt nie ma prawa nakazywać komuś odczuć. Jeśli się czuje członkiem 2 narodów to w czasie pokoju nie powinno stanowić żadnego ryzyka, natomiast w razie wojny pomiędzy członkami tych jego 2 narodowości, będzie miał poważny problem, za kim się opowiedzieć...
andej napisał(a):
Zastanawiam się, dlaczego trwa tak zmasowana nagonka na Ptaszka? Skąd tyle personalnych złośliwości w wypowiedziach, zwłaszcza w wypowiedziach A@K?

Ja wiem, dlaczego.
Jak by to ujął Krzysztof Karoń "My wszyscy jesteśmy zdemoralizowani". Ja tylko jestem wdzięczna losowi, że nieco mniej niż większość.
Polecam tę diagnozę i pomysł na program reedukacji społeczeństwa. Jeszcze nie wszystko stracone :-)
https://www.youtube.com/watch?v=J8gL6B6uhCI
Karoń i Bosak o zagrożeniach płynących z ideologii lewicy

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Pn lis 05, 2018 16:09
Zobacz profil
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
Nie, ja chcę porozmawiać o tym, kto z poważnych polityków Europy i świata będzie traktował Polskę narodową po partnersku. Trzeci albo czwarty raz się o to Peluni pytam, skąd jej kumple wezmą partnerów do gry w politykę.


Pn lis 05, 2018 16:17
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
Ale towarzyski_pelikan (mniej zdemoralizoeana niż większość) nie chce rozmawiać o konkretach. Według jej wyobrażeń, jak Polska będzie wreszcie niepodległa, to cały świat podda się (podlegle) pod akurat jej przewodnictwo, jak republiki radzieckie Moskwie.
A dlaczego Polsce, jeśli wcześniej będzie "niepodległe" U.K.? To tajemnica.


Pn lis 05, 2018 16:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
Kael napisał(a):
Co do odpowiedzialności zbiorowej, to napisz to towarzyski_pelikan, która widząc jednego Pakistańczyka i 2 kobiety w burkach czuje zmasowany atak islamu na Polskę ogólnie i własną osobę szczególnie.

Wyraziłam swój niepokój. Bać się już też nie można w imię politycznej poprawności? Muszę się zmusić do multikulti entuzjazmu? Niebawem wlepicie mi mandat za to, że w ogóle śmiem zwrócić uwagę na osobę o egzotycznym wizerunku. Przecież to takie dyskryminujące...
SweetChild napisał(a):
Rasizm, faszyzm, nacjonalizmy.

Na moim przykładzie widać, że dziś, aby zyskać łatkę rasisty/faszysty/nazisty niewiele trzeba - wyznać, że Polska ma dla Ciebie większą wartość niż inne państwa, postulować o to, aby dbać w pierwszej kolejności o interesy Polaków, wyrazić niepokój w związku z wciąż rosnącą imigracją do Polski. Niedługo jak powiem, że jestem Polką, zostanę oskarżona o rasizm. Bo jak tak można tworzyć nienawistne podziały?
Cytuj:
Imigracja wskazuje na to, gdzie zdaniem imigranta jest lepsza wypadkowa dobrobytu i dobrostanu.

Tak, wszyscy ulegamy złudzeniom.
Cytuj:
To się szybko zmienia, obecnie wiele osób emigruje z Polski również w poszukiwaniu lepszego, ich zdaniem, dobrostanu. Oczywiście dobrobyt nadal ma duże znaczenie, ale coraz większa waga przykładana jest do dobrostanu.

Dla mnie problem z narodowcami jest taki, że chcą oni dość autorytarnie decydować, według jakich wartości mają żyć wszyscy obywatele w danym kraju. A nie są to wartości mi bliskie i wcale nie uważam ich za polskie.

A które konkretnie wartości podnoszone przez narodowców Ci nie pasują? I czemu nie uważasz ich za polskie?
Cytuj:
Jak wyżej, problem w tym, że mocno rozbieżne są nasze definicje, na czym polega dobro Polski i Polaków. W mojej ocenie postawy takie jak Twoja czy Pelikana stanowią duże zagrożenie dla dobra Polski i Polaków. Myślę, że nie Tylko w mojej, sądząc po mocnych reakcjach dyskutantów.

Napisz więc, proszę, co jest dobre dla Polaków i Polski, a co stoi w sprzeczności z postulatami narodowców. Konkretnie.
Ergo-Proxy napisał(a):
Nie, ja chcę porozmawiać o tym, kto z poważnych polityków Europy i świata będzie traktował Polskę narodową po partnersku. Trzeci albo czwarty raz się o to Peluni pytam, skąd jej kumple wezmą partnerów do gry w politykę.

Cierpliwość jest cnotą.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Pn lis 05, 2018 16:31
Zobacz profil
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
Ależ bój się wszystkiego, jeśli ci z tym dobrze.
Twój wybór.


Pn lis 05, 2018 16:55
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
andej napisał(a):
Uwaga aluzja ad persona: Biedronki są różne. Siedmiokropki i azjatyckie. Z pozoru jednakie, a jednak zupełnie inne.

andej napisał(a):
Biedronko wybacz, że znów ad persona.

Ja też Ciebie lubię :-D

---------------------------------------------------------------
towarzyski_pelikan napisał(a):
Cierpliwość jest cnotą.

No cóż. Najwyraźniej ErgoProxy (i nie tylko) doczeka się odpowiedzi na świętego Nigdy.

---------------------------------------------------------------
Kael napisał(a):
Ależ bój się wszystkiego, jeśli ci z tym dobrze.
Twój wybór.

Dodałabym: ale nie próbuj wzniecać paniki.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lis 05, 2018 16:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
Kael napisał(a):
Ależ bój się wszystkiego, jeśli ci z tym dobrze.
Twój wybór.

Dziękuję za pozwolenie. Przezorny dwa razy ubezpieczony. Zamówiłam dziś na Allegro pasy cnoty (4 sztuki) dla mnie i mojej córki i właśnie się zastanawiam nad zapisaniem się na jakieś sztuki walki, macie jakie doświadczenia? Co możecie polecić? Ktoś coś?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Pn lis 05, 2018 17:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL