Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:57



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Whispernighta dyskusji o Wieczności wykolejenie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
IrciaLilith napisał(a):
Jeśli pragniesz totalnego zjednoczenia to wybrałeś złą religię, bo chrześcijaństwo nie zakłada utraty indywidualnej tożsamości...

J 17, 20-23
"Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś."

KKK 460
"Taka jest racja, dla której Słowo stało się człowiekiem, Syn Boży Synem Człowieczym: aby człowiek, jednocząc się ze Słowem i przyjmując w ten sposób synostwo Boże, stał się synem Bożym" (Św. Ireneusz)
"Istotnie, Syn Boży stał się człowiekiem, aby uczynić nas Bogiem" (Św. Atanazy).
"Jednorodzony Syn Boży, chcąc uczynić nas uczestnikami swego Bóstwa, przyjął naszą naturę, aby stawszy się człowiekiem, uczynić ludzi bogami". (Św. Tomasz z Akwinu)


Cz maja 09, 2019 21:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
ZycieMaSens napisał(a):
Nie, To Ty źle interpretujesz moje słowa. . Przeczytaj post wyżej.



No przecież napisałeś że chcesz połączyć sie z Bogiem, więc będziesz tworzył jeden wspólny organizm, to będzie jedna wspólna istota.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz maja 09, 2019 23:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Wybawiony napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
Co do założeń to podświadomość zachowuje się trochę jak dżin, potrafi urealniać to w co się wierzy...

Pewnie dlatego doświadczasz "jedności ze wszystkim" :)
W moim przypadku wcale nie zakładałem, że kiedy spotkam Jezusa, to doświadczę tego, czego doświadczyłem. Nie wierzyłem nawet, że w ogóle możliwe jest nawiązanie z Nim osobistej relacji. Stąd wszystko okazało się dla mnie totalną i jakże miłą niespodzianką.


Na pewno świadomie nie zakładałam opcji odczuwania totalnej jedności, bo raczej chodziło mi o pełną suwerenność i autonomię, z tym, że okazuje się, że właśnie wyjście poza dualność to daje.
Ot, totalny paradoks :)
Tak samo gdy chciałam zrozumieć przyczyny pewnych zjawisk oberwałam depresją, ale z perspektywy czasu wiem, że to było najlepsze wyjście. Bez doświadczenia tego zrozumienie byłoby czysto akademickie, a nie prawdziwe i bezpośrednie.
Podświadomość jak dżin spełnia życzenia, ale po swojemu, z zasady wbrew świadomym oczekiwaniom odnośnie metody realizacji.
feelek napisał(a):
"Istotnie, Syn Boży stał się człowiekiem, aby uczynić nas Bogiem" (Św. Atanazy).
"Jednorodzony Syn Boży, chcąc uczynić nas uczestnikami swego Bóstwa, przyjął naszą naturę, aby stawszy się człowiekiem, uczynić ludzi bogami". (Św. Tomasz z Akwinu)[/i]

No, no... Jam jest Tym :)
Czyli nie ja jedna tak to widzę, choć uważam, że Jezus po prostu odkrył kim jest tak naprawdę, bo z tej perspektywy wszystko nabiera sensu.
Jego celem było aby ludzie zrozumieli, że są dziećmi Boga z wszystkimi implikacjami ;)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt maja 10, 2019 10:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
feelek napisał(a):
KKK 460
"Istotnie, Syn Boży stał się człowiekiem, aby uczynić nas Bogiem" (Św. Atanazy).
"Jednorodzony Syn Boży, chcąc uczynić nas uczestnikami swego Bóstwa, przyjął naszą naturę, aby stawszy się człowiekiem, uczynić ludzi bogami". (Św. Tomasz z Akwinu)[/i]

Nie sądzisz, że brzmi to jak herezja?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pt maja 10, 2019 12:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Myślę, że nie, no bo jak inaczej można zrozumieć słowa Jezusa: „aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno” w kontekście słów: „Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie” oraz "kto nie ma w nienawiści siebie samego, nie może być moim uczniem".


Pt maja 10, 2019 13:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Herezja? Kościół tak nie uważa...

Cytuj:
► KKK 460: Słowo stało się ciałem, by uczynić nas "uczestnikami Boskiej natury" (2 P 1, 4). Taka jest racja, dla której Słowo stało się człowiekiem, Syn Boży Synem Człowieczym: aby człowiek, jednocząc się ze Słowem i przyjmując w ten sposób synostwo Boże, stał się synem Bożym. Istotnie, Syn Boży stał się człowiekiem, aby uczynić nas Bogiem. Jednorodzony Syn Boży, chcąc uczynić nas uczestnikami swego Bóstwa, przyjął naszą naturę, aby stawszy się człowiekiem, uczynić ludzi bogami.

Aby uczynić nas Bogiem... potem mamy bogami przez małe b, ale jednak bogami :)
To ma sens bowiem dziecko Boga jak logika nakazuje jest bogiem, jest stworzone na obraz i podobieństwo, ale nie chodzi o aspekt fizyczny lecz duchowy, chyba, że ktoś uważa że Bóg jest bytem materialnym a nie duchowym...

Jejku, nie tylko ja uważam że brahman(Bóg) na pewnym poziomie jest tożsamy z atmanem(indywidualną duszą).
Może jednak różne religie innymi drogami dochodzą do tego samego, tak samo jak każdy może samodzielnie odkryć kim jest a czego i za pomocą czego doświadcza?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt maja 10, 2019 14:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
feelek napisał(a):
Myślę, że nie, no bo jak inaczej można zrozumieć słowa Jezusa: „aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno” w kontekście słów: „Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie” oraz "kto nie ma w nienawiści siebie samego, nie może być moim uczniem".

Jedno w Bogu to nie to samo co bycie Bogiem. Bogiem złożonym z bogów... Brrr.
Kościół nie jest Bogiem. Zostaliśmy usynowieni w Jezusie Chrystusie. Otrzymaliśmy ducha synostwa. W Nim zostaliśmy stworzeni do dobrych uczynków. Jesteśmy członkami jednego Ciała. Tyle i aż tyle.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pt maja 10, 2019 15:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
IrciaLilith napisał(a):
Aby uczynić nas Bogiem... potem mamy bogami przez małe b, ale jednak bogami :)
To ma sens bowiem dziecko Boga jak logika nakazuje jest bogiem, jest stworzone na obraz i podobieństwo,


Bóg nie może postępować wbrew swej naturze, a natura w sporej części go ogranicza, tak samo ludzie mają jakieś tam ograniczenia, więc można uznać że ludzie mogą być Bogami, tylko że drugiej albo i trzeciej kategorii :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt maja 10, 2019 18:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Wybawiony napisał(a):
Jedno w Bogu to nie to samo co bycie Bogiem. Bogiem złożonym z bogów... Brrr.
Kościół nie jest Bogiem. Zostaliśmy usynowieni w Jezusie Chrystusie. Otrzymaliśmy ducha synostwa. W Nim zostaliśmy stworzeni do dobrych uczynków. Jesteśmy członkami jednego Ciała. Tyle i aż tyle.

A jak interpretujesz słowa Jezusa: "Ja i Ojciec jedno jesteśmy"?


Pt maja 10, 2019 20:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Jeśli Bóg jest drzewem to jesteśmy jego liśćmi czy nasionami? Jeśli na obraz i podobieństwo to bardziej nasionami, no nie?

Robek, jeśli uznasz, że jesteś nieśmiertelną duszą doświadczającą za pomocą ciała i umysłu to większość ograniczeń okazuje się iluzją...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt maja 10, 2019 21:22
Zobacz profil
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
IrciaLilith napisał(a):
Robek, jeśli uznasz, że jesteś nieśmiertelną duszą doświadczającą za pomocą ciała i umysłu to większość ograniczeń okazuje się iluzją...
Jednakowoż odradzałbym posługiwanie się tym, skądinąd przyjemnym dla samopoczucia, poglądem w praktyce życiowej: próbowania skoków z wieżowca, wtykania widelce w gniazdko elektryczne albo bardziej tradycyjnie: zabaw z jadowitymi wężami lub picia trucizny.


Pt maja 10, 2019 21:58

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Akruk, popieram całkowicie, bo tego typu akcje zakończą się zapewne zakończeniem gry w tym wspaniałym wirtualnym świecie. Dopóki ktoś nie chce się wylogować, reguły tu obowiązujące należy uwzględniać. Tak samo jak dla wielu osób zabicie się w śnie jest równoznaczne z pobudką i to mało przyjemną.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So maja 11, 2019 7:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
feelek napisał(a):
Wybawiony napisał(a):
Jedno w Bogu to nie to samo co bycie Bogiem. Bogiem złożonym z bogów... Brrr.
Kościół nie jest Bogiem. Zostaliśmy usynowieni w Jezusie Chrystusie. Otrzymaliśmy ducha synostwa. W Nim zostaliśmy stworzeni do dobrych uczynków. Jesteśmy członkami jednego Ciała. Tyle i aż tyle.

A jak interpretujesz słowa Jezusa: "Ja i Ojciec jedno jesteśmy"?

Uwzględniając najbliższy kontekst tych słów powiedziałbym, że stanowimy jedność w dążeniach i działaniach.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So maja 11, 2019 7:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Wybawiony napisał(a):
Uwzględniając najbliższy kontekst tych słów powiedziałbym, że stanowimy jedność w dążeniach i działaniach.

To dlaczego Twoim zdaniem takie poczucie jedności w dążeniach i działaniach ludzi z Bogiem, miałoby być karane śmiercią?


So maja 11, 2019 8:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Jezus przecież nie twierdził, że jest tylko człowiekiem, bo to każdy widział, a że już wcześniej powiedział: "Zanim Abraham stał się, Jam jest", to każdą nawet nie jednoznaczną Jego wypowiedź Żydzi traktowali jako pretekst by Go oskarżyć o bluźnierstwo. Zresztą gdyby w Niego uwierzyli, to przecież nie poprosiliby Rzymian o ukrzyżowanie Go dla własnego zbawienia.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So maja 11, 2019 20:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL