Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 1:11



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona
 Stop PiSlamizacji Polski 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Stop PiSlamizacji Polski
Podczas gdy reżymowe media milczą na temat ściągania ukradkiem do Polski imigrantów z egzotycznych krain, internet grzmi o niepojącym wzroście liczby imigrantów. Wojciech Cejrowski na swoim tweeterze zachęca do nadsyłania zdjęć i doniesień obrazujących problem islamizacji naszej ojczyzny:
https://twitter.com/TheCejrowski/status ... 4424704000

Czy zauważacie wokół siebie więcej obcych nam kulturowo imigrantów? Jak myślicie, czemu PiS ich ściąga mimo wcześniejszych zapewnień, że tego robić nie będzie? Czemu robi to potajemnie? Czemu media reżymowe nie poruszają tego wątku?

Cejrowski zwraca uwagę również na ogłoszenia, w których poszukuje się pracowników do kopania rowów z biegłym angielskim. Po co biegły angielski do kopania rowów? Czy nie po to, żeby to nie Polak miał te rowy kopać? Dlaczego i dla kogo ściągamy imigrantów? Bo Unia każe, dla korporacji, które w ten sposób nabywają tanią siłę roboczą? O co w tym wszystkim chodzi?

Zapraszam do dyskusji

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Pt paź 26, 2018 17:25
Zobacz profil
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
towarzyski_pelikan napisał(a):
Czy zauważacie wokół siebie więcej obcych nam kulturowo imigrantów?

Rumunów, ale oni zajmują się handlem na bazarze.
Ukraińców, dobrze wykształconych zatrudnionych w prężnie działających firmach związanych z automatyką. Oczywiście za duuużo mniejsze pieniądze niż Polacy.
Ukrainki pracują w usługach np. jako kosmetyczki, czy sklepach.
Podobno w wielkich miastach zatrudniani są także w służbie zdrowia, m.in Hindusi.


towarzyski_pelikan napisał(a):
Po co biegły angielski do kopania rowów? Czy nie po to, żeby to nie Polak miał te rowy kopać?

Młody Polak nie będzie kopał rowów, ani nie podejmie żadnej pracy za 2100 brutto.
Zatem, w interesie państwa jest zatrudnić obcokrajowców, którzy legalnie będą płacili składki ZUS NFZ

towarzyski_pelikan napisał(a):
Dlaczego i dla kogo ściągamy imigrantów?

Trudno powiedzieć, że ściągamy. To raczej oni szukają pracy i godnych warunków życia.
Na Ukrainie jest wojna, więc nie dziwi mnie, że uciekają przed nią.


Pt paź 26, 2018 17:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
Believing napisał(a):
Młody Polak nie będzie kopał rowów, ani nie podejmie żadnej pracy za 2100 brutto.

Polak z biegłą znajomością angielskiego z pewnością nie będzie chciał kopać rowów za 2100 brutto.
Believing napisał(a):
Trudno powiedzieć, że ściągamy. To raczej oni szukają pracy i godnych warunków życia.
Na Ukrainie jest wojna, więc nie dziwi mnie, że uciekają przed nią.

Akurat w tym temacie chciałabym, żebyśmy się skupili na obcych nam kulturowo imigrantach. Ukraińcy z pewnością do takich nie należą.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Pt paź 26, 2018 18:21
Zobacz profil
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
A czy ty zauważasz wokół siebie "obcych ci kulturowo imigrantów"?
Bo Cejrowski jest na pewno obcy kulturowo w kraju, w którym żyje na emigracji. No ale on uważa, że jemu się wszystkie prawa należą i on może mieszkać gdzie chce. Tylko w kraju z którego dobrowolnie wyemigrował mają sami Polacy przebywać.

Znalezione w sieci
Cytuj:
Liczba obywateli Ukrainy posiadających ważne zezwolenia na pobyt w Polsce przekroczyła 150 tys. osób, od 2015 r. liczba ta wzrosła trzykrotnie - poinformował Urząd ds. Cudzoziemców. Najwięcej - 115 tys. - posiada zezwolenia na pobyt czasowy. Ukraińcy to największa grupa obcokrajowców w Polsce.

Prawo pobytu w Polsce posiada również m.in. 21,9 tys. Niemców, 16,1 tys. Białorusinów, 12 tys. Wietnamczyków, 9 tys. Chińczyków, 7 tys. Hindusów oraz 5,2 tys. Bułgarów.

https://podroze.onet.pl/polska/cudzozie ... ka/vh57cel

A tu oficjalne statystyki
https://www.mpips.gov.pl/analizy-i-rapo ... tatystyki/


Których byś się pozbyła i dlaczego?

A wymóg znajomości angielskiego jest jednak mniej ostry niż polskiego. A jakoś się z pracownikiem porozumieć trzeba. Poza Polską znajomość angielskiego jest częścią podstawowego wykształcenia.


Pt paź 26, 2018 19:46

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
Jako że miałam przyjemność mieszkać w kilku różnych miejscach Europy i nie tylko powiem tak : nie mam nic przeciwko imigrantom, ale pod warunkiem, że będą oni szanować naszą kulturę oraz przestrzegać naszego prawa jako nadrzędnego. Jeśli jakieś obowiązujące u nas prawa człowieka czy obywatela są sprzeczne z ich religią czy ideologią niech nie przyjeżdżają i tyle. Mają prawo do kultywowania swojej tradycji, ale nie do narzucania nam zmiany swojej, to oni są gośćmi, to im odpowiada nasz poziom cywilizacyjny i to my mamy prawo domagać się, aby oni dostosowali się do nas a nie w drugą stronę. Z Ukraińcami nie ma problemu, kulturowo nie ma przepaści ,choć są różnice, ale między różnymi rejonami Polski też są, do tego stosunkowo szybko i łatwo uczą się polskiego, a to ma znaczenie jeśli chodzi o integrację.

Nie wiem jak jest w innych rejonach kraju, ale u nas realne bezrobocie jest ujemne, czyli brakuje rąk do pracy i aby firmy działały po prostu trzeba ściągać pracowników, jak nie z innych rejonów Polski to z innych części świata, do tego mnóstwo ludzi, którzy przyjechali na studia po prostu zostają.

Co do imigrantów z krajów islamskich - jestem za wolnym wjazdem na zasadzie przyjęcia polskiej gościnności czyli witamy wódeczką, goloneczką i schabowym... Sorry - taka kultura, do tego życie na tych samych zasadach co Polacy, czyli zero dodatkowych przywilejów, te same obowiązki, to samo prawo, nie pasuje - nikt siłą nie będzie nikogo tu ściągał ;)

Keal - zgadzam się, jakoś się porozumiewać trzeba, a łatwiej o pracownika z angielskim niż z polskim.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt paź 26, 2018 20:00
Zobacz profil
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
Nie wiem jak dlugo IrciaLilith mieszkala w "roznych krajach Europy", ale watpie, zeby na przywitanie musiala jesc zabie udka, kiszone sledzie czy tez inne lokalne przysmaki.
To takie ... polskie, zmuszac przybyszow do picia wodki na dzien dobry.
Moze niech kazdy Polak musi jesc przynajmniej raz na tydzien schabowego z wodka zeby wykazac swoja polskosc rodzimym "patryotom - idiotom"?

A ze alkoholu nie pija (bo nie lubi, albo moze mu szkodzi), albo jest wegetarianinem? To co? Obywatelstwo mu odbieramy?

A co z setkami Nepalczykow, ktorych jest w Polsce coraz wiecej? Jakis test dla wyznawciw hinduizmu na podoredziu?

I czy IrciaLilith zauwazyla juz gdzies w Polsce "narzucanie nam zmiany naszej tradycji"? I ktorej?
Czy te obawy to tak na wyrost?


Pt paź 26, 2018 21:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
Kael napisał(a):
A czy ty zauważasz wokół siebie "obcych ci kulturowo imigrantów"?

Ja akurat tego nie zauważyłam, jednak 1) nie mieszkam w dużym mieście, 2) wprowadzałam się tutaj w trakcie PiSlamizacji, więc nie mam porównania, jak to było wcześniej

Cytuj:
Których byś się pozbyła i dlaczego?

Osobiście korzystam ze stronki:
https://migracje.gov.pl/statystyki/zakr ... el=1.29053

Tam ładnie można sobie przeanalizować wszystko na mapkach, wykresach i tabelach.
Obawiam się imigrantów z takich krajów jak Pakistan, Irak, Iran czy Arabia Saudyjska. Zastanawiam się, czy rząd cokolwiek robi w ramach integracji kulturowej tych ludzi. Podobno ci widywani na ulicach dużych miast nie sprawiają wrażenia zainteresowanych integracją. Zachowują się niczym dzikie koty.

Cytuj:
A wymóg znajomości angielskiego jest jednak mniej ostry niż polskiego. A jakoś się z pracownikiem porozumieć trzeba. Poza Polską znajomość angielskiego jest częścią podstawowego wykształcenia.

Czyli ten delegujący kopanie rowów to też nie Polak, że mu łatwiej się porozumieć z pracownikiem po angielsku niż po polsku?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Pt paź 26, 2018 21:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
IrciaLilith napisał(a):
Jako że miałam przyjemność mieszkać w kilku różnych miejscach Europy i nie tylko powiem tak : nie mam nic przeciwko imigrantom, ale pod warunkiem, że będą oni szanować naszą kulturę oraz przestrzegać naszego prawa jako nadrzędnego. Jeśli jakieś obowiązujące u nas prawa człowieka czy obywatela są sprzeczne z ich religią czy ideologią niech nie przyjeżdżają i tyle. Mają prawo do kultywowania swojej tradycji, ale nie do narzucania nam zmiany swojej, to oni są gośćmi, to im odpowiada nasz poziom cywilizacyjny i to my mamy prawo domagać się, aby oni dostosowali się do nas a nie w drugą stronę. Z Ukraińcami nie ma problemu, kulturowo nie ma przepaści ,choć są różnice, ale między różnymi rejonami Polski też są, do tego stosunkowo szybko i łatwo uczą się polskiego, a to ma znaczenie jeśli chodzi o integrację.
.

No właśnie boję się, że ludzie z krajów islamskich tak sami z siebie się nie zintegrują, bo trzeba pamiętać, że stoją cywilizacyjnie niżej od nas. Tak jakby wpuścić do Polski ród Pocahontas i oczekiwać, że sami się zaaklimatyzują, kiedy nasze zasady mogą być dla nich czystą abstrakcją. Np. w krajach skandynawskich prowadzi się specjalne programy integracyjne (wymaga to nakładów finansowych i wysiłku), a co się robi w Polsce? Nie mam pojęcia, bo media nic na ten temat nie mówią. Liczą, że Pocahontas się sama dostroi do naszej kultury? :roll:
Cytuj:
Nie wiem jak jest w innych rejonach kraju, ale u nas realne bezrobocie jest ujemne, czyli brakuje rąk do pracy i aby firmy działały po prostu trzeba ściągać pracowników, jak nie z innych rejonów Polski to z innych części świata, do tego mnóstwo ludzi, którzy przyjechali na studia po prostu zostają.

No tak. Polacy uciekają z Polski, bo państwo ich nie zachęca do tego, żeby zostali w ojczyźnie, a jednocześnie z otwartymi rękoma przyjmuje cudzoziemców, którzy zrobią to, czego nie chcą robić Polacy za ... miskę ryżu (cytując klasyka).
Cytuj:
Co do imigrantów z krajów islamskich - jestem za wolnym wjazdem na zasadzie przyjęcia polskiej gościnności czyli witamy wódeczką, goloneczką i schabowym... Sorry - taka kultura, do tego życie na tych samych zasadach co Polacy, czyli zero dodatkowych przywilejów, te same obowiązki, to samo prawo, nie pasuje - nikt siłą nie będzie nikogo tu ściągał

Obawiam się, że to naiwna mrzonka. Tacy obcy kulturowo ludzie potrzebują porządnej obróbki, zanim w ogóle będą zdolni do produktywnego udziału w społeczeństwie. Nie znają języka, nie znają kultury, teraz się okazuje, że mają być przymusowo szczepieni (a więc niosą potencjalne ryzyko zarazków) za nasze polskie podatki (tak swoją drogą)...

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Pt paź 26, 2018 22:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
towarzyski_pelikan napisał(a):
No właśnie boję się, że ludzie z krajów islamskich tak sami z siebie się nie zintegrują, bo trzeba pamiętać, że stoją cywilizacyjnie niżej od nas.


Na pewno ?
A Cejrowski w mojej opinii to [...].

EDIT: Reg. § I pkt. 4, § II pkt. 4. MH


So paź 27, 2018 5:16
Zobacz profil
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
towarzyski_pelikan napisał(a):
No tak. Polacy uciekają z Polski, bo państwo ich nie zachęca do tego, żeby zostali w ojczyźnie, a jednocześnie z otwartymi rękoma przyjmuje cudzoziemców, którzy zrobią to, czego nie chcą robić Polacy za ... miskę ryżu (cytując klasyka).

Prawda jest taka, że Polacy którzy uciekli z własnego kraju, i pracują na obczyźnie także pracują za miskę ryżu, wykonując prace których tam nikt nie chce.

Mnie interesuje, dlaczego wszyscy mieszkańcy UE nie zarabiają jednakowo za tę samą wykonywaną pracę? I komu się to opłaca?
W końcu skoro jestem pełnoprawnym członkiem UE to powinniśmy zacząć od tego, a nie od "żarówek" i KRS-u

I niech mi nikt głupio nie tłumaczy różnicy walut, to zawsze można pomnożyć przez 4. Tak jak zostały pomnożone ceny.

subadam napisał(a):
Na pewno ?
A Cejrowski w mojej opinii to cham i duren.

Z pewnością, człowiek mało wiarygodny.

A co masowych emigracji to może panu WC pomyliły się kontynenty i kraje. Teraz nastąpił boom na Amerykę Północną.

towarzyski_pelikan napisał(a):
Np. w krajach skandynawskich prowadzi się specjalne programy integracyjne (wymaga to nakładów finansowych i wysiłku),

Może warto rozważyć emigrację do jednego z kraju skandynawskiego i załapać się na program integracyjny?

Reasumując:
Gdy przysłuchuję się Ukraińcom i widzę jak żyją odnajdując się w naszej polskiej rzeczywistości, to jestem pod wrażeniem, że nie schamieli zachłysnąwszy się pieniędzmi. A nadal potrafią słuchać, być mili, wrażliwi i grzeczni. Innymi słowy normalni ludzie, a nie korporacyjne szczury.

Obrazek ze spaceru:
Tata z dzieckiem karmi kaczki. Dziecko przewróciło się, podniosło, a ojciec ze spokojem mówi maładiec.

Myślę, że uczciwym ludziom, chodzi jedynie o to, by móc w spokoju żyć i cieszyć się życiem.


So paź 27, 2018 6:47
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
subadam napisał(a):
towarzyski_pelikan napisał(a):
No właśnie boję się, że ludzie z krajów islamskich tak sami z siebie się nie zintegrują, bo trzeba pamiętać, że stoją cywilizacyjnie niżej od nas.


Na pewno ?
A Cejrowski w mojej opinii to cham i duren.

Podzielam opinię w 100%.....cham, który publicznie demonstruje swój odbyt......równolegle manifestując swój "katolicyzm"....


So paź 27, 2018 7:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
subadam napisał(a):
towarzyski_pelikan napisał(a):
No właśnie boję się, że ludzie z krajów islamskich tak sami z siebie się nie zintegrują, bo trzeba pamiętać, że stoją cywilizacyjnie niżej od nas.


Na pewno ?
A Cejrowski w mojej opinii to cham i duren.

Ale co na pewno? Czy na pewno sami się z siebie nie zintegrują czy że stoją cywilizacyjnie niżej od nas?
A w mojej opinii Cejrowski często ma bardzo trafne spostrzeżenia :-)
Cytuj:
Prawda jest taka, że Polacy którzy uciekli z własnego kraju, i pracują na obczyźnie także pracują za miskę ryżu, wykonując prace których tam nikt nie chce.

Większość na pewno pracuje w zawodach i za wynagrodzenie na niższym poziomie niż oryginalni mieszkańcy tych państw, ale o ile w Polsce Polak jest wykorzystywany za miskę ryżu, tak w innych państwach jest w stanie sobie całkiem dostatnio żyć albo chociaż odłożyć na mieszkanie. Gdyby nie było różnicy, to nikt by nie wyjeżdżał za chlebem za granicę.
Cytuj:
Mnie interesuje, dlaczego wszyscy mieszkańcy UE nie zarabiają jednakowo za tę samą wykonywaną pracę? I komu się to opłaca?
W końcu skoro jestem pełnoprawnym członkiem UE to powinniśmy zacząć od tego, a nie od "żarówek" i KRS-u

Też mnie to interesuje. Ciekawe, co maja na ten temat do powiedzenia fani UE. Jesteśmy równoprawnymi członkami unii, mamy się cieszyć z pieniędzy, które rzekomo w nas pompuje Unia, przy okazji coraz bardziej skracając nam łańcuch. Ciekawi mnie, w kogo Unia tak naprawdę pompuje te pieniądze...
Cytuj:
Z pewnością, człowiek mało wiarygodny.
A co masowych emigracji to może panu WC pomyliły się kontynenty i kraje. Teraz nastąpił boom na Amerykę Północną.

O tym, czy człowiek jest wiarygodny, decyduje wiara odbiorcy tego człowieka. Jak sama nazwa wskazuje: wiary-godny.
Cytuj:
Może warto rozważyć emigrację do jednego z kraju skandynawskiego i załapać się na program integracyjny?

Myślę, że mnie taki program integracyjny nie byłby potrzebny. Znam języki skandynawskie oraz kulturę tych krajów, a ponadto pochodzę z tej samej cywilizacji.
Cytuj:
Reasumując:
Gdy przysłuchuję się Ukraińcom i widzę jak żyją odnajdując się w naszej polskiej rzeczywistości, to jestem pod wrażeniem, że nie schamieli zachłysnąwszy się pieniędzmi. A nadal potrafią słuchać, być mili, wrażliwi i grzeczni. Innymi słowy normalni ludzie, a nie korporacyjne szczury.

Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Jednak temat dotyczy: imigrantów z krajów islamskich/egzotycznych kulturowo.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


So paź 27, 2018 9:36
Zobacz profil
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
towarzyski_pelikan napisał(a):
Kael napisał(a):
A czy ty zauważasz wokół siebie "obcych ci kulturowo imigrantów"?

Ja akurat tego nie zauważyłam, jednak 1) nie mieszkam w dużym mieście, 2) wprowadzałam się tutaj w trakcie PiSlamizacji, więc nie mam porównania, jak to było wcześniej


Ty nie zauwazylas, ale wierzysz, ze niejaki Cejrowski z Ekwadoru widzi i wie lepiej!

towarzyski_pelikan napisał(a):
Podczas gdy reżymowe media milczą na temat ściągania ukradkiem do Polski imigrantów z egzotycznych krain, internet grzmi o niepojącym wzroście liczby imigrantów. Wojciech Cejrowski na swoim tweeterze zachęca do nadsyłania zdjęć i doniesień obrazujących problem islamizacji naszej ojczyzny:
https://twitter.com/TheCejrowski/status ... 4424704000


Napisze tylko: dla mnie jest to obrzydliwe, jak wiekszosc akcji imigranta WC i rozpowszechnianie takich akcji to mniej wiecej tak, jak informowanie sasiadow w krajach skandynawskich, gdzie sa Polacy, zeby pilnowac sie przed zlodziejami. Popieralabys taka akcje?

towarzyski_pelikan napisał(a):
Cytuj:
A wymóg znajomości angielskiego jest jednak mniej ostry niż polskiego. A jakoś się z pracownikiem porozumieć trzeba. Poza Polską znajomość angielskiego jest częścią podstawowego wykształcenia.

Czyli ten delegujący kopanie rowów to też nie Polak, że mu łatwiej się porozumieć z pracownikiem po angielsku niż po polsku?

Wnioski wyciagasz...abstrakcyjne. Czy uwazasz, ze kazdy pracownik za granica musi znac jezyk lokalny? Inzynier w Szwecji nie dogada sie na starcie ze szwedzkim pracodawca po angielsku? Angielski w normalnym swiecie to czesc podstawowego wyksztalcenia! Jesli w Polsce polski pracodawca tez juz umie mowic po angielsku to jestesmy wreszcie w kregu cywilizacji europejskiej (przynajmniej).

Ale, oczywiscie, wiele zagranicznych firm budowlanych wykonujacych prace (np autostrady czy inne budowy drogowe) na terenie Polski, jest z zagranicy.
Tylu polskich i to z odpowiednim zapleczem technicznym i doswiadczenie po prostu nie ma. I tylu pracownikow w Polsce, jak widac, tez nie.

A wymadrzanie sie, ze w Polsce nalezy zarabiac jak w Niemczech czy Francji (gdzie zarobki tez nie sa identyczne), swiadczy o kompletnym braku wiedzy ekonomicznej.
Naprawde nie wiecie skad sa pieniadze na wyplaty?


Poza tym nasi ministrowie na pewno zarabiaja juz moze i wiecej niz ministrowie innych krajow unii, jesli policzymy ich wszystkie dochody.


So paź 27, 2018 13:12
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
Pomijając wszelkie aspekty obecności cudzoziemców w Polsce, tak pozytywne jak i negatywne, zachowania PiS w kwestii pracowników z Azji jest niezbitym dowodem obłudy PiS.
Dla swoich zwolenników idzie przekaz cudzoziemcy to zagrożenie pierwotniakami i bakteriami, a cichcem ukrywanie ścigania pracowników - też nosicieli bakterii i pierwotniaków......metoda na klasyka ciemny lud to kupi.


So paź 27, 2018 13:42
Post Re: Stop PiSlamizacji Polski
No, ale przeciez PiS ich nie sciaga, tylko rozne firmy, a przed "przysylanymi przez unie" Polakow obronil!

Bardzo mi sie tylko podoba, ze juz nawet WC PiS atakuje za cos, czego ten oficjalnie nie robi.
Swiadczy to dobitnie nie tylko o poziomie (katolicyzmu na pokaz) WC, ale i o paranoi, ktora rozpetal PiS bazujac na wyborcach ze skrajnej prawicy, ktorzy teraz skrupulatnie punktuja odchylenia PiSu od prywatnych oczekiwan.


So paź 27, 2018 13:48
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL